Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 29.03.2024, 12:35
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці, безпеки життєдіяльності під час роботи на драбині у дошкільному навчальному закладі

1. Загальні положення

1.1. Вимоги інструкції з охорони праці, безпеки життєдіяльності є обов'язковими для виконання працівниками відповідно до Закону України «Про охорону праці» і Кодексу законів про працю України.
1.2.  Помічник вихователя відповідає за охорону життя і здоров'я дітей, які відвідують ДНЗ.
1.3.  Помічник вихователя ДНЗ один раз на 3 роки проходить навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності з подальшою перевіркою знань.
1.4.  Перед допуском до роботи завідувач ДНЗ проводить із помічником вихователя первинний інструктаж з охорони праці, знайомить з умовами праці.
1.5. Помічник вихователя повинен знати правила пожежної безпеки й уміти користуватися первинними засобами пожежогасіння.
1.6. У разі виконання робіт, які не передбачені трудовою угодою або на які не оформлюються розпорядження чи інші документи, помічник вихователя повинен одержати цільовий інструктаж на робочому місці.
1.7.  Помічник вихователя повинен мати навички надання першої (долікарської) допомоги, у разі захворювання дитини чи при нещасному випадку необхідно негайно викликати старшу медичну сестру.
1.8. Про виявлені несправності обладнання, устаткування, пристроїв, інші небезпечні чинники, а також про нещасні випадки, які трапились у ДНЗ, помічник вихователя повинен повідомити завідувача ДНЗ.
1.9.  Під час виконання цієї роботи можлива небезпека:
- падіння;
- ураження електричним струмом;
- порізи;
- забиття, переломи і інше.
1.10. За порушення цієї інструкції помічник вихователя персонально відповідає згідно з чинним законодавством.

2. Вимоги безпеки праці перед початком роботи

2.1.  Необхідно впевнитися в тому, що драбина чиста, суха, сходи надійно закріплені, у наявності акт про проведення випробування.
2.2.  Драбину встановлюють на суху, гладку, рівну поверхню, (її висота не перевищує 1,5 м), верхня сходинка фіксується за допомогою фіксатора чи спеціального гачка.
2.3.  Взуття для роботи на драбині має бути закритим, обов'язково із задником, без каблука, бажано на гумовій рифленій підошві, одяг - застебнутим, без шпильок, голок.

3. Вимоги безпеки праці під час роботи

3.1. Піднімаючись сходами драбини необхідно двома (сухими) руками притримуватись за по-ручні-основи, на яких закріплено сходи. Роботу із застосуванням драбини виконувати тільки вдвох, коли драбину підтримує ще один працівник двома руками.
3.2. Досягнувши необхідної висоти, помічник вихователя повинен упевнитися у тому, що стоїть стійко на поверхні сходинки чи площадки для виконання робіт.
3.3.  Виконуючи роботу, бути обережними й уважними, не відволікатися!
3.4.  Категорично забороняється:
- ставити драбину, не зафіксувавши її фіксаторами;
- ставити драбину на мокру, нерівну чи брудну поверхню;
- підніматися по драбині з наповненим відром чи банкою, не тримаючись за її основу руками;
- працювати без підстрахування з боку ще одного працівника;
- підставляти які-небудь допоміжні предмети для збільшення висоти драбини.

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1.  Зняти драбину із фіксаторів та скласти її.
4.2.  Поставити драбину у відповідне місце для зберігання.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1.  У разі будь-якої аварійної ситуації помічник вихователя повинен негайно повідомити завідувача ДНЗ та забезпечити вжиття заходів відповідно до плану дій, розробленого та затвердженого адміністрацією.
5.2. Якщо електроенергію відключено, терміново вимкнути все електрообладнання, яке знаходиться в роботі, підключення його здійснювати тільки після подачі напруги, яка відповідає нормам, в електромережу.
5.3.  На випадок аварії в системі водопостачання чи каналізації терміново перекрити кран водопостачання, викликати аварійну службу «Водоканалу» і сповістити завідувача ДНЗ.
5.4.  На випадок пожежі (чи загоряння) необхідно:
-  вжити заходів щодо евакуації дітей із приміщення відповідно до плану евакуації, у разі потреби звернутися по допомогу до інших працівників;
- негайно повідомити пожежну охорону за телефоном «101»;
- сповістити завідувача ДНЗ чи особу, яка його заміщує;
-  негайно розпочати гасіння пожежі, для цього використовувати всі наявні засоби пожежогасіння.
5.5. У випадку травмування дітей або працівників ДНЗ звернутися по допомогу до старшої медичної сестри або в разі необхідності викликати швидку допомогу. Про подію негайно повідомити особисто завідувача дошкільним навчальним закладом.



Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (21.02.2013)
Переглядів: 2615 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці