Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Середа, 24.04.2024, 02:11
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці при роботі з електронагрівальними установками для ремонту м'якої покрівлі


1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

1.1. Електронагрівальна установка призначена для ремонту м'якої покрівлі, яка має два і більше шари руберойду.
1.2. До виконання робіт з ремонту м'якої покрівлі за допомогою установки допускаються працівники не молодше 18 років і не старше 60 років, допущені до виконання верхолазних робіт, що мають групу з електробезпеки не нижче 2, що пройшли навчання за технологією виробництва робіт і мають про це відмітку в посвідченні.
1.3. При виконанні робіт з ремонту м'якої покрівлі робітники повинні користуватися спецодягом і спецвзуттям по сезону, індивідуальними захисними засобами (окулярами, респіраторами, рукавицями), запобіжними монтерскімі поясами і прядивної або бавовняними страхувальними канатами довжиною не менше 10 метрів і діаметром не менше 15 мм. Пояси і канати повинні бути випробувані.
1.4. Ремонт м'яких покрівель будівельної частини електроустановок має проводитися за нарядом-допуском, термін дії якого одну добу. В окремих вказівках наряду-допуску має бути вказано кому доручається підключення електронагрівальними установками і конкретне місце її підключення до мережі.
1.5. Організація робочого місця повинна забезпечувати безпечне проведення покрівельних робіт. Робоче місце, у разі необхідності, повинно мати огородження, захисні та запобіжні пристрої
1.6. У разі недоцільності влаштування огороджень працюючі повинні користуватися запобіжними поясами і страхувальними канатами. Місця кріплення карабінів запобіжних поясів повинні бути заздалегідь вказані майстром, або керівником робіт. Допускається кріплення карабінів запобіжних поясів за страхів очний канат, протягнений уздовж покрівлі будівлі по центру і закріплений за надійні елементи будівлі або за якоря, вбиті в землю.
1.7. При відсутності автопідйомників допускається підніматися на дах, та й спускатися з неї за приставний сходами з дотриманням вимог "Правил безпечної експлуатації електроустановок" та "Правил безпечної роботи з інструментом і пристосуваннями".
1.8. Знання цієї інструкції обов'язкове для працівників, які здійснюють ремонт м'якої покрівлі, а також керівників і фахівців, що виконують організацію цих робіт.
1.9. За порушення вимог цієї інструкції працівники, зазначені в
п. 1.8. несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.

2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБІТ.

2.1. Виконати огляд електронагрівальними установками для ремонту м'якої покрівлі, звернувши особливу увагу на цілісність термостійкого кабелю, кабелю підключення установки, штепсельні рознімання щита управління. У разі виявлення дефектів негайно повідомити керівника робіт або безпосередньому керівникові для вживання заходів. Застосування несправної установки категорично забороняється.
2.2. При необхідності захистити робоче місце мотузяним огорожею.
2.3. Одягти і привести в порядок спецодяг.
2.4. Отримати від керівника робіт інструктаж з питання правильного і безпечного виконання дорученої роботи.
2.5. Перевірити справність застосовуваних інструментів, пристосувань і засобів захисту.
2.6. Перевірити стан робочого місця, звернувши особливу увагу на надійність і стан огороджень і страхувальних канатів.
2.7. Зайняти зручне і безпечне для виконання роботи положення, при необхідності, закріпити карабін запобіжного пояса в місці, вказаному керівником робіт і подати сигнал керівнику про готовність виконувати роботу.

3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ.

3.1. Під час роботи бути уважним, не відволікатися самому і не відволікати інших.
3.2. Наближатися до краю покрівлі можна тільки за наявності відповідного огородження або страхувального каната.
3.3. При очищенні даху від пилу та сміття слід враховувати напрям вітру і розташовуватися таким чином, щоб вітер дув у спину.
3.4. Застропіть установку за допомогою четирехветьевого стропа за такелажні петлі і підняти її з допомогою автокрана на поверхню покрівлі.
3.5. Приєднати один кінець мідного гнучкого заземлювального спуску до контуру заземлення або заземлювального пристрою, а другий підключити до встановлення.
3.6. Підключити кабель живлення в штепсельної вилки щита управління, закріпленого на корпусі установки.
3.7. Підключити другий кінець живильного кабелю через комутаційний апарат до распредустройство і включити його (підключення кабелю і включення комутаційного апарату здійснює працівник, обумовлений в "Окремих вказівках" наряду-допуску).
3.8. Розташувавши електронагрівальними установками на передбачуваному місці розігріву м'якої покрівлі, включити на щиті управління автомат, а потім пускач. При цьому загоряється сигнальна лампа, що сигналізує про подачу напруги на ТЕНи.
3.9. Після розігріву м'якої покрівлі до необхідного стану, відключити пускач, потім автомат і тільки після цього перенести установку за ручки на інше місце передбачуваного розігріву. Переносити установку при включеному автоматі і пускачі категорично заборонено. Перенесення установки здійснюється за ручки не менш ніж двома особами.
3.10. Встановлювати установку на край покрівлі необхідно за допомогою крана або вручну з обов'язковою страховкою працівників монтерскімі поясами і страхувальними канатами.
3.11. При необхідності з метою видалення спучування розігріту м'яку покрівлю прокатати ручним катком.
3.12. При виконанні робіт з ремонту м'якої покрівлі за допомогою установки робоче місце повинне бути укомплектовано засобами захисту і засобами пожежогасіння у відповідності з вимогами протипожежного мінімуму.
3.13. По закінченню ремонту покрівлі подати сигнал керівнику робіт.

4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ після закінчення робіт.

4.1. Вимкнути пускач і автомат на щиті управління установки.
4.2. Працівник, вказаний в "Окремих вказівках" наряду-допуску, відключає кабель живлення установки в распредустройство.
4.3. Відключається другий кінець кабелю від штепсельних рознімань щита управління та кабель змотує.
4.4. Гнучкий заземлювальний провідник від'єднується від установки, а потім від контуру заземлення або заземлювального пристрою і змотує.
4.5. За допомогою вантажопідйомного механізму встановлення знімається з покрівлі.

5.
ВИМОГИ БЕЗПЕКИ
В аварійних ситуаціях.

5.1. При пошкодженні установки ілікабеля необхідно припинити роботу і вжити заходів з відключення установки.
5.2. Доповісти керівнику робіт або безпосередньому керівнику про всі помічені неполадки у відношенні безпеки роботи з установкою.
5.3. При нещасному випадку вжити негайних заходів для надання першої допомоги потерпілому та, при необхідності, організувати виклик швидкої допомоги.

Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (25.05.2010)
Переглядів: 2355 | Теги: ремонт м'якої покрівлі | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці