Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 26.04.2024, 19:19
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці при пересуванні по території та виробничих приміщень

1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ

1.1. Працівники, що пересуваються по території підприємства, його виробничих приміщень повинні пройти вступний і первинний на робочому місці інструктажі з охорони праці.
1.2. Працівники, незалежно від кваліфікації та стажу роботи, не рідше одного разу на шість місяців повинні проходити повторний інструктаж з охорони праці.
1.3. У разі порушення працівником правил безпеки при пересуванні по території підприємства, його виробничих приміщень, а також при перерві в роботі більш ніж на 60 календарних днів, він повинен пройти позаплановий інструктаж.
1.4. Працівникові, які не пройшли своєчасно інструктажі з охорони праці, самостійно пересуватися по території підприємства заборонено.
1.5. Працівник повинен знати безпечні маршрути руху по території підприємства, запобіжні заходи при пересуванні всередині виробничих будівель, маршрути руху транспортних засобів по території організації.
1.6. Під час пересування по території підприємства на працівника можуть впливати такі небезпечні й шкідливі виробничі фактори:
- Рухомі транспортні засоби та самохідні механізми;
- Підвищене ковзання (внаслідок обмерзання, зволоження і замасливания поверхонь покриття організації та виробничих приміщень);
- Предмети, що знаходяться на поверхні покриття організації (шланги, кабелі та ін.);
- Підвищений рівень шуму;
- Підвищений вміст шкідливих речовин у повітрі;
- Недостатня освітленість території організації та виробничих приміщень;
- Сліпуче дію від прожекторного освітлення, світла фар автотранспорту;
- Низько розташовані конструктивні елементи будівель і споруд.
1.7. Для попередження можливості виникнення пожежі працівник повинен дотримуватися вимог пожежної безпеки сам і не допускати порушення цих вимог працівниками (не користуватися відкритим вогнем тощо); курити дозволяється тільки в спеціально відведених для цього місцях.
1.8. Працівник зобов'язаний дотримуватися трудову і виробничу дисципліну, правила внутрішнього трудового розпорядку; слід пам'ятати, що вживання спиртних напоїв було причиною багатьох нещасних випадків на виробництві.
1.9. Якщо з будь-ким з працівників стався нещасний випадок, то потерпілому необхідно надати першу допомогу, повідомити про подію будь-якому керівникові і зберегти обстановку події, якщо це не створює небезпеки для оточуючих.
1.10. Працівник, при необхідності, повинен вміти надати першу допомогу, користуватися медичною аптечкою.
1.11. Працівник повинен дотримуватися встановленого для нього режим робочого часу і часу відпочинку.
1.12. При пересуванні по території та виробничих приміщень підприємства працюючий повинен знати і пам'ятати, що нещасні випадки найчастіше можуть відбуватися:
- При виїзді автомобіля з-за рогу будівлі, з воріт приміщення і в'їзді в них;
- При порушенні правил маневрування та руху автомобіля в обмежених умовах (вузькі проїзди, проїзди між рядів автомобілів і т.д.);
- При перенесенні (перевезенні) предметів, відволікаючих увагу працюють або обмежують огляд шляху руху;
- При пересуванні автомобілів і працюючих по слизькому покриттю (ожеледь, бруд тощо);
- При переході через оглядову канаву;
- При перевищенні встановленої швидкості руху транспортних засобів по території підприємства і всередині приміщень.
1.13. Працівник, який допустив порушення або невиконання вимог інструкції з охорони праці, розглядається, як порушник виробничої дисципліни і може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності, а в залежності від наслідків - і до кримінальної; якщо порушення пов'язане з заподіянням матеріального збитку, то винний може залучатися до матеріальної відповідальності у встановленому порядку.

2. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ

2.1. Працівник повинен бути одягнений відповідно до погодними умовами та вимогами типових галузевих норм, згідно з його професії, посади і виду виконуваних робіт.
2.2. Одяг повинен бути відповідного розміру і не утрудняти рухів.
2.3. Працівникові слід уточнити маршрути руху автотранспорту і самохідних механізмів по території підприємства.
2.4. При пересуванні по території підприємства працівник повинен дотримуватися таких правил:
- Ходити тільки по спеціально призначеним для цього маршрутами;
- Під час ходьби бути уважним і контролювати зміну навколишнього оточення, особливо в складних метеорологічних умовах (дощ, туман, снігопад, ожеледь тощо) і в темний час доби;
- Слід пам'ятати, що в умовах підвищеного шуму звукові сигнали, що подаються транспортними засобами, і шум працюючого двигуна автомобіля, що наближається, самохідного механізму можуть бути не чутні.
2.5. Не слід переміщатися по території підприємства, якщо є сумніви в забезпеченні власної безпеки.

3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. Під час пересування по території підприємства, перебуваючи на проїжджій частині або біля неї, працівникові необхідно проявляти особливу увагу до рухомого автотранспорту і самохідним механізмам.
3.2. Якщо на шляху прямування є небезпечні перешкоди (наприклад, маневрують автотранспорт і засоби механізації тощо), слід змінити маршрут руху на більш безпечний.
3.3. Особливу обережність необхідно дотримуватися і бути уважним поблизу зон підвищеної небезпеки (наприклад, в зоні вантажно-розвантажувальних робіт та ін.).
3.4. При пересуванні в районах зон підвищеної небезпеки необхідно витримувати безпечні відстані до джерела можливої ​​небезпеки.
3.5. Під час пересування слід обходити на безпечній відстані місця на території підприємства, де ведуться роботи на висоті, знаходяться працюючі агрегати, машини, струмопровідні частини електрообладнання, а також шланги, кабелі, відкриті колодязі, люки, канави тощо
3.6. Переходити зустрічаються на шляху перешкоди (наприклад, траншеї, канави) слідує по спеціально обладнаним переходам.
3.7. При пересуванні слід звертати увагу на нерівності і слизькі місця на території підприємства та виробничих приміщень, обходити їх і остерігатися падіння через підсковзувань.
3.8. Необхідно дотримуватися обережності при пересуванні біля місць виробництва ремонтно-будівельних робіт, щоб не спіткнутися і не вдаритися об шланги, кабелі, троси, рукава, балони, ящики і т.п., що знаходяться в зоні проведення робіт.
3.9. Щоб уникнути травмування голови, потрібно бути уважним при пересуванні біля низько розташованих конструктивних елементів будівель і споруд.
3.10. Щоб уникнути нещасних випадків не слід перебувати в зоні маневрування транспортних засобів - 5 метрів.
3.11. Забороняється пересуватися територією предпряітія в електро- та автовізка, в кузові непристосованого для перевезення людей автомобіля, на підніжці автомобіля.
3.12. Під час пересування по території підприємства та виробничих приміщень працівникові необхідно бути уважним, не відволікатися від виконання своїх обов'язків.
3.13. Для попередження випадків електротравматизму не можна під час ходьби наступати на електричні кабелі або шнури електроспоживачів.
3.14. Для забезпечення пожежної безпеки працівник повинен пам'ятати про те, що курити дозволяється тільки в спеціально відведених для цього місцях.

4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

4.1. При нещасному випадку необхідно негайно зупинити вплив травмуючого фактора на потерпілого, дотримуючись при цьому власну безпеку, надати першу допомогу потерпілому, при необхідності викликати бригаду заховай допомоги по телефону 103 або допомогти доставити потерпілого в найближчу медустанову.
4.2. Працівник повинен вміти надавати першу допомогу при пораненнях; при цьому він повинен знати, що всяка рана легко може забруднитися мікробами, що знаходяться на ранить предмета, шкірі потерпілого, а також у пилу, на руках надає допомогу і на брудному перев'язному матеріалі.
4.3. Надаючи першу допомогу при пораненні, необхідно дотримуватися таких правил:
- Не можна промивати рану водою або навіть яким-небудь лікарським речовиною, засипати порошком і змащувати мазями, тому що це перешкоджає загоєнню рани, викликає нагноєння і сприяє занесенню до неї бруду з поверхні шкіри;
- Потрібно обережно зняти бруд зі шкіри навколо рани, очищаючи її від країв рани назовні, щоб не забруднювати рану; очищену ділянку шкіри потрібно змастити йодом і накласти пов'язку.
4.4. Для надання першої допомоги при пораненні необхідно розкрити наявний в аптечці перев'язувальний пакет.
4.5. При накладенні перев'язувального матеріалу не слід торкатися руками тієї його частини, яка повинна бути накладена безпосередньо на рану; якщо перев'язувального пакета не виявилося, то для перев'язки можна використовувати чисту хустку, чисту тканину і т.п .; накладати вату безпосередньо на рану не можна.
4.6. На те місце тканини, яке накладається безпосередньо на рану, потрібно накапати декілька крапель йоду, щоб одержати пляму розміром більше рани, а потім покласти тканину на рану.
4.7. Надає допомогу повинен вимити руки або змастити пальці йодом; торкатися до самої рани навіть вимитими руками не допускається.
4.8. Перша допомога потерпілому повинна бути надана негайно і безпосередньо на місці події, відразу ж після усунення причини, що викликала травму.
4.9. Надання першої допомоги при ударах і розтягненні зв'язок слід здійснювати в наступній послідовності:
- Для зменшення болю та попередження крововиливу слід прикладати «холод»;
- Накласти тугу пов'язку;
- Забитого місця створити спокій;
- Не слід змащувати забите місце йодом, розтирати і накладати зігріваючий компрес, бо це лише посилює біль.
4.10. Якщо сталася травма внаслідок впливу електричного струму, то заходи надання першої допомоги залежать від стану, в якому знаходиться потерпілий після звільнення його від дії електричного струму:
- Якщо потерпілий знаходиться у свідомості, але до цього був у стані непритомності, його треба вкласти в зручне положення і до прибуття лікаря забезпечити повний спокій, безперервно спостерігаючи за диханням і пульсом; ні в якому разі не можна дозволяти потерпілому рухатися;
- Якщо потерпілий знаходиться в несвідомому стані, але з збережені стійким диханням і пульсом, його слід зручно укласти, розстебнути одяг, створити приплив свіжого повітря, дати понюхати нашатирний спирт, окропити водою і забезпечити повний спокій;
- Якщо потерпілий погано дихає (дуже рідко і судорожно), йому слід робити штучне дихання і масаж серця; при відсутності у потерпілого ознак життя (дихання і пульсу) не можна вважати його мертвим, штучне дихання слід проводити безперервно як до, так і після прибуття лікаря; питання про безцільності подальшого проведення штучного дихання вирішує лікар.
4.11. При виявленні пожежі або ознак горіння (задимлення, запах гару, підвищення температури тощо) необхідно негайно повідомити про це пожежну охорону за телефоном 101 і повідомити керівництву.
4.12. До прибуття пожежної охорони потрібно вжити заходів щодо евакуації людей, майна і приступити до гасіння пожежі.
4.13. Слід організувати зустріч підрозділів пожежної охорони і надати допомогу у виборі найкоротшого шляху для під'їзду до осередку пожежі.

5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

5.1. Після закінчення роботи слід переміщатися безпечним шляхом з урахуванням рухомих транспортних засобів, відповідно до вимог безпеки при пересуванні по території підприємства.
5.2. По закінченні роботи слід ретельно вимити руки теплою водою з милом, при необхідності прийняти душ.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (06.01.2012)
Переглядів: 6190 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці