Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Четвер, 25.04.2024, 14:37
Головна » Статті » Мої статті

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЛЯ СЛЮСАРЯ- ЕЛЕКТРИКА З РЕМОНТУ ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ З СУМІЩЕННЯМ ПРОФЕСІЇ АКУМУЛЯТОРНИКА
1. Загальні положення
1.1 .Дія інструкції поширюється на всі підрозділи підприємства.
1.2.1нструкція розроблена на основі "Рекомендацій Держгірпромнагляду щодо застосування "Порядку опрацювання і затвердження власником нормативних актів про охорону праці, що діють на підприємстві", "Положення про розробку інструкцій по охороні праці для працюючих", "Типового положення про навчання, інструктаж і перевірку знань працівників з питань охорони праці", "Правил по охороні праці на автомобільному транспорті", ГОСТ 12.3.017-79.
1.3.По даній інструкції слюсар-електрик з ремонту електроустаткування з суміщення професії акумуляторника інструктується перед початком роботи (первинний інструктаж), а потім кожний місяць (повторний інструктаж). Результат інструктажу заноситься в "Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці", в журналі після проходження інструктажу повинен бути підпис інструктуючого та акумуляторника.
ІАВласник повинен застрахувати слюсаря-електрика з ремонту електроустаткування від нещасних випадків та професійних захворювань. В разі пошкодження здоров'я з вини власника він (слюсар-електрик з ремонту електроустаткування) має право на відшкодування заподіяної йому шкоди.
1.5.3а невиконання даної інструкції слюсар-електрик з ремонту електроустаткування несе дисциплінарну, матеріальну, адміністративну та кримінальну відповідальність.
1.6. До роботи слюсарем-електриком з ремонту електроустаткування допускаються особи віком не молодше 18 років, які пройшли спеціальне навчання, мають відповідну кваліфікацію, а також пройшли медичне обстеження, вступний інструктаж по охороні праці та інструктаж на робочому місці.
1.7.Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування повинен:
1.7.1 .Виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку.
1.7.2.Користуватися спецодягом та засобами індивідуального захисту.
1.7.3.Виконувати тільки ту роботу, яка доручена майстром та по якій проінструктований.
1.7.4.Пам'ятати про особисту відповідальність за виконання правил безпеки та безпеку товаришів по роботі.
1.7.5.Не допускати на робоче місце сторонніх осіб.
1.7.6.Надавати першу медичну допомогу потерпілим від нещасних випадків.
1.8.Головні небезпечні та шкідливі фактори, які діють на акумуляторника:
1.8.1.Захаращеність робочого місця інструментом, пристосуваннями, матеріалами.
1.8.2.Відсутність спеціальних пристосувань, інструменту та обладнання для ведення робіт згідно 3 технологією.
1.8.3.Підвищена загазованість робочої зони.
1.8.4.Підвищена або занижена температура, вологість повітря в робочій зоні.
1.8.5.Незахищені токоведучі частини електрообладнання.
1.8.6.Не достатнє освітлення робочої зони.
1.8.7.Шкідливі компоненти в складі застосовуваних матеріалів, які діють на шкіру, дихальні органи, органи травлення та слизисті оболонки органів зору та нюху.
1.8.8.Термічні фактори (вибухи при зарядженні батарей; опіки кислотою, електролітом, розплавленим свинцем).
1.8.9. Наявність у повітрі робочої зони шкідливих речовин (парів кислот, аерозолю свинцю).
1.9.Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування забезпечується спецодягом та засобами індивідуального захисту.
1.10.Ремонт акумуляторних батарей повинен проводитися в окремих приміщеннях, які оснащені устаткуванням, приладами, пристроями та інструментом згідно з нормативно-технологічною документацією.
1.11.Роботи по ремонту акумуляторних батарей повинні виконуватись при працюючій вентиляції.
1.12.Припливно-витяжна вентиляція зарядної повинна включатися перед початком зарядження батарей і відключатися після повного видалення газів, але не раніш як через 1,5 години після закінчення зарядження.
1.13.Вентиляція зарядного відділення блокується із зарядним пристроєм; зарядний струм не подасться до акумуляторних батарей при непрацюючій вентиляції.
1.14.На вхідних дверях в акумуляторну дільницю встановлюють знаки безпеки: "Палити заборонено", а на дверях зарядного відділення — "Вхід заборонено", "Користуватися відкритим вогнем заборонено".
1.15. Забороняється зберігати продукти харчування і вживати їжу в приміщеннях акумуляторної дільниці.
1.16.В акумуляторній дільниці повинен знаходитись умивальник, мило, вата в упаковці, рушник і закриті посудини з 5-10%-ним нейтралізуючим розчином питної соди (для шкіри тіла) і 2-3 %-ним розчином питної соди (для очей).
1.17.При експлуатації лужних акумуляторів як нейтралізуючий засіб вживається 5- 10%-ний розчин борної кислоти (для шкіри тіла) і 2-3 %-ний розчин борної кислоти (для очей).
1.18.Профілактичне обслуговування та ремонт транспортних засобів необхідно виконувати згідно з Положенням про профілактичне обслуговування та ремонт рухомого складу автомобільного транспорту, Правилами технічної експлуатації рухомого складу автомобільного транспорту.
2.Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1.Одягти спецодяг, спецвзуття та засоби індивідуального захисту; заправити одяг так, щоб не було звисаючих кінців, рукава зав'язати, волосся заправити під головний убір, нижній край гумового фартуха повинен бути нижче верхнього краю гумових чобіт.
2.2.Уважно оглянути робоче місце, прибрати всі сторонні предмети.
2.3.Робочий інструмент, пристосування та допоміжні матеріали розташувати в зручному та безпечному для користування порядку, попередньо перевірити їх справність.
2.4.Перевірити та впевнитись в справності обладнання зарядної установки, дротів та електроарматури.
2.5.Перевірити достатність освітлення робочих місць. 2.6.Включити місцеву вентиляцію.
3. Вимоги безпеки під час роботи
3.1.Працювати під автомобілем поза оглядовою канавою, естакади чи підйомника тільки при наявності лежаків.
3.2.При ремонті поставити автомобіль на козли і переконатися, що він надійно встановлений.
3.3.Усі роботи по ремонту або технічному обслуговуванню, автомобіля виконувати при непрацюючому двигуні, за винятком регулювання карбюратора, перевірки електрообладнання та гальмової системи.
ЗАПрацювати під автомобілем, піднятим тільки домкратом, але не встановленим на козли, забороняється.
3.5.Робоче місце утримувати в чистоті і не захаращувати, сторонніми предметами. Не допускати недбалого звертання з олією, нігролом, солідолом і бензином, Зливати масло й воду тільки в спеціальну гару.
3.б.При регулюванні двигуна в приміщенні застосовувати справні без шлангові відсоси чи накидні шланги для відводу відпрацьованих газів в атмосферу.
3.7.Розбирання й збирання агрегатів виконувати тільки на спеціальних стендах, що оснащенні пристроями для закріплення.
3.8.3няті деталі класти на спеціальні стелажі.
3.9.Перевіряти співвісність отворів під час збирання вузлів за допомогою конусної оправки.
3.10 Якщо автомобіль встановлений над оглядовою канавою, при переході через неї, а також для роботи перед автомобілем: чи за ним користуватися перехідними містками.
3.11.Підходити до відкритого вогню, запалювати сірники, якщо руки чи спецодяг замочені, бензином — забороняється.
3.12.Користуватися відкритим вогнем при огляді автомобіля "Забороняється", курити тільки в спеціально відведеному місці.
3.13.Під час проведення робіт на постах обслуговування та ремонту, діагностики автомобілів з працюючим двигуном повинні застосовуватись пристрої для відведення відпрацьованих газів.
3.14.Готувати кислотний електроліт необхідно в спеціальних посудинах (керамічних, пластмасових і т.п.), при цьому необхідно спочатку налити дистильовану воду, а потім вливати кислоту тонким струменем. Переливати кислоту із бутлів слід тільки за допомогою спеціальних пристроїв (качалок, сифонів тощо).
3.15.Переливати кислоту вручну, а також вливати воду в кислоту забороняється.
З.іб.Бутлі з кислотою, електролітом дозволяється переносити на спеціальних носилках або інших пристроях, які виключають падіння бутлів, а також перевозити міцно закріпивши їх на візках. Пробки на бутлях повинні бути щільно
закриті.
3.17.Всі посудини з кислотою та електролітом повинні мати відповідні написи.
3.18.При приготуванні . лугового електроліту посудину з лугом слід відкривати обережно, не застосовуючи великих зусиль. Щоб полегшити відкривання посудини, пробка якої залита парафіном, дозволяється прогрівати горловину посудини ганчіркою, змоченою гарячою водою.
3.19.Великі куски їдкого калію необхідно дробити, накриваючи їх чистою тканиною для запобігання розлітанню дрібних частинок. Забороняється брати їдкий калій руками; його слід брати за допомогою стальних щипців, пінцета або металевої ложки.
3.20.Акумуляторні батареї, що установлюються для зарядження, повинні з'єднуватись між собою тільки проводами з наконечниками, які щільно прилягають до клем батарей і виключають можливість іскріння. З'єднувати наконечники акумуляторних батарей дротом "закруткою" забороняється.
3.21.Приєднання акумуляторних батарей до зарядного пристрою і від'єднання їх повинно проводитися тільки при виключеному зарядному устаткуванні.
3.22.Контроль за ходом зарядження повинен здійснюватись за допомогою спеціальних приладів (термометра, навантажувальної вилки, ареометра тощо).
3.23.Перевіряти акумуляторну батарею коротким замиканням забороняється.
3.24.3арядження акумуляторних батарей повинно проводитися тільки при відкритих пробках і включеній витяжній вентиляції.
3.25. Для огляду акумуляторних батарей необхідно користуватися переносними світильниками у вибухобезпечному виконанні напругою не більше 42 В.
3.26.При зарядці батарей не нахилятися близько до акумуляторів для запобігання опіку бризками кислоти.
При проведенні акумуляторних робіт забороняється:
3.27.1.Входити в зарядну з відкритим вогнем (запаленим сірником, цигаркою).
3.27.2.Виконувати роботи при виключеній або несправній вентиляції.
3.27.3.Користуватися в зарядній електронагрівальними приладами.
3.27.4.3берігати в акумуляторному приміщенні бутлі з сірчаною кислотою більше добової потреби, а також порожні бутлі та посудини, їх необхідно зберігати у спеціальному приміщенні
3.27.5.Спільно зберігати та заряджати кислотні та лужні акумуляторні батареї в одному приміщенні.
Перебування працівників у приміщенні для зарядження акумуляторних батарей, крім обслуговуючого персоналу
3.28.Плавлення свинцю і заповнення ним форм при відливанні деталей акумуляторів, а також плавлення мастики і ремонт акумуляторних батарей повинно проводитися тільки на робочих місцях, які обладнані місцевою витяжною вентиляцією.
3.29.Розбирання пластин акумуляторних батарей повинно провадитися тільки після їх промивання.
3.30.Для переміщення акумуляторних батарей по території та в приміщеннях
підприємства необхідно користуватися спеціальними візками, платформа яких виключає можливість падіння батарей.
3.31.При перенесенні вручну малогабаритних акумуляторних батарей необхідно використовувати пристрої (захвати) і додержуватись застережних заходів, щоб уникнути обливання електролітом.
3.32.При попаданні кислоти або електроліту на відкриті частини тіла необхідно негайно промити цю ділянку тіла нейтралізуючим розчином, а потім водою з милом.
3.33.При попаданні кислоти, електроліту в очі необхідно промити їх нейтралізуючим розчином, потім водою і негайно звернутися до лікаря.
3.34.Електроліт, пролитий на стелаж, верстак і т.п. необхідно витерти ганчір'ям, змоченим у 10 %-ному нейтралізуючому розчині, а пролитий на підлогу спочатку посипати тирсою, зібрати її, а потім це місце змочити нейтралізуючим розчином і протерти насухо.
3.35.Бутелі з акумуляторною кислотою чи електролітом зберігати закритими з притертими пробками і тільки в спеціальних кошиках.
З.Зб.Бутелі з кислотою в кошиках необхідно встановлювати на шарнірних підставках, які забезпечують безпеку зливу кислоти.
3.37.3лив акумуляторної кислоти з бутелів у кошиках необхідно виконувати вдвох за допомогою спеціальних сифонів.
3.38.При виконанні робіт на заточувальному, свердлильному верстатах і на лещатах використовувати відповідні інструкції з охорони праці.
4. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
4.1 .Негайно припинити роботу, відключити подачу електроенергії, зняти клеми з акумуляторів, не допускати в небезпечну зону сторонніх осіб.
4.2.Повідомити майстра про те, що сталося.
4.3.Якщо є потерпілі, надати першу медичну допомогу, а в разі потреби викликати швидку допомогу".
4.4.При виникненні пожежі викликати пожежну частину та приступити до гасіння підручними засобами пожежогасіння.
4.5.В усіх випадках виконувати вказівки майстра по усуненню небезпеки.
4.6.Якщо кислота, луг або електроліт потрапили на відкриті частини тіла, необхідно негайно промити цю частину тіла спочатку нейтралізуючим розчином, а потім водою з милом.
4.7.У випадках ознак отруєння від підвищеної концентрації лугу в повітрі приміщення необхідно вийти на свіже повітря, випити молока, доповісти майстру.
5. Вимоги безпеки після закінчення роботи
5.1.Вимкнути вентиляцію та електрообладнання.
5.2.Привести до ладу робоче місце.
5.3.Електроліт, прилади та інструмент прибрати у відведене для них місце.
5 АНейтралізувати та помити посудини, в яких готувались розчини.
5.5.Гумовий спецодяг та засоби індивідуальної безпеки помити та покласти на місце.
5.6.Вимити з милом лице і руки, добре виполоскати рот, при можливості прийняти душ.
5.7.Повідомити майстра про всі недоліки, які мали місце під час роботи.

Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (04.01.2012)
Переглядів: 4454 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці