Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Четвер, 18.04.2024, 12:58
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці для пічника


1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ

1.1. До роботи в якості пічника допускаються чоловіки старше 18 років, що пройшли відповідну підготовку, мають професійні навички, перед допуском до самостійної роботи повинні пройти: медичний огляд, вступний і первинний на робочому місці інструктажі з охорони праці, навчання безпечним методам і прийомам виконання робіт, стажування на робочому місці і перевірку знань вимог охорони праці.
1.2. Пічник зобов'язаний проходити повторний інструктаж не рідше 1 разу на квартал, чергову перевірку знань вимог охорони праці - не рідше 1 разу на рік; періодичний медогляд - 1 раз на рік.
1.3. У процесі роботи на пічника можливий вплив небезпечних і шкідливих виробничих факторів, пов'язаних з характером роботи:
- Розташування робочого місця поблизу перепаду по висоті 1,3 м і більше;
- Падіння матеріалів, конструкцій та виробів;
- Мимовільне обвалення елементів конструкцій або риштовання;
- Підвищена запиленість і загазованість повітря робочої зони, в т.ч. чадним газом;
- Вплив відкритого вогню та високих температур;
- Рухомі частини машин і пересуваються ними конструкції та матеріали.
1.4. При виконанні робіт в особливо складних і небезпечних місцях пічникові проводиться цільовий інструктаж, видається письмовий наряд-допуск, в якому визначені безпечні умови роботи, вказані небезпечні зони і місця, визначені необхідні заходи щодо безпечних методів і прийомів виконання робіт.
1.5. При порушенні вимог діючих норм, правил та інструкцій з охорони праці, а також при зміні умов роботи, перервах у роботі більше 30 днів проводиться позаплановий інструктаж з охорони праці.
1.6. Для захисту від механічних впливів, води, луги, пилу пічник зобов'язаний використовувати надані роботодавцем безкоштовно:
- Костюм сигнальний 3-го класу захисту;
- Черевики шкіряні, або чоботи шкіряні, або чоботи гумові з жорстким підноском;
- Рукавиці з наладонниками з винилискожи Т-переривчастою або рукавички з полімерним покриттям;
- Окуляри захисні або щитки захисні;
- Респіратор.
На зовнішніх роботах взимку або в неопалюваних приміщеннях слід використовувати надані додатково:
- Костюм на утеплювальній прокладці або костюм для захисту від знижених температур зі змішаної або вовняної тканини;
- Валянки з гумовим низом або черевики шкіряні утеплені з жорстким підноском;
- Рукавички із захисним покриттям морозостійкі з вовняними вкладишами.
1.7. Крім цього при кладці пічних труб без застосування огороджувальних пристроїв, а також установці або знятті захисних козирків слід застосовувати запобіжні пояси.
1.8. Перебуваючи на території виробничого майданчика, у виробничих і побутових приміщеннях, ділянках робіт і робочих місцях, пічник зобов'язаний виконувати Правила внутрішнього трудового розпорядку.
1.9. Допуск сторонніх осіб, а також працівників у нетверезому стані на зазначені місця забороняється.
1.10. Робоче місце пічника повинно бути забезпечено інвентарними огорожами, захисними і запобіжними пристроями, пристосуваннями (драбинами, риштованням, настилами та іншими), виготовленими за типовими проектами і встановленими згідно з діючими правилами та вимогами, а також відповідно до проекту виробництва робіт.
1.11. Рукоятки застосовуваних ручних інструментів повинні бути з деревини твердих порід, гладко оброблених, підігнані і надійно закріплені. Можуть також використовуватися інструменти з пластмаси, виготовлені промисловим способом. Забороняється застосовувати ручний інструмент: гнутий, що має вибоїни, сколи, тріщини, задирки, гострі краї і ребра в місцях затиску рукою, нерівності на потиличній частині рукоятки.
1.12. Про всі недоліки і несправності огороджувальних пристосувань, інструменту, виявлених при огляді, пічник повинен повідомити майстра і до усунення недоліків до роботи не приступати.
1.13. Пічник зобов'язаний утримувати робоче місце в чистоті і порядку протягом робочого часу, не захаращувати його проходи матеріалами, сміттям та іншими предметами.
1.14. У процесі повсякденної діяльності пічник повинен:
- Виконувати тільки ту роботу, яка доручена керівником робіт;
- Застосовувати в процесі роботи засоби малої механізації, машини і механізми за призначенням, відповідно до інструкцій заводів-виготовлювачів;
- Підтримувати порядок на робочому місці, очищати його від сміття, снігу, криги, не допускати порушень правил складування матеріалів і конструкцій;
- Бути уважними під час роботи і не допускати порушень вимог безпеки праці.
1.15. Пічники зобов'язаний негайно повідомляти керівництво про будь-якій ситуації, яка загрожує життю і здоров'ю людей, про кожний нещасний випадок, що трапився на виробництві, або про погіршення стану свого здоров'я, у тому числі про появу гострого професійного захворювання (отруєння).
1.16. Пічник зобов'язаний знати і виконувати чинну інструкцію з охорони праці, встановлені режими праці та відпочинку. Інструкції та режими праці і відпочинку повинні бути вивішені на видному та доступному місці.
1.17. Пічникові забороняється:
- Проводити роботи на неогороджених робочих місцях, розташованих на висоті більше 1,3 м над землею або перекриттям;
- Виробляти роботу в неосвітлених або затемнених місцях; встановлювані інвентарні світильники для освітлення робочого місця повинні бути розташовані так, щоб не було сліпучої дії світла;
- Виробляти зовнішні роботи на риштованні або лісах при грозі, ожеледі, туману, дощу, швидкості вітру більше 15 метрів в секунду;
- Виробляти пробні топки печей в непровітрюваному приміщенні.
1.18. Пічник повинен:
- Мати на робочому місці індивідуальні засоби з надання долікарської допомоги потерпілому;
- Вміти надавати долікарську допомогу потерпілим;
- Вживати заходів щодо усунення порушень вимог безпеки та охорони праці;
- Виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку та вказівки виконавця робіт, майстра;
- Приступати до роботи в спецодязі та спецвзутті.
1.19. Працівник, винний у порушенні інструкції з охорони праці, несе відповідальність згідно з чинним законодавством РФ.
2. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ перед початком роботи

2.1. Одягти спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту.
2.2. Отримати від майстра завдання та інструктаж про безпечні способи його виконання.
2.3. Оглянути робоче місце, прибрати непотрібні матеріали і предмети, звільнити проходи.
2.4. Перевірити достатність освітлення робочого місця. При недостатньому освітленні пічник, не приступаючи до роботи, повинен доповісти про це особі, відповідальній за безпечне проведення робіт.
2.5. Перевірити якість попередньої кладки.
2.6. Перевірити наявність і справність необхідних інструментів, пристосувань, інвентарю, необхідних матеріалів і їх якість.
2.7. Перевірити справність настилу застосовуваних лісів, риштовання, драбин, пересувних столиків.
2.8. Пічник не повинні приступати до виконання роботи при наступних порушеннях вимог охорони праці:
- Несправності технологічного оснащення, засобів захисту працюючих, зазначених в інструкціях заводів-виготовлювачів, при яких не допускається їх застосування;
- Несвоєчасному проведенні чергових випробувань (технічного огляду) технологічного оснащення, інструменту та пристосувань;
- Несвоєчасному проведенні чергових випробувань або закінчення терміну експлуатації засобів захисту працюючих, встановленого заводом-виробником;
- Недостатній освітленості робочих місць і підходів до них;
- Порушенні стійкості конструкцій будівель і споруд.
2.9. Виявлені порушення вимог безпеки повинні бути усунені власними силами, а при неможливості зробити це пічник зобов'язаний повідомити про них майстру.
3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. При кладці печей пічник зобов'язаний:
- Розміщувати цегла і розчин на перекриттях або засобах підмощування таким чином, щоб між ними і стіною будівлі залишався прохід шириною не менше 0,6 м і не допускався перевантаження робочого настилу;
- Застосовувати засоби колективного захисту (огорожі, що вловлюють пристрою) або пояс запобіжний канатом страхувальним при кладці стін печей або труб на висоту до 0,7 м від робочого настилу, якщо за возводимой стіною до поверхні стіни (перекриття) відстань більше 1,3 м .
3.2. Пічник зобов'язаний здійснювати кріплення запобіжного пояса в місцях, зазначених керівником робіт, при кладці:
- Пічних труб, карнизів, при вивірки кутів, монтажі, демонтажі і очищенні захисних козирків;
- Стін завтовшки більше 0,75 м в положенні стоячи на стіні.
3.3. Перед початком кладки труб пічник повинен переконатися у відсутності людей в небезпечній зоні внизу, поблизу від місця роботи.
3.4. При переміщенні і подачі на робоче місце вантажопідйомними кранами бутових каменів, цегли і дрібних блоків слід застосовувати піддони, контейнери і вантажозахоплювальні пристрої, що виключають падіння вантажу.
3.5. Пічник, який здійснює стропування вантажу, повинен мати посвідчення стропальників і виконувати вимоги інструкції з стропуванні вантажів.
3.6. Щоб уникнути падіння переміщуються краном піддонів, що звільнилися від цегли, перед строповкой їх необхідно пов'язати в пакети.
3.7. Під час роботи пічник повинен контролювати правильність складування будматеріалів.
3.8. Цегла повинна складуватися:
- В пакетах на піддонах - не більше ніж у два яруси;
- В контейнерах - в один ярус;
- Без контейнерів - висотою не більше 1,7 метра;
- Ширина проходів між штабелями повинна бути не менше 1 метра.
3.9. Вогнетривкі вироби та матеріали повинні зберігатися у спеціальних закритих складських приміщеннях.
3.10. На відкритих майданчиках вогнетриви допускається зберігати тільки в контейнерах.
3.11. Розвантаження вогнетривів на складі та доставка їх в будівлю цеху і до місць проведення ремонтних робіт повинні бути механізовані.
3.12. При подачі каменю (цегли, розчину, вогнетривкого розчину) для пічної кладки по жолобу його нижній кінець повинен бути міцно встановлений на наполегливих брусах.
3.13. Забороняється спускати будівельні матеріали в жолоб з одночасним прийомом їх з жолоба. Скидати матеріали з висоти не допускається.
3.14. Розчин для кладки приймати в контейнери або на спеціально обладнаний майданчик.
3.15. При роботі на висоті більше 1,3 метра влаштовуються настили на риштуваннях і помостах. Щоб уникнути пошкоджень ніг на лісах і риштованні кінці скоб і цвяхів повинні бути загнуті, а непотрібні цвяхи і скоби видалені.
3.16. Настили на риштуваннях і помостах повинні мати рівну поверхню із зазорами між дошками не більше 1 см.
3.17. З'єднання щитів внахлестку допускається тільки по їх довжині. Кінці стикуються, повинні бути розташовані тільки на опорі і перекривати її не менше ніж на 20 см в кожну сторону.
3.18. Ліси в процесі експлуатації повинні оглядатися пічником і майстром перед кожним початком робіт і не рідше ніж один раз на тиждень виконробом.
3.19. Працювати з несправних риштувань забороняється. Риштування і помости повинні бути перевірені і надійні в роботі.
3.20. Забороняється знаходитися на лісах або риштованні стороннім особам.
3.21. Забороняється сідати або ставати на поруччя лісів або риштовання, стрибати і бігати по настилу.
3.22. При виконанні робіт з пробиванні борозен, підгонці цегли та бутових каменів сколюванням пічники зобов'язані користуватися захисними окулярами.
3.23. При роботі з розчинами з хімічними добавками пічники зобов'язані застосовувати засоби захисту, передбачені технологічною картою на виконання зазначених робіт.
3.24. Роботи з ремонту та очищення печей повинні проводитися за нарядом-допуском.
3.25. Для освітлення гарячій печі при огляді через люки слід користуватися ручним електричним ліхтарем. Для освітлення внутрішньої частини печі використовують переносні електролампи напругою 12 В; користуватися факелом не допускається.
3.26. Очищення та ремонт лежаків, печі та димаря повинні проводитися тільки в остигнула печі після провітрювання при відсутності в ній випалювального або просушуємо матеріалу.
3.27. При зупинці газової печі на ремонт газопровід необхідно відключити від печі і заглушити.
3.28. З обох боків печі на час ремонту повинні бути вивішені попереджувальні плакати про що проводиться ремонті печі.
3.29. До початку ремонтних робіт повинні бути перевірені всі ділянки печі та проведений аналіз повітря на відсутність шкідливих і небезпечних газів. Всі вікна, люки та лази повинні бути відкриті.
3.30. Перед очищенням випалювальної печі у внутрішніх її частинах необхідно переконатися в міцності кладки. Частка внутрішніх поверхонь повинна проводитися без порушення цілісності кладки печі.
3.31. Стіни нагрівальних печей повинні мати теплову ізоляцію, що забезпечує різницю температур зовнішніх поверхонь печі і повітря приміщення не вище 40 - 50 ° C.
3.32. В електропечах з примусовою циркуляцією робочої атмосфери, в яких не виключається викид гарячого газу через відкритий отвір, слід передбачати блокування, що відключає харчування електродвигунів пічних вентиляторів перед відкриттям.
3.33. Кришки електропечей можуть обладнуватися упорами для забезпечення безпечного пересування по них ремонтного персоналу під час монтажу, огляду, ремонту або обслуговування печей.
3.34. В електричних печах повинні бути передбачені системи сигналізації й блокування, що попереджають про порушення в режимах роботи печей.
3.35. В індукційних печах з водяним охолодженням температура відводиться води повинна бути не вище 50 ° C.
3.36. У печей всіх типів робочі отвори повинні закриватися дверцятами (заслінками), футеровані вогнетривкими матеріалами, або азбестовими захисними екранами на металевій основі.
3.37. Ремонт тиглів електроіндукціонних печей повинен проводитися в окремих приміщеннях.
3.38. Перед топковим отвором печей на дерев'яній підлозі повинен бути прибитий металевий лист розміром не менше 0,7 x 0,5 м.
3.39. Поверхня опалювальних приладів, димоходів, трубопроводів необхідно регулярно очищати від пилу, бруду і т.п.
3.40. Наважку труб слід вести знизу вгору з підвісного риштування, лісів або колисок.
3.41. Пуск в роботу нової печі або печі, що пройшла капітальний ремонт, дозволяється тільки після ретельного просушування і провітрювання внутрішнього простору.
3.42. У приміщеннях з пічним опаленням повинні бути інструкція по користуванню печами і плакат «Бійся чадного газу».
3.43. При випробуванні печей забороняється:
- Розтоплювати печі за допомогою бензину, гасу, дизельного палива та інших легкозаймистих рідин;
- Залишати самі печі без нагляду;
- Сушити і складувати на печах дрова, одяг та інші легкозаймисті предмети і матеріали;
- Топити вугіллям, коксом печі, не пристосовані для цієї мети;
- Застосовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топки.
3.44. Перед розпалюванням печі нагоревшую золу, шлак, вугілля необхідно видалити в спеціально відведене місце, виключивши можливість загоряння.
3.45. При оштукатурюванні поверхонь печей, труб або опалювального обладнання пічники зобов'язані стежити за тим, щоб підстава під оштукатурювання не мало виступаючих кінців дроту, які можуть порвати рукавичку і поранити долоню.
3.46. При роботі з риштовання, на дахах пічники повинні користуватися запобіжним поясом. При цьому інструмент і дрібні деталі пічники повинні переносити в сумці. Щоб уникнути падіння інструментів не допускається залишати їх у краю лісів або риштовання, а також на похилих поверхнях, на пічних трубах.
3.47. Для проходу на робоче місце при роботі на висоті необхідно використовувати обладнані системи доступу (сходи, трапи, містки).
3.48. При виявленні несправності лісів, риштовання та інших засобів, що забезпечують роботу на висоті, слід призупинити роботи, покинути небезпечне місце і повідомити про порушення вимог безпеки керівнику робіт.
3.49. Волокна мінеральної вати (скловати), що потрапили на незахищену поверхню шкіри, необхідно видаляти обережно, уникаючи їх втирання. При попаданні пилу і волокон скловати в очі необхідно звернутися до медичного працівника.
4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

4.1. У разі виявлення під час роботи несправності риштовання, пошкоджень їх при подачі будівельних матеріалів і конструкцій пічник зобов'язаний негайно поставити до відома товаришів по роботі, майстри і, дотримуючись заходів безпеки, покинути робоче місце.
4.2. У разі несправності піддону з цеглою в момент переміщення його вантажопідйомним краном пічника необхідно вийти з меж небезпечної зони і подати сигнал «Стоп» кранівникові. Після цього цегла повинен бути опущений на землю і перекладений на справний піддон.
4.3. При виявленні тріщин або зсуву цегляної кладки слід негайно припинити роботу і повідомити про це керівника робіт.
4.4. У разі виявлення зсуву грунту або порушення цілісності кріплення укосів виїмки пічники зобов'язані припинити кладку фундаменту, покинути робоче місце і повідомити про подію керівнику робіт.
4.5. У разі виявлення спалаху або виникнення пожежі негайно відключити електрообладнання, викликати пожежну команду по телефону 101, повідомити про подію адміністрації і приступити до ліквідації осередку загоряння.
4.6. При нещасному випадку необхідно:
- Надати першу допомогу потерпілому;
- Повідомити про подію безпосередньому керівнику;
- При необхідності викликати бригаду швидкої допомоги по телефону 103 або направити потерпілого до медичного закладу;
- По можливості зберегти обстановку, якщо це не призведе до аварії або травмування інших людей. Або зафіксувати на фото, відео.

5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

5.1. Прибрати зі стіни, риштування сміття, відходи матеріалів і інструмент.
5.2. Застосовуваний ручний інструмент, пристосування та інвентар очистити, помити, перевірити справність і прибрати в призначене для їх зберігання місце.
5.3. Привести в порядок і прибрати в призначені для цього місця спецодяг, спецвзуття та засоби індивідуального захисту.
5.4. Повідомити керівника робіт про всі неполадки, що виникли під час роботи.
5.5. Перекрити спеціальними огорожами із заборонними знаками і написами для сторонніх осіб підйоми і входи на риштування і помости.
5.6. Прийняти теплий душ або вимити обличчя і руки теплою водою з милом.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (19.02.2014)
Переглядів: 5735 | Теги: пічник | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці