Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 29.03.2024, 16:27
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці, безпеки життєдіяльності під час постачання їхі з харчоблоку в групу дошкільного навчального закладу

1. Загальні положення

1.1. Вимоги інструкції з охорони праці, безпеки життєдіяльності є обов'язковими для виконання працівниками відповідно до Закону України «Про охорону праці» і Кодексу законів про працю України.
1.2. Помічник вихователя відповідає за охорону життя і здоров'я вихованців групи, у якій він працює, здійснює виховання культурно-гігієнічних навичок.
1.3. Помічник вихователя ДНЗ один раз на 3 роки проходить навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності з подальшою перевіркою знань.
1.4. Перед допуском до роботи завідувач ДНЗ проводить із помічником вихователя первинний інструктаж з охорони праці, знайомить з умовами праці.
1.5. Помічник вихователя повинен знати правила пожежної безпеки й уміти користуватися первинними засобами пожежогасіння.
1.6. У разі виконання робіт, які не передбачені трудовою угодою або на які не оформляються розпорядження чи інші документи, помічник вихователя повинен одержати цільовий інструктаж на робочому місці.
1.7. Помічник вихователя повинен мати навички надання першої (долікарської) допомоги, у разі захворювання дитини чи при нещасному випадку необхідно негайно викликати старшу медичну сестру.
1.8. Про виявлені несправності обладнання, устаткування, пристроїв, інші небезпечні чинники, а також про нещасні випадки, які трапились у ДНЗ, помічник вихователя повинен повідомити завідувача ДНЗ.
1.9. Під час виконання цієї роботи можлива небезпека:
- отримання опіків різних частин тіла;
- механічних травм;
- падіння на слизькій підлозі.
1.10. За порушення цієї інструкції помічник вихователя персонально відповідає згідно з чинним законодавством.
1.11. Під час отримання їжі з харчоблоку категорично забороняється брати із собою дітей.

2. Вимоги безпеки праці перед початком роботи

2.1. Помити руки теплою водою з милом, намилюючи їх тричі до густої піни.
2.2. Одягнути відповідний промаркований одяг, волосся заколоти та підібрати під хустку, взути закрите взуття без каблука.
2.3. Приготувати промаркований посуд із відповідними кришками.
2.4. Підготувати стіл «Для роздачі їжі».
2.5. Прибрати все, що може заважати при транспортуванні їжі з харчоблоку.
2.6. Узяти посуд для їжі, не вставляючи одну посудину в іншу.
2.7. Отримувати готові страви із харчоблоку відповідно до графіка видачі їжі та режиму дня групи.

3. Вимоги безпеки праці під час роботи

3.1. Переносити гарячу їжу з харчоблоку тільки в закритому кришкою посуді.
3.2. Під час перенесення їжі стежити за тим, щоб у коридорах та на сходах не було дітей та дорослих, підлога була сухою.
3.3. У групі встановити посуд на рівну поверхню роздавального столу, пильно стежачи за тим, щоб поруч не було дітей.

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1. Використаний посуд поставити на стіл «Для брудного посуду».

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. У разі будь-якої аварійної ситуації помічник вихователя повинен негайно повідомити завідувача ДНЗ та забезпечити вжиття заходів відповідно до плану дій, розробленого та затвердженого адміністрацією.
5.2. Якщо електроенергію відключено, терміново вимкнути все електрообладнання, яке знаходиться в роботі, підключення його здійснювати тільки після подачі напруги, яка відповідає нормам, в електромережу.
5.3. На випадок аварії в системі водопостачання чи каналізації терміново перекрити кран водопостачання, викликати аварійну службу «Водоканалу» і сповістити завідувача ДНЗ.
5.4. На випадок пожежі (чи загоряння) необхідно:
- вжити заходів щодо евакуації дітей із приміщення відповідно до плану евакуації, у разі потреби звернутися по допомогу до інших працівників;
- негайно повідомити пожежну охорону за телефоном «101»;
- сповістити завідувача ДНЗ чи особу, яка його заміщує;
- негайно розпочати гасіння пожежі, для цього використовувати всі наявні засоби пожежогасіння.
5.5. У випадку травмування дітей або працівників ДНЗ звернутися по допомогу до старшої медичної сестри або в разі необхідності викликати швидку допомогу. Про подію негайно повідомити особисто завідувача дошкільним навчальним закладом або особу, яка його замінює.
__________________ ______________ ______________________
(посада розробника) (особистий підпис) (ініціали, прізвище)





Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (21.05.2013)
Переглядів: 6319 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці