Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Середа, 24.04.2024, 19:30
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці для завідуючої (адміністратора) ДНЗ

1. Загальні положення
1.1.Інструкція з охорони праці встановлює вимоги щодо безпеки діяльності адміністратора в ДНЗ.
1.2.Інструкція з охорони праці для завідуючої поширюється на всі кабінети та приміщення ДНЗ.
1.3.Інструкція встановлює порядок безпечного ведення робіт завідуючої у приміщеннях, на території ДНЗ та інших місцях, де завідуюча виконує доручену їй роботу управлінням освіти міської ради.
1.4.Інструкція з безпеки діяльності є обов'язковою для виконання. Адміністрація має дотримуватись вимог з питань охорони праці відповідно до Закону України «Про охорону праці» і Кодексу законів про працю України.
1.5.Відповідальність за розробку і контроль за виконанням адміністрацією інструкції з безпеки діяльності покладається на відповідального з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності ДНЗ.
1.6.Працівники в ДНЗ призначаються з числа осіб які мають спеціальну педагогічну освіту, за станом здоров'я можуть виконувати відповідний вид роботи та пройшли навчання і відповідні інструктажі з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності.
1.7.Перед призначенням на роботу періодично, один раз на рік, адміністрація закладу та техпрацівники повинні проходити медичний огляд.
1.8.Завідуючий ДНЗ один раз на три роки проходить навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності з наступною перевіркою знань.
1.9.Керівник чи особа, призначена ним, проводить із працівником, який приймається на роботу, вступний інструктаж з охорони праці, знайомить із правилами внутрішнього розпорядку, із заходами щодо забезпечення належного рівня пожежної безпеки, санітарними правилами улаштування і утримання приміщення.
1.10.Перед допуском до роботи особа, яка призначена керівником закладу освіти (начальником управління освіти),проводить з працівником первинний інструктаж з охорони праці, знайомить його з умовами праці.
1.11.Повторний (періодичний інструктаж із працівниками та адміністрацією з охорони праці проводиться один раз на шість місяців та один раз на три місяці — з обслуговуючим персоналом).
1.12.У разі виконання робіт, які не передбачені трудовою угодою або на які не оформлюються розпорядження чи інші документи, завідуючий ДНЗ повинен одержати цільовий інструктаж на робочому місці.
1.13.Завідуючий ДНЗ повинен знати правила пожежної безпеки і вміти користуватися первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками).
1.14. Завідуючий ДНЗ повинен мати навички надання першої (долікарської) допомоги.
1.15.Про виявлені несправності обладнання, устаткування, пристроїв, інші небезпечні прояви та нещасні випадки, які трапилися в приміщенні закладу освіти, повинен завідуючий ДНЗ повідомити начальника управління освіти або особу, яка його замінює та керівника служби ОП управління освіти.
2. Вимоги до безпеки праці перед початком роботи
2.1.Оглянути своє робоче місце, територію дошкільного навчального закладу та кабінети з метою усунення виявлених небезпечних для життя та здоров'я факторів.
2.2.У разі виявлення порушень або несправностей вжити заходів щодо їх усунення, а за необхідності — повідомити керівника служби ОП(начальника управління освіти).
3. Вимоги до безпеки під час роботи
3.1. Виконувати роботу згідно зі своїми функціональними обов'язками.
3.2.Не залишати без нагляду своє робоче місце, коли обладнання підключено до електромережі (комп. техніка, електроприлади тощо).
3.3.Запобігати проникненню в заклад сторонніх осіб під час навчально-виховного процесу.
4. Вимоги до безпеки після закінчення роботи
4.1.Перевірити своє робоче місце.
4.2.Відключити від електромережі електрообладнання.
4.3.Закрити вікна.
4.4.Перевірити справність телефонного зв'язку, наявність усіх ключів від закладу для сторожа; чи замкнені усі кімнати, наявність засобів пожежогасіння.
4.5.Про виявлені недоліків повідомити керівника служби ОП (начальника управління освіти)
5. Вимоги до безпеки в аварійних та небезпечних ситуаціях. Адміністратор повинен:
5.1.При виявлені небезпечної ситуації (пожежа, землетрус, радіаційна небезпека, неполадки в електрогосподарстві тощо) для його життя та життя співробітників заспокоїтись і заспокоїти оточуючих. Оцінити важкість аварійної ситуації.
5.2.Не усувати самому несправностей електромережі та електрообладнання, а вимкнути загальне електропостачання.
5.3.При виявленні пожежі негайно викликати пожежну частину за телефоном 101, повідомити начальника управління освіти.
5.4.Вжити заходи згідно з планом евакуації на випадок пожежі, виробничих та природних явищ та вивести працівників,та вихованців у небезпечне місце. Організувати роботу ДПД щодо збереження державного майна та цінних паперів.
5.5.При появі сторонньої особи, яка застосовує протиправні дії щодо його безпеки життєдіяльності або оточуючих, викликати міліцію за телефоном 102.
5.6.У випадку травмування дітей або працівників закладу освіти під час навчально-виховного процесу необхідно звернутися до медичного працівника, викликати швидку допомогу (103) або за необхідності надати першу долікарську допомогу, письмово повідомити начальника та керівника служби ОП управління освіти, створити комісію з розслідування нещасного випадку, видати акт за формою Н-Н, Н-1 (Н-5), НТ (Н-5), наказ за підсумками розслідування, повідомлення про наслідки нещасного випадку.
5.7.Надання першої медичної допомоги треба починати з оцінки загального стану потерпілого і на підставі цього скласти думку про характер пошкодження. У разі різкого порушення або відсутності дихання, зупинки серця негайно приступити до проведення штучного дихання та зовнішнього масажу серця, негайно викликати за телефоном 103 швидку медичну допомогу.
5.8. Дії при ураженні електричним струмом:
• необхідно негайно звільнити потерпілого від дії електричного струму, відключивши електрообладнання від джерела живлення, а при неможливості відключення — відтягнути його від струмопровідних частин за одяг або застосувавши підручний ізоляційний матеріал;
• при відсутності у потерпілого дихання і пульсу необхідно зробити йому штучне дихання і непрямий (зовнішній) масаж серця, звернувши увагу на зіниці. Розширені зіниці свідчать про різке погіршення кровообігу мозку. При такому стані оживлення починати необхідно негайно,
після чого викликати швидку медичну допомогу (103).
5.9. Дії при пораненні:
• для надання першої допомоги при пораненні необхідно розкрити індивідуальний пакет і накласти стерильний перев'язувальний матеріал;
• якщо індивідуального пакета не буде, то для перев'язки необхідно використати чисту тканину (носову хустинку тощо). На те місце тканини, що приходиться безпосередньо на рану, бажано накапати декілька капель розчину йоду, щоб одержати пляму розміром більше рани, а після цього накласти тканину на рану. Особливо важливо застосовувати розчин йоду зазначеним чином при забруднених ранах.
5.10. Дії при переломах, вивихах, ударах, розтягненні:
• при переломах і вивихах необхідно пошкоджену кінцівку закріпити шиною, фанерною пластинкою, палицею, картоном або іншим подібним предметом. Пошкоджену руку можна також підвісити за допомогою перев'язки або хустки до шиї і прибинтувати до тулуба;
• при передбачуваному переломі черепа (несвідомий стан після удару голови, кровотеча з вух або рота) необхідно прикласти до голови холодний предмет (грілку з льодом, снігом чи холодною водою) або зробити холодний компрес;
• при підозрі перелому хребта необхідно потерпілого покласти на дошку, не підіймаючи його, чи повернути потерпілого на живіт об­личчям униз, наглядаючи при цьому, щоб тулуб не перегинався, з метою уникнення пошкодження спинного мозку;
• при переломі ребер, ознакою якого є біль при диханні, кашлі,чханні, рухах, необхідно туго забинтувати груди чи стягнути їх руш­ником під час видиху.
5.11. Дії при теплових опіках:
•при опіках вогнем, парою, гарячими предметами в жодному разі не можна відкривати пухирі, які утворюються, та перев'язувати опі­ки бинтом;
• при опіках першого ступеня (почервоніння) обпечене місце обробляють ватою, змоченою етиловим спиртом;
• при опіках другого ступеня (пухирі) обпечене місце обробляють спиртом, 3 %-м марганцевим розчином або 5 %-м розчином таніну;
• при опіках третього ступеня (зруйнування шкіряної тканини) накривають рану стерильною пов'язкою та викликають лікаря.
5.12. Дії при кровотечі:
• для того, щоб зупинити кровотечу, необхідно підняти поранену кінцівку вгору, кровоточиву рану закрити перев'язувальним матеріа­лом, складеним у клубочок, придавити її зверху, не торкаючись самої рани, потримати протягом 4—5 хв; якщо кровотеча зупинилася, то,не знімаючи накладеного матеріалу, поверх нього покласти ще одну подушечку з іншого пакета чи шматок вати і забинтувати поранене місце (з деяким натиском);
• при сильній кровотечі, яку не можна зупинити пов'язкою, застосовується здавлювання кровоносних судин, які живлять поранену область, за допомогою згинання кінцівок у суглобах, а також пальцями, джгутом або закруткою; при великій кровотечі необхідно терміново викликати лікаря.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (24.04.2012)
Переглядів: 2853 | Теги: завідуюча ДНЗ, адміністратор ДНЗ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці