Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 19.04.2024, 07:54
Головна » Статті » Мої статті

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ для АКП - грануляторники
ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
для АКП - Грануляторники
1 Загальні вимоги безпеки .

1.1 . До самостійного обслуговування обладнання лінії гранулювання комбікормів допускаються особи не молодше 18 років , які пройшли медичний огляд , вступний інструктаж , первинний інструктаж на робочому місці , навчання професії в навчальному комбінаті або на виробництві за розробленою програмою , які пройшли стажування не менше 12-15 змін, перевірку знань (допуск ) кваліфікованої комісією організації .
1.2 . Працюючий повинен дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку підприємства , виключити вживання алкогольних , наркотичних і токсичних засобів . Куріння допускається тільки у встановлених місцях. Працівник повинен знати і виконувати вимоги безпеки при користуванні ліфтом. При ходьбі по сходах необхідно триматися за поручні.
Дотримуватися заходів обережності при знаходженні на території підприємства.
1.3 . При обслуговуванні лінії гранулювання на працівника можуть впливати небезпечні і шкідливі виробничі фактори:
- Обертові деталі приводів преса , охолоджувача , подрібнювача і просіювача ;
- Статична електрика ;
- Паропровід
- Шум .
1.4 . Згідно з типовими галузевими нормами Грануляторники покладається спецодяг: костюм х / б , шолом х / б , рукавиці комбіновані , куртка ватяна х / б ( чергова) та засоби індивідуального захисту ( ЗІЗ) - навушники.
1.5 . Для забезпечення пожежо і вибухобезпеки Грануляторник здійснює контроль за режимом роботи обладнання ( температура , тиск ) виробляє своєчасну мастило підшипників , очистку магнітного захисту , контроль за натяжкою приводних деталей , за роботою засобів автомашин та блокування.
1.6 . У разі виявлення несправностей обладнання , порушень технологічного процесу працівник повідомляє про це начальнику зміни , начальнику цеху .
1.7 . При нещасному випадку необхідно негайно надати першу долікарську допомогу потерпілому , а при необхідності викликати лікаря. Повідомити про це начальнику зміни або начальникові цеху і зберегти по можливості обстановку на робочому місці і стан устаткування такими , якими вони були в момент події , якщо це не загрожує здоров'ю та життю оточуючих і не призведе до аварії.
1.8 . Працівник повинен вміти надати першу долікарську допомогу при нещасних випадках : накласти джгут при кровотечах , зробити штучне дихання.
1.9 . При виконанні роботи з обслуговування лінії гранулювання працівник повинен знати і дотримуватися правил особистої гігієни.
1.10 . Працівник несе відповідальність за порушення вимог цієї інструкції в порядку , встановленому Правилами внутрішнього трудового розпорядку організації та чинним законодавством.

2 Вимоги безпеки перед початком роботи.

2.1 . Приступаючи до роботи , працівник зобов'язаний надіти спецодяг , ретельно заправити її , не допускаючи звисаючих кінців , волосся прибрати під головний убір.
2.2 Уважно оглянути робоче місце і перевірити :
- Чи немає на робочому місці сторонніх предметів ;
- Чи вільні проходи ;
- Наявність необхідного інвентарю , інструментів , пристосувань.
2.3 . Працівник зобов'язаний перевірити :
- Справність обладнання , температуру підшипників , електродвигунів ,
     навантаження ;
- Наявність і справність огорож приводів;
- Справність електроапаратури та приводів , засобів сигналізації ;
- Справність електроосвітлення , засобів заземлення;
- Роботу аспіраційних мереж .
2.4 . При змінній роботі необхідно ознайомитися з результатами роботи попередньої зміни , з'ясувати всі наявні технічні неполадки в роботі устаткування , їх причини та заходи прийняті для їх усунення.
2.5 . Перед пуском обладнання лінії гранулювання слід переконатися , що в машинах немає сторонніх предметів , а також у справності всіх механізмів і приладів.
Граничне навантаження на електродвигуни за шкалою амперметрів повинна бути не вище 110А .

3 Вимоги безпеки при виконанні роботи.

3.1 . Маховик преса , шків мотора , приводний ремінь , приводи живильників і подпітателей повинні бути огороджені з усіх боків. Виступаючі кінці валів повинні бути закриті глухими футлярами .
3.2 . Регулювати зазор між пресуючими роликами і матрицею можна тільки після зупинки преса.
3.3 . При роботі гранулятора ні в якому разі не можна проводити роботи в зоні вузла зрізаних штифтів через можливість отримання травми.
3.4 . Паропровід підвідний , пар , повинен бути надійно ізольований на всьому протязі.
3.5 . Для запобігання випадків захоплення пальців обертовими валками подрібнювача повинна бути встановлена ​​запобіжна решітка . Вилучення випадково потрапив стороннього предмета на валки або ліквідацію завалу подрібнювача робити тільки після зупинки обладнання і відключення його від мережі .
3.6 . При обслуговуванні сепаратора А1- БІС- 100 :
а ) очистку сит проводити за допомогою ручної щітки , при цьому не ставати на огородження або станину ;
б) прибирання під сепаратором виробляти щіткою з довгою ручкою ;
в) при виникненні дисбалансу ексцентрикового приводу валу і ситового кузова і появу значної вібрації машину слід зупинити і отбалансировать ;
г) не слід під час роботи сепаратора ставати на сітовеечние кузов , очищати руками осадові камери;
3.8 . Приводні вали редуктори , муфти , що приводять у рух шлюзові затвори , повинні бути надійно огороджені.
3.9 . Опробування обертання крильчатки шлюзового затвора повинно проводитися від руки за кінець вала , обертання крильчатки за лопаті забороняється .
3:10 . При попаданні в шлюзовий затвор стороннього предмета або його завалу продуктом необхідно відключити електродвигун від електричної мережі і провести вилучення стороннього предмета або ліквідацію завалу тільки після повної зупинки обертання крильчатки.
3:11 . Стаціонарні ланцюгові транспортери і шнеки повинні бути укладені в міцні короба зі знімними кришками. Кришки повинні бути закриті . Під знімними кришками повинні бути встановлені запобіжні грати . Працівник повинен пам'ятати , що відкриті люки не тільки сприяють запиленню цеху , але і створюють небезпеку випадкового потрапляння рукою або ногою в робочу зону ланцюгового транспортера або шнека , що може бути причиною травми.
3:12 . При завалі ланцюгового транспортера , шнека або потрапляння в них стороннього предмета , вилучення предмета або ліквідацію завалу машини можна робити тільки при повній зупинці машини. Завал норії можна ліквідувати тільки після повної її зупинки спеціальним скребком.
Скребок повинен знаходитися в руці вільно , закріплювати його на кисті руки забороняється .

4 Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.


4.1 . До аварійних або нещасним випадкам можуть привести :
- Попадання в прес , подрібнювач або охолоджувальну колонку стороннього предмета ;
- Наявність напруги електрики на корпусах обладнання;
- Пробуксовування приводних ременів;
- Поява сторонніх звуків при роботі обладнання ;
- Пошкодження , іскріння або загоряння електропроводки або електрообладнання;
- Завал обладнання продуктом.
4.2 . При виникненні аварійних ситуацій лінію гранулювання необхідно негайно зупинити , повідомити змінному майстру або начальнику цеху .
4.3 . У випадках травмування постраждалим необхідно надати першу долікарську допомогу , при необхідності викликати швидку допомогу за телефоном 03

5 Вимоги безпеки після закінчення роботи .

5.1 . Провести видалення пилу , патьоків жиру , масла із зовнішньої поверхні обладнання , використовуючи при цьому щітку - кмітливість , для прибирання підлоги - щітку з довжиною ручкою
5.2.Сообщіть про несправності , помічені під час роботи , поч. зміни , поч. цеху , по зміні - змінника .
5.3 . Після закінчення зміни працівник повинен зняти спецодяг та ЗІЗ і прибрати в гардероб , прийняти душ.
5.4 . Залишатися в цеху , на території підприємства після закінчення зміни без відома змінного майстра , начальника цеху не допускається.



Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (20.03.2011)
Переглядів: 3596 | Теги: грануляторник | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці