Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 29.03.2024, 17:52
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці для слюсаря з експлуатації та ремонту підземних газопроводів


1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ

1.1. До виконання робіт в якості слюсаря з експлуатації та ремонту підземних газопроводів допускаються чоловіки старше 18 років, які пройшли медичний огляд, навчання виконання газонебезпечних робіт, вступний і первинний на робочому місці інструктажі з охорони праці, стажування та перевірку знань вимог охорони праці.
1.2. При подальшій роботі слюсар з експлуатації та ремонту підземних газопроводів повинен проходити повторний інструктаж з охорони праці - 1 раз в квартал, періодичний медогляд і чергову перевірку знань вимог охорони праці - 1 раз на рік.
1.3. Працівник зобов'язаний дотримуватися Правил внутрішнього трудового розпорядку. При пересуванні по території та виробничих приміщень організації, при виконанні робіт в умовах вуличного руху і використанні переносних драбин необхідно дотримуватись вимог охорони праці, викладені в цій Інструкції та в інструкціях заводів-виготовлювачів з експлуатації риштовання, вантажопідіймальних механізмів та іншого обладнання.
1.4. Слюсар з експлуатації та ремонту підземних газопроводів повинен бути забезпечений спецодягом, спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту: костюм бавовняний - 1 шт. на 12 місяців; чоботи гумові - 1 пара на 12 місяців; рукавиці комбіновані - 1 пара на 2 місяці; протигаз - до зносу; пояс запобіжний - черговий.
1.5. На зовнішніх роботах взимку додатково: куртка на утеплювальній прокладці - по кліматичних поясів; брюки на утеплювальній прокладці - по кліматичних поясів; валянки - по кліматичних поясів; калоші на валянки - 1 пара на 24 місяці.
1.6. Обслуговування трас газопроводів, газового обладнання, розташованих в колодязях, колекторах і підвалах будівель і споруд, необхідно проводити за графіком бригадою, у складі якої має бути не менше двох слюсарів.
1.7. Не допускається поодинці робити огляд та обслуговування газового обладнання, розташованого в колодязях, колекторах і підвалах будівель і споруд.
1.8. Працівник повинен знати трасу обслуговується газопроводу, розташовані на ньому споруди, місце знаходження колодязів підземних споруд інших організацій на відстані в межах 15 м від траси обслуговується газопроводу, а також пристрій і правила користування контрольно-вимірювальними приладами.
1.9. При перевірці колодязів, колекторів, підвальних приміщень на загазованість застосування відкритого вогню забороняється.
1.10. Про всі порушення, виявлені несправності, а також про нещасні випадки, що сталися на виробництві, про випадки погіршення стану здоров'я слюсар зобов'язаний негайно повідомити безпосереднього керівника.
1.11. За порушення вимог інструкцій та інших нормативних актів з охорони праці працівники притягаються до дисциплінарної, а у відповідних випадках - до матеріальної та кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законодавством РФ.
2. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ перед початком роботи

2.1. Перед початком роботи слюсарю з експлуатації та ремонту підземних газопроводів необхідно надіти спецодяг, застебнути і заправити так, щоб не було звисаючих кінців, надіти сигнальний жилет оранжевого кольору.
2.2. Отримати від безпосереднього керівника завдання, маршрутну карту та інструктаж з охорони праці при виконанні робіт з експлуатації та ремонту підземних газопроводів та споруд на них, а також з Правил дорожнього руху.
2.3. Перевірити наявність і справність газоаналізатора, інструменту, пристосувань для виконання завдання.
3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. При обході траси газопроводу, прокладеного вздовж транспортних магістралей (доріг), необхідно дотримуватися Правил дорожнього руху, рухаючись назустріч руху транспортного потоку.
3.2. Перед відкриттям кришки колодязя, розташованого на проїжджій частині дороги (вулиці), необхідно з боку руху транспорту встановити на відстані 5 м від колодязя попереджувальний знак «Обережно, працюють люди», який може бути прибраний тільки після завершення робіт.
3.3. Кришку колодязя необхідно піднімати за допомогою спеціального гачка. Піднімати кришку руками не допускається.
3.4. При перевірці повітряного середовища в колодязі на загазованість одна сторона його кришки підводиться на висоту 50-80 мм; під неї вставляється підкладка розміром 25 * 25 * 50 мм.
3.5. При виконанні робіт в колодязі, що знаходиться на проїжджій частині дороги (вулиці), одному з членів бригади необхідно спостерігати за рухом транспорту поблизу колодязя і не допускати наближення до нього сторонніх осіб.
3.6. При виконанні робіт в колодязі у вечірній час доби одному з членів бригади необхідно подавати сигнали водіям транспорту ліхтарем з червоним склом.
3.7. Перевірка повітряного середовища колодязя здійснюється за допомогою газоаналізатора. Забірний шланг опускається у верхню частину колодязя, потім шланг виймається і проводиться аналіз взятої проби. Не допускається робити аналіз повітря в колодязі при опущеному в нього шлангу.
3.8. Не допускається проводити аналіз газу в загазованих приміщеннях, підвалах і колекторах. У цих випадках слід проводити тільки відбір проби повітря із загазованого простору; аналіз необхідно проводити поза загазованого приміщення.
3.9. При виконанні робіт в колодязі, підвалі і колекторі забороняється палити та користуватися відкритим вогнем, а також електроприладами і не допускати знаходження сторонніх осіб у місцях проведення робіт.
3.10. При обході траси газопроводу забороняється спускатися в колектори і колодязі, де розташовані газові засувки, а також в колодязі інших підземних споруд.
4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

4.1. При виявленні запаху газу в колодязях, підвалах, колекторах та інших інженерних спорудах слюсарю слід негайно припинити роботу, повідомити про подію безпосередньому керівнику і викликати аварійну бригаду.
4.2. До прибуття аварійної бригади всі роботи необхідно припинити. Необхідно організувати провітрювання колодязів, підвалів та інших інженерних споруд. При цьому необхідно також перевірити на загазованість підвали будинків та інших споруд у радіусі 50 м від місця виявлення загазованого простору.
4.3. Для виконання зазначених заходів допускається залучати працівників житлово-комунального господарства та представників органів внутрішніх справ.
4.4. Якщо стався нещасний випадок, очевидцем якого став слюсар, йому слід припинити роботу, негайно вивести або винести потерпілого з небезпечної зони, надати йому першу долікарську допомогу, при необхідності викликати бригаду швидкої допомоги по телефону 103, допомогти організувати доставку потерпілого до найближчого медичного закладу і повідомити про те, що трапилося керівництву організації. По можливості необхідно зберегти обстановку, якщо це не призведе до аварії або травмування інших людей, або зафіксувати її на фото або відео.
4.5. Якщо нещасний випадок стався з самим слюсарем, йому слід припинити роботу, по можливості звернутися в медичний заклад, повідомити про подію керівництву організації або попросити зробити це будь-кого з оточуючих.
4.6. Кожному працівнику необхідно вміти надавати першу допомогу потерпілому.
4.7. При ударах забезпечити повний спокій, покласти холод на забите місце; при забитті живота не давати пити постраждалому.
4.8. При кровотечі підняти кінцівку, накласти пов'язку, що давить, джгут; влітку джгут залишають на 1,5 години, взимку - на 1 годину.
4.9. При переломі слід накласти шину.
4.10. При термічних та електричних опіках обпечене місце закрити стерильною пов'язкою; щоб уникнути зараження можна торкатися руками обпечених ділянок шкіри і змащувати їх мазями, жирами і т.д.
4.11. При попаданні кислоти або лугу на відкриті ділянки тіла слід негайно промити їх нейтралізуючим розчином, а потім холодною водою з милом; при попаданні лугу - розчином борної кислоти.
4.12. При попаданні кислоти і луги в очі негайно промити їх нейтралізуючим розчином і звернутися в медпункт або до лікаря.
4.13. При всіх отруєннях негайно винести або вивести потерпілого з отруєної зони, розстебнути одяг, що стискує подих, забезпечити приплив свіжого повітря, укласти його, підняти ноги, вкрити теплою ковдрою, дати понюхати нашатирний спирт і негайно транспортувати потерпілого до лікувального закладу.
4.14. При ураженні електричним струмом постраждалого звільнити від дії струму, при необхідності провести штучне дихання або закритий масаж серця.
4.15. Перевозити потерпілого допускається тільки при задовільному диханні і стійкому пульсі.
5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБІТ

5.1. Зняти, оглянути, привести в порядок спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту і прибрати їх у призначене для їх зберігання місце.

5.2. Привести в порядок інструменти, прилади, пристосування і прибрати в призначені для їх зберігання місця.

5.3. За результатами обходу траси газопроводу слюсарю необхідно скласти рапорт про наявність загазованості з відміткою виявлених неполадок на трасі газопроводу, а результати проведених перевірок на загазованість вказати в журналі обходу траси.

5.4. Вимити обличчя і руки теплою водою з милом або прийняти душ.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (03.03.2013)
Переглядів: 3168 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці