Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 19.04.2024, 03:48
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці про користування та порядок випробування рукавів для газового зварювання та різання металу

1. Газопідвідні шланги - зварювальні рукави.

1.1. Рукава застосовуються для подачі горючих газів (далі - ГГ) повинні бути червоного кольору, а для подачі кисню синього. Рукава чорного кольору допускається позначати двома гумовими кольоровими смугами, які наносяться на їх кінцях довжиною не менше 1 м. Кольорові смуги не наносяться на рукави чорного кольору для подачі кисню під тиском (40 кг/кв.см) 4 МПА. Перед установкою редуктора та рукава необхідно перевірити, для якого газу вони призначені. Бокові штуцери на балонах для ГГ повинні мати ліву різьбу, а на балонах з киснем - праву. Приєднувати до балона з киснем редуктор і рукав для ГГ забороняється.

1.2.3акріплення газопідвідних шлангів на приєднувальних ніпелях апаратури, пальників, різаків та редукторів повинно бути надійно і виконано за допомогою хомутів. Допускається замість хомутиків закріплювати шланги не менше ніж у двох місцях по довжині ніпеля м'яким відпалений (в'язальним) дротом. На ніпелі водяних затворів шланги повинні щільно вдягатися, але не закріплюватися.

1.3.Зварювальні рукави щодня перед роботою необхідно оглядати для виявлення тріщин, надрізів, потертостей і т.п. На зовнішній поверхні рукавів не повинно бути відшарувань, пузирів, оголених ділянок обплетення, вм'ятин та інших дефектів, що впливають на їх експлуатаційні якості.

1.4.Один раз в 3 місяці рукава повинні підлягати гідравлічному випробуванню на міцність тиском, що дорівнює 1,25 Р, де Р робочий тиск, МПа (кгс/кв.м). Рукава витримують при цьому тиску не менше 10 хв. Випробування рукавів повинні проводиться спеціально призначеними особами. Результати випробувань повинні оформлятися протоколами із наступним занесенням даних в журнал довільної форми із зазначенням термінів періодичних оглядів у відповідності до вимог "Правил роботи з інструментами та пристроями"

1.5.При наявності замаслених вод допускається замінювати гідравлічне випробування повітрям або азотом, очищеним від масла і механічних домішок, методом занурення у воду. На рукаві не повинно бути розривів, просочування води у вигляді роси та місцевих здуття або виділення бульбашок повітря (азоту).

2. Випробування рукавів.

2.1.Випробування гідравлічним тиском є основним видом перевірки якості рукавів. Якщо таке випробування супроводжується вигинами рукавів, воно найбільш близько відповідає експлуатаційним умовам і тому є особливо показовим.

2.2.Рукав, випробовуваний на гідравлічний тиск, поміщають на випробувальному столі. Один кінець рукава приєднують до водопроводу або нагнітаючому насосу, а інший заглушують; в заглушці мається спускний кран.

2.3.При заповненні рукава водою повітря видаляється через спусковий кран; потім кран закривають і тиск поступово піднімають до випробувального.

2.4.Випробувальний тиск підтримують протягом 10 хв. Під час випробування не повинно спостерігатися просочування води через рукав навіть у вигляді дрібної роси на його поверхні.

2.5.Рукава для пневматичних інструментів відповідно до умов їх експлуатації випробовуються гідравлічним або повітряним тиском.

3. Класи, основні параметри і розміри.

3.1. У залежності від призначення гумові рукави для газового зварювання й різання металів поділяють на такі класи:

- І для подачі ацетилену, міського газу, пропану і бутану під тиском Р 6,3 кгс/см2 (0,63 МПа);

- II - для подачі рідкого палива: бензину А-72, уайт-спіриту ; гасу або їх суміші під тиском Р 6,3 кгс/см2 (0,63 МПа);

- III - для подачі кисню під тиском Р 20 кгс/см2 (2 МПа), 40 кгс/см2 (4 МПа).

3.2. Основні розміри н мінімальний радіус вигину рукавів повинні відповідати вказаним у таблиці 1

Таблиця 1

Розміри, мм

Робочий тиск,

МПа (кгс/см2)

Внутрішній діаметр

Зовнішній діаметр

Маса 1 м, г

(довідникова)

Мінімальний

радіус згину

Номінальний

Гран. відхил

Номінальний

Гран.

відхил.

0,63 (6,3)

6,3

+0,20 -0,80

13,0

±0,5

140

60

2,00 (20,0)

8,0

±0,50

16,0

±1,0

190

80

 

9,0

±0,50

18,0

±1,0

240

90

 

10,0

±0,50

І 19,0

±1,0

260

100

 

12,0

±0,65

22,0

±1,0

360

120

 

12,5

±0,65

1 22,5

±1,0

370

120

 

16,0

±0,65

26,0

±1,0

430

160

4,00 (40,0)

6,3

+0,20

-0,80

16,0

±1,0

1 260

60

 

8,0

±0,50

і 19,5

±1,0

420

80

 

3.3. Різниця товщини стінок рукавів не повинна бути більше 0,5 мм. Приклад умовного позначення рукава класу І з внутрішнім діаметром 16 мм на робочий тиск 0,63 МПа, працездатного в районах з помірним кліматом.

4.Технічні вимоги

4.1. Рукава повинні складатися з внутрішнього гумового шару, нитяного каркаса з бавовняного волокна або на основі не просочених і просочених хімічних волокон і зовнішнього гумового шару.

4.2.У залежності від призначення зовнішній шар рукава повинен бути наступного кольору:

- червоний - рукава класу І для ацетилену, міського газу, пропану і бутану;

- жовтий - рукава класу II для рідкого палива;

- синій - рукава класу III для кисню.

Допускається зовнішній шар чорного кольору для рукавів всіх класів, працездатних в районах з тропічним, помірним і холодним кліматом, а також позначення класу рукава двома гумовими кольоровими смугами на зовнішньому шарі для всіх кліматичних районів або групами з двох прилеглих друг до друга рифів або рисок (канавок).

Висота рифів або глибина рисок - від 0,2 до 0,3 мм, ширина рифів або рисок - від 0,4 до 0,5 мм. Відстань між групами рифів або рисок - від 3 до 4 мм.

- рукава класу І позначаються одиночною групою рифів або рисок,

- рукави класу II - двома групами рифів або рисок,

- рукави класу III - трьома групами рифів або рисок.

На рукави класу III для подачі кисню під тиском 4 МПа (40 кгс/см2) із зовнішнім шаром чорного кольору позначення класу рукавів у вигляді кольорових смуг або рифів і рисок не наноситься.

4.З.. Рукава всіх класів повинні бути герметичними при гідравлічному тиску, рівному %, де Р - значення робочого тиску в МПа (кгс/см2).

4.4. Рукава повинні мати не менш ніж триразовий запас міцності при розриві гідравлічним тиском. Рукава з непросочених ниток на основі хімічних волокон позначають буквою Н.

4.5. Кінці рукавів повинні витримувати без розриву розтягнення в радіальному напрямку при надяганні на відповідний ніпель. Кінці рукавів з внутрішнім діаметром 8 і 10 мм повинні витримувати без розриву розтягнення до 30% від фактичного внутрішнього діаметра рукава.

4.6. Рукава повинні бути гнучкими. Зміна зовнішнього діаметра рукава при мінімальному радіусі вигину не повинно бути більше 10% фактичного розміру зовнішнього діаметра рукава.

4.7. Поверхня внутрішнього гумового шару повинна бути без складок, пористості, міхурів і тріщин.

4.8. Поверхню зовнішнього гумового шару повинна бути гладкою або рифленою без міхурів, відшарувань і оголених ділянок силового каркаса. Допускаються відбитки малюнка ниток каркаса.

4.9. Для уточнення показників зовнішнього вигляду, зазначених у пп. 2.14 і 2.15, допускається застосовувати контрольні зразки, затверджені в установленому порядку.

4.10. Середній термін служби рукавів встановлюється один рік шість місяців.

5. Маркування, пакування, транспортування і зберігання

5.1. На кожному рукаві по всій довжині або з інтервалами, рівними замовленої довжині рукава, методом тиснення, кольоровою фарбою або іншим способом повинно бути нанесено маркування із зазначенням:

а) найменування або товарного знака підприємства-виробника;

б) класу рукава;

в) внутрішнього діаметра, мм;

г) дати виготовлення: місяць і рік (дві останні цифри);

д) робочого тиску, МПа;

Колір фарби для маркування повинен бути білим на рукавах з кольоровим зовнішнім шаром або кольоровими смугами.

На рукавах з чорним зовнішнім шаром колір маркування повинен відповідати класу рукава.

5.2. Рукава повинні зберігатися в приміщенні при температурі від мінус 20 до плюс 25°С. Рукава повинні зберігатися в бухтах заввишки не більше 1,5 м або в розправленому вигляді і розміщуватися на відстані не менше 1 м від тепловипромінюючих приладів.

Перед монтажем рукава, що зберігалися при мінусовій температурі, повинні бути витримані при кімнатній температурі протягом не менше 24 год.

Рукава повинні бути захищені від дії прямих сонячних та теплових променів, від попадання на них масла, бензину, гасу йди дії їхніх парів, а також від кислот, лугів та інших речовин, що руйнують гуму і нитяною каркас.

Не допускається зберігання рукавів поблизу працюючого радіоелектронного та іншого обладнання, здатного виділяти озон, а також штучних джерел світла, які виділяють ультрафіолетові промені.

5.3. Для випробування на герметичність та міцність тиском застосовують манометри по ГОСТ 2405-88 класу точності 1,5 з діапазоном показань 0-2,5 МПа (0-25 кгс/см2), 0-6,0МПа (0-60 кгс/см2).

 

Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (06.07.2014)
Переглядів: 4930 | Теги: випробування рукавів для газового з | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці