Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Вівторок, 23.04.2019, 07:02
Головна » Статті » Мої статті

Iнструкцiя з безпеки життєдіяльності (первинного інструктажу) для учнів з техніки безпеки під час занять легкою атлетикою та кросовою

Iнструкцiя № ___

з безпеки життєдіяльності (первинного інструктажу) для учнів з техніки безпеки під час занять легкою атлетикою та кросовою підготовкою.

Загальні положення

Вiдкритi спортивні майданчики повинні бути розмiщенi в спортивній зоні на відстані не менш як 10м від навчальних корпусів

Спортивна зона пришкільної ділянки повинна мати огорожу за периметром заввишки 0,5- 0,8м дозволяється як огорожу використовувати рослини з неотруйними, неколючими i не запиленими плодами.

Майданчики не можна огороджувати канавами, влаштовувати дерев’яні або цегляні бровки. Не менше ніж на 2 метри від майданчика не повинно бути дерев, стовпів, парканів та інших предметів, що можуть спричинити травму.

Бiговi доріжки повинні бути спеціально обладнані. Доріжка повинна продовжуватися не менше 15м після фiнiшу.

Ями для стрибків повинні бути наповнені піском, розпушеним на глибину 20-40см. Пісок повинен бути чистим i розрівняним.

Місця, призначені для метання спортивних снарядів, розміщуються на такій мiсцевостi, яка добре проглядається на значній вiдстанi від громадських місць (тротуарів, доріг).

Під час сильного вітру, низької температури i підвищеної вологості треба збільшувати час, відведений на розминку перед виконанням легкоатлетичних вправ.

Взуття учнів має бути на пiдошвi, що виключає ковзання, щільно облягає ногу.

Під час проведення занять з метання не дозволяється перебувати в зоні кидка, перетинати цю зону. Забороняється виконувати довiльнi кидання, залишати без нагляду спортивний інвентар для поштовхів i метання, зокрема інвентар, який не використовується в цей момент на уроці.

Зберігати i переносити інвентар можна тільки в спеціальних укладках.

Вимоги безпеки перед початком занять:

Ретельно розпушуйте пісок у ямі для стрибків у довжину i висоту. Перед початком метання гранати, м’яча подивіться, чи немає людей у напрямку метання. Граблі після розпушування піску покладіть збоку зубцями вниз. Перед стрибками покладіть під п’яти гумові прокладки. Перед метанням м’яча, гранати у мокру погоду витирайте їх ганчіркою.

Вимоги безпеки під час занять:

Під час групового старту на короткі дистанції бiжiть тільки своєю доріжкою. Не допускайте різких «стопорячих» зупинок. Ретельно розпушуйте пісок у ямі мiсцi приземлення. Не приземляйтеся на руки. Не подавайте м’яч, гранату кидком.

Будьте особливо уважними, виконуючи вправи з метання. Не стійте під час групових занять праворуч від метальника, не ходіть за знаряддям без дозволу вчителя.

Вимоги безпеки після закінчення занять:

Після занять ретельно вимийте руки з милом. Якщо під час занять з’явилась біль у руках, почервоніння шкіри або натерті місця на долонях, припиніть заняття i зверніться за порадою до вчителя, лікаря, медичної сестри.

Забрати зі спортивного майданчика непотрібний спортінвентар, граблі, лопати у складські приміщення, вивести школярів зі спортивного майданчика до роздягальні (класу).

Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях:

У разі отримання травми, погіршення самопочуття учень повинен негайно повідомити вчителя.

У разі отримання травми вчитель повинен надати першу медичну допомогу та звернутись до лікаря.

У разі отримання важких травм викликати швидку медичну допомогу за телефоном – 103.

 

Розроблено:

Вчитель фізичної культури __________________________________________

Погоджено:

Спеціаліст з охорони праці ___________________________________________
Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (31.10.2010)
Переглядів: 3218 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці