Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Понеділок, 23.12.2024, 04:08
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція про заходи пожежної безпеки в приміщеннях





ЗАТВЕРДЖЕНО:

Наказ ________________________

(посада роботодавця і

_____________________________

найменування підприємства)


"___”____________ 200__р. №___

(число, місяць, рік)



Інструкція
про заходи пожежної безпеки в приміщеннях

________________________________________

(найменування закладу освіти)

І. Галузь застосування

Інструкція про заходи пожежної безпеки поширюється на всі кабінети та приміщення _________________________________.

(назва закладу освіти)

Ця Інструкція встановлює порядок та способи забезпечення пожежної безпеки, обов'язки і дії працівників у разі виникнення пожежі, порядок оповіщення людей та повідомлення про неї пожежну охорону, евакуація людей і матеріальних цінностей, застосування засобів пожежегасіння та взаємодії підрозділів пожежної охорони.

II. Вимоги пожежної безпеки

Експлуатувати електромережі, електроприлади та апаратуру тільки у справному стані, враховуючи вказівки та рекомендації підприємств - виготовлювачів.

Застосовувати у разі необхідності додаткового опалення приміщень (крім складських) тільки масляні електрорадіатори та нагрівальні електропанелі з закритими нагрівальними елементами, індивідуальним електрозахистом і терморегулятором.

Постійно утримувати вільними евакуаційні шляхи і виходи. Постійно утримувати приміщення в чистоті.

Утримувати в справному стані засоби зв'язку та протипожежного захисту ( пожежні крани, пожежну та охоронно-пожежну сигналізацію, автоматичні установки і первинні засоби пожежегасіння тощо), які є у приміщенні. Не допускати захаращування підступів до засобів пожежегасіння, використання пожежних рукавів, пожежного інвентарю та інструмента не за призначенням.

III. В приміщенні _________________під час роботи не допускається

Використовувати електрощитові, венткамери та інші технічні приміщення не за призначенням, зберігати в них меблі та інші сторонні предмети. Влаштовувати тимчасові, застосовувати саморобні некалібровані плавкі вставки в запобіжниках, прокладати електричні проводки і кабелі транзитом через приміщення та експлуатувати світильники зі знятими ковпаками (розсіювачами).

Пристосовувати вимикачі, штепсельні розетки для підсушування одягу та інших предметів, обгортати електролампи і світильники, заклеювати ділянки електропроводки горючою тканиною, папером.

Використовувати у приміщеннях електрокип'ятильники, чайники та інше (окрім місць, спеціально відведених і обладнаних для цього), залишати без нагляду увімкнені в електромережу кондиціонери, комп'ютери, радіоприймачі тощо.

Палити і застосовувати в приміщеннях відкритий вогонь (паяльні лампи, факели тощо), спалювати відходи, пакувальні матеріали, проводити зварювальні та інші вогневі роботи під час перебування людей у приміщенні і без оформлення відповідного дозволу.

IV. Перед закриттям приміщення

Зачинити вікна, відключити освітлення, електроживлення приладів та обладнання (за винятком чергового освітлення та електрообладнання, яке за вимогами технології повинно працювати цілодобово).

Працівнику оглянути приміщення, переконатися у відсутності порушень, що можуть привести до пожежі і тільки після цього замкнути двері. В разі виявлення порушень доповісти начальнику управління освіти або працівнику, який його заміщує.

V. Порядок дій у разі виникнення пожежі

У разі виникнення пожежі дії працівників мають бути спрямовані на створення безпеки людей, їх евакуацію та рятування.

Кожен працівник, який виявив пожежу або її ознаки ( задимлення, запах горіння або тління різних матеріалів, підвищення температури в приміщенні тощо), зобов'язаний : негайно повідомити про це за тел. 01 до пожежної частини (при цьому слід чітко назвати адресу об'єкта, місце виникнення пожежі, а також свою посаду та прізвище); задіяти систему сповіщення людей про пожежу; розпочати самому і залучити інших осіб до евакуації людей з будівлі до безпечного місця згідно з планом евакуації; сповістити про пожежу керівника закладу або працівника, що його заміщує; організувати зустріч пожежних підрозділів, вжити заходів до гасіння пожежі наявними в установі засобами пожежегасіння.







Інструкцію розробив: ______________________

(посада, ПІБ)


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (15.06.2010)
Переглядів: 7816 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці