Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Четвер, 28.03.2024, 13:08
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці при експлуатації бензогенератора

1. Загальні вимоги ОХОРОНИ ПРАЦІ

1.1. При розробці даної інструкції використані наступні документи:
- Інструкція з експлуатації бензогенератора;
- ________________________________________________________________________________________.
1.2. До самостійної роботи з бензогенераторов допускаються працівники не молодше 18 років, які мають групу з електробезпеки не нижче II і пройшли:
- Попередній медичний огляд;
- Вступний інструктаж з охорони праці;
- Інструктаж з пожежної безпеки;
- Інструктаж з охорони праці при виконанні даного виду робіт та інструктаж з надання першої допомоги;
- Перевірку знань вимог охорони праці.
1.3. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ працювати з бензогенераторов після вживання алкоголю, наркотиків і прийому медикаментів, що уповільнюють швидкість реакції.
1.4. Всі робочі операції слід виконувати спокійно і обачно.
1.5. Працювати з бензогенераторов НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА БЕЗПЕКУ які осіб!
1.6. Для забезпечення безпеки при роботі з бензогенератори та ознайомлення з особливостями його обслуговування працівник повинен прочитати оригінальну інструкцію з експлуатації, що пропонується до бензогенераторов виробником.
1.7. На корпусі бензогенератора повинні бути присутнім і бути легко читаються всі позначення.
1.8. Працювати бензогенераторов слід тільки із застосуванням необхідних засобів індивідуального захисту.
1.9. На працівника, який експлуатує бензогенератор, можуть впливати такі шкідливі і небезпечні фактори:
- Вихлопи, що містять чадний газ;
- Опіки при торканні частин паливної та вихлопної системи;
- Опіки і компресійні травми внаслідок вибуху бензину.
1.10. Робітник, який працює з бензогенераторов, повинен знати:
- Будову та принцип роботи бензогенератора;
- Інструкцію заводу-виготовлювача з експлуатації бензогенератора.
1.11. За невиконання вимог даної інструкції персонал, що обслуговує бензогенератор, несе відповідальність згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку та чинним законодавством.
1.12. Інструкція з охорони праці при експлуатації бензогенератора після проходження працівником цільового інструктажу на робочому місці підписується ним із записом в журналі інструктажу на робочому місці.

2. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ перед початком роботи

2.1. Перед початком роботи необхідно:
- Вивчити інструкцію по правильній експлуатації і заходів безпеки при експлуатації бензогенератора і при виникненні найменших питань повторно звертатися до інструкції для повного прояснення ситуації;
- Надіти засоби індивідуального захисту.
2.2. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ПРАЦЮВАТИ пошкоджень,!
2.3. Перед початком роботи слід провести передексплуатаційний огляд до запуску бензогенератора. Цим Ви можете запобігти аварії або пошкодження обладнання.
2.4. Не допускайте до працюючого бензогенераторов персонал, що не пройшов цільовий інструктаж з даної інструкції і не ознайомився з оригінальною інструкцією з експлуатації бензогенератора.
2.5. Можливі шкідливі і небезпечні фактори при експлуатації бензогенератора:
- Опіки розпеченими частинами,
- Отруєння бензином або чадними газами,
- Ураження електричним струмом аж до летального результату.
2.6. Бензогенератор під час своєї роботи утворює чадний газ, шкідливий для здоров'я людини. Тому категорично забороняється експлуатація електрогенератора в закритому приміщенні. Навіть працюючи в провітрюваному приміщенні, слід уважно стежити за освітою чадних газів, рекомендується робити періодичні зупинки генератора для повного провітрювання робочої зони.
2.7. При роботі бензогенератора система відводу відпрацьованих газів і глушитель розжарюються до дуже високої температури і навіть після відключення залишаються небезпечно гарячими досить тривалий час. Для запобігання опіків не торкайтесь до гарячих частин бензогенератора, які зазвичай відзначаються попереджувальними написами або етикетками.
2.8. Перед тим як укласти бензогенератор на зберігання, слід також дати йому охолонути до безпечної температури.
2.9. Бензогенератори працюють на токсичному високооктановому бензині, здатному при змішуванні з повітрям утворити легкозаймистих або вибухову суміш. Тому заправку бензинового генератора необхідно проводити тільки на відкритій місцевості при вимкненому і повністю остившем бензогенераторов. Поряд не повинно бути відкритого вогню, розжарених матеріалів або іскор.

3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. Підключення бензогенератора до електричної мережі повинен здійснювати фахівець відповідно до норм ПУЕ та електротехнічними правилами. Помилки в підключенні загрожують не тільки виходом зі строю бензогенератора і підключеного в мережу електроустаткування, але і поразкою електричним струмом сторонніх людей.
3.2. Перед кожним включенням бензогенератора необхідно проводити візуальний огляд обладнання.
3.3. Передексплуатаційний огляд генератора ще до запуску двигуна в більшості випадків здатний запобігти аварії або пошкодження при роботі устаткування.
3.4. При роботі генератора утворюються вібрації обладнання. Тому рекомендується встановлювати бензогенератор на строго горизонтальній поверхні на відстані мінімум 5 метрів від стін або іншого поруч знаходиться обладнання або матеріалів.
3.5. Під час роботи електрогенератора утворюються небезпечні для життя людини струми. Тому суворо забороняється обслуговування генератора мокрими або вологими руками. З тієї ж причини забороняється експлуатація бензогенератора під час дощу або снігу, а також в приміщеннях з високою вологістю.
3.6. Для підключення електростанції слід використовувати тільки якісні дроти без пошкоджень ізоляції.
3.7. Споживачів можна підключати тільки після повного прогріву двигуна. При цьому для полегшення пуску забороняється використовувати допоміжні предмети.
3.8. Потужність активного навантаження не повинна перевищувати номінальної потужності електростанції.
3.9. Потужність реактивного навантаження (індуктивної мул ємнісний) не повинна перевищувати половини номінальної потужності бензогенератора.
3.10. Забороняється експлуатація бензинового генератора при відкритій кришці повітряного фільтра або при знятому повітряному фільтрі або без глушника.
3.11. Забороняється заправка або чищення електростанції при працюючому двигуні.
3.12. Оглянути місце близько генератора, на наявність будь-яких займистих матеріалів поблизу вихлопного отвору не менше 1м з усіх боків, а також не менше 1 м від стін та іншого обладнання.
3.13. Забороняється використовувати генератор не за призначенням.
3.14. Якщо вимикач не переходить на включення і виключення належним чином. Будь генератор, що не контролюється вимикачем, небезпечний і повинен бути замінений.

4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

4.1. Якщо при дотику до металевих частин обладнання відчувається напруга або обірваний заземлюючий провід, негайно знеструмити обладнання, доповісти про те, що трапилося своєму безпосередньому керівнику і без його вказівки до роботи не приступати.
4.2. Чи не приступати до роботи до усунення несправностей.
4.3. При виникненні пожежі необхідно негайно вимкнути обладнання, за винятком аварійного освітлення, повідомити про це в найближчу пожежну частину по телефону 101 і своєму безпосередньому керівнику, потім приступити до гасіння вогнища загоряння наявними засобами пожежогасіння.
4.4. Для надання першої допомоги при нещасному випадку на робочому місці завжди повинна знаходитися аптечка. Використані медичні засоби слід відразу ж поповнити.
4.5. При нещасному випадку необхідно негайно надати допомогу потерпілому, повідомити про подію керівництву, при необхідності викликати швидку допомогу за телефоном 103, зберегти обстановку такою, якою вона була на момент події, якщо це не загрожує життю і здоров'ю працівників і не призведе до подальшої аварії.
4.6. При ураженні електричним струмом необхідно негайно звільнити потерпілого від дії електричного струму, відключивши рубильник (вимикач). У разі його віддаленості необхідно, відокремити потерпілого від струмопровідних частин, використовуючи для захисту рук ізолюючі предмети, діелектричні рукавички або струмонепровідними матеріал. Забороняється торкатися до потерпілого або струмоведучих частин, що знаходяться під напругою, оголеними руками. Потерпілого, що знаходиться під дією електричного струму, допускається відтягувати тільки однією рукою, попередньо ізольованої струмонепровідних матеріалів.
4.7. При відсутності дихання і пульсу на сонній артерії негайно приступити до реанімації:
- Звільнити грудну клітку від стискує подих одягу і розстебнути поясний ремінь;
- Покласти потерпілого на спину, закинувши йому голову назад і покласти під шию валик;
- Відновити прохідність дихальних шляхів, звільнивши рот від слизу, сторонніх тіл;
- Приступити до реанімації, почати непрямий масаж серця і штучне дихання, завдавши перед цим удар кулаком по грудині (за наявності пульсу наносити удар забороняється);
- Підняти ноги потерпілого;
- Прикласти холод до голови.
4.8. Непрямий масаж серця робити незалежно від кількості учасників наступним чином: затиснути ніс потерпілого, через кожні 2 видиху в рот потерпілому через марлю, серветку або маску «рот в рот» виробляти 30 натискань на грудину.
4.9. Реанімацію продовжувати до повного відновлення серцевої діяльності або до прибуття медпрацівників.
4.10. Якщо немає свідомості, але є пульс, постраждалого перевернути на живіт, прикласти холод до голови і в такому положенні очікувати прибуття лікарів, забороняється залишати людину лежати на спині. Якщо є рани, на них накласти пов'язки або якщо перелом то шину.
4.11. При пораненні: звільнити місце поранення від одягу, зупинити кровотечу, накласти пов'язку, що давить, якщо потрібно, накласти джгут вище рани. Перед накладенням джгута необхідно підкласти тканинну підкладку. Після накладення джгута на руку переконається у відсутності пульсу на променевої артерії. Джгут може перебувати на кінцівці не більше півгодини, після чого необхідно на 20-30 секунд зняти джгут, дати відновитися кровообігу, після чого накласти джгут заново. У разі посиніння руки палять слід негайно зняти і накласти заново.
4.12. При опіку без порушень цілісності опікових міхурів на 10-15 хвилин підставити під холодну воду, або прикласти на 20-30 хвилин холод.
Забороняється:
- Змащувати шкіру жирами, мазями, спиртом та ін .;
- Розкривати пухирі;
- Видаляти чужорідні тіла з поверхні опіку.
4.13. При опіках з порушенням цілісності опікових міхурів і шкіри:
- Постраждалу частину накрити сухою чистою тканиною;
- Поверх сухої тканини необхідно прикласти холод, а потім відправити до лікарні.
Забороняється:
- Промивати водою обпалену поверхню;
- Бинтувати обпалену поверхню.
4.14. При опіках обличчя та очей на уражені місця слід накласти холодну примочку з борної кислоти і направити до лікаря.
4.15. При попаданні сторонніх часток і рідини коштів в очі їх слід негайно промити водою, а при ковтанні їх слід негайно звернутися в медичний заклад.

5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБІТ

5.1. Вимкнення генератора:
- У разі небезпеки: переведіть ключ вимикача в положення вимкнено (OFF);
- У разі нормальної зупинки: автоматичний запобіжник у положення вимкнено (OFF), переведіть ключ вимикача двигуна в положення вимкнено (OFF), закрийте паливний кран.
5.2. Привести в порядок робоче місце, скласти інструменти і пристосування в інструментальний ящик.
5.3. Зняти спецодяг та інші засоби індивідуального захисту і повісити їх у спеціально призначене місце.
5.4. Вимити руки і обличчя теплою водою з милом, при можливості прийняти душ.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (08.09.2014)
Переглядів: 10089 | Теги: бензогенератор | Рейтинг: 2.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці