Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Четвер, 25.04.2024, 14:52
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці з безпечного проведення робіт на ПЛ-0,4 кВ з самоутримними ізольованими проводами СІП

Загальні положення
1.1 Дана інструкція розроблена на підставі вимог „Правил улаштування електроустановок" ( ПУЕ ) Глави 2.4 Розділу 2 „Повітряні лінії електропередавання напругою до 1 кВ" щодо впровадження повітряних ліній електропередачі напругою до ікВ із самоутримними ізольованими проводами і поширюється на персонал районів електромереж та служб Компанії, які виконують роботи з монтажу та експлуатації ПЛ-0,4кВ із самоутримними ізольованими проводами (в подальшому тексті - ПЛІ).
1.2.  Самоутримний ізольований провід (СІП) - скручені в джгут ізольовані жили, що   не   вимагають   спеціального   утримного   троса.   Механічне   навантаження   може сприйматися утримною жилою або всіма провідниками джгута. Ізоляція жил СІП повинна виготовлятися з матеріалу, стійкого до впливу зовнішнього середовища, та відповідати вимогам до непоширення горіння.
1.3.  Комплект затискачів для встановлення переносних заземлень 8Т208 (далі комплект затискачів для ПЗ) - це комплект з чотирьох і більше проколюючих затискачів та ізольованих скоб, призначений для монтажу на ПЛІ для подальшої установки на них переносних заземлень.
2. Вимоги безпеки під час виконання робіт на ПЛІ
2.1. Бригада, що виконує роботи на ПЛІ, повинна бути укомплектована:
- засобами індивідуального захисту згідно затверджених норм комплектації;
-     інвентарними    переносними    заземленнями    для    ПЛ-0,4кВ    з    гвинтовими струбцинами;
- пристроєм для регулювання стріли провисання СІП;
- пристроями і лебідкою для розкочування проводу;
- монтажними „клинами-розпірками" з ізоляційного матеріалу;
- набором інструментів для монтажу затискачів;
- засобами зв'язку з диспетчером.
2.2.  Роботи на ПЛ-0,4кВ із самоутримними ізольованими проводами (ПЛІ) повинні виконуватися у відповідності з вимогами ПБЕЕ.
2.3.    Встановлення   переносних   заземлень   на   ПЛІ   повинно   здійснюватись   на заздалегідь змонтовані на проводах комплекти затискачів для встановлення ПЗ (типу 8Т208 або їм подібних), які повинні встановлюватись на першій та на останній опорах магістралі ПЛІ (ПУЕ п.2.4.43).
2.3.1. Встановлення переносного заземлення на ПЛІ на наявний комплект затискачів для ПЗ виконується почергово після перевірки відсутності напруги зі зняттям захисного ковпачка з заземлюючої скоби затискача починаючи з нульового проводу, розташованого найближче до опори.
2.3.2.    Зняття   ковпачка   з   скоби   затискача   даного   проводу   проводиться   у діелектричних   рукавичках    безпосередньо    перед    перевіркою    відсутності    напруги двохполюсним покажчиком напруги між скобою затискача та струбциною ПЗ, що вже під'єднане до заземлюючого пристрою (або між скобою затискача та заземлюючим провідником повторного заземлення нульового проводу). Після перевірки відсутності напруги струбцина ПЗ приєднується до скоби затискача.
2.3.3.  Забороняється одночасне попереднє зняття всіх захисних ковпачків зі скоб затискачів для ПЗ.
2.3.4.   Зняття ПЗ проводиться у зворотній послідовності починаючи з фазного найвіддаленішого провідника. Після зняття струбцини ПЗ на оголену частину скоби затискача необхідно негайно встановити захисний ковпачок.
2.4.   При виведенні у ремонт ПЛІ, на яких відсутні комплекти затискачів для встановлення ПЗ, для підготовки робочого місця необхідно у трансформаторній підстанції (ТП, КТП, ЗТП, РП) виконати від'єднання кінців проводів СІП від комутаційного апарату (автоматичного вимикача, або рубильника 0,4кВ) та встановити переносне заземлення на кінці від'єднаних проводів СІП у щиту 0,4кВ.
2.5.  При виконанні робіт, пов'язаних з розривом проводів СІП на відключеній ПЛІ забезпечити встановлення переносних захисних заземлень з обох сторін від місця розриву на заздалегідь встановлених комплектах затискачів для ПЗ (або на від'єднаних кінцях проводів у трансформаторній підстанції та у розподільчому щиту 0,4кВ споживача).
3. Порядок монтажу затискачів для встановлення ПЗ на ПЛІ
Для встановлення комплектів затискачів для ПЗ на ПЛІ необхідно:
3.1.  Забезпечити виконання всіх організаційно-технічних заходів згідно ПБЕЕ та вимог п.2.4 даної інструкції;
3.2.  Визначити пофазне розташування проводів СІП (по маркуванню або по кольору ізоляції);
3.3.  В одному джгуті СІП за допомогою ізолюючого „клину-розпірки" (почергово, починаючи з нульового провідника, а далі пофазно) відокремити потрібну жилу;
3.4.  На відокремлену жилу СІП на відстані 150-200 мм від опори на нульовому проводі змонтувати перший проколюючий затискач та ізольовану скобу з комплекту затискачів для ПЗ;
3.5.  Інші затискачі з комплекту затискачів для ПЗ встановлюються на фазні проводи СІП на відстані 150-200 мм від затискача нульового проводу та один від одного.
Між всіма затискачами комплекту для ПЗ (як правило 4 затискачі: один нульовий та З фазних) не повинні встановлюватися інші затискачі, призначення яких не пов'язано з встановленням переносного заземлення (затискачі для відгалуження, для з'єднання проводу СІП, для повторного заземлення нульового проводу та ін.).
3.6.  Скоби для ПЗ встановлюються у затискачі знизу напрямком гаку скоби „до опори".
3.7.  Встановлені на ПЛІ затискачі для ПЗ повинні бути постійно закриті захисними ковпачками, що входять до складу комплекту. Зняття ковпачків допускається тільки на час перевірки відсутності напруги та встановлення ПЗ. Ковпачок накладається негайно після зняття струбцини ПЗ. Зняття та накладання ковпачків проводиться у діелектричних рукавичках.
3.8.   Для заземлення  проводів  ПЛІ  застосовуються  наявні  ПЗ  для  ПЛ-0,4кВ  з гвинтовими струбцинами. Застосування ПЗ для ПЛ-0,4кВ з пружинними струбцинами ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.
4.Вимоги безпеки по закінченню роботи
4.1. Після повного закінчення робіт за нарядом необхідно:
4.1.1. Зібрати інструмент, пристосування, засоби захисту, матеріали.
4.1.2. Прибрати відходи виробництва на робочому місці.
4.1.3. Звільнити проїзди і під'їзди від сторонніх предметів.
4.1.4. Зняти переносні заземлення, що були встановлені перед виконанням робіт.
4.1.5.   Неізольовані  скоби  затискачів  для  ПЗ  закрити  ізолюючими  ковпачками негайно після зняття кожної струбцини ПЗ.
4.2.  Керівник робіт перевіряє робоче місце, закриває наряд і доповідає особі, що дає дозвіл на підготовку робочого місця і допуск, про повне закінчення роботи, про зняття переносних заземлень, що встановлювались бригадою, про виконання завдань у повному обсязі. Вказує час закінчення робіт.
4.3.  Після монтажу комплектів затискачів для ПЗ керівник робіт повідомляє ЧД РЕМ про фактичні місця встановлення комплектів затискачів для ПЗ.
4.4.  Місця встановлення комплектів затискачів для ПЗ позначаються на поопорних схемах ПЛІ:
-  зміни у поопорні схеми ПЛІ (примірник схеми, що зберігається в ОДГ) вносяться після закриття наряду-допуску у день виконання робіт.
-   зміни в  інших примірниках поопорних схем  та у  паспортах  ПЛІ вносяться відповідальними особами та у терміни, визначеними керівництвом РЕМ.
-   зміни поопорної схеми ПЛІ у встановленому порядку доводяться до відома відповідного персоналу.
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
5.1.  При виникненні аварійної ситуації, керівник робіт за нарядом вживає заходів щодо її ліквідації за розпорядженнями чергового, який дає дозвіл на підготовку робочого місця і допуск.
5.2.  В ситуаціях, які є небезпечними для людей, керівник робіт терміново вживає заходів щодо недопущення нещасних випадків з людьми.
5.3.  Для звільнення потерпілого від дії електричного струму напруга повинна бути знята негайно без попереднього узгодження, але з наступним повідомленням ЧД РЕМ.
5.4.   У  разі  настання  нещасного  випадку  негайно  вживати  заходів  з  надання потерпілому першої долікарської допомоги та термінового виклику „швидкої медичної допомоги".
5.5.   Про   нещасний  випадок  негайно   повідомити   керівництво   РЕМ.   На  місці нещасного   випадку   залишити   без   зміни   всю   обстановку   (обладнання,   механізми, матеріали та інструмент) до приїзду керівництва РЕМ.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (25.01.2014)
Переглядів: 1752 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці