Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Четвер, 28.03.2024, 12:29
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці при виконанні робіт з сепарації трансформаторного масла та обслуговування маслоочищувальної установки

І. Загальні вимоги безпеки

1.1. Інструкція містить в собі основні вимоги безпеки при роботі з сепарації трансформаторного масла.

1.2. До роботи на обладнанні для сепарації трансформаторного масла може бути допущена особа не молодше 18 років, яка пройшла медичний огляд та оволоділа методами роботи, технічного обслуговування та ремонту маслоочищувальної установки.

1.3. Заново прийняті на роботу особи повинні бути допущені до роботи тільки після вступного та первинного інструктажу, медогляду, проходження навчання по затвердженій програмі, перевірки знань з ПБЕЕ, ПТЕ, ППБ, інструкцій, Закону України "Про охорону праці", ознайомленя з внутрішнім розпорядком.

1.4. Особа, яка виконує обслуговування обладнання з сепарації масла, безкоштовно забезпечується спецодягом та спецвзуттям відповідно до норм безкоштовної видачі спецодягу та спецвзуття.

1.5. Маслоочищувальна установка - високошвидкісна машина, яка розвиває великі інерційні зусилля, тому невміле або халатне її обслуговування може призвести до нещасного випадку. До обслуговування установки може бути допущений персонал, який вивчив принцип дії установки і зміст вимог даної інструкції.

1.6. Небезпечними та шкідливими факторами для працівників, які виконують роботи з сепарації трансформаторного-масла є :

- електричний струм;

- виконання робіт з використанням вантажопідіймальних машин і механізмів;

- вплив на організм працюючого шкідливих речовин: трансформаторного масла, фарб, розчинників;

- рухомі машини і механізми.

1.7. Працівник, який обслуговує установку з сепарації масла, повинен знати і виконувати вимоги нормативних документів та інструкцій з охорони праці, а керівництво служби повинно створити нормальні умови праці і забезпечити працівника всім необхідним знаряддям для безпечного виконання робіт.

1.8. Забороняється допуск до роботи працівників з ознаками алкогольного або наркотичного сп'яніння. Кожен працівник, якщо він не може вжити заходів щодо усунення порушень вищезазначених Правил та інструкцій, зобов'язаний негайно повідомити безпосереднього керівника про всі виявлені порушення, а також про небезпечні для людей несправності обладнання, машин, механізмів, пристроїв, інструменту та засобів захисту, що застосовуються під час виконання робіт.

1.9. Працівник повинен дотримуватись чистоти на робочому місці, та вимог особистої гігієни.

1.10. Роботу виконувати тільки із застосуванням необхідних захисних засобів, пристроїв та інструментів. Застосування інструментів, пристроїв, захисних засобів, які не пройшли встановлених випробувань або несправні - забороняється.

1.11. У випадку допущення травматизму на робочому місці, негайно доповісти про це своєму керівнику.

1.12. Працівник повинен вивчити, знати і вміти робити долікарняну допомогу при:

-ураженні електричним струмом;

- переломах;

- опіках і обмороженнях;

- запамороченнях.

1.13. Працівник повинен вивчити, знати і правильно застосовувати діючі ПБЕЕ, ППБ та ПТЕ в об'ємі, встановленому для цієї посади при виконанні робіт на обладнанні по сепарації масла.

1.14. При нещасних випадках з персоналом знімання напруги для звільнення потерпілого від ураження електричним струмом повинно бути негайно виконано без попереднього дозволу.

1.15. Забороняється виконувати розпорядження та завдання, що суперечать вимогам цієї інструкції та вимогам ПБЕЕ, ППБ та ПТЕ.

II. Вимоги безпеки перед початком роботи

Перед початком роботи особі, яка виконує сепарацію масла, необхідно виконати наступне:

2.1.Перевірити справність та чистоту устаткування, а також необхідну кількість змазки в даній установці.

2.2.Барабан повинен бути зібраний для роботи по методу пурифікації масла, тому на робочому місці необхідно мати воду для утворення в барабані водяного затвору.

2.3.Перевірити наявність та затяжку всіх болтових з'єднань.

2.4.Перевірити справність електродвигуна, відповідність напруги, правильність з'єднання з мережею (згідно з електричною схемою). Маслоочищувальна машина повинна бути заземлена.

2.5.Гальма барабану у непрацюючій машині повинні бути відпущені в робоче положення, а саме впиратись в барабан. Пружини в цьому положенні будуть отримувати менше навантаження і краще забезпечувати пружність.

2.6.Машина повинна бути достатньо освітлена та мати доступ для обслуговування.

2.7.Перед пуском машини в роботу необхідно відкрити маслозбірник.

2.8.Відвести гальма барабана, а саме відпустити вниз рукоятки гальм.

2.9.Провернути барабан вручну. Він повинен плавно та вільно обертатись разом з вертикальними та горизонтальними валами, при цьому не повинно бути заїдання в механізмі.

2.10.Перевірити рівень масла в масляній ванні механізму по шкалі на масломірному склі.

2.11.Кран, який живить машину, повинен бути закритий.

III. Вимоги безпеки під час виконання робіт

3.1.Трансформаторне масло відноситься до класу 4 небезпеки за ступенем впливу на організм людини згідно ГОСТ 12.1.007 та є горючою рідиною.

3.2.Штучне освітлення приміщень повинно бути вибухобезпечного виконання.

3.3.Під час роботи з маслами необхідно застосовувати засоби індивідуального захисту (рукавички, костюм бавовняний, чоботи кирзові).

ЗАПроходи у приміщенні необхідно утримувати в чистому стані, нічим не захаращувати.

3.5.Пуск машини виконувати тільки після її детального огляду, перевірки справності та правильності наладки механізмів даного устаткування.

З.б.Необхідно перевірити положення гальм барабану та відкрите положення вихідного крану.

3.7-Порядок пуску машини:

3.7.1.Увімкнути рубильник щита керування установкою.

3.7.2.Увімкнути кнопку "Хід".

3.7.3.Після того, як машина набере повне число обертів, плавним та повільним обертом ручки вхідного крану подати масло в машину.

3.8.При появі встановленої циркуляції масла вмикають електропідігрівач.

3.9.3абороняється:

-працювати на незаземленій установці;

- обслуговування її сторонніми особами;

-використовувати для роботи барабан з пошкодженими, або кустарно відремонтованими деталями;

-розбирати комунікації, або проводити інші ремонтні роботи до повної зупинки барабана;

-працювати при наявності вібрації сепаратора;

- користуватися сталевими скребками, або щітками для очищення барабана; -починати сепарацію, або заливати воду для створення водяного затвору до

того, як барабан набере повне число обертів;

-використовувати для змащення гвинтової пари брудне масло; -промивка бензином.

IV. Вимоги безпеки після закінчення робіт

4.1 .Після закінчення робіт потрібно вимкнути установку.

4.2.Барабан необхідно очистити від бруду, а масло у ванні гвинтової пари замінити на свіже.

4.3.Навести порядок на робочому місці, прибрати промаслене ганчір'я, пролите масло, покласти на свої місця інструменти та матеріали, які були застосовані в роботі.

4.4.Про закінчення роботи доповісти особі, яка давала завдання на роботу.

4.5.Про всі несправності та дефекти обладнання, помічені в процесі роботи, доповісти своєму безпосередньому керівнику.

4.6.Виходячи останнім з виробничого приміщення, потрібно вимкнути освітлення, закрити двері на замок і передати ключ своєму керівнику.

4.7.Виконати вимоги особистої гігієни.

V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1.Зміна в нормальній роботі обладнання, яка створює можливість його пошкодження, або небезпеку для обслуговуючого персоналу є аварійною ситуацією.

5.2.Негайно доповісти про це своєму керівнику і діяти згідно його інструкцій.

5.3.При нещасних випадках з персоналом прийняти міри по наданню першої долікарняної допомоги потерпілим, доповісти керівництву.

5.4.При виникненні пожежі на устаткуванні для сепарації масла необхідно "терміново вимкнути обладнання з електромережі, повідомити керівника і розпочати гасіння пожежі наявними засобами пожежегасіння, дотримуючись при цьому ППБ.

5.5.При потраплянні масла на шкіру та слизисту оболонку очей необхідно: рясно промити шкіру теплою мильною водою, а слизову оболонку очей - теплою водою, та звернутись до лікаря.

5.6.У випадку розливання масла необхідно його зібрати в окрему тару, місце розливання протерти сухою тканиною. При розливанні на відкритій ділянці місце розливання засипати піском із наступним його прибиранням.

5.7. У випадку переповнення і проникання масла, яке сепарується, в ванну гвинтової пари, необхідно негайно зупинити установку і зміст ванни вивести через зливний отвір. Промити ванну чистим маслом, а потім наповнити її змазкою до рівня, вказаного на масломірному склі.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (25.03.2014)
Переглядів: 1324 | Теги: сепарація трансформаторного масла, маслоочищувальна установка, обслуговування маслоочищувальної ус | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці