Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 19.04.2024, 07:34
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці при виконанні робіт із застосуванням переносних драбин, вишок тур та підставок
 Затверджено
Наказом по підприємству
від "__”________ 2010 року № ____

 
Інструкція з охорони праці
при виконанні  робіт із застосуванням переносних драбин, вишок тур та підставок


1. Загальні положення

1.1 Сфера застосування інструкції

1.1.1. Ця інструкція з охорони праці встановлює вимоги безпеки, яких необхідно дотримуватися при виконанні даного виду робіт в цехах та на дільницях підприємства.

1.1.2. Інструкція з охорони праці надається всім, хто  виконує даний від робіт, під розпис. Працівник при виконанні даного виду робіт повинен постійно мати інструкцію на робочому місці.

1.1.3. За порушення вимог Інструкції провинні несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

1.2 Умови і порядок допуску працівників до виконання робіт із застосуванням переносних драбин, вишок тур та підставок.

1.2.1 До роботи із застосуванням переносних драбин та драбинок допускаються особи, які пройшли навчання безпечним методам праці, перевірку знань з питань охорони праці, одержали відповідне посвідчення, мають необхідну кваліфікацію та практичні навики роботи із застосуванням переносних драбин та підставок.

1.2.2. Особи, що працюють із застосуванням переносних драбин та підставок, повинні знати:

·         заходи надання першої допомоги потерпілим;

·         інструкцію з охорони праці при роботах з переносних драбин та підставок.

1.3 Вимоги до переносних драбин, вишок тур та підставок.

1.3.1. Загальна довжина ( висота ) приставної драбини повинна забезпечувати робітнику можливість працювати стоячи на сходинці, яка знаходиться на відстані не менше 1 м від верхнього кінця драбини. Довжина драбини не повинна перевищувати 5 м.

1.3.2. Нижні кінці приставних драбин повинні мати упори у вигляді гострих сталевих наконечників, якщо вони встановлюються на грунті, чи гумових упорів, якщо вони встановлюються на підлозі приміщення, асфальті тощо. При стиранні сталевих наконечників чи гумових упорів необхідно наконечники загострити, а упори замінити.

1.3.3. Відстань між сходинками драбин та підставок повинна бути не більше 250 мм та не менше 150 мм; розмір перерізу сходинок - не менше 40х20 мм.

1.3.4. Сходинки дерев‘яних драбин та підставок повинні бути міцно вставленими у видовбані отвори в тятивах. Тятиви необхідно скріплювати стяжними болтами діаметром не менше 8 мм з відстанню між ними не більше 2 м, а також під верхньою та нижньою сходинками. Тятиви необхідно обтягнути сталевим дротом діаметром не менше 4 мм.

1.3.5. Розмір робочих майданчиків драбин (підставок ) повинен бути не менше 320х320 мм, драбинок-тумб 300х220 мм. Робочі майданчики драбин (підставок ) висотою 1,3м та вище повинні мати огорожу ( упор ) висотою не менше 1 м.

1.3.6. Металеві деталі драбин не повинні мати тріщин, задирок та гострих країв.

1.3.7. Тріщини в тятивах та сходинках дерев‘яних драбин та підставок допускаються тільки поздовжні, довжиною не більше 100 мм та глибиною не більше 5 мм. При цьому місце перебування та напрямок тріщин не повинні загрожувати ослабленням тятив та сходинок. Замуровування тріщин чи надломів шпаклюванням, обклеюванням чи іншим способом не допускається. Поперечні тріщини не допускаються.

1.3.8. Розсувні драбини ( драбинки ) повинні мати замковий пристрій, який виключав би можливість мимовільного розсування драбин (драбинок) під час роботи на них. Розсувні драбинки з колесами повинні мати замковий пристрій, який виключав би рух драбинок під час роботи на них.

1.3.9. Переносні драбини та підставки підлягають статичним випробуванням 1 раз на рік.

1.3.10. Усі переносні драбини та підставоки повинні мати на тятивах номер і бути записані в спеціальному журналі, у якому відзначаються їх періодичні огляди.

На їх тятивах повинна вказуватися дата чергового випробування, а також їх належність ( цех, дільниця тощо ).

1.4. При роботі із застосуванням переносних драбин та підставок ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

·         застосовувати драбини (підставки ) із строком чергового випробування, що пройшов;

·         працювати із застосуванням несправних драбин;

·         стояти чи проходити під драбиною, на якій знаходиться робітник;

·         знаходитися на драбині на відстані менше 1 м від її верхнього кінця;

·         у разі недостатньої довжини драбини улаштовувати опорні споруди з ящиків, бочок тощо, а також встановлювати переносні драбини під кутом більше 75 градусів без додаткового кріплення верхньої частини драбини;

·         працювати з двох верхніх сходинок драбин ( драбинок ), які не мають огорож;

·         знаходитись на сходинках більше однієї людини;

·         працювати біля машин, валів, шківів, транспортерів тощо, які працюють, та над ними;

·         виконувати роботу по натягуванню проводів та кабелів;

·         працювати з приставних драбин з електричним та пневматичним інструментом;

·         підтримувати на висоті важкі деталі;

·         застосовувати металеві переносні драбини та підставки ( крім визначених у пункті 1.3.) при обслуговуванні та ремонті електроустановок, заміні ламп електроосвітлення;

·         стрибати з драбин з висоти більше 1,3 м;

·         застосовувати тимчасові настили на випадкових опорах ( ящиках, цеглах тощо ) замість драбин;

·         застосовувати драбини (підставки ) зі сходинками, які прибиті цвяхами без врізання сходинок у тятиви.

 

2. Вимоги безпеки перед початком роботи

 

2.1. До початку робіт необхідно:

·         одягнути робочий одяг, застебнути обшлаги рукавів та забрати кінці одягу, які звисають;

·         оглянути робоче місце, забрати речі, які заважають роботі, та звільнити проходи;

·         перевірити наявність у робочій сумці необхідних інструментів та пристосувань;

·         підготувати та одягнути запобіжний пояс при роботі на висоті більше 1,3 м.

2.2. Перевірити термін чергового випробування драбини (підставки).

2.3. Ретельно оглянути драбину (підставку) на відповідність вимогам, наведеним в розділі 1.3.

2.4. Забезпечити сталість драбини (підставки), а потім шляхом огляду та випробування переконатися, що вона не може сковзнути з місця чи бути випадково зсунутою.

 
3. Вимоги безпеки під час виконання роботи
 

3.1. Роботи з електроінструментом, пневматичним інструментом, паяльною лампою та газовим пальником, з монтажним піротехнічним пістолетом дозволяються тільки з драбин (підставок), які мають огороджені поручнями верхні майданчики.

Найбільш ефективно виконувати ці види робіт за допомогою вишок тур.

   

Вишка Тура - це конструкція баштового типу, яка містить у собі кілька рівнів, на яких можуть проводитися зовнішні й внутрішні опоряджувальні роботи; ремонт, відновлення, утеплення й фарбування фасадів; монтаж і ремонт дахів і систем стоку; монтаж і обслуговування скляних поверхонь, вікон, електроустановок, вентиляції, кондиціювання й систем зв'язки, рекламних щитів, знаків, жалюзі; ремонт і сервіс кораблів, залізничних вагонів і автомобілів; обслуговування виробничих приміщень; транспортування; створення тимчасових переходів, сходів, сцен і інших конструкцій.

Вишки тури можуть установлюватися як зовні, так і усередині будинків (використовуються в приміщеннях з дуже високими стелями).

Пересувна вишка являє собою мобільну металоконструкцію зі сталі, яка збирається з окремих взаємозамінних секцій. Базова секція має чотири опори й чотири колеса, які компенсують нерівності опорної поверхні й служать для пересування вишки.

Вишки Тури можуть комплектуватися додатковими секціями для роботи на великій висоті, при цьому необхідно кріпити додаткові секції до стійких конструкцій будинку.
 

Роботи з використання вишок тур виконуються з тільки з запобіжними поясами.

3.2. Якщо неможливо міцно закріпити верх драбини, а також при роботі на драбинах (підставках ) в місцях із жвавим рухом пішоходів чи на висоті більше 4 м, незалежно від наявності на кінцях драбини (підставки) металевих наконечників чи гумових упорів біля неї повинен знаходитися працівник, який наглядає за місцем виконання робіт, рухом людей та підтримує драбину (підставку).

3.3. Якщо необхідно встановити драбину (підставку) проти вхідних дверей, біля неї повинен знаходитися працівник, який захищав би її від поштовхів.

3.4. Для роботи на маршах сходових майданчиків можуть застосовуватися драбини з однією укороченою тятивою чи влаштовуватися спеціальні настили.

3.5. При роботі на висоті вище 1,3 м передавати працівнику інструмент, пристосування, змінні блоки тощо, а також одержувати їх від працівника дозволяється тільки за допомогою нескінченної вірьовки.
 

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи
 

4.1. Перевірити наявність інструмента та пристосувань, що використовувалися під час роботи.

4.2. Привести в порядок робоче місце.

4.3. Забрати драбину (підставку) у відведене для зберігання місце.

4.4. Здати інструмент та пристосування або забрати їх у відведене для зберігання місце.

 
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.

 

5.1. При роботі із застосуванням переносних драбин та підставок можливими є такі аварійні ситуації:

·         ураження працівника електричним струмом;

·         травмування робітників при падінні ;

·         інші аварійні ситуації, не пов'язані безпосередньо з роботою із застосуванням переносних драбин та підставок.

При нещасному випадку свідок, працівник, який його виявив, або сам потерпілий повинні терміново повідомити безпосереднього керівника робіт чи іншу посадову особу і вжити заходів до надання необхідної допомоги.

Терміново організувати медичну допомогу потерпілому, у разі необхідності доставити його до лікувального закладу. Повідомити про те, що сталося, інженера з охорони праці, а також представника трудового колективу підприємства.

Зберегти до прибуття комісії з розслідування обстановку на робочому місці та устаткування у такому стані, в якому вони були на момент події ( якщо, це не загрожує життю і здоров’ю інших працівників і не призведе до більш тяжких наслідків ), а також вжити заходів до недопущення подібних випадків у ситуації, що склалася.

 
5.2. Кожний працівник, що першим виявив загрозу виникнення аварійної ситуації, повинен негайно припинити роботу та подати команду " СТОП ! ".

5.3. Команду " СТОП ! ", подану будь-яким працівником, повинні негайно виконати усі працівники, що її почули.

5.4. Про загрозу виникнення або про виникнення аварійної ситуації працівник повинен негайно повідомити керівника робіт ( безпосереднього керівника ).

5.5. При виникненні короткого замикання у мережі електроживлення або в випадках зникнення напруги негайно припинити роботу, відключити електрообладнання та повідомити керівника робіт ( безпосереднього керівника ).

5.6. При ураженні працівника електричним струмом звільнити потерпілого від дії електричного струму: відключити електромережу; відділити потерпілого від струмопровідних частин з застосуванням діелектричних захисних засобів або інших ізолюючих речей і предметів ( сухого одягу, сухої жердини, прогумованого матеріалу тощо); перерізати або перерубати провід будь-яким інструментом з ізолюючою рукояткою.

5.7. При травмуванні робітників вміти надати необхідну медичну допомогу.

5.8 У всіх випадках до потерпілого викликати лікаря, а до його прибуття надати потерпілому першу допомогу.

5.9. При виникненні пожежі діяти згідно інструкції з пожежної безпеки.

5.10. При загрозі виникнення або при виникненні інших аварійних ситуацій, не пов'язаних безпосередньо з роботою із застосуванням переносних драбин та підставок, діяти відповідно до своїх обов'язків згідно з Планом ліквідації аварій.

 

Розробив:
Інженер з охорони праці                    



Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (17.12.2012)
Переглядів: 9492 | Теги: підставки, драбини | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці