Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Четвер, 28.03.2024, 19:22
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці при роботі на розкидачі мінеральних добрив

1. Загальні вимоги охорони праці

1.1. Ця інструкція призначена для механізаторів, які виконують роботу на тракторі з навісною сільськогосподарської машиною (розкидач мінеральних добрив).
1.2. До роботи на розкидачі мінеральних добрив допускаються особи чоловічої статі віком від 18 років, що пройшли медогляд і не мають протипоказань за станом здоров'я, навчені роботі на даному виді техніки, які пройшли всі види інструктажів з охорони праці, стажування на робочому місці і перевірку знань вимог охорони праці.
1.3. Висока виробнича дисципліна, знання і точне виконання вимог інструкцій забезпечують безпеку працюючого, збереження машин і устаткування.
1.4. Виконувати тільки ту роботу, яка доручена керівником робіт, не допускати на робоче місце сторонніх осіб і не передоручати свою роботу іншим особам.
1.5. Поява на роботі в нетверезому вигляді і вживання на роботі спиртних напоїв та інших нарковмісних речовин забороняється, так як це є грубим порушенням правил внутрішнього розпорядку і призводить до аварій і травм.
1.6. При роботі в полі необхідно відпочивати і приймати їжу в польових вагончиках, а при їх відсутності - в спеціально відведених для цієї мети місцях, які повинні бути обладнані навісом.
1.7. Чи не відпочивати під транспортними засобами і сільськогосподарськими машинами, у високій траві, чагарниках та інших місцях, де можливий рух машин.
1.8. На час грози всі види польових робіт припинити і сховаємося в обладнаному місці для відпочинку.
1.9. Чи не ховатися від грози в кабінах машин, під машинами, в копицях, стогах і скиртах, під поодинокими деревами і іншими предметами, що підносяться над навколишньою місцевістю.
1.10. При груповій роботі (двоє або більше працівників) керівником робіт з числа працівників призначається старший. Виконання розпоряджень старшого обов'язково для інших працівників і обслуговуючого персоналу.
1.11. У процесі виробничої діяльності на працівників впливають небезпечні та шкідливі виробничі фактори, слід звернути особливу увагу на наступні вузли розкидачі та ситуації під час експлуатації агрегату:
- Обертається карданний вал;
- Обертові диски розкидачі;
- Обертові елементи приводу;
- Небезпеки, пов'язані з втратою стійкості;
- Небезпеки в результаті контакту мінеральними добривами, використовуваними при розкидання;
- Небезпеки, пов'язані з неправильним застосуванням засобів індивідуального захисту.
1.12. Небезпечні і шкідливі виробничі фактори реалізуються в травми або захворювання при небезпечному стані машин, устаткування, інструментів, середовища та здійсненні працівниками небезпечних дій.
1.13. Ризики, що виникають при неправильному обслуговуванні розкидачі:
- Небезпека отримання травми виступаючими елементами розкидачі під час завантаження бункера і під час роботи. Перед виконанням дій, описаних вище, необхідно переконатися, що поблизу немає сторонніх осіб;
- Небезпека пошкодження під час підйому і опускання розкидачі. Дотримуватися особливої ​​обережності при виконанні цих дій, в разі присутності людей поруч з агрегатом;
- Небезпека втягування або загарбання обертовими елементами приводу. Бути особливо обережними, коли обертові елементи знаходяться в русі. Механізатор і сторонні люди не повинні наближатися до агрегату під час його роботи;
- Небезпека травмування розкидаються добривами під час роботи. Дотримуватися особливої ​​обережності при роботі розкидачі. Механізатор і сторонні люди не повинні наближатися до агрегату під час його роботи. Дотримуватися безпечної дистанції від працюючого розкидачі;
- Небезпека втрати стійкості. Під час заповнення бункера розкидача повинен бути підключений до трактора. На час перерви в експлуатації його слід встановити на твердому горизонтальному підставі. Агрегатувати розкидач рекомендованими тракторами;
- Небезпеки, викликані контактом з шкідливими речовинами або їх вдиханням. Під час роботи розкидача застосовувати рекомендовані засоби індивідуального захисту. Механізатор і сторонні люди не повинні наближатися до агрегату під час його роботи.
1.14. Працювати в засобах індивідуального захисту: костюм, при необхідності використовувати захисні рукавички і захисні окуляри.
1.15. Вивчити правила користування засобами пожежогасіння, забезпечити до них вільний доступ. Не застосовувати препарат пожежний інвентар для інших цілей.
1.16. Якщо стався нещасний випадок, надавати потерпілому першу допомогу (при відсутності людей на місці події - самодопомога) і повідомити керівнику робіт про нещасний випадок.
1.17. Повідомити керівника робіт про несправності машин, що виникли в процесі робіт, самостійне усунення яких може призвести до аварії і нещасних випадків. Усувати такі несправності і небезпеки при обов'язковій участі керівника робіт із залученням допоміжних працівників, з використанням інструменту і пристосувань, які гарантують безпечне виконання цієї операції.
1.18. Особи, які порушили вимоги інструкції, залучаються до відповідальності згідно з правилами внутрішнього розпорядку організації, за винятком випадків, коли порушення вимог включає кримінальну відповідальність.
2. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ перед початком роботи

2.1. Перед початком роботи необхідно привести в порядок робочий одяг: застебнути рукави, заправити одяг так, щоб не було, що розвиваються решт, прибрати волосся під щільно облягаючий головний убір. Не дозволяється працювати в легкому взутті (сланцях, сандалях, босоніжках).
2.2. Механізатор, що працює з розкидачів добрив, суворо повинен дотримуватися наступних правил безпеки:
- Експлуатація розкидачі мінеральних добрив довіряється особі, яка має відповідну кваліфікацію, що дозволяє працювати з сільськогосподарськими машинами, ознайомленого з інструкцією по експлуатації;
- Перед використанням розкидачі слід звернути увагу на його технічний стан, спосіб кріплення окремих механізмів, особливо елементів приводу і робочих вузлів;
- Не можна працювати машиною, яка не є повністю справної;
- Ослаблений кріплення необхідно затягнути, а пошкоджені деталі негайно замінити на нові;
- Все огорожі повинні бути встановлені і неушкоджені;
- Перед початком роботи слід переконатися в тому, що елементи, регулювання працюють правильно;
- Під час першого запуску перевірити працездатність машини, а також виконати попередню регулювання до наповнення бункера добривами.
- Розкидач можна запустити лише в тих положеннях після того, як ви переконалися, що в радіусі 50 м. Не перебувають люди або тварини;
- Робота розкидачі може проводитися тільки при номінальній швидкості обертання ВВП трактора 540 об / хв. Не можна перевищувати 600 об / хв.
2.3. Чи не дозволяється перевозити в розкидачі людей, тварин, а також предмети, не пов'язані з роботою агрегату.
3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. Слід виконувати тільки ту роботу, яка доручена керівником робіт.
3.2. Не можна розкидати матеріали крім тих, для яких розкидач призначений.
3.3. Не можна працювати з пошкодженим карданним валом.
3.4. Не можна переміщатися агрегатом на передачу заднього ходу при включеному приводі робочих органів.
3.5. Під час роботи розкидача неприпустима завантаження злежалих добрив в бункер.
3.6. Під час транспортних переїздів відключіть привід робочих органів розкидача.
3.7. При здійсненні будь-яких регулювальних і ремонтних робіт необхідно вимкнути двигун на тракторі, переконатися, що ніякі елементи не обертаються, відключити привід ВВП.
3.8. При роботі слід стежити, щоб кожух карданного валу завжди зберігав свою цілісність, пошкоджений кожух необхідно відразу ж замінити.
3.9. Механізатор не повинен залишати агрегат з включеним приводом без нагляду.
4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В аварійних ситуаціях

4.1. При виявленні несправної роботи розкидача або будь-якої аварії необхідно негайно відключити привід ВВП трактора від розкидання.
4.2. Якщо самостійне усунення не можливо, повідомити про це керівника робіт.
4.3. Усувати такі несправності і небезпеки при обов'язковій участі керівника робіт із залученням допоміжних працівників, з використанням інструменту і пристосувань, які гарантують безпечне виконання цієї операції.
4.4. Перевищення допустимої вантажопідйомності загрожує аварією.
4.5. У разі виникнення пожежі або пожежі:
- Вжити заходів до гасіння загоряння наявними засобами пожежогасіння;
- Викликати пожежну охорону по телефону 101;
- Сповістити керівництво;
- Надати першу допомогу постраждалим.
4.6. При нещасному випадку на виробництві необхідно:
- Швидко вжити заходів щодо запобігання впливу травмуючих чинників на потерпілого, надання потерпілому першої допомоги, виклику на місце події швидкої медичної допомоги по телефону 103;
- Повідомити про подію керівництву, забезпечити до початку розслідування збереження обстановки, якщо це не становить небезпеки для життя і здоров'я людей.
5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

5.1. Очистити агрегат, машину від бруду, пилу і рослинних залишків, при необхідності помити їх во¬дой і встановити на місце стоянки. Опустітье робочі органи, загальмувати, вимкнути двигун і відключити акумуляторну батарею від маси агрегату, машіни. Прибрати промаслений обтиральний матеріал у відведене місце.
5.2. Вимити руки і обличчя теплою водою з милом.
5.3. Спецодяг зняти, оглянути, привести в порядок, повісити в спеціально призначений для цієї мети шафка. При необхідності здати в прання і (або) ремонт.
5.4. При роботі в одну зміну повідомити керівника робіт про виконану роботу, наявних неполадки в роботі, про вжиті заходи та їх усунення.
5.5. При роботі в дві зміни повідомте змінника про технічний стан машини або обладнання і розкажіть про особливості виконання роботи.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (07.10.2014)
Переглядів: 1994 | Теги: робота на розкидачі мінеральних доб | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці