Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 19.04.2024, 18:17
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці для робітників, які обслуговують системи гноєвидалення


1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ

1.1. До обслуговування системи гноєвидалення допускаються особи, які не мають медичних протипоказань, пройшли виробниче навчання, вступний і первинний на робочому місці інструктаж з охорони праці. Робітники, що обслуговують електрифіковані установки, повинні пройти додаткове навчання та інструктаж з електробезпеки з присвоєнням першої групи допуску.
1.2. Всі робочі протягом перших двох змін виконують роботу під наглядом бригадира ферми, після чого допускаються до самостійної роботи.
1.3. Робітник повинен виконувати тільки ту роботу, по якій пройшов інструктаж і на яку видано завдання, не передоручати свою роботу іншим особам.
1.4. Необхідно дотримуватися Правил внутрішнього розпорядку.
1.5. Не допускається: присутність в робочій зоні сторонніх осіб, розпивання спиртних напоїв і куріння в робочій зоні, робота в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, а також робота в хворобливому або стомленому стані.
1.6. При обслуговуванні систем гноєвидалення на працівників можлива дія небезпечних і шкідливих виробничих факторів, по відношенню до яких необхідно дотримуватися запобіжних заходів:
- Рухомі машини і механізми, незахищені обертові частини машин і устаткування,
- Рухомі елементи обладнання,
- Відлітаючі частини, гострі кромки,
- Небезпека ураження електричним струмом,
- Підвищена або знижена температура повітря робочої зони,
- Підвищений рівень шуму на робочому місці,
- Підвищена загазованість повітря робочої зони,
- Недостатня освітленість робочої зони,
- Небезпека виникнення пожеж і вибухів,
- Слизькі підлоги,
- Фізичні перевантаження,
- Біологічна небезпека (мікроорганізми, гельмінти, тварини).
1.7. Виконання робіт, пов'язаних з обслуговуванням системи гноєвидалення в приміщеннях, де утримуються хворі тварини, повинно проводитися з урахуванням спеціальних заходів, передбачених ветеринарним законодавством.
1.8. Забороняється самостійно усувати несправності електрообладнання і електропроводки. Для виконання цих робіт викликати електротехнічний персонал.
1.9. Не допускається робота несправним інструментом і пристосуванням, використання їх не за призначенням, а також заміна їх сторонніми предметами.
1.10. Електрофікованого машини повинні бути заземлені (занулені). Приводні, натяжні та передавальні механізми повинні бути огороджені кожухами.
1.11. Робота на механізмах без захисних кожухів та без заземлення (занулення) не допускається.
1.12. Канали транспортерів в проходах і біля воріт приміщень повинні бути закриті суцільними дерев'яними щитами,
1.13. Трактор з навісним пристроєм повинен бути обладнаний справним іскрогасником.
1.14. При збиранні гною трактором з навісним пристроєм швидкість руху повинна забезпечувати безпеку людей і тварин.
1.15. У приміщеннях з прив'язним утриманням під час прибирання гною тварини повинні перебувати на прогулянці або в стійлах на прив'язі. У приміщеннях з безприв'язним утриманням гній прибирати після відходу тварин в доїльне відділення або на прогулянку.
1.16. Робочі зобов'язані користуватися спецодягом та спецвзуттям: халатом бавовняним, чоботами гумовими, рукавицями комбінованими, фартухами бавовняними з водостійким просоченням, взимку - додатково курткою ватною.
1.17. Знати і виконувати основні правила пожежовибухобезпеки на робочому місці і підприємстві. Утримувати в чистоті робоче місце і приміщення, не захаращувати проходи і проїзди. Знати розташування і правила користування засобами сигналізації пожежогасіння. Не допускати використання пожежного інвентарю для інших цілей.
1.18. У разі виявлення несправності устаткування, пристосувань, інструменту, а також при порушенні норм безпеки, пожежі, аварії або травмуванні працівників негайно повідомити про це керівника робіт.
1.19. Працюючі повинні дотримуватися правил особистої гігієни: утримувати в чистоті робоче місце, обладнання, шафа для одягу та взуття, дотримуватися чистоти рук, обличчя та одягу.
1.20. Особи, які порушують вимоги цієї інструкції, несуть відповідальність у порядку, встановленому законодавством.
2. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ перед початком роботи

2.1. Оглянути спецодяг, спецвзуття, засоби індивідуального захисту, переконатися в їх справності, надіти і підігнати їх так, щоб не було вільно звисаючих зав'язок і кінців; Заправити волосся під головний убір, перевірити на робочому місці наявність аптечки і її комплектність.
2.2. Увімкнути освітлення, переконатися, що робоче місце добре освітлене. Оглянути робоче місце, слизькі поверхні підлоги посипати тирсою або піском, перевірити наявність і справність необхідного інструменту і пристосувань.
2.3. Включити вентиляцію, переконатися в її нормальній роботі.
2.4. Перевірити наявність і справність захисних огороджень. Переконатися в надійності їх кріплення.
2.5. Перевірити справність і працездатність аварійної сигналізації, наявність вогнегасників, піску та інших засобів пожежогасіння.
2.6. Перевірити наявність заземлення всіх витоків їдуть металевих частин, захисних огороджень і пристосувань. Переконатися в надійності їх кріплення, при необхідності усунути несправність або повідомити про них керівнику робіт.
2.7. Перевірити справний стан дверей. Вони повинні легко відкриватися, в них не повинно бути виступаючих цвяхів, шматків дроту, поламаних дощок та інших предметів.

Скребкові і скреперні електропривідні установки
2.8. Перевірити справний стан лопат, вил, скребків і чистиков, які повинні бути щільно насаджені на рукоятки. Рукоятки повинні бути гладкими без задирок, тріщин і сучків.
2.9. Перевірити наявність і справність перехідних містків через гнойові канали, також наявність і справність огородження гнойових каналів і поворотних пристроїв транспортерів, ґратчастих підлог і покриттів.
2.10. Перевірити справний стан скребків транспортера або каната скреперної установки і поворотних пристроїв.
2.11. Перевірити відсутність в робочій зоні сторонніх предметів (інвентарю, інструменту), інших працюючих, тварин, оглянути гнойовий канал.
2.12. Перевірити надійність закриття гнойових каналів гратами, переконатися в їх міцності і відсутності на них гострих і виступаючих частин.
2.13. Перевірити наявність транспортного засобу під стрілою похилого вивантажного жолоба. Перевірити роботу транспортера і скреперної установки на холостому ходу, для чого необхідно: подати умовний сигнал, що попереджає про пуск і установки в роботу, пустити транспортер або скреперну установку на холостому ходу, переконатися у відсутності сторонніх шумів, вібрації, запаху гару. Зупинити установку.
3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. Під час роботи не допускати захаращення території, проходів поблизу працюючих установок сторонніми предметами і гноєм.
3.2. Неприпустимо сідати, ставати, класти одяг та інші предмети на огорожі і рухомі частини установок і навантажувачів.
3.3. Трапи, підмостки, платформи під час роботи містити сухими та чистими, в необхідних випадках посилати піском або тирсою.

Скребкові і скреперні електропривідні установки
3.4. Під час роботи транспортера і скреперних установок слід проводити очищення стійл скребками з справними ручками, при цьому необхідно знаходитися поза зоною дії робочих органів.
3.5. При очищенні стійл скребками не допускається дотику або удару тварин. Забороняється перегін тварин під час роботи установок.
3.6. Під час очищення стійл від гною не допускати перевантаження транспортерів, а також попадання на них сторонніх предметів.
3.7. Ремонт і технічне обслуговування проводити при вимкненому рубильнику і повної зупинки транспортера. Біля рубильника повинна бути вивішена табличка з написом «Не включати, працюють люди».
3.8. Обслуговування похилого транспортера на висоті проводити за допомогою підмостків, шириною не менше 1 м, мають міцні настили і перила. Висота огороджувальних перил не менше 1 м.
3.9. Не залишати включеними транспортери і скреперні установки без нагляду.

Мобільні засоби навозоудаления (бульдозерні навішування, ковшові й грейферні навантажувачі)
3.10. Швидкість руху трактора з бульдозерної навішуванням всередині приміщення не повинна перевищувати швидкості пішохода.
3.11. Забороняється робота трактора всередині, приміщення з несправними іскрогасниками.
3.12. Не залишати без нагляду працюючий трактор з бульдозерної навішуванням в тваринницькому приміщенні і поблизу воріт на шляху проходження тварин.
3.13. При навантаженні гною з естакад стежити за їх міцністю і щоб ніж бульдозерної навіски не висувалася за край естакади.
3.14. При вивантаженні гною навантажувачем з гноєсховищ не допускати у місцях вивантаження освіти козирків.
3.15. Під час завантаження транспортного засобу водій повинен вийти з кабіни і чекати сигналу про закінчення завантаження за межами робочої зони навантажувача.
3.16. Следітьчтоби під час роботи навантажувача поблизу нього і під стрілою не знаходились люди.
3.17. Переїзд навантажувача на нове місце виробляти після звільнення ковша або грейфера від гною.
3.18. При переїзді необхідно встановити робочі органи і домкрати у транспортне положення.
3.19. Не допускається робота навантажувача на ухилах, на яких неможливо домкратами виставити колонку у вертикальне положення.
3.20. Перед виходом з кабіни навантажувача необхідно опустити грейфер або ківш, всі важелі управління поставити в нейтральне положення.
3.21. Постійно контролювати і підтримувати протягом технологічного процесу. Стежити за тим, щоб в бульдозерну наважку, грейфер або ківш не потрапляли сторонні предмети і не порушувалася герметичність масло паливо проводів. Своєчасно усувати неполадки і повідомляти керівнику робіт про помічені відхиленнях.
4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

4.1. Аварійні роботи (відігрівання труб, зварювання та використанням вогню і високих температур), а також спуск в колодязі виробляти по наряд допуском з виконанням відповідних заходів пожежовибухобезпеки і під контролем керівника робіт.
4.2. При виникненні пожежі слід негайно повідомити про подію в пожежну частину та керівнику робіт, подати сигнал пожежної тривоги і приступити до гасіння пожежі, наявними засобами.
4.3. При раптовому і значному погіршенні метеорологічних умов (гроза, заметіль і т. П.) Призупинити роботу і піти в укриття, а при необхідності продовження робіт застосувати засоби захисту і повідомити керівника робіт.
4.4. При нещасному випадку надати потерпілому першу (долікарську) допомогу, при необхідності викликати лікаря або доставити потерпілого до лікувального закладу. Зберегти обстановку на момент події і повідомити керівника робіт.
4.5. У разі припинення подачі електроенергії, поява сторонніх шумів, вібрації, запаху гару, аварії слід відключити електроприводних установку і повідомити керівника робіт.
4.6. При надмірному збільшенні частоти обертання і колінчастого вала двигуна внутрішнього згоряння, негайно відключити подачу палива і вжити заходів щодо усунення несправності.
4.7. При загорянні трактора з навішуванням, відбуксирувати його в безпечне для інших об'єктів місце, повідомити пожежну охорону, керівникам робіт і приступити до гасіння.
4.8. При перекиданні навантажувача в гноєсховище, негайно вимкнути двигун, поставити важелі в нейтральне положення, повідомити керівника робіт і вжити заходів з ліквідації аварії.
4.9. Для забезпечення безпеки робіт при встановленні несправностей під причепом кузовом встановити завзяте пристосування, що забезпечують надійну фіксацію кузова. Забороняється працювати під навантаженим і незафіксованим в піднятому положенні кузовом.
5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

5.1. Вимкнути пускову апаратуру приводу скребковий або скреперної установки і переконатися в повній їх зупинці.
5.2. Поставити бульдозер з навішуванням, навантажувач на місце, відведене для їх зберігання. Опустити бульдозерну наважку, ківш, грейфер до упору з поверхнею землі, поставити на важелі управління в нейтральне положення, вимкнути двигун, переконавшись у повному припиненні його обертання.
5.3. Очистити обладнання від гною, призвести щоденне технічне обслуговування.
5.4. Зняти спецодяг, привести її в порядок і здати на зберігання. Вимити руки теплою водою при необхідності прийняти душ. Повідомити керівника робіт про всі недоліки, наявних під час робіт.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (18.03.2014)
Переглядів: 1280 | Теги: гноєвидалення | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці