Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 19.04.2024, 15:12
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці для слюсаря по збірці і зварюванні металоконструкцій



Ця інструкція з охорони праці розроблена спеціально для слюсаря по збірці і зварюванні металоконструкцій.

1 ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ

1.1. До самостійної роботи з виготовлення металевих конструкцій допускаються чоловіки старше 18 років, не мають протипоказань за станом здоров'я, що пройшли вступний та первинний на робочому місці інструктажі з охорони праці, які вже витратили безпечні методи і прийоми праці та пройшли перевірку знань вимог охорони праці.
1.2. В процесі роботи слюсар по збірці і зварюванні металоконструкцій повинен проходити повторний інструктаж з охорони праці на робочому місці не рідше, ніж через кожні три місяці; чергову перевірку знань вимог охорони праці та періодичний медогляд - не рідше 1 разу на рік.
1.3. Слюсар по збірці і зварюванні металоконструкцій повинен:
- Дотримуватися Правил внутрішнього трудового розпорядку, встановлені на підприємстві;
- Вимог безпеки при використанні переносного електроінструменту; експлуатації обладнання;
- Використовувати за призначенням і дбайливо ставитися до виданих засобів індивідуального захисту;
- Вміти надавати першу (долікарську) допомогу потерпілому при нещасному випадку;
- Знати місце розташування засобів надання долікарської допомоги, первинних засобів пожежогасіння, головних і запасних виходів, шляхів евакуації у випадку аварії або пожежі;
- Виконувати тільки доручену роботу і не передавати її іншим без дозволу майстра або начальника цеху;
- Під час роботи бути уважним, не відволікатися і не відволікати інших, не допускати на робоче місце осіб, що не мають відношення до роботи;
- Утримувати робоче місце в чистоті і порядку.
1.4. Слюсар повинен знати і дотримуватися правил особистої гігієни. Приймати їжу, курити, відпочивати тільки в спеціально відведених для цього приміщеннях і місцях. Пити воду тільки зі спеціально призначених для цього установок.
1.5. При виявленні несправностей устаткування, пристосувань, інструментів та інших недоліках або небезпеках на робочому місці негайно повідомити майстрові або начальникові цеху. Приступити до роботи можна тільки з їхнього дозволу після усунення всіх недоліків.
1.6. Основними небезпечними і шкідливими виробничими факторами можуть бути:
- Елементи виробничого обладнання та деталі;
- Несправні робочий інструмент, пристосування та обладнання;
- Електрообладнання або електропроводка;
- Підвищена запиленість повітря;
- Підвищений рівень шуму.
1.7. Відповідно до Типових галузевих норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту слюсареві по збірці і зварюванні металоконструкцій покладається: костюм бавовняний (на 12 місяців) і рукавиці комбіновані (на 2 місяці). Постійно зайнятим поза приміщенням збіркою і монтажем взимку додатково: куртка бавовняна на утеплювальній прокладці (на 30 місяців), брюки бавовняні (на 30 місяців).
1.8. Зберігати видані засоби індивідуального захисту слід в гардеробній в шафі, здавати в прання і ремонт в установленому порядку.
1.9. За невиконання вимог охорони праці, викладених у цій інструкції, слюсар по збірці і зварюванні металоконструкцій несе відповідальність згідно з чинним законодавством РФ.
2 ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ

2.1. Одягти спецодяг, застебнути і заправити так, щоб не було звисаючих частин, волосся прибрати під головний убір.
2.2. Перевірити своє робоче місце, воно повинно бути рівномірно освітлене (без відблисків), що не захаращене сторонніми предметами.
2.3. Перевірити справність інструменту і пристосувань для складання металоконструкцій:
- Електричного переносного інструменту;
- Рукоятка ударного інструменту (молотка і т.д.) повинна мати овальну форму в поперечному перерізі і бути прямою;
- Поверхня бойка молотка повинна бути випуклою, гладкою, нескошеної, без задирок;
- Веретено ручного інструменту із загостреним робочим кінцем (напилки, викрутки і т.д.) повинне надійно закріплюватися в рівній, гладко зачищеною рукоятці, яка, для більшої міцності, повинна бути стягнута з обох кінців металевими бандажними кільцями;
- Викрутки повинні бути з нескривленими стрижнями, так як можливо зісковзування леза з головки гвинта або шурупа і травмування рук;
- Гайкові ключі повинні відповідати розмірам болтів і гайок, зеви гайкових ключів повинні мати строго паралельні губки, відстань між якими має відповідати стандартному розміру, позначеному на ключі;
- Торцеві і накидні ключі не повинні зміщуватися в з'єднаних рухливих частинах.
3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. При збірці і зварюванні металоконструкцій систематично провітрювати приміщення. При незабезпеченні належного вентилювання повітря робочої зони застосовувати відповідні засоби індивідуального захисту органів дихання.
3.2. Розміщення матеріалів, інструменту, технологічної оснастки в межах робочої зони не повинен стискувати проходів до робочих місць.
3.3. Застосовувані деталі розташовують ліворуч, а інструмент, необхідний для їх монтажу - справа. Всі предмети повинні розміщуватися в зоні максимальної досяжності рук робітника, його руки повинні бути вільні від виконання підтримуючих рухів (ці функції повинні виконувати пристосування).
3.4. Виконуючи операції по збірці металоконструкції, дотримуватися положень технологічної карти.
3.5. При складанні металоконструкцій необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки.
3.6. Працювати тільки справними інструментами.
3.7. Роботу зубилом виконувати в захисних окулярах.
3.8. При використанні переносного електроінструменту (дриль, щліфмашінка і т.д) користуватися спеціальною електропроводкою на напругу 42В і дотримуватися таких вимог безпеки:
- Перед включенням переконатися в заземленні корпусу і справній ізоляції проводів;
- Перевірити інструменту на холостому ходу;
- При напрузі більш 42В користуватися індивідуальними засобами захисту (діелектричні рукавички, килимки);
- При припиненні роботи відключити інструмент.
3.9. При роботі електродрилем предмети, що підлягають свердлінню, необхідно надійно закріпити. Стосуватися руками обертового ріжучого інструменту забороняється.
3.10. Не видаляти стружку або тирсу руками під час роботи інструменту. Стружка і тирса підлягають видаленню після повної зупинки електроінструмента спеціальними гачками або щітками.
3.11. Працювати дрилем не більше 2/3 тривалості робочого дня. Відповідно до санітарних норм передбачити 10-15 хвилинні перерви після кожної години роботи.
3.12. З метою захисту від ураження електрострумом при роботі з електроінструментом користуватися гумовими рукавичками і гумовими килимками.
3.13. В цілях безпеки стежити за справністю ізоляції, не допускати механічних пошкоджень кабелю.
3.14. При перервах у роботі відключати електроінструмент. Не проводити підключення електроінструменту до електромережі за відсутності спеціального безпечного штепсельного роз'єму. Це повинен зробити електромонтер.
3.15. При раптовій зупинці електроінструменту він повинен бути відключений вимикачем.
3.16. Особам, які працюють з електроінструментом, самим не розбирати і не ремонтувати інструмент, кабель, штепсельні з'єднання, інші частини.
3.17. При знятті або установці деталей і вузлів на машині, користуватися інструментом і пристосуваннями, передбаченими для виконання даного виду робіт.
3.18. При обробці заготовок на дискових трубонарізних верстатах слюсарі зобов'язані виконувати наступні вимоги:
- Працювати тільки при наявності захисних екранів і в захисних окулярах;
- Очищати, ремонтувати, замінювати робочий інструмент і заправляти оброблювану деталь тільки після повної зупинки верстата;
- Стежити за справністю пускових і гальмівних пристроїв та заземлення.
3.19. При спільній роботі зі зварником слюсарі зобов'язані:
- Застосовувати захисні окуляри;
- Не користуватися вогнем поблизу генератора і не допускати забруднення маслом або жиром балонів з киснем, охороняти їх від ударів і різких поштовхів.
- Переміщати балони на призначених для цього носилках або візках.
4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

4.1. При аварійних ситуаціях призупинити роботи, вийти з небезпечної зони, при необхідності вивести працюючих поруч. При небезпеці виникнення нещасного випадку вжити заходів щодо його попередження (зупинити обладнання або відповідний механізм, огородити небезпечну зону).
Про пригоду поставити до відома керівника робіт.
4.2. При виникненні пожежі негайно викликати пожежну охорону за телефоном 101, вимкнути обладнання, видалити в безпечне місце людей і по можливості горючі речовини, приступити до гасіння вогню наявними первинними засобами пожежогасіння. Про пожежу поставити до відома керівництво.
4.3. При нещасному випадку надати першу долікарську допомогу потерпілим; поставити до відома керівництво; по можливості зберегти обстановку до розслідування причин події, якщо це не призведе до аварії або травмування інших людей; при необхідності викликати бригаду швидкої допомоги телефоном 103 або допомогти доставити постраждалих в медустанову.
5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

5.1. Привести в порядок своє робоче місце. Інструменти, пристосування прибрати у відведене для них місце.
5.2. Зняти спецодяг, прибрати її в шафу, вимити руки та обличчя з милом, по можливості прийняти душ, застосовувати для миття хімічні речовини забороняється.
5.3. Доповісти керівнику про виконання робіт і про виниклі під час роботи неполадки і зауваженнях.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (17.01.2014)
Переглядів: 4265 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці