Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Понеділок, 23.12.2024, 08:39
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
I. Пожежна безпека.

1.1. У випадку виникнення пожежі дії працівників, учнів школи мають бути спрямовані на створення безпеки дітей, в першу чергу рятування та евакуацію.

1.2. Кожен працівник, учень, який виявив пожежу або її ознаки (задимлення, запах горіння або тління різних матеріалів тощо) зобов'язаний: негайно повідомити про це по телефону 01 до пожежної частини; сповістити про пожежу вчителеві, директору, його заступнику; організувати зустріч пожежних підрозділів, вжити заходів щодо гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння.


II. Надання першої долікарської допомоги

Під час навчально-виховного процесу внаслідок невиконання Інструкцій, Правил, наказів, розпоряджень, аварій, особистої необережності тощо можливі травми, пошкодження учнів, працівників школи. У всіх випадках виявлених травм або пошкоджень потерпілому надається перша долікарська швидка допомога, яка дозволить полегшити стан і зменшити термін після травмованого періоду.

Першу долікарську швидку допомогу потерпілому може надати будь-який член педагогічного колективу або учні, які пройшли навчання щодо правил надання першої допомоги при характерних пошкодженнях (наведених нижче).

Під час надання першої допомоги слід використовувати всі стерильні засоби, препарати, ліки, інструменти з аптечки.

Після надання першої долікарської швидкої допомоги:

1) якщо травмування загрожує життю потерпілого, то викликають «Швидку допомогу» (тел.03) та проводять розслідування нещасного випадку відповідно до Положення про організацію охорони праці та порядок розслідування нещасних випадків у гнавчально виховних закладах;

2) якщо травма не загрожує життю учня, то адміністрація школи повідомляє про випадок травмування батькам (по телефону); батьки забирають дитину додому або звертаються до лікувального закладу; наступного дня батьки надають інформацію про стан здоров’я дитини (довідка, по телефону тощо)


2.1. Перша медична допомога при пораненні.

В першу чергу необхідно призупинити кровотечу, а потім накласти стерильну пов'язку на рану. Зупинка кровотечі на кінцівках проводиться шляхом притиснення артерії, вени або накладанням джгута вище від місця поранення при піднятій кінцівці.

При накладанні джгута (а в разі його відсутності - ременя, паска, мотузки та інше) необхідно в місці його накладання обгорнути кінцівку шматком тканини, щоб уникнути болісності.

Слід пам'ятати, що джгут накладається тільки на 1-2 години. У зв'язку з цим, необхідно під накладений джгут покласти записку про точний час, коли джгут було накладено. Після зупинки кровотечі шкіру навкруги рани очищують спиртом, змащують йодом або зеленкою, а потім накладають стерильну пов'язку.


2.2. Перша допомога при переломах.

При наданні допомоги при переломах кісток необхідно бути вкрай обережним, щоб не перетворити закритий перелом у відкритий.

При відкритому переломі в першу чергу необхідно накласти стерильну пов'язку, як було вказано вище, а потім приступити до приведення кінцівки в нерухомий стан.

Для цього кінцівку вкладають в шину або на дошки, палиці та інші предмети, до яких прибинтовують кінцівку так, щоб шина захопила два найближчі суглоби і робила їх нерухомими.


2.3. Перша допомога при вивихах, ударах і розтягах.

Внаслідок удару об твердий предмет або падіння можуть пошкодитись м’які тканини, розтягнутися зв’язки. Це проявляється у вигляді припухлості, синця в місці удару.

Щоб надати першу допомогу, треба створити спокій пошкодженій ділянці й покласти на неї 3-4 рази холод (з інтервалами 15-20 хв).

У разі удару носа, що супроводжується кровотечею, не дозволяється сякатися. Голову слід нахилити вперед, затиснувши крила носа пальцями на 10-15 хв.

Удари в області голови часто супроводжуються струсом мозку або крововиливом у мозок. Ці ускладнення можуть виявитись через декілька днів або годин після травмування. Тому при травмі черепа потерпілого необхідно укласти так, щоб голова була дещо піднятою, покласти на голову холодний компрес (сніг або лід) та направити в лікарню.

При вивихах з'являється відчуття болю та змінюється форма суглоба. Першою допомогою при вивихах є накладання пов'язки з метою забезпечення нерухомості суглоба і негайне направлення до лікаря для вправлення вивиху.

При розтягненні в області суглоба з'являється гострий біль та припухлість. При наданні першої допомоги необхідно накласти пов'язку на пошкоджену ділянку та направити хворого до лікаря.


2.4. Перша допомога при опіках.

При наданні першої допомоги при опіках в першу чергу необхідно усунути їх причину. Після цього надають першу допомогу.

При опіках 1-го ступеня на обпечену поверхню накладають пов'язку, змочену етиловим спиртом.

При опіках 2-го ступеня накладають пов'язку, змочену 3% розчином марганцівки або 5 % розчином таніну.

При опіках 3-го ступеня накривають стерильною пов'язкою і викликають лікаря.


2.5. Перша медична допомога при ураженні електричним струмом.

При ураженні електричним струмом необхідно негайно звільнити потерпілого від дії струму. Для цього необхідно: надягти діелектричні рукавички, калоші або обернути руки сухою ганчіркою; стати на суху дошку, сухою палицею, гумою, які не проводять електричний струм, або за одяг відтягнути потерпілого і звільнити його від дії струму.

Якщо потерпілий втратив свідомість, не прослуховується пульс чи дихання, йому необхідно проводити штучне дихання кілька разів, поки потерпілий не прийде до свідомості.

Штучне дихання можна проводити, якщо відсутні ознаки пошкодження грудини, його проводять до прибуття «Швидкої допомоги».



Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (28.06.2010)
Переглядів: 7995 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці