Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Четвер, 28.03.2024, 13:37
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці для покрівельника рулонних покрівель та покрівель із штучних матеріалів

Глава 1 ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

1. До роботи покрівельником рулонних покрівель та покрівель із штучних матеріалів допускаються особи не молодше 18 років, які мають відповідну фахову підготовку та кваліфікацію, пройшли в установленому порядку медичний огляд, інструктаж, стажування і перевірку знань з питань охорони праці (далі - працівник) .

2. У процесі роботи на працівника можливий вплив наступних шкідливих і (або) небезпечних виробничих факторів:

рухомі частини виробничого обладнання;

пересуваються вироби, заготовки, матеріали;

руйнуються конструкції;

підвищена запиленість та загазованість повітря робочої зони;

підвищена або знижена температура поверхонь обладнання, матеріалів;

підвищена або знижена температура повітря робочої зони;

підвищена або знижена вологість повітря;

підвищена або знижена рухомість повітря;

відсутність або нестача природного світла;

недостатня освітленість робочої зони;

підвищена яскравість світла;

гострі кромки, задирки і шорсткість на поверхнях заготовок, інструментів та обладнання;

розташування робочого місця на значній висоті відносно поверхні землі (підлоги);

відлітаючі частинки матеріалів.

Залежно від умов праці на працівника можуть впливати також інші шкідливі і (або) небезпечні виробничі фактори.

3. Працівникові, крім засобів індивідуального захисту, передбачених типових галузевих норм для відповідної професії чи посади згідно з додатком 1, при необхідності можуть безкоштовно видаватися для захисту:

очей від впливу пилу, твердих частинок і тому подібного - захисні окуляри або лицьові щитки;

органів слуху від впливу шуму - навушники або вкладиші протишумові;

органів дихання від впливу пилу, диму, пари і газів - респіратори або протигази;

при роботі на висоті додатково пояс запобіжний.

4. Працівник зобов'язаний:

4.1. дотримуватися вимог цієї Інструкції;

4.2. виконувати тільки ту роботу, яка йому доручена, безпечні способи виконання якої йому відомі. При необхідності слід звернутися до керівника робіт за роз'ясненням;

4.3. не допускати на робоче місце сторонніх осіб;

4.4. правильно застосовувати необхідні спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту відповідно до умовами і характером виконуваної роботи, а в разі їх відсутності або несправності негайно повідомити про це керівника робіт;

4.5. дотримуватися правил поведінки на території організації, у виробничих, допоміжних і побутових приміщеннях, режим праці та відпочинку, трудову дисципліну (відпочивати, приймати їжу і курити допускається тільки в спеціально обладнаних для цього місцях). Не допускається проводити роботи, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних засобів, психотропних чи токсичних речовин, а також розпивати спиртні напої, вживати наркотичні засоби, психотропні або токсичні речовини на робочому місці або в робочий час;

4.6. знати конструкцію і дотримуватися вимог технічної експлуатації застосовуваного інструмента, оснащення та обладнання;

4.7. виконувати вимоги з охорони праці та пожежної безпеки, знати сигнали оповіщення про пожежу, порядок дій при пожежі, місця розташування засобів пожежогасіння та вміти користуватися ними;

4.8. знати прийоми надання першої допомоги потерпілим при нещасних випадках на виробництві;

4.9. знати місце розташування аптечки першої медичної допомоги і вміти застосовувати містяться в ній лікарські засоби і вироби медичного призначення;

4.10. сповіщати свого керівника робіт про будь-якій ситуації, яка загрожує життю і здоров'ю людей, кожний нещасний випадок, що відбувся на виробництві, помічені несправності обладнання, інструменту і засобів захисту або їх відсутності і до їх усунення до роботи не приступати, про погіршення стану свого здоров'я, у тому числі про прояв ознак гострого захворювання;

4.11. знати і дотримуватися правил особистої гігієни.

5. При виконанні робіт на дахах, що не мають постійних огороджень, необхідно встановлювати тимчасові перильні огородження висотою 1,1 м, а також забезпечувати можливість кріплення до конструкції даху запобіжних поясів.

6. Якщо покрівля має ухил понад 15 град., Робітники повинні бути забезпечені, крім запобіжних поясів, взуттям на нековзною підошві.

7. Для роботи на дахах з ухилом більше 20 град. або на мокрих і засніжених дахах незалежно від ухилу покрівельникові, крім перерахованого вище, необхідно мати переносну драбину шириною не менше 0,3 м, що закріплюється за конструкції покрівлі.

8. Працювати без спецодягу та без захисної каски забороняється.

9. За невиконання вимог цієї Інструкції працівники несуть відповідальність згідно з законодавством.

Глава 2 ВИМОГИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ перед початком роботи

10. Одягти спецодяг, спецвзуття та індивідуальні засоби захисту (запобіжний пояс зі страхувальної мотузкою, захисні окуляри тощо). Щоб уникнути потрапляння гарячого гідроізоляційного матеріалу на шкіру штани необхідно надіти навипуск, спецодяг щільно застебнути на всі ґудзики.

11. Отримати завдання від керівника робіт, вказівки про порядок виконання робіт і безпечних прийомах виконання (отримати наряд-допуск на особливо небезпечні роботи).

12. Перевірити огородження небезпечних зона біля будівлі, оглянути робоче місце і усунути, якщо це можливо, виявлені недоліки (відсутність огороджень, сходів, несправний робочий інструмент і тару).

13. Перевірити справність обладнання і пристосувань.

14. При виявленні порушень вимог з охорони праці працівники не повинні приступати до роботи. Про виявлені порушення необхідно поставити до відома керівника робіт для вжиття заходів щодо їх усунення.

Глава 3 ВИМОГИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ПРИ ВИКОНАННІ РОБОТИ

15. Забороняється приступати до роботи до тих пір, поки керівник робіт не перевірить справність парапетних огороджень, плитного підстави і т.д.

16. На краю покрівлі (менше 2 м) незалежно від її ухилу і наявності огорожі застосування запобіжного пояса обов'язково.

17. Приймати матеріал на даху з підйомних механізмів дозволяється тільки на інвентарні, надійно закріплені майданчики з перильних огорож.

18. Забороняється підтягувати матеріал, перегинаючись через перила. Для цього слід користуватися гачками завдовжки 1,5 - 2 м.

19. Щоб уникнути скочування і здування вітром покрівельний матеріал, інструмент і тару з гідроізоляційним матеріалом необхідно надійно закріплювати на даху.

Забороняється скидати з даху залишки матеріалів, сміття, інструмент і т.п.

20. Прорізи і люки на суцільному підставі покрівлі повинні бути закриті міцними щитами або огороджені.

21. Покрівельник повинен тримати інструмент в спеціальному ящику або сумці.

22. Забороняється вести покрівельні роботи при вітрі силою 15 м / с і більше, під час ожеледиці, сильного туману, зливового дощу або сильного снігопаду.

23. Горючі та легкозаймисті рідини (гас, бензин та ін.), А також мастильні матеріали потрібно зберігати в окремо розташованих приміщеннях з вогнетривкими конструкціями або заглибленими в землю на відстані не менше 16 м від споруджуваних або зданих в експлуатацію будівель і споруд.

24. При короткочасному зберіганні горючих і легкозаймистих рідин на відкритих майданчиках можна використовувати спеціальні металеві огорожі, відстань від ємностей (цистерна, бочка) до огорожі повинно бути не менше 6 м, а від будівель до огорож - 16 м.

25. Забороняється залишати на робочих місцях порожню тару з-під горючих і легкозаймистих рідин. Порожня тара повинна бути прибрана в місця зберігання, недоступні для сторонніх, або вивезена з будівництва.

26. У місцях розігріву (варіння) бітуму або мастики повинні перебувати комплекти протипожежних засобів (пінні вогнегасники, лопати і ящики з сухим піском).

27. При займанні бітуму (мастики) необхідно котел (термос) щільно закрити кришкою. Для гасіння полум'я потрібно застосовувати вогнегасники або пісок. Забороняється гасити палаючий гідроізоляційний матеріал водою.

28. Забороняється проводити підігрів бітуму (мастики) в автогудронаторів, якщо бітум покриває жарові труби шаром товщиною менше 0,2 м або цистерна автогудронатора залита повністю (під люк) і немає вільного місця для розширення матеріалу.

29. Перед включенням шестеренчатого насоса, за допомогою якого подається бітум або мастика з цистерни автогудронатора до місця розливу (ємність для зберігання), його необхідно провернути вручну.

Якщо насоси не провертається, його слід прогріти переносний пальником, і, тільки переконавшись у тому, що він добре провертається, включати в роботу.

Ємності для прийому і зберігання бітуму (мастики), а також агрегати для його транспортування повинні розташовуватися на вирівняних майданчиках з щільно утрамбованим підставою або на жорсткому покритті.

30. Термос встановлюється на відкритому майданчику на відстані 10 м від будівлі. Експлуатація термоса у приміщенні категорично забороняється. Місце установки термоса обладнується пожежним щитом.

Відкривати кришку завантажувального люка термоса потрібно тільки за допомогою троса з землі, так як гарячі пари можуть обпекти обличчя.

При заповненні термоса бітумом (мастикою) шланг автогудронатора пропускають через причіпний хомут, встановлений на даху, і опускають у завантажувальний люк до упора в сітку.

31. Підігрів бітуму (мастики) в термосі дозволяється проводити, якщо рівень його на 0,15 м вище верхньої кромки регістра, при справному термометрі і наявності тяги в регістрі.

32. Відстань між термосом і бачком з рідким паливом, що живить форсунку, повинно бути не менше 5 м.

33. Розпал форсунки слід починати з відкриття заслінки димової труби і регулювання тяги. Далі форсунку висувають з регістра по направляючої планки. Потім відкривають кран паливного бака, підпалюють запальник (факел) і підносять його до розпилювача форсунки, попередньо відкривши вентиль подачі палива. Після запалення палива поступово відкривають кран подачі повітря на форсунці. Стисле повітря подається від компресора. Регулятором розпилення форсунки і краном подачі стисненого повітря домагаються отримання стійкого подовженого полум'я. Після цього форсунку засовують в регістр до упору.

34. Для миттєвого гасіння піни, що утворюється при зневодненні гідроізоляційного матеріалу, необхідно застосовувати піногасник СКТН-1.

35. Роздачу матеріалу з термоса дозволяється проводити за допомогою крана і тільки при погашеної форсунки.

36. Щоб уникнути займання і вибуху не слід нагрівати бітум вище 230º С, а бітумнолатексно-кукерсольную мастику - вище 50 º С.

37. До спускному патрубку термоса дозволяється приєднувати установку УПБ1-50 для подачі бітуму на поверхи та покрівлю будівель заввишки до 50 м. Вона встановлюється на будівельному майданчику між будівлею і термосом на відстані 5 м від термоса і до включення в роботу заземлюється. УПБ1-50 може бути введена в експлуатацію лише за наявності акта приймальної комісії.

38. Стояк бітумопроводу встановлюється на відстані не менше 10 м по фасаду від входу в будівлю і огороджується.

Присутність сторонніх людей при роботі установки в зоні 10 м не допускається.

Стояк бітумопроводу слід кріпити до будівлі інвентарними струбцинами, встановлюються через кожні 5 м.

39. Після монтажу битумопровод необхідно випробувати соляровим маслом під тиском згідно з паспортом. Після опресовування бітумопроводу запобіжний клапан насоса необхідно відрегулювати на робочий тиск.

40. Для варіння бітуму безпосередньо на будівельних об'єктах у виняткових випадках застосовуються котли, а для приготування мастик - змішувачі. При цьому повинні дотримуватися таких правил:

40.1. місця варіння бітуму і мастик повинні бути віддалені від дерев'яних будівель і складів не менше ніж на 50 м, траншей - на 15 м;

40.2. котли для варіння бітуму необхідно встановлювати на спеціально вирівняних вільних майданчиках, розташування яких вказується в проектах виконання робіт;

40.3. для запобігання попадання рідкого бітуму у вогонь (у разі вогневого підігріву) котел слід встановлювати з невеликим ухилом у бік, протилежний топці.

41. Для підігріву бітумних складів усередині приміщень слід застосовувати електроприлади із закритою спіраллю. Завантаження котла бітумом слід проводити на 3/4 його об'єму, спускаючи шматки бітуму з краю котла.

42. Забороняється вичерпування гарячого бітуму з котла відрами і бачками. Для цієї мети необхідно застосовувати черпаки, забезпечені дерев'яними ручками довжиною 1,5 м.

43. Щоб уникнути расплесківанія гарячого бітуму переносити його слід у бачках з кришками. Бачки повинні мати форму усіченого конуса, оберненого широкою частиною вниз. Наповнення бачків дозволяється проводити на 3/4 об'єму.

44. Працівникові забороняється:

44.1. переливати гарячий бітум вручну з одного котла в інший;

44.2. передавати бачки з рук в руки на висоту;

44.3. транспортувати гарячий бітум у бачках на автомобілях.

45. Азбестоцементні хвилясті листи, плоскі плитки або черепицю слід укладати правильними рядами без зрушень з рівномірними напусками одного аркуша (плитки) на інший. Попередньо в листах (плитках) обрізають кути і просвердлюють отвори для цвяхів або шурупів.

46. ​​Для ходіння по азбестоцементної покрівлі повинні бути укладені переносні містки. На дахах, покритих азбестоцементними листами (плитками) або черепицею, а також обладнаних підвісними жолобами, слід влаштовувати постійні ходові містки уздовж карнизів і на всіх підходах до димових або вентиляційних трубах.

47. При влаштуванні покрівель з дрібних штучних матеріалів пересувну лаву і ящики для матеріалів і цвяхів необхідно розташовувати позаду і збоку покрівельника, закріплюючи їх на Обрешетіна. При роботі потрібно обов'язково користуватися запобіжним поясом.

48. При влаштуванні скляних дахів і ліхтарів під місцем роботи повинен бути влаштований суцільний дощатий настил.

49. При укладанні драбин по скляних ліхтарях до нижньої їх поверхні слід прибивати бруски, що дозволяють передавати навантаження від драбини не менше ніж двом сусіднім горбилькамі ліхтаря. У міру заскління драбина повинна пересуватися.

50. Парасолі над вентиляційними шахтами слід влаштовувати з риштовання, а над димарями - з риштовання, міцно закріплених за обрешітку даху.

Глава 4 ВИМОГИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

51. Після закінчення робіт:

51.1. прибрати з кладки, риштування сміття, відходи матеріалів і інструмент;

51.2. очистити інструмент від розчину і прибрати його у відведене для зберігання місце;

51.3. привести в порядок і прибрати в призначені для цього місця спецодяг, спецвзуття та засоби індивідуального захисту.

52. Повідомити керівника робіт про всі недоліки і неполадки, що виникли під час роботи.

53. Вимити теплою водою з милом (миючими пастами і тому подібним) руки і обличчя, при можливості прийняти душ.

Глава 5 ВИМОГИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

54. При виникненні аварійної (екстремальної) ситуації необхідно припинити проведення робіт, вжити заходів до евакуації людей з небезпечної зони, викликом аварійних спеціальних служб, усунення по можливості причин аварійної ситуації, повідомити про неї керівника робіт.

55. При виникненні пожежі необхідно: припинити роботу, вимкнути електрообладнання, викликати пожежну службу, повідомити керівника робіт і приступити до гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння.

56. При нещасному випадку на виробництві необхідно:

56.1. швидко вжити заходів щодо запобігання впливу травмуючих чинників на потерпілого (дії електроструму, здавлюють тягарів та інших), надання потерпілому першої допомоги, викликом на місце події медичних працівників або доставці потерпілого в організацію охорони здоров'я;

56.2. повідомити про подію керівнику робіт або іншій посадовій особі наймача;

56.3. забезпечити до початку розслідування збереження обстановки, якщо це не становить небезпеки для життя і здоров'я людей.

57. У разі несправності піддону з цеглою в момент переміщення його вантажопідйомні краном працівникам необхідно вийти з меж небезпечної зони і подати сигнал «Стоп» кранівникові. Після цього цегла повинен бути опущений на землю і перекладений на справний піддон.

58. При виявленні тріщин або зсуву в цегляній кладці слід негайно припинити роботу і повідомити про це керівника робіт.

59. У разі виявлення зсуву грунту або порушення цілісності кріплення укосів виїмки працівники зобов'язані припинити кладку фундаменту, покинути робоче місце і повідомити про подію керівнику робіт.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (29.06.2013)
Переглядів: 3626 | Теги: покрівельник рулонних покрівель, покрівельник, покрівельник покрівель із штучних м | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці