Інструкція з для педагогічних працівників та допоміжнього педагогічного персоналу
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Інструкція з охорони праці для педагогічних працівників та допоміжнього персоналу під час навчально-виховного процесу встановлює вимоги щодо безпеки діяльності слідуючих працівників школи: Заступників директора; Педагога-організатора; Вихователів; Вчителів; Психолога; Класних керівників; Керівників гуртків, факультативів, спортивних секцій; Лаборантів; Бібліотекарів; Секретаря школи; Медичної сестри. 1.2. Дана інструкція встановлює порядок безпечного ведення робіт вищевказаними працівниками на території школи та інших місцях, де працівники виконують доручену їм роботу в робочий час. 1.3. Дана інструкція розроблена на підставі законодавства України по охороні праці і є нормативним документом в межах Чутівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. 1.4. Педагогічні працівники та допоміжний педагогічний персонал призначається з числа осіб, які досягли 18-річного віку, за станом здоров”я можуть виконувати відповідний вид роботи, а педагогічний персонал та медична сестра має спеціальну освіту. 1.5. Перед призначенням на роботу працівник повинен пройти: Медичний огляд; Вступний інструктаж по охороні праці; Навчання і перевірку знань з питань охорони праці; Первинний інструктаж на робочому місці. 1.6. В процесі роботи працівник проходить: Повторний інструктаж 1 раз на 6 місяців; Позаплановий інструктаж: у разі введення в дію нових нормативних актів з охорони праці, або при порушенні працівником вимог, які виявлені особами відповідальними за охорону праці в школі; Цільовий інструктаж: при виконанні робіт, що не передбачені посадовими обов”язками, або при ліквідації аварії, стихійного лиха. 1.7. Працівник повинен знати правила пожежної безпеки і вміти користуватися первинними засобами пожежогасіння. 1.8. Працівник повинен мати навички в наданні першої (долікарської) допомоги при нещасному випадку з учасником навчально-виховного процесу. 1.9. При виявленні несправності обладнання, устаткування, пристроїв, інших небезпечних факторів, які загрожують життю та здоров”ю учасників навчально-виховного процесу, працівник повинен повідомити відповідального за охорону праці школи, а в разі його відсутності- керівника школи.
2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПРАЦІ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ
2.1. Оглянути місце навчання чи робоче місце з метою усунення виявлених небезпечних факторів. 2.2. Впевнитись у справності всіх пристроїв, обладнання, та інструментів, які будуть використовуватись в роботі. 2.3. Перевірити наявність індивідуальних та колективних засобів захисту, одягти відповідний до професії спецодяг (халат, фартук, рукавиці тощо). 2.4. Повністю підготуватись до виконання обов”язків перед початком заходу, забезпечити робоче місце необхідним навчальним обладнанням, пристроями, матеріалами.
3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБОТИ
3.1. Під час проведення заходу перебувати на робочому місці, не відволікатись, зосередити увагу на виконанні даної роботи. 3.2. Постійно стежити за станом обладнання, яке використовується, вживати заходів щодо усунення несправностей. 3.3. Під час використання електрообладнання, технічних засобів навчання дотримуватись правил електробезпеки: вмикати їх у мережу лише сухими руками, стежити за відповідністю показників напруги в електромережі, користуватися лише справними електроприладами, розетками, вимикачами, слідкувати за цілісністю електрокабелів. 3.4. Не залишати небезпечні для здоров”я предмети без нагляду у невідведеному для цього місці. 3.5. Під час перебування на території школи слідкувати за наявністю небезпечних предметів чи інших факторів, які можуть зашкодити всім учасникам навчально-виховного процесу, не чіпати їх самостійно, а повідомити про це керівництво школи. 3.6. Рух по території виконувати в пішому порядку, рухаючись на безпечній відстані від надвірних споруд. В зимовий час мити взуття з неслизькою підошвою, йти обережно, лише по пішохідним доріжкам, які обробляються піщано-соляною сумішшю. 3.7. Під час руху по сходах приміщень, не поспішати, йти спокійно, тримаючись рукою за перила. 3.8. Під час демонстрації дослідів, робіт на верстатах, обладнанні, виконання фізичних вправ, керуватись загальними правилами безпеки при виконанні даного виду робіт, що повинні знаходитись в кабінеті, спортзалі, майстерні. 3.9. Після вологого прибирання підлоги коридорів, приміщень, рух дозволяється через 15-20 хв. після закінчення даної роботи та висихання підлоги. 3.10. Забороняється виконувати будь-які ремонтні роботи обладнання, матеріалів, приміщень без дозволу керівництва школи. 3.11. Забороняється покидати територію школи в робочий час без дозволу керівництва школи. 3.12. Не ходити в місцях ймовірного падіння облицювальної плитки, розбитого скла, елементів даху, сухих гілок, електродробів. Під час руху не ступати на люки колодязів, навіть якщо вони закриті. 3.13. Забороняється в приміщеннях школи користуватись відкритим вогнем.
4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ
4.1. Вимкнути всі технічні засоби з електромережі, перевірити стан приміщення, де проводилось заняття чи виконувалась робота, організувати прибирання робочих місць. 4.2. Зняти наявний спецодяг, залишити його у відведеному місці при потребі вимити руки. 4.3. Не дозволяється залишати робоче місце на тривалий час в разі наявності серйозних порушень безпеки обладнання, матеріалів, приміщення. При виявленні цих порушень залишити біля кабінету чергового техпрацівника, а про них повідомити керівництво школи, не допускати на даний об”єкт інших осіб до усунення порушень.
5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ
5.1. В разі виникнення будь-якої аварійної ситуації працівник повинен негайно повідомити відповідні органи чи служби, а також керівництво школи. 5.2. У випадку відключення електроенергії на лінії, потрібно терміново вимкнути все електрообладнання, яке знаходиться в роботі, підключення його здійснювати тільки після вмикання напруги електроенергії, яка відповідає нормам. 5.3. В разі аварії електрообладнання школи, або враженні струмом учасника навчально-виховного процесу негайно відключити клавіші автоматів на електрощитках в коридорах приміщень, або на головному рубильнику електрощитової школи. 5.4. У випадку аварії в системі водопостачання чи каналізації терміново перекрити головний кран водопостачання в бойлерній школи. 5.5. У випадку травмування учасників навчально-виховного процесу негайно повідомити директора школи, або відповідального за охорону праці та звернутися до шкільної медсестри, або викликати швидку допомогу.
Відповідальний за охорону праці:
________________ ___________________ _______________ дата підпис П.І.П.
|
Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (27.11.2010)
|
Переглядів: 5759
| Рейтинг: 0.0/0 |
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. [ Реєстрація | Вхід ]
До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
|