Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Четвер, 25.04.2024, 14:09
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці при роботі з миючими засобами

1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ

1.1. Ця інструкція регламентує основні вимоги охорони праці при виконанні робіт з миючими засобами.
1.2. До самостійної роботи з миючими засобами допускаються особи старше 18 років, що не мають протипоказань за станом здоров'я, що пройшли вступний і первинний на робочому місці інструктажі з охорони праці та пожежної безпеки, інструктаж з електробезпеки, навчені безпечним методам і прийомам виконання роботи, надання першої допомоги постраждалим при нещасних випадках на виробництві, які пройшли стажування на робочому місці і перевірку знань вимог охорони праці.
1.3. Працівник, що не пройшов своєчасно повторний інструктаж з охорони праці (не рідше одного разу на 3 місяці) не повинен приступати до роботи. Не можна приступати до виконання разових робіт, не пов'язаних з прямими обов'язками за фахом, без отримання цільового інструктажу.
1.4. При вступі на роботу працівник повинен проходити попередній медогляд, а в подальшому - періодичні медогляди у встановлені терміни.
1.5. Працівник зобов'язаний дотримуватися Правил внутрішнього трудового розпорядку.
1.6. Тривалість робочого часу не повинна перевищувати 40 год. На тиждень.
Тривалість щоденної роботи (зміни) визначається Правилами внутрішнього трудового розпорядку.
1.7. При роботі з миючими засобами можливий вплив на працівників наступних небезпечних виробничих факторів:
- Вплив різних миючих засобів;
- Підвищена температура води;
- Випадкове потрапляння частинок отруйних та інших подразнюючих речовин.
1.8. Працівник повинен працювати в спеціальному одязі і в разі необхідності використовувати інші засоби індивідуального захисту.
1.9. Відповідно до Типових галузевих норм безплатної видачі працівникам спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, працівникові при роботі з миючими засобами видаються:
- Напівкомбінезон бавовняний;
- Куртка бавовняна;
- Футболка;
- Рукавички бавовняні;
- Черевики шкіряні;
- рукавички гумові.
1.10. Працівник повинен дотримуватися правил пожежної безпеки, вміти користуватися засобами пожежогасіння, знати їх розташування.
1.11. Палити дозволяється тільки в спеціально відведених місцях (кімната для куріння).
1.12. Працівник повинен дотримуватися правил особистої гігієни. По закінченні роботи, перед прийомом їжі або курінням необхідно мити руки з милом.
1.13. Для пиття користуватися водою зі спеціальних пристроїв (кулер). Вживання алкогольних та слабоалкогольних напоїв, наркотичних речовин на роботі, а також вихід на роботу в нетверезому вигляді забороняється. Не допускається зберігати і приймати їжу і напої на робочих місцях.
1.14. Працівник повинен дотримуватися вимог цієї інструкції з охорони праці.
1.15. Помітивши порушення вимог охорони праці іншими працівниками, працівник повинен попередити їх про необхідність їх дотримання.
1.16. Працівник повинен також виконувати правомірні вказівки спеціаліста з охорони праці та особи, уповноваженої з охорони праці від трудового колективу.
1.17. За невиконання вимог даної інструкції з охорони праці, працівник несе відповідальність згідно з чинним законодавством Російської Федерації.
2. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ

2.1. Одягти спеціальний одяг, спеціальне взуття, застебнути і заправити так, щоб не було вільно звисаючих кінців, волосся прибрати під головний убір, приготувати інші засоби індивідуального захисту (окуляри, респіратори).
2.2. Оглянути і підготувати своє робоче місце, прибрати всі зайві предмети, не захаращуючи при цьому проходи.
2.3. Забороняється працювати несправними інструментами і пристосуваннями або на несправному обладнанні.
3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. Деякі з використовуваних хімічних речовин досить агресивні і тому не повинні входити в прямий контакт з поверхнею шкіри і очима. Якщо хімічна речовина все-таки потрапило на поверхню шкіри або в очі, негайно промийте місце ураження проточною водою. Якщо відчуваєте роздратування навіть після цього, необхідно повідомити безпосереднього керівника.
3.2. Резервуар для миючих засобів слід мити чистою проточною водою, після чого тримати щільно закритим, оберігаючи від прямих сонячних променів. Промивальну воду утилізувати згідно з внутрішніми та екологічним інструкціям.
3.3. Для приготування миючого розчину не застосовувати засоби, не призначені для цього. На робочому місці повинна бути вивішена таблиця із зазначенням допустимої концентрації і температури миючого розчину.
3.4. Зберігати миючий розчин слід в строго відведеному місці (шафі). Використання непередбачених хімічних розчинів може призвести до небезпеки вибуху. Для цього необхідно читати всі характеристики і рекомендації по використанню визначені постачальником миючих засобів.
4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

4.1. Про кожний нещасний випадок, очевидцем якого став, працівник повинен негайно повідомити безпосереднього керівника, а потерпілому надати першу допомогу, при необхідності викликати бригаду швидкої допомоги по телефону 103 або допомогти доставити потерпілого до найближчого медичного закладу. По можливості слід зберегти обстановку до розслідування причин нещасного випадку, якщо це не призведе до аварії або травмування інших людей, або зафіксувати обстановку на фото, відео.
4.2. Якщо нещасний випадок стався з самим працівником, він повинен по можливості звернутися за медичною допомогою, повідомити про подію безпосередньому керівнику або попросити зробити це будь-кого з оточуючих.
4.3. У разі появи різі в очах, різкому погіршенні видимості, неможливості сфокусувати погляд або навести його на різкість, появи болю в пальцях і кистях рук, посиленні серцебиття негайно покинути робоче місце, повідомити про події керівника та звернутися до лікаря.
4.4. У разі виявлення пожежі або ознак горіння (задимлення, запах гару, підвищення температури і т. П.) Кожен працівник повинен негайно припинити роботу, по можливості відключити електроустаткування, викликати пожежну бригаду по телефону 101 (при цьому необхідно назвати адресу об'єкта, місце виникнення пожежі , а також повідомити своє прізвище, ім'я, по батькові, тел.), повідомити про подію керівнику підрозділу ;, вжити заходів щодо евакуації людей, прийняти по можливості заходи щодо гасіння пожежі (використовуючи наявні засоби пожежогасіння) і збереження матеріальних цінностей.
5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

5.1. Привести в порядок робоче місце.
5.2. Зняти засоби індивідуального захисту і прибрати їх у призначене для них місце.
5.3. Своєчасно здавати спеціальний одяг та інші засоби індивідуального захисту в хімчистку (прання) і ремонт.
5.4. Вимити руки з милом, при необхідності прийняти душ.
5.5. Про всі недоліки, виявлені під час роботи, сповістити свого безпосереднього керівника.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (14.01.2014)
Переглядів: 3055 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці