Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Четвер, 28.03.2024, 14:02
Головна » Статті » Мої статті

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЛЯ ЛІФТЕРА ВАНТАЖНОГО МАЛОГО ЛІФТА, ЩО ПРАЦЮЄ В ОРГАНІЗАЦІЇ ТОРГІВЛІ


«ЗАТВЕРДЖЕНО»
Наказ __________________________
№ __________ від _______________ р.



ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ № _________
ДЛЯ ЛІФТЕРА ВАНТАЖНОГО МАЛОГО ЛІФТА, ЩО ПРАЦЮЄ В ОРГАНІЗАЦІЇ ТОРГІВЛІ

1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ БЕЗПЕКИ
1.1. На підставі цієї типової інструкції розробляється інструкція з охорони праці для ліфтера вантажного малого ліфта, працюючого в організації торгівлі, з урахуванням умов його роботи в конкретній організації.

1.2. На ліфтера вантажного малого ліфта, працюючого в організації торгівлі, можуть впливати небезпечні і шкідливі виробничі фактори (підвищене значення напруги в електричному ланцюзі, відсутність природного світла, розташування робочого місця на значній висоті відносно поверхні землі (підлоги).

1.3. Ліфтер вантажного малого ліфта, який працює в організації торгівлі, сповіщає свого безпосереднього керівника про будь-якій ситуації, яка загрожує життю і здоров'ю людей, про кожний нещасний випадок, що стався на виробництві, про погіршення стану свого здоров'я, у тому числі, про прояв ознак гострого захворювання.

2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ
2.1. Застебнути одягнену санітарний одяг на всі гудзики (зав'язати зав'язки), не допускаючи звисаючих кінців одягу, прибрати волосся під головний убір. Чи не заколювати одяг шпильками, голками, не тримати в кишенях гострі і предмети, що б'ються.

2.2. Перед початком роботи включити головний рубильник, замкнути двері машинного приміщення і перевірити: справність освітлення шахти, кабіни, поверхових площадок, на яких зупиняється кабіна під час роботи ліфта; точність зупинки кабіни на поверхах; справність дії кнопки "Стоп", світлового сигналу "Зайнято"; стан огорожі шахти і кабіни; наявність правил користування ліфтом; справність замків, запірних дверей шахти і дверних контактів (якщо виконання цього обов'язку покладено на ліфтера).

2.3. Перевірка справності вантажних малих ліфтів проводиться відповідно до відповідною інструкцією. Про результати проведеної перевірки робиться запис у журналі прийому-здачі змін і розписуються в прийомі зміни.

2.4. При помічені несправності в роботі ліфта ліфтер повинен знеструмити ліфт (вимкнути головний рубильник), вивісити плакати "Ліфт не працює" на всіх дверях шахти. Пуск в роботу ліфта після усунення несправностей проводиться тільки з дозволу особи (електромеханіка, монтера), усунути несправність.

3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ
3.1. Припинити користування ліфтом, знеструмити його, повідомити адміністрацію або електромеханіка у разі виявлення таких несправностей: несправний контакт дверей шахти - кабіна приходить в рух з відкритими дверми шахти; несправний контакт двері кабіни - кабіна приходить в рух при пуску ліфта з відкритими дверима при наявності в кабіні вантажу; помічені випадки самовільного руху кабіни; кабіна замість руху вгору йде вниз і навпаки; кабіна зупиняється вище або нижче рівня поверхової площадки більш 50 мм; не висвітлена кабіна або завантажувальні майданчики перед дверима шахти; перегоріла сигнальна лампа; кабіна (при кнопковому управлінні) автоматично не зупиняється на тому поверсі, на який була спрямована; розбито скло в оглядових вікнах дверей шахти або пошкоджено огорожу шахти на висоті, доступній для людини; пошкоджено огорожу кабіни; відсутні кришки на викличних і кнопкових апаратах, є доступ до струмоведучих частин обладнання; наявність поганого стану електричної ізоляції проводки або електричної апаратури ліфта (металоконструкції шахти або апарату управління на шахті); металоконструкції ліфта знаходяться під напругою ("б'є струмом"); з'явився незвичайний стукіт, шум, скрип, запах палаючої ізоляції, несправна кнопка "стоп", ривки, поштовхи під час руху кабіни, обрив каната та інші несправності.

3.2. Під час роботи ліфта забороняється: допускати до управління сторонніх осіб; залишати включений ліфт без нагляду (іти з робочого місця за винятком встановлених перерв); робити пуск шляхом безпосереднього впливу на апарати, що подають напругу на електродвигун; виводити з дії запобіжні і блокувальні пристрої ліфта; користуватися переносними лампами на напругу понад 42 В; підключати до ланцюга управління ліфтом електроінструмент, лампи освітлення та ін; допускати проїзд людей в кабіні вантажного малого ліфта; залишати незамкненими двері машинного приміщення; спускатися в приямок і вилазити на дах кабіни, зберігати на даху кабіни або приямку будь-які речі; залишати кабіну ліфта під навантаженням після закінчення роботи.

4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ
4.1. При випадковій зупинці кабіни вантажного малого ліфта між поверхами внаслідок його несправності викликати електромеханіка (монтера).

4.2. Потерпілому при травмуванні, отруєнні і раптовому захворюванні повинна бути надана перша (долікарська) допомога і, при необхідності, організована його доставка до закладу охорони здоров'я.

5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ
5.1. По закінченні роботи ліфта слід:
- опустити кабіну на рівень площадки того поверху, з якого здійснюється керування ліфтом;
- переконатися, що кабіна порожня і світло в ній вимкнений (якщо немає автоматичного вимикача);
- замкнути замком шахтні двері (якщо неавтоматичний замок дверей шахти, проти якої зупинена кабіна, відмикається ручкою);
- вимкнути ввідний пристрій і світло в машинному приміщенні;
- замкнути машинне приміщення і здати ключі в установленому порядку.



Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (14.11.2012)
Переглядів: 1647 | Теги: ЛІФТЕР, ОРГАНІЗАЦІЇ ТОРГІВЛІ, ВАНТАЖНОГО МАЛОГО ЛІФТА | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці