Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 19.04.2024, 18:12
Головна » Статті » Мої статті

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЛЯ вальцювальника


1. Загальні вимоги безпеки
     
     1.1. Ця інструкція передбачає основні вимоги щодо організації та проведення безпечної роботи вальцювальника при веденні технологічного процесу виготовлення металевих профілів.
     1.2. До самостійної роботи в якості вальцювальника допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли:
     - Професійне навчання і мають відповідне посвідчення за професією;
     - Попередній медичний огляд і отримали висновок про придатність до даної професії;
     - Вступний інструктаж з безпеки праці, пожежної безпеки і надання долікарської допомоги потерпілому;
     - Первинний інструктаж на робочому місці та навчені безпечним методам і прийомам виконання робіт.
     1.3. Вальцювальник, зайнятий на роботі, де організацією праці передбачається суміщення виробничих професій, повинен пройти навчання за всіма видами робіт, скласти іспити і отримати допуск.
     1.4. Вальцювальник зобов'язаний проходити:
     - Періодичні медичні огляди - щорічно;
     - Повторний інструктаж з безпеки праці - не рідше одного разу на квартал;
     - Навчання безпечним методам і прийомам робіт і перевірку їх знань в обсязі програми, затвердженої адміністрацією підприємства, - один раз на рік;
     - Позаплановий і цільовий інструктаж з безпеки праці - в міру необхідності.
     1.5. Вальцювальник з ознаками явного нездужання, в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння до роботи не допускається.
     1.6. Вальцювальник зобов'язаний: дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку, своєчасно і точно виконувати розпорядження адміністрації, дотримуватися технологічної дисципліни, вимог з охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки і виробничої санітарії; дотримувати порядок пересування по території підприємства; знати значення застосовуваних на підприємстві знаків безпеки, звукових і світлових сигналів, бути уважним до подаються сигналам і виконувати їх вимоги.
     1.7. У разі виникнення в процесі роботи яких питань, пов'язаних з її безпечним виконанням, необхідно негайно поставити до відома працівника, відповідального за безпечне проведення робіт (майстра або начальника зміни).
     1.8. У протягом всієї робочої зміни слід дотримувати встановлений режим праці та відпочинку. Відпочивати і палити дозволяється тільки в спеціально відведених місцях.
     1.9. Для пиття використовувати воду тільки з питних фонтанчиків або питних бачків.
     1.10. Прийом їжі слід проводити тільки в спеціально обладнаних приміщеннях (буфет, їдальня).
     1.11. Шкідливими і небезпечними виробничими чинниками на робочому місці вальцювальника є: кромка металу, масло, травмування очей різними осколками в момент вальцювання поперечним ножем, попадання рук вальцювальника в зазор між валками.
     1.12. Адміністрація підприємства повинна забезпечувати вальцювальника спеціальним одягом, взуттям та засобами індивідуального захисту:
     - Костюм бавовняний - 1 комплект на рік;
     - Рукавиці комбіновані - 12 пар на рік;
     
     - Черевики шкіряні - 1 пара на рік;
     - Окуляри захисні - до зносу;
     - Респіратор - до зносу.
     1.13. Вальцювальник без належних за умовами виробництва спецодягу, спецвзуття та засобів індивідуального захисту до роботи не допускається.
     1.14. Вальцювальник зобов'язаний: дотримуватися на виробництві вимоги пожежної безпеки, а також дотримуватися і підтримувати протипожежний режим; дотримуватися запобіжних заходів при проведенні робіт з легкозаймистими і горючими рідинами, небезпечними в пожежовибухонебезпечні відношенні, матеріалами; знати головний і запасний виходи з цеху, шляхи евакуації з зони виникнення пожежі або аварії; вміти користуватися первинними засобами пожежогасіння.
     1.15. Про випадки травмування і всі несправності в роботі механізмів та обладнання, порушеннях технологічних режимів, погіршенні умов праці, виникненні аварійних ситуацій вальцювальник повинен повідомити майстрові (начальникові) зміни.
     1.16. При захворюванні, отруєнні або нещасному випадку вальцювальник повинен припинити роботу, повідомити майстру (начальнику) зміни і звернутися за медичною допомогою.
     1.17. При нещасному випадку з іншим працівником необхідно: надати потерпілому першу допомогу, повідомити про все майстрові (начальникові) зміни, вжити заходів для збереження обстановки випадку.
     1.18. У процесі роботи вальцювальник зобов'язаний дотримуватися правил особистої гігієни: мити руки з милом перед прийомом їжі, стежити за чистотою робочого місця, спецодягу та засобів індивідуального захисту.
     1.19. У міру забруднення або зношення спецодяг вальцювальника повинна піддаватися хімчистці, пранні або ремонту за рахунок коштів підприємства. Не допускається прання спецодягу вдома.
     1.20. За невиконання вимог безпеки, викладених у цій інструкції, в залежності від характеру допущених порушень та їх наслідків вальцювальник несе дисциплінарну, матеріальну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.
     
     
2. Вимоги безпеки перед початком роботи
     
     2.1. Оглянути, привести в порядок і надіти спецодяг.
     2.2. Перевірити комплектність і справність засобів індивідуального захисту.
     2.3. Безпосередньо на робочому місці прийняти зміну у вальцювальника, який здає зміну; дізнатися у нього про стан устаткування і несправності, які спостерігалися протягом зміни.
     2.4. Перевірити: чистоту робочого місця і його освітленість, справність огороджувальних пристроїв; роботу вентиляції, наявність і цілісність заземлення обладнання, електроприводу, наявність змащення, відсутність захаращеного проходів.
     2.5. Перевірити наявність огородження ножів, клітей стана.
     2.6. Переконатися в справності контрольно-вимірювальних приладів, АСУ.
     2.7. Перевірити відсутність сторонніх предметів на вальцях.
     2.8. Перевірити роботу обладнання на холостому ходу.
     2.9. Перевірити роботу аварійного гальма, який забезпечує моментальний зупинки стана. Про справність аварійного гальма зробити запис у спеціальному журналі.
     2.10. Про всі зауваження і недоліки повідомити майстру (начальнику) зміни, приступити до роботи тільки після їх усунення.
          
3. Вимоги безпеки під час роботи
     
     3.1. Розмотувач з металом повинен бути огороджений.
     3.2. Не застосовувати під час роботи сталевий інструмент, щоб уникнути попадання іскри або кромки металу в обличчя.
     3.3. Під час руху смуги металу не допускати попадання руки в ролики, в ножі, кліті не підлаштовувати.
     3.4. Не допускати захаращення проходів тарою та іншими предметами.
     3.5. Не залишати працююче обладнання без нагляду.
     3.6. Не відволікатися під час роботи сторонніми розмовами.
     3.7. Не проводити роботу в рукавицях. Користуватися ними тільки при укладання аркуша в пачку.
     3.8. Не проводити ремонт, очищення і змащення валів, роликів, ножів на ходу.
     3.9. Стежити, щоб в зазор роликів не потрапляли сторонні предмети, а в разі потрапляння не витягувати їх на ходу, негайно зупинити агрегат за допомогою аварійного останову.
     3.10. Заправку смуги в стан робити вдвох, третя людина стоїть біля аварійного вимикача.
     3.11. Для огляду, очищення і ремонту технологічного обладнання застосовувати переносні світильники напругою не вище 12 В. Світильники і арматура повинні бути у відповідному виконанні для вибухонебезпечних виробництв.
     3.12. Не допускається видалення пилу з інструменту (ролики, ножі, штамп) за допомогою стиснутого повітря, тому образів сприяє швидкому зношуванню механізмів.
     3.13. При виявленні несправності в роботі устаткування необхідно відключити його і повідомити майстру (начальнику) зміни.
     
4. Вимоги безпеки після закінчення роботи
     
     4.1. Відключити стан, дочекавшись їх зупинки, провести очищення і змащення обладнання.
     4.2. Провести прибирання робочого місця.
     4.3. Обтиральний промаслений матеріал прибрати в спеціальний ящик з кришкою.
     4.4. Здати зміну Вальцювальник, що приймає зміну, повідомити майстру (начальнику) зміни про помічені недоліки і неполадки в роботі устаткування і механізмів.
     4.5. Почистити спецодяг, зняти її в гардеробній для забрудненого одягу і прийняти душ.

Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (01.04.2012)
Переглядів: 1963 | Теги: ВАЛЬЦОВЩИК, вальцювальник | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці