Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 19.04.2024, 06:00
Головна » Статті » Мої статті

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЛЯ СЛЮСАРЯ ПО РЕМОНТУ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ СИСТЕМ ВЕНТИЛЯЦІЇ ТА КОНДИЦІОНУВАННЯ

1 ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ 
1.1. До роботи слюсареми з ремонту та обслуговування систем вентіляціі і кондиціонування допускаются особи не молодше 18 років, не мають протипоказань за станом здоров'я, які пройшли навчання за спеціальною програмою за професією, перевірку знань на групу з електробезпеки не нижче II, вступний і первинний на робочому місці інструктажі з охорони праці, стажування і перевірку знань вимог охорони праці. 
1.2. В процесі подальшої роботи слюсар з ремонту та обслуговування систем вентиляції та кондиціонування повинен проходити повторний інструктаж на робочому місці не рідше одного разу на 6 місяців, перевірку знань вимог охорони праці - не рідше одного разу на рік, черговий медичний огляд - один раз на рік і перевірка знань на групу з електробезпеки - 1 раз на рік. 
1.3. Слюсар з ремонту та обслуговування систем вентіляціі і кондиціонування повинен знати і дотримуватися вимог охорони праці при обслуговуванні вентиляційних пристроїв, а також дотримуватись вимог Правил внутрішнього трудового розпорядку. 
1.4. При обслуговуванні вентиляційних пристроїв на працівника можуть впливати такі небезпечні й шкідливі чинники: травмування, поразка електричним струмом, ожо¬гі, падіння з висоти. 
1.5. Слюсар з ремонту та обслуговування систем вен¬тіляціі і кондиціонування 
повинен бути забезпечений костюмом бавовняним - 1 шт. на рік, рукавицями комбінованими - 6 пар на рік. Додатково: на гарячих ділянках - черевиками шкіряними - 1 пара на рік, а при роботі в вогкості - чоботами гумовими - 1 пара на рік. 
2 ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБІТ 
2.1. Одягти спецодяг, застебнути і заправити так, щоб не було звисаючих кінців. 
2.2. Перевірити справність інструментів, пристосувань і засобів захисту, розташувати їх у зручному для користування порядку. При роботі використовувати тільки справні інструменти і пристосування. 
2.3. Ознайомитися із записами про стан обладнання. 
2.4. Оглянути ділянку (місця) майбутньої роботи. при виявленні 
несправностей, які можуть привести до аварії або травмування людей, негайно повідомити безпосереднього керівника. 
2.5. Перевірити, щоб місця роботи були достатньо освітлені. Пріме¬нять для місцевого освітлення ручні електричні світильники напря¬женіем не вище 12В. 
3 ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ 
3.1. Запускати (включати) вентиляційне обладнання тільки при ус¬ловіі огорожі решітками або кожухами приводних ременів криль¬чаткі або лопатей, з'єднувальних муфт та інших обертових частин. 
3.2. При підйомі кришок люків закріплювати їх в піднятому положенні 
спеціальними стопорними пристроями. 
3.3. Відключати вентиляційні установки автоматичним виключате¬лем шляхом виїмки запобіжників в силових пунктах і вивішувати плакат: «Не включати - працюють люди!" Перед їх чищенням, ремонтом і оглядом. 
3.4. При обслуговуванні калориферів вентиляційних установок випустити з них воду або конденсат, відключити їх від трубопроводів з енерго¬носітелем допомогою запірної апаратури. 
3.5. При роботі в колодязях, ямах, закритих каналах, тунелях поставити 
огорожу над ними. 
3.6. У разі виявлення в каналах, колодязях шкідливих газів припинити роботу і повідомити про це безпосереднього керівника. 
3.7. При роботі з ручним електроінструментом дотримуватися правил безпеки (працювати тільки в діелектричних рукавичках, для підключення повинні використовуватися розетки із заземлюючим контактом, оберігати провід (кабель) від механічного пошкодження і вологи). 
3.8. При виявленні стукоту і шуму в електродвигуні і приводному вентиляторі негайно відключити від мережі. До з'ясування причин і уст¬раненія несправності не включати його. 
3.9. Надягати приводний ремінь тільки після повної зупинки елек¬тромотора і вентилятора. Забороняється надягати ремінь на ходу. 
3.10. При огляді та заміні підшипників стежити, щоб вони не були сильно затягнуті і щоб в них не потрапили тирсу, пісок, пил. 
3.11. При огляді пилепріемніком і пилоочисне пристроїв ра¬боту проводити в захисних окулярах і респіраторі. 
3.12. При розбиранні устаткування його частини складати так, щоб вони не могли впасти і не заважали роботі. 
3.13. Не захаращувати вентиляційні камери, канали і майданчики раз¬лічнимі предметами. 
3.14. Не влазити всередину каналів, бункерів, камер до вимикання і повної зупинки розташованих в них вентиляційних установок. 
4 ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ 
4.1. У разі виникнення аварійної ситуації негайно припинити роботу, відключити обладнання від електромережі, попередити працюючих про небезпеку, повідомити безпосереднього керівника і вжити заходів усунення аварійної ситуації. 
4.2. При виникненні пожежі відключити обладнання від електромережі, повідомити безпосереднього керівника і приступити до гасіння первинними засобами. При необхідності викликати пожежну бригаду по телефону 101. 
4.3. При нещасному випадку надати першу долікарську допомогу по¬страдавшему, повідомити керівництву, по можливості зберегти обстановку, якщо це не призведе до аварії та / або травмування інших людей. При необхідності викликати бригаду швидкої допомоги телефоном 103. 
5 ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБІТ 
5.1. Прибрати деталі, матеріали, пристосування і інструмент у відведені для них місця, привести в порядок місце роботи. 
5.2. Внести в змінний журнал записи про роботу устаткування протягом зміни. 
5.3. Повідомити свого змінника і безпосереднього керівника про недоліки, виявлені в вентиляційних установках та іншому обладнанні. 
5.4. Зняти спецодяг, оглянути, привести в порядок і прибрати в місце зберігання. 
5.5. Вимити обличчя і руки теплою водою з милом.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (03.02.2012)
Переглядів: 2819 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці