Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Четвер, 18.04.2024, 11:37
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці для робітників з підготовки полів під посадку сільськогосподарських культур


1. Загальні вимоги

1.1. До роботи з підготовки полів під посадку сільськогосподарських культур допускаються особи старше 18 років, які пройшли медичний огляд і не мають протипоказань за станом здоров'я, що пройшли вступний та первинний на робочому місці інструктажі з охорони праці, стажування та перевірку знань вимог охорони праці.
1.2. Машини та обладнання повинні бути закріплені персонально за працівниками наказом по організації. Тимчасову передачу машини іншому працівникові необхідно оформляти відповідним письмовим розпорядженням.
1.3. При переведенні працівників на інший вид робіт або на іншу машину крім навчання необхідно проводити стажування і перевірку знань з питань охорони праці.
1.4. Робітник, зайнятий підготовкою полів під посадку сільськогосподарських культур, зобов'язаний:
- Дотримуватися вимог з охорони праці, а також правила поведінки на території організації, у виробничих, допоміжних і побутових приміщеннях;
- Виконувати інші обов'язки, передбачені законодавством з охорони праці.
1.5. Водії транспортних засобів також повинні мати посвідчення на право керування транспортними засобами, на яких вони працюють.
1.6. Працюючі повинні виконувати тільки ту роботу, по якій пройшли інструктаж і на яку видано завдання. Передоручати свою роботу іншим особам заборонено.
1.7. Небезпечними і шкідливими факторами виробничого процесу з підготовки полів під посадку сільськогосподарських культур є:
- Рухомі транспортні засоби та механізми, рухомі частини виробничого обладнання;
- Підвищена пли знижена температура повітря робочої зони;
- Підвищений рівень шуму і виробнича вібрація на робочому місці;
- Гострі кромки, задирки і шорсткість на поверхнях інструментів, устаткування і техніки;
- Розташування робочого місця на значній висоті відносно поверхні землі (підлоги);
- Підвищена запиленість або загазованість повітря робочої зони;
- Фізичні навантаження.
1.8. Робітник повинен використовувати і правильно застосовувати надані йому засоби індивідуального захисту (далі - ЗІЗ). Спецодяг, спецвзуття та інші ЗІЗ видаються працівникам згідно з чинними нормами і відповідно до виконуваної ними роботою:
- Костюм бавовняний - на12 місяців;
- Чоботи кирзові - на 12 місяців;
- Рукавиці комбіновані - до зносу;
- Окуляри захисні - до зносу.
На зовнішніх роботах взимку додатково:
- Брюки бавовняні на утеплювальній прокладці - на 36 місяців;
- Куртка бавовняна на утеплювальній прокладці - на 36 місяців;
- Валяная взуття - на 48 місяців;
- Калоші на валяне взуття - на 24 місяці.
1.9. Не допускається знаходження працюючих в стані алкогольного сп'яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних засобів, психотропних чи токсичних речовин, а також розпивання спиртних напоїв, вживання наркотичних засобів, психотропних чи токсичних речовин на робочому місці або в робочий час.
1.10. Палити дозволяється тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.
1.11. Робочий зобов'язаний:
- Дотримуватися Правил внутрішнього трудового розпорядку, режим праці та відпочинку, трудову дисципліну (відпочивати і приймати їжу допускається тільки в спеціально обладнаних для цього місцях);
- Знати і виконувати вимоги з охорони праці та пожежної безпеки, підтримувати протипожежний режим на території та об'єктах організації;
- Знати схему евакуації та порядок дій при пожежі, властивості пожежонебезпечних речовин, способи їх гасіння;
- Знати місця знаходження засобів пожежогасіння та оповіщення про пожежу, підступи до них містити вільними і вміти ними користуватися;
- Знати правила і мати практичні навички надання першої долікарської допомоги потерпілим при нещасних випадках і прийоми звільнення від дії електричного струму осіб, які потрапили під напругу;
- Сповіщати свого безпосереднього керівника про несправності споруд, пристроїв; будь-якій ситуації, яка загрожує життю і здоров'ю людей; кожний нещасний випадок, що стався на виробництві; помічені несправності обладнання, інструменту, пристроїв та ЗІЗ; про погіршення свого здоров'я, в т.ч. про прояв ознак гострого захворювання;
- Виконувати роботу на справному устаткуванні, користуватися справними інструментами і пристосуваннями і лише за прямим призначенням;
- Знати конструкцію і дотримуватися вимог технічної експлуатації застосовуваного інструмента;
- Знати і дотримуватися правил санітарної та особистої гігієни: перед прийомом їжі, в перервах мити руки водою з милом, не використовувати для цих цілей легкозаймисті та горючі рідини (бензин, гас, ацетон та ін.);
- Застосовувати інструмент і пристосування, що відповідають вимогам безпеки і виконуваної роботи. Робочий інструмент слід зберігати в спеціальній сумці (ящику). Для забезпечення безпеки при перенесенні або перевезенні інструмента його гострі частини повинні бути захищені;
- Засоби малої механізації, технологічну оснастку, машини та механізми використовувати за призначенням, з дотриманням заходів безпеки. У випадках неможливості застосування засобів механізації при підйомі вантажів та їх переміщенні вручну допускається максимальне навантаження 50 кг. Вантаж масою більше 50 кг повинні піднімати і переміщати не менше 2 працівників чоловічої статі;
- Утримувати робоче місце в чистоті і порядку відповідно до вимог охорони праці.
1.12. За порушення трудової дисципліни, недотримання вимог нормативних документів з охорони праці дорожній робітник притягується до дисциплінарної відповідальності відповідно до чинного законодавства РФ.

2. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ перед початком роботи

2.1. Перевірити наявність і справність спецодягу і запобіжних засобів (рукавиць комбінованих, окулярів захисних).
2.2. Перевірити наявність і компактність аптечки першої медичної допомоги. Трактори, самохідні машини і автомобілі повинні бути укомплектовані медичною аптечкою, термосом, знаком аварійної зупинки, упорами противідкотними і засобами для гасіння пожежі.
2.3. Визначити безпечне місце для відпочинку, куріння і прийому їжі на відстані не менше 15 м від місця роботи.
2.4. Відвести визначене місце для зберігання ручного інструменту, тросів і пристосувань, що не використовуються під час роботи.
2.5. Оглянути справність транспортних засобів, перевірити справність гальм, механізму управління, сигналізації, наявності дзеркала заднього виду. Скло кабіни не повинні мати тріщин, що ускладнюють огляд.
2.6. Перевірити справність гальмівної системи причепів і механізму підйому кузова і транспортних засобів.
2.7. Ознайомитися зі схемою руху, дозволених і заборонених напрямків руху, поворотів, розворотів, зупинок, виїздів, заїздів і т.п.
2.8. Агрегатування сільськогосподарських машин і знарядь допускається тільки з тими тракторами і самохідними шасі, які рекомендовані організацією-виробником.
2.9. Перед запуском двигуна тракторист зобов'язаний переконатись:
- В тому, що важелі управління коробкою зміни передач, гідросистеми, валом відбору потужності, важелі керування робочими органами знаходяться в нейтральному або вимкненому положенні, муфта зчеплення вимкнена;
- У відсутності людей в зоні можливого руху машини або агрегату (під трактором і під агрегатуються з ним машиною);
- В надійності з'єднання пускового шнура з маховиком;
- В тому, що для руху руки є достатньо вільного місця.
2.10. Про виявлені несправності, які працівник не може усунути самостійно, він зобов'язаний повідомити керівника робіт і до їх усунення до роботи не приступати.

3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. Поле для роботи машинно-тракторних агрегатів повинно бути завчасно підготовлено в залежності від виду культур. Кордон поля з боку яру або обриву слід закінчити контрольної борозною на відстані не менше 10 м від краю. Місця для відпочинку позначити добре видимими віхами.
3.2. Для роботи машинно-тракторних агрегатів поля повинні бути завчасно підготовлені:
- Прибрані камені, солома, засипані ями та інші перешкоди;
- Встановлені вішки у розмитих ділянок та інших перешкод.
3.3. Поля повинні бути розбиті на загонки, обкошені і підготовлені покоси (проходи).
3.4. Повинні бути відбиті поворотні смуги.
3.5. При роботах на схилах і поблизу ярів ширина разворотной смуги повинна бути не менше величини, рівної подвійному мінімальному радіусу повороту комбайна або машинно-тракторного агрегату.
3.6. Робота машин на непідготовлених полях не дозволяється.
3.7. Підготовка полів до подальшої роботи на них сільськогосподарської техніки повинна проводитися тільки у світлий час доби.
3.8. Роботодавець зобов'язаний перед початком збиральних робіт на полях, де проходять ЛЕП, організувати перевірку спеціалізованими організаціями величини провисання проводів.
3.9. Майданчик, відведена під скиртування (стогованія), повинна бути горизонтальною, вільної від сторонніх предметів, мати під'їзні шляхи. Після завершення укладання скирти (стогу) вони повинні опахівают.
3.10. В умовах горбистої місцевості допускається укладання невеликих за розміром скирт, при цьому майданчик для маневрування транспортних засобів повинна розташовуватися по схилу вище скирти.
3.11. Ухил майданчика для маневрування транспортних засобів у скирт не повинен перевищувати 11% (6 °).
3.12. Допустима швидкість руху транспортних засобів на цьому майданчику не повинна перевищувати 4,5-5,0 км / ч.
3.13. Стан вихідних матеріалів, заготовок і напівфабрикатів повинно виключати можливість впливу небезпечних і шкідливих виробничих факторів.
3.14. Посівний, посадковий матеріал повинен відповідати агротехнічним вимогам.
3.15. Протруєне насіння повинні мати сигнальне забарвлення, що попереджає працівників про небезпеку. Колір забарвлення залежить від виду застосовуваного препарату.
3.16. Протруєне насіння повинні бути в тарі, яка має сигнальне фарбування.
3.17. При немеханізованими заправці посівних, посадкових, розсадосадильних машин маса тари з насінням, розсадою і мінеральними добривами не повинна перевищувати передбачену нормами гранично допустимих навантажень при підйомі і переміщенні ваг вручну.
3.18. Висота висаджують посадкового матеріалу повинна бути більше висоти рассадодержателей машин, щоб виключати захоплення рук працівників.
3.19. При організації зрошувальної мережі на полях, розташованих в охоронній зоні ЛЕП, питомий електричний опір дощувальної води повинно бути не нижче 700 Ом * м. Вимірювання питомого опору води повинна проводити проектна організація.
3.20. При вивантаженні продукції рослинництва з накопичувальних ємностей збиральних машин в транспортні засоби повинна виключатися можливість попадання в кузова сторонніх предметів.
3.21. Технологія та технічні засоби, що використовуються для збирання та складування розсипних волокнистих матеріалів, повинні виключати попадання в них колючих та ріжучих предметів.
3.22. Механізовані роботи: Обробіток грунту, посів, посадку, догляд за багаторічними насадженнями, полив, прибирання, тракторні транспортні роботи необхідно проводити відповідно до вимог технологічних карт.
3.23. З'єднання агрегатуються машин з трактором (плуга, культиватора, сівалки, саджалки, борони) і між окремими машинами повинно бути надійним і виключати самовільне їх роз'єднання.
3.24. Машини повинні бути укомплектовані необхідними засобами для очищення робочих органів. Очищення чи технологічна регулювання робочих органів на рухомому агрегаті або при працюючому двигуні забороняється.
3.25. Маркери повинні бути надійно з'єднані з рамою машини, фіксуючі пристрої повинні виключати можливість їх самовільного опускання.
3.26. У зоні можливого руху маркерів або навісних машин при розвороті машинно-тракторних агрегатів не повинні перебувати люди.
3.27. Не слід допускати запуск машин за допомогою буксирування або шляхом скочування з ухилу.
3.28. Завантаження сівалок і посадочних машин насіннєвим матеріалом і добривами повинна проводитися механічними засобами заправки.
3.29. Зміну, очищення і регулювання робочих органів навісних знарядь і машин, що знаходяться в піднятому стані, слід проводити тільки після вжиття заходів, що попереджають мимовільне їх опускання.
3.30. Машини та механізми, призначені для роботи в безпосередній близькості від крон дерев, повинні бути обладнані захисними огородженнями, що запобігають нанесення травм працівникам гілками.
3.31. Працюючі машинно-тракторні агрегати, самохідні або стаціонарні машини повинні бути негайно зупинені при появі будь-якої несправності. Працювати на несправних машинах і машинно-тракторних агрегатах забороняється.
3.32. Під час грози всі види польових робіт слід припинити.
3.33. Робота тракторів і комбайнів загального призначення припустима на полях, ухил яких не перевищує 16% (8-9 °).
3.34. При виявленні вибухонебезпечних предметів (снарядів, мін, гранат) всі роботи на дільницях повинні бути негайно припинені, межі ділянки позначені. На ділянці повинна бути організована охорона, в місцеві виконавчі і розпорядчі органи має бути негайно передано повідомлення.
3.35. Польові сільськогосподарські роботи в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі повинні проводитися землекористувачами з попереднім повідомленням організацій, у віданні яких перебувають ці лінії.

4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

4.1. При виникненні аварійної або надзвичайної ситуації робітник повинен повідомити про неї керівника робіт.
4.2. У разі погіршення метеорологічних умов (сильний вітер, дощ, гроза) слід припинити роботу і сховатися.
4.3. При загорянні пересувної машини (трактори, автомобіля тощо) необхідно спробувати відбуксирувати її на безпечну для інших об'єктів відстань, викликати пожежну бригаду за телефоном 101, повідомити керівника робіт і приступити до гасіння пожежі наявними засобами.
4.4. У разі виявлення несправностей устаткування, пристосувань, інструменту, а також порушення норм безпеки припинити роботу і негайно повідомити про це керівника робіт.
4.5. При нещасному випадку на виробництві необхідно:
- Швидко вжити заходів щодо запобігання впливу травмуючих чинників на потерпілого, надати потерпілому першу долікарську допомогу, при необхідності викликати бригаду швидкої допомоги по телефону 103;
- Повідомити про подію відповідальній особі за безпечне проведення робіт або іншій посадовій особі наймача, забезпечити до початку розслідування збереження обстановки, якщо це не призведе до аварії або травмування інших людей.

5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБІТ

5.1. Очистити механізми, устаткування, транспортні засоби від забруднень.
5.2. Встановити трактор, транспортні засоби на місце стоянки.
5.3. Зняти і здати спецодяг та ЗІЗ на зберігання.
5.4. Повідомити керівника робіт про всі недоліки, виявлені під час роботи.
5.5. Виконати гігієнічні процедури.


Іноді вже розпиляні дрова занадто товсті в діаметрі і не поміщаються в топку або піч для якої, власне, вони і призначені. Якщо дрова розколоти, то навіть великі поліна швидше висохнуть і підуть в топку. Не спортивна людина, що використовує правильну техніку та якісний  колун для дров наколе дров швидше, ніж величезний спортсмен. Обирайте колун та вчиться правильно та безпечно колоти дрова.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (15.06.2015)
Переглядів: 3175 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці