Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 19.04.2024, 00:25
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці, безпеки життєдіяльності для педагогічного працівника під час роботи в оздоровчому таборі

"ЗАТВЕРДЖУЮ"

Директор _________________________

_________________________________


Наказ № ___ від "__" _________ 200__ р.



Інструкція № ___
з охорони праці, безпеки життєдіяльності для педагогічного працівника
під час роботи в оздоровчому таборі


І. Загальні положення

Інструкція з охорони праці встановлює вимоги щодо безпеки діяльності педагогічного працівника в оздоровчому таборі.

Інструкція з охорони праці для педагогічного працівника поширюється на всі кабінети та приміщення оздоровчого табору.

Інструкція встановлює порядок безпечного ведення робіт педагогічним працівником в кабінетах, приміщеннях, на території оздоровчого табору та інших місцях, де педагогічний працівник виконує доручену йому роботу начальником табору.

Інструкція з безпеки діяльності є обов'язковою для виконання педагогічним працівником вимог з питань охорони праці відповідно до Закону України "Про охорону праці" і Кодексу законів "Про працю" України.

Відповідальність за розробку і контроль за виконанням педагогічним працівником інструкції з безпеки діяльності покладається на відповідального з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності закладу освіти.

Працівники призначаються з числа осіб, які мають спеціальну педагогічну освіту, за станом здоров'я можуть виконувати відповідний вид роботи та пройшли навчання та відповідні інструктажі з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності.

Перед призначенням на роботу педагогічний працівник оздоровчого табору повинен пройти медичний огляд.

Керівник чи особа, призначена ним, проводить з працівником, який буде працювати в оздоровчому таборі вступний інструктаж з охорони праці, безпеки життєдіяльності, знайомить з правилами внутрішнього розпорядку, з заходами щодо забезпечення належного рівня пожежної безпеки, санітарними правилами улаштування і утримання приміщення.

Перед допуском до роботи начальник табору проводить з працівником первинний інструктаж з охорони праці, знайомить його з умовами праці.

У разі виконання робіт, які не передбачені трудовою угодою або на які не оформлюються розпорядження чи інші документи, педагогічний працівник повинен одержати цільовий інструктаж на робочому місці.

Педагогічний працівник повинен знати правила пожежної безпеки і вміти користуватися первинними засобами пожежегасіння (вогнегасниками).

Педагогічний працівник, який працює в оздоровчому таборі, повинен мати навички в наданні першої (долікарської) допомоги.

Про виявлені несправності обладнання, устаткування, пристроїв, інші небезпечні прояви та нещасні випадки, які трапилися в приміщенні закладу освіти, педагогічний працівник повинен повідомити директора або особу, яка його замінює.


II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи

   1.

      Оглянути своє робоче місце (спальну, ігрову кімнати чи ігровий майданчик з метою усунення виявлених небезпечних для життя та здоров'я дітей факторів.
   2.

      У разі виявлення порушень або несправностей, вжити заходів щодо їх усунення, а при необхідності - повідомити керівника закладу освіти.
   3.

      Перед користуванням електроприладами необхідно візуально перевірити цілісність електропроводів, електровилок.
   4.

      Перевірити, щоб на робочому місця біля електророзеток були зроблені трафаретні яскраві написи, що вказують на величину напруги.


Ш. Вимоги безпеки під час роботи

3.1. Виконуйте роботу згідно своїх функціональних обов'язків та посадових інструкцій з охорони праці, безпеки життєдіяльності:

    *

      бережіть державну власність;

    *

      повністю виконуйте вимоги охорони праці, пожежної безпеки, передбачені відповідними правилами, інструкціями, наказами;
    *

      тримайте в порядку і чистоті своє робоче місце, не порушуйте санітарно-гігієнічні правила;
    *

      утримуйтесь від дій, які заважають іншим працівникам виконувати свої обов'язки;
    *

      дотримуйтесь зобов'язань щодо охорони праці, передбачених правилами внутрішнього трудового розпорядку установи.

3.2. Не користуйтесь пошкодженими розетками та подовжувачами, вмикачами та іншими електроприладами.

   3.

      Не залишайте без нагляду своє робоче місце, коли обладнання підключено до електромережі (комп'ютер, радіоприймачі нагрівальні електроприлади тощо).
   4.

      Співпрацюйте з адміністрацією у справі організації безпечних нешкідливих умов праці, особисто вживайте посильних заходів щодо усунення будь-якої ситуації, яка створює загрозу Вашому здоров'ю чи життю, або здоров'ю оточуючих людей, повідомляйте про небезпеку безпосередньо керівника закладу освіти, або іншу посадову особу, яка його замінює.
   5.

      Не паліть та не застосовуйте відкритий вогонь у службових та інших приміщеннях табору.
   6.

      Не обертайте електролампи і світильники папером, тканиною та іншими легкозаймистими матеріалами, не експлуатуйте їх із знятими ковпаками.
   7.

      При виникненні нещасного випадку, який трапився під час навчально-виховного процесу з учнем або вихованцем, надати першу долікарську допомогу, викликати медпрацівника та повідомити начальника табору.
   8.

      Під час роботи оздоровчого табору при виявлені сторонніх осіб, які створюють загрозу безпеки життєдіяльності для дітей, працівників, повідомити керівника закладу освіти або чергового охоронця.
   9.

      Перед проведенням прогулянок або екскурсій в природу заздалегідь приготувати питну воду у закритій посудині та аптечку першої допомоги.
  10.

      Вимоги безпеки для педагогічних працівників у приміщенні оздоровчого табору:

    *

      постійно стежити за станом обладнання, вживати заходів щодо усунення несправностей;
    *

      бути уважним до дітей - не залишати їх без нагляду;
    *

      подавати дітям їжу з кухні трохи охолодженою;
    *

      не залучати дітей для одержання їжі з кухні і роздачі гарячих страв під час чергування в загоні;
    *

      під час прийому їжі стежити, щоб діти правильно користувалися столовими приборами, попереджувати їх про можливі опіки гарячою їжею;
    *

      для пиття дітям давати тільки кип'ячену воду і в індивідуальних чашках, зберігати її в чистій закритій посудині, в літній період необхідно стежити, щоб вода не була холодною;
    *

      під час використання технічних засобів навчання дотримуватися інструкцій з їх експлуатації та правил електробезпеки; вмикати їх в мережу лише сухими руками, стежити за відповідністю показників напруги в електромережі, користуватися справними електроприладами, розетками, вимикачами;
    *

      не залишати ножиці, голки, ліки, сірники, миючі засоби та інші небезпечні для здоров'я дітей предмети, тримати їх у зачиненій шафі в недоступному для дітей місці; ножиці для занять повинні бути з тупими кінцями;
    *

      під час проведення тематичних занять, застольних ігор стежити за правильною поставою дітей: вони повинні рівно тримати корпус, сидіти глибоко на стільці, ступні ніг спираються на підлогу, відстань від очей до поверхні столу - 30-40 см;
    *

      з метою запобігання занесенню інфекцій не передавати із одного табору в другий для тимчасового користування святкові костюми та різні атрибути для літніх свят;
    *

      негайно ізолювати дитину, яка захворіла в таборі.

   3.

      Вимоги безпеки для педагогічних працівників на ігровому майданчику, ділянці, під час походів:

    *

      не дозволяється відправляти дітей на майданчик з кімнати і в кімнату з майданчика без супроводу дорослого;
    *

      під час проведення прогулянок забезпечити умови для вільних ігор, вправ на бумі, драбинках тощо з обов'язковою підтримкою дітей, систематично стежити за міцністю кріплення фізкультурного обладнання (як у спортивному залі, так і на майданчику) та за правильною обробкою дерев'яних приладів;
    *

      під час прогулянки весь час тримати в полі свого зору всіх дітей збираючись у зворотній шлях, перевірити їх наявність: педагогічний працівник повинен йти позаду, щоб бачити всіх дітей, в першій парі ставити найбільш організованих дітей;
    *

      відправляючись на екскурсію, прогулянку за межі оздоровчого табору, педагогічний працівник зобов'язаний провести з дітьми додаткові бесіди щодо правил дорожнього руху, особистої безпеки тощо;
    *

      відправляючись на екскурсію, прогулянку за межі оздоровчого табору, педагогічний працівник зобов'язаний знати кількість дітей, яких він бере з собою; якщо в таборі залишаються деякі діти з загону, то їх передають під відповідальність одного з педагогічних працівників табору (за вказівкою начальника табору);
    *

      у разі виходу на прогулянку з дітьми за межі табору треба мати не менше 2-х працівників, пру: цьому необхідно дотримуватися правил дорожнього руху, у разі переходу вулиці слід зупинити дітей біля переходу, педагогічному працівнику - стати з червоним прапорцем на проїжджій частині дороги, що буде сигналом для припинення руху транспорту. Після повної зупинки транспорту діти переходять вулицю з вихователем, останнім переходить вулицю другий педагогічний працівник, об'єднувати загони (більше 2-х) не дозволяється;
    *

      не допускати прогулянок-екскурсій дітей поблизу доріг з інтенсивним рухом транспорту, трамвайних, залізничних колій;
    *

      під час проведення занять на ділянці оздоровчого табору, у куточку природи стежити, щоб діти ні вживали без дозволу педагогічного працівника рослини (ягоди, трави), гриби; на ділянці, у куточку природи не повинно бути отруйних рослин, ягід, а також рослин з колючим і гострим листям та плодами
    *

      під час перебування на території табору стежити, щоб діти не виходили за межі закладу освіти;
    *

      стежити, щоб діти мали легкі головні убори для уникнення перегрівів, сонячні ванни проводити лише за призначенням і під наглядом медичного працівника;
    *

      під час купання дітей у природних водоймищах перевіряти місця купання; дозволяється купання у неглибоких річках, водоймищах, при цьому загін дітей 25-30 осіб супроводжують не менше 2-х дорослих; Одночасно у воді повинно знаходитися 3-5 дітей у супроводі дорослого, решта дітей залишається на березі під наглядом іншого дорослого.


IV. Вимоги безпеки після закінчення роботи

   1.

      Перевірте своє робоче місце.
   2.

      Відключить від електромережі електрообладнання.
   3.

      Закрийте вікна.
   4.

      Перевірте наявність ключів від кімнат, замкніть їх та віддайте ключі черговому по навчальному закладу.
   5.

      Про виявлені недоліки повідомте керівника закладу освіти.


V. Вимоги безпеки в аварійних та небезпечних ситуаціях

   1.

      При виявлені небезпечної ситуації (пожежа, землетрус, радіаційна безпека, неполадки в електрогосподарстві тощо) для вашого життя та життя дітей, працівників, заспокойтесь і заспокойте оточуючих. Оцініть важкість аварійної ситуації.
   2.

      Не усувайте самі несправностей електромережі та електрообладнання. У випадку відключення електроенергії слід терміново вимкнути все електрообладнання, яке знаходиться в роботі, підключення його здійснювати тільки після вмикання напруги електромережі, яка відповідає нормам.
   3.

      У разі витікання газу в газовій мережі необхідно перекрити головний кран по газу, викликати аварійну службу газу і сповістити керівника закладу освіти.
   4.

      У випадку аварії в системі водопостачання чи каналізації необхідно терміново перекрити крани водопостачання, викликати аварійну службу водоканалу і сповістити керівника закладу.
   5.

      При виявленні пожежі педагогічний працівник зобов'язаний негайно викликати пожежну частину за телефоном - 01, повідомити керівника закладу освіти. Вжити заходів згідно з планом евакуації на випадок пожежі, виробничих та природних явищ та вивести дітей у небезпечне місце. Прийняти участь в роботі щодо збереження державного майна та цінних паперів.
   6.

      При появі сторонньої особи, яка застосовує противоправні дії щодо Вашої безпеки життєдіяльності або оточуючих Вас, викличте міліцію за тел. – 02.
   7.

      У випадку травмування дітей або працівників під час роботи табору необхідно звернутися до медичного працівника, викликати швидку допомогу – 03, або у разі необхідності надати першу долікарську допомогу, повідомити начальника табору.


Дії педагогічного працівника, який працює в таборі при наданні першої долікарської допомоги.

Надання першої медичної допомоги треба починати з оцінки загального стану потерпілого і на підставі цього скласти думку про характер пошкодження.

   1.

      У разі різкого порушення або відсутності дихання, зупинки серця негайно приступити до проведення штучного дихання, та зовнішнього масажу серця, негайно викликати за телефоном 03 швидку медичну допомогу.
   2.

      Дії при ураженні електричним струмом:

    *

      необхідно негайно звільнити потерпілого від дії електричного струму, відключивши електрообладнання від джерела живлення, а при неможливості відключення - відтягнути його від струмоведучих частин за одяг або застосувавши підручний ізоляційний матеріал;
    *

      при відсутності у потерпілого дихання і пульсу необхідно робити йому штучне дихання і непрямий (зовнішній) масаж серця, звернувши увагу на зіниці. Розширені зіниці свідчать про різке погіршення кровообігу мозку.

При такому стані оживлення починати необхідно негайно, після чого викликати швидку медичну допомогу (03).

3. Дії при пораненні:

    *

      для надання першої допомоги при пораненні необхідно розкрити індивідуальний пакет, накласти стерильний перев'язочний матеріал, що міститься у ньому на рану і зав'язати її бинтом;
    *

      якщо індивідуального пакету якимсь чином не буде, то для перев'язки необхідно використати чисту (якщо можливо свіжовипрасувану) носову хустинку, чисту полотняну ганчірку тощо. На те місце ганчірки, що приходиться безпосередньо на рану, бажано накапати декілька капель настойки йоду, щоб одержати пляму розміром більше рани, а після цього накласти ганчірку на рану. Особливо важливо застосовувати настойку йоду зазначеним чином при забруднених ранах.

4. Дії при переломах, вивихах, ударах, розтягненні:

    *

      при переломах і вивихах кінцівок необхідно пошкоджену кінцівку укріпити шиною, фанерною пластинкою, палицею, картоном або іншим подібним предметом. Пошкоджену руку можна також підвісити за допомогою перев'язки або хустки до шиї і прибинтувати до тулуба;
    *

      при передбачуваному переломі черепа (несвідомий стан після удару голови, кровотеча з вух або роту) необхідно прикласти до голови холодний предмет (грілку з льодом або снігом, чи холодною водою) або зробити холодну примочку;
    *

      при підозріванні перелому хребта необхідно потерпілого покласти на дошку не підіймаючи його, чи повернути потерпілого на живіт обличчям у низ, наглядаючи при цьому, щоб тулуб не перегинався з метою уникнення ушкодження спинного мозку;
    *

      при переломі ребер, ознакою якого є біль при диханні, кашлю, чханні, рухах, необхідно туго забинтувати груди чи стягнути їх рушником під час видиху.

5. Дії при теплових опіках:

    *

      при опіках вогнем, парою, гарячими предметами ні в якому разі не можна відкривати пухирі, які утворюються, та перев'язувати опіки бинтом;
    *

      при опіках першого ступеня (почервоніння) обпечене місце обробляють ватою, змоченою етиловим спиртом;
    *

      при опіках другого ступеня (пухирі) обпечене місце обробляють спиртом, 3% марганцевим розчином або 5% розчином таніну;
    *

      при опіках третього ступеня (зруйнування шкіряної тканини) накривають рану стерильною пов'язкою та викликають лікаря.

6. Дії при кровотечі:

    *

      для того, щоб зупинити кровотечу, необхідно підняти поранен кінцівку вверх, кровоточиву рану закрити перев'язочним матеріалом (із пакета), складеним у клубочок, придавити її зверху, не торкаючись самої рани, потримати на протязі 4-5 хв.; якщо кровотеча зупинилася, то не знімаючи накладеного матеріалу, поверх нього покласти ще одну подушечку з іншого пакета чи кусок вати і забинтувати поранене місце (з деяким натиском);
    *

      при сильній кровотечі, яку не можна зупинити пов'язкою, застосовується здавлювання кровоносних судин, які живлять поранену область, при допомозі згинання кінцівок в суглобах, а також пальцями, джгутом або закруткою; при великій кровотечі необхідно терміново викликати лікаря.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (24.08.2010)
Переглядів: 9875 | Теги: педагогічний працівник, оздоровчий табір | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці