Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Четвер, 28.03.2024, 17:22
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці для судового радіооператора

1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ

1.1. До роботи в якості суднового радіооператора допускаються особи старше 18 років, які пройшли попередній медичний огляд і спеціальне навчання, вступний і первинний на робочому місці інструктажі з охорони праці, стажування на робочому місці і перевірку знань вимог охорони праці.
1.2. При подальшій роботі радіооператор проходить періодичний медичний огляд і здає залік за фахом не рідше одного разу на рік, повторний інструктаж з охорони праці - не рідше 1 разу на півріччя.
1.3. Виконання робіт на висоті, пов'язаних з антенами, проводиться за нарядом-допуском, який є письмовим.
1.4. Радіооператор слід пам'ятати, що внаслідок невиконання вимог, викладених у цій інструкції, в експлуатаційних інструкціях на радіоапаратуру і прилади (виданих заводами-виробниками), інших керівних документів з охорони праці при виконанні робіт можуть виникнути небезпеки:
- Поразки електричним струмом;
- Отримання опіку кислотами;
- Падіння з висоти;
- Отримання травми.
1,5. Для виконання повсякденної роботи радіооператор видаються калоші; рукавички діелектричні, чергові.
1.6. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ проносити і розпивати на судні спиртні напої. Паління дозволяється тільки у спеціально відведених місцях, позначених знаком «МІСЦЕ КУРІННЯ». Місце для куріння визначається наказом капітана судна.
1.7. Знати і дотримуватися правил технічної експлуатації, техніки безпеки та електробезпеки при обслуговуванні радіоапаратури. Приєднання, від'єднання електроживлення від берегової електромережі в процесі експлуатації проводиться електротехнічним персоналом судна. Виконувати ці роботи радіооператор ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.
1,8. Радіооператор зобов'язаний виконувати тільки ту роботу, по якій пройшов навчання, отримав інструктаж з охорони праці та техніки безпеки.
1.9. Про кожний нещасний випадок на виробництві потерпілий або очевидець повинні негайно повідомити вахтовому помічнику капітана. Акт про нещасний випадок на виробництві за формою Н-1 повинен бути складений комісією, призначеною капітаном судна протягом 24 годин з моменту події.
1.10. Радіооператор зобов'язаний:
- Дотримуватися норм, правил і інструкції з охорони праці;
- Правильно застосовувати колективні і індивідуальні засоби захисту;
- Негайно повідомляти своєму безпосередньому керівництву про будь-який нещасний випадок, що трапився на виробництві, про ознаки професійних захворювань, а також про ситуацію, яка створює загрозу життя і здоров'я людей.
1.11. За порушення вимог інструкцій та інших нормативних актів з охорони праці працівники притягаються до дисциплінарної, а у відповідних випадках - до матеріальної та кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законодавством РФ.
2. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ перед початком роботи

2.1. Перед початком роботи радіооператор зобов'язаний надіти спецодяг і перевірити:
- Зовнішнім оглядом сполучні кабелі, закріплення панелей, кришок приладів, радіоапаратури; справність високовольтної блокування, заземлення, ізоляцію;
- Відповідність штатних запобіжників встановленим номіналах;
- Наявність діелектричних килимків перед радіоапаратурою, а також діелектричних рукавичок, калош, звернувши увагу при цьому на терміни перевірки засобів індивідуального захисту;
- Наявність і надійність кріплення огороджувальних пристроїв;
- Про всі зауваженнях, помічені несправності доповісти начальнику суднової радіостанції і до їх усунення до роботи не приступати.
2.2. Пускові реостати повинні бути забезпечені автоматом, що вимикає агрегат харчування при раптовому знеструмленні ланцюга.
2.3. У приміщенні радіорубки забороняється зберігати легкозаймисті речовини і матеріали, змінювати розташування радіоапаратури і освітлення.
3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. При роботі на телеграфному ключі необхідно тримати його за ручку, що не торкаючись до металевої частини. Ручка ключа повинна бути спеціальної форми з ізолюючого матеріалу. В установках, де ключ розмикає висока напруга, він повинен бути закритий спеціальним кожухом. Знімати кожух телеграфного ключа і регулювати ключ, коли радіостанція працює, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ, так як в цей час ключ знаходиться під напругою.
3.2. Вимірювальні прилади радіоапаратури повинні бути справними, перевірені в призначені терміни в перевірочних лабораторіях флоту і опломбовані. Вони повинні мати спеціальні позначки (червоного кольору), що показують межі навантаження ланцюгів.
3.3. Стукати по склу вимірювального приладу забороняється, якщо при наявності в ланцюзі напруги він все ж не дає свідчень.
3.4. У високовольтних приладах на передавачах, у яких схема передбачає вимірювання високої напруги з боку «плюса» машини, доторк до приладу особливо небезпечно.
3.5. Заміну плавких запобіжників необхідно проводити відповідно до силою струму, допустимої в даному колі.
3.6. Підвищувальні трансформатори до передавачів оглядаються тільки при зупинених машинах і при відключеною первинної ланцюга.
3.7. При роботі з внутрішніми елементами переду струму після кожного пуску агрегатів високої напруги конденсатори необхідно розтиснути.
3.8. Розрядку високовольтних конденсаторів на землю потрібно виробляти заземленим провідником на пертінаксовой або ебонітовою штанзі.
3.9. Під час обертання якоря високовольтного агрегату слід остерігатися торкання клем і ланцюгів високої напруги при розірваної ланцюга блокування.
3.10. Радіооператор ЗАПРЩАЕТСЯ:
- Використовувати запобіжники, що не відповідають встановленим номіналом струму, або застосовувати плавкі некалібровані вставки;
- Працювати поблизу відкритих струмоведучих частин, що знаходяться під напругою;
- Порушувати встановлену інструкцією з експлуатації послідовність включення і виключення агрегатів живлення і радіоапаратури;
- Залишати без нагляду включену радіоапаратуру, агрегати харчування тощо.;
- При включеному електроживленні знімати кожухи, бічні стінки, кришки та сітки ремонтованої радіоапаратури, замінювати запобіжники, чистити і протирати блоки, відпаювати елементи і проводки;
- Включати радіоапаратуру після ремонту без попереднього огляду монтажу і перевірки відповідності з'єднань принциповою і монтажною схемами;
- Використовувати дроти з порушеною ізоляцією;
- Експлуатувати несправні або з вичерпаним терміном перевірок вимірювальні прилади, допоміжне обладнання та пристосування;
- Користуватися ручними світильниками і електропаяльників з напругою вище 24В;
- Торкатися конденсаторів фільтрів, що не розрядивши їх;
- Користуватися відкритим вогнем у радіорубці;
- Мити руки дратівливими шкіру рідинами (ацетон та інші розчинники, змивки і т.п.).
4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

4.1. При виявленні пошкодження, несправності в радіоапаратурі радіооператор зобов'язаний вжити заходів щодо їх усунення. У разі неможливості усунути пошкодження вивести апаратуру з роботи і негайно доповісти вахтовому помічнику капітана та начальнику суднової радіостанції.
4.2. В аварійній ситуації виконання будь-яких робіт на апаратурі, що під напругою, виробляти з дозволу капітана судна і під безпосереднім наглядом начальника суворої радіостанції, дотримуючись наступних правил безпеки:
- Робоче місце має бути достатньо освітлене щоб уникнути випадкового дотику до струмоведучих ланцюгів;
- Використовувати в якості індивідуальних засобів захисту чергові діелектричні рукавички і калоші, а також інструмент з ізольованими ручками;
- Знаходяться поблизу робочого місця антенні вводи, силові кабелі відгородити кожухами.
4.3. При нещасному випадку при різкому погіршенні самопочуття кого-небудь з працюючих, належить негайно надати йому першу долікарську допомогу. Допомогу потерпілому, яка надається неспеціалістом, обмежуватися суворо певними видами (зупинка кровотечі, перев'язка рани, опіку, штучне дихання, перенесення потерпілого в медпункт). Для надання першої медичної допомоги адміністрація зобов'язана забезпечити наявність і систематичне поповнення засобів надання першої медичної допомоги, що зберігаються в спеціальних шафках (аптечках).
4.4. Необхідно пам'ятати, що стан потерпілого, а часто і його життя, залежать від того, наскільки швидко і правильно йому буде надана перша допомога.
4.5. Послідовність надання першої допомоги:
- Усунути вплив на організм ушкоджуючих факторів, що загрожують здоров'ю та життю потерпілого (звільнити від дії електричного струму, погасити палаючий одяг, витягти з води тощо);
- Виконати необхідні заходи щодо порятунку постраждалого в порядку терміновості, доповівши при цьому вахтовому помічнику капітана або черговому по судну і викликати лікаря;
- Підтримати життєві основні функції організму потерпілого до прибуття медичного працівника.
4.6. Надання першої допомоги:
- При легких отруєннях (потерпілий відчуває слабке запаморочення, головний біль слабкість) потерпілого необхідно вивести (винести) на свіже повітря, розстебнути комір і пояс, укласти і дати понюхати нашатирний спирт;
- У випадку тяжкого отруєння, ознаками якого є сильне запаморочення, нудота, блювання, втрата свідомості, постраждалого необхідно вивести (винести) на свіже повітря, на носилках доставити в медпункт або викликати лікаря. При розладі і зупинці дихання, не чекаючи лікаря, негайно приступити до штучного дихання;
- При опіках на обпечене місце слід накласти суху стерильну пов'язку і направити потерпілого до лікувального закладу. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ прорізати або проколювати пухирі, що виникли при опіку;
- У разі опіку хімічними речовинами уражене місце слід обмити водою, додавши в неї при опіках слабкими кислотами соду, а при опіках лугами - оцтову кислоту;
- При незначних ударах на пошкоджене місце слід прикласти холодний предмет (марлю, бинт, змочені холодною водою, сніг, лід), а потім щільно забинтувати забите місце;
- При серйозних пораненнях необхідно, насамперед, зупинити кровотечу і особливу увагу звернути на запобігання рани від забруднення, при цьому слід, не торкаючись рани, змастити йодом її краї, а потім накласти стерильну пов'язку. Надаючи першу допомогу при кровотечі не можна промивати рану водою, засипати порошками, покривати мазями;
- При розтягуванні зв'язок, наприклад, при підгортання стопи, ознакою чого є різкий біль у суглобі і припухлість, перша допомога полягає в прикладанні холодного предмета, тугому бинтуванні і спокої;
- При засміченні очі слід негайно звернутися в медпункт. Видаляти чужорідне тіло самому або розтирати очей не рекомендується;
- При тепловому або сонячному ударі, коли людина, що працює в жаркому приміщенні (відсіку) або на пригріві, відчує слабкість і головний біль, він повинен бути негайно знятий з роботи (вахти) і виведений на свіже повітря або переміщений в затінене місце. При появі ознак різкого нездужання (слабка серцева діяльність, частий слабкий пульс, несвідомий стан, поверхневе дихання, судоми) необхідно потерпілого перенести в прохолодне місце, укласти, роздягнути, охолодити тіло, оббризкуючи холодною водою, при припиненні дихання або різкому його розладі провести штучне дихання ;
- При обмороженні розтирати снігом замерзлі частини тіла не рекомендується, так як в снігу часто трапляються дрібні крижинки, бруд, могутні роздряпати обморожену шкіру і викликати нагноєння. Для розтирання замерзлих частин тіла слід застосовувати чисті сухі теплі рукавички або сукнини. Після того, як обморожене місце почервоніє, його слід змастити жиром (маслом, салом, борної маззю) і зав'язати теплою пов'язкою. Після перев'язки обмороженої кінцівки слід надати високе становище, що зменшує біль і попереджає ускладнення;
- При ураженні електричним струмом слід, перш за все, звільнити потерпілого від дії струму, для чого необхідно зняти напругу з усього ділянки кола. Якщо відключити струм відразу не представляється можливим, потерпілого слід негайно відокремити від струмоведучих частин, надягнувши діелектричні рукавички або за допомогою сухих, не проводять електричний струм предметів: шарф, сухий одяг, дошка та ін. При цьому рекомендується діяти однією рукою, уникаючи дотику до металевих предметів. Якщо потерпілий знаходиться на висоті, необхідно вжити заходів, що виключають його падіння при звільненні від струмоведучих провідників. Якщо потерпілий у свідомості, але до цього був у непритомності, то йому необхідно забезпечити повний спокій до прибуття лікаря.
5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПРИ РОБОТАХ за борт і НА ВИСОТІ

5.1. Радіооператор зобов'язаний перевірити стан апаратури на відсутність сторонніх предметів.
5.2. Зняти напругу з апаратури заземленим провідником.
5.3. Відключити апаратуру від мережі.
5.4. Прибирання приміщення радіостанції повинна проводитися персоналом з дозволу та під наглядом радіооператора і при вимкненому напрузі.
5.5. Повідомити електромеханіка про всі помічені несправності.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (27.02.2013)
Переглядів: 830 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці