Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 29.03.2024, 14:20
Головна » Статті » Мої статті

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЛЯ вулканізаторника

 

1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ 

1.1. До самостійної роботи вулканізаторника допускаються чоловіки старше 18 років, які мають відповідну кваліфікацію, пройшли вступний і первинний на робочому місці інструктажі з охорони праці та навчені безпечним методам роботи. 

1.2. Вулканізаторник повинен не рідше одного разу на 3 місяці проходити повторний інструктаж з охорони праці. 

1.3. При вступі на роботу вулканизаторщик повинен пройти попередній медогляд, а надалі - періодичні медогляди. 

1.4. Вулканізаторник зобов'язаний дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку, затверджені в організації. 

1.5. На вулканізаторника в процесі роботи можуть впливати наступні небезпечні і шкідливі фактори: обладнання та інструмент; пар під тиском; бензин; сірчистий ангідрид, оксид вуглецю та ін: 

обладнання та інструмент в результаті неправильної експлуатації або несправності можуть призвести до травм, нагріті до високої температури частини обладнання при дотику до них можуть викликати опіки; 
порушення ізоляції електропроводки, а також відсутність заземлення й огородження струмоведучих частин може призвести до електротравма; 
забороняється користуватися інструментом, пристосуваннями, обладнанням, поводження з якими вулканизаторщик не навчений і не проінструктований; 
пара під тиском становить небезпеку, так як при розриві трубопроводів може привести до серйозних опіків; 
бензин при необережному поводженні може призвести до пожежі; 
сірчистий ангідрид, оксид вуглецю та інші гази, що виділяються в процесі вулканізації, потрапляючи в організм, можуть привести до отруєння. 

1.6. Вулканізаторник повинен працювати в спецодязі і в разі необхідності використовувати інші засоби індивідуального захисту. 

1.7. Відповідно до Типовими галузевими нормами безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту вулканізаторника видаються: комбінезон бавовняний; рукавиці комбіновані. 

1.8. Про всі помічені порушення вимог безпеки на своєму робочому місці, а також про несправності устаткування, пристосувань, інструменту і засобів індивідуального захисту вулканизаторщик повинен повідомити своєму безпосередньому керівнику і не приступати до роботи до усунення цих порушень і несправностей. 

1.9. Вулканізаторник повинен дотримуватися правил особистої гігієни. Перед прийомом їжі і курінням необхідно мити руки з милом. 

1.10. Для пиття користуватися водою з спеціально призначених для цієї мети пристроїв (сатуратори, питні баки, фонтанчики і т. П.). 

1.11. За невиконання вимог цієї інструкції вулканизаторщик несе відповідальність згідно з чинним законодавством РФ. 

2. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБІТ 

2.1. Одягти засоби індивідуального захисту, застебнути манжети рукавів комбінезона. 

2.2. Отримати завдання на роботу у свого безпосереднього керівника, виконувати роботу тільки у відповідності з отриманим завданням. 

2.3. Оглянути своє робоче місце і підготувати його до роботи. 

2.4. Перевірити стан підлоги на робочому місці: якщо підлога слизький або мокрий, витерти його насухо або посипати тирсою. 

2.5. Перевірити наявність і справність обладнання, запобіжних пристроїв, інструменту, пристосувань. 

2.6. Перевірити наявність заземлення обладнання, огорож, справність електропроводки, місцевого відсмоктування (від верстата для шероховки). 

2.7. Включити припливно-витяжну вентиляцію. 

3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ 

3.1. Під час роботи вулканизаторщик повинен: 

вирізати пошкоджені місця покришок тільки після ретельного очищення (миття) покришок від бруду, мити покришки слід в спеціальній камері або у ванні; 
під час роботи на паровому вулканізаційному апараті стежити за рівнем води в котлі, тиском пари по манометру і дією запобіжного клапана, при зниженні рівня води підкачувати її тільки невеликими порціями; запобіжний клапан повинен бути відрегульований так, щоб він спрацьовував при перевищенні робочого тиску щоб уникнути вибуху котла; 
дотримуватися вимог електробезпеки при роботі на електровулканізаційні апараті; 
під час шероховки покришок надягати захисні окуляри і включати місцеве відсмоктування; 
вирізку пошкоджених місць і латок здійснювати, тримаючи ніж від себе, працювати тільки ножем, мають справну рукоятку і гостро заточене лезо; 
знімати камеру з вулканізаційного апарату тільки після того, як відновлена ​​ділянка охолоне; 
подавати стиснене повітря у варильний мішок тільки після закріплення шини і бортових накладок струбцинами; 
виймати варильний мішок з покришки тільки за тканинну петлю мішка після випуску з нього повітря; 
проводити встановлення і зняття шин вантажного автомобіля (автобуса) з вулканізаційного обладнання за допомогою підйомних механізмів або двома робочими одночасно; 
посудини з бензином і клеєм тримати постійно закритими, відкривати їх лише у міру потреби, на робочому місці зберігати бензин і клей у кількості, що не перевищує змінної потреби, бензин і клей повинні знаходитися не ближче трьох метрів від топки парогенератора; 
приготовляти клей тільки в заготівельному приміщенні; 
відвертати і загортати парові вентилі й затиски тільки в рукавицях. 

3.2. Вулканізаторника забороняється: 

відлучатися під час роботи вулканізаційного апарату і допускати до роботи на ньому інших осіб; 
працювати на несправному вулканізаційному апараті; 
працювати на парових вулканізаційних апаратах, якщо відсутні, несправні або неопломбований запобіжний клапан і манометри, а також ремонтувати його при наявності в котлі тиску; 
працювати з вулканізаційних апаратами і манометрами, термін випробування яких минув; 
застосовувати манометр з розбитим склом; 
використовувати манометр, на циферблаті або корпусі якого відсутня покажчик червоного кольору, який вказує величину дозволеного тиску; 
працювати з манометрами, у яких червона межа нанесена на скло; 
послаблювати і знімати струбцину, перш ніж впаде тиск в варочном мішку; 
витягати мішок з покришки за шланг; 
застосовувати етилований бензин для приготування гумового клею. 

4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ 

4.1. При несправності насоса (неможливості підкачати воду в котел) негайно припинити роботу, вивести паливо з топки і обережно випустити пар. Забороняється гасити паливо водою. 

4.2. Якщо стався нещасний випадок, вулканизаторщик повинен негайно повідомляти про це керівника, а потерпілому надати першу долікарську допомогу, при необхідності викликати бригаду швидкої допомоги телефоном 103, зберегти обстановку, як вона була, якщо це не призведе до аварії або травмування інших людей. 

4.3. При виникненні пожежі необхідно негайно повідомляти про це керівника і приступити до гасіння наявними первинними засобами, при необхідності викликати пожежну бригаду по телефону 101. 

5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБІТ 

5.1. Привести в порядок своє робоче місце: вимкнути вентиляцію та електрообладнання; інструмент і пристосування прибрати у відведене для них місце; прибрати обрізки покришок і камер. 

5.2. Прибрати посудини з залишками бензину, клею і кисті в щільно закриваються металеві ящики. 

5.3. Всі легкозаймисті рідини зливати тільки в спеціально призначені для цієї мети бункера, забороняється зливати залишки бензину і клею в раковину і в каналізаційні колодязі. 

5.4. Випустити пару і повітря з приладів та обладнання. 

5.5. Зняти засоби індивідуального захисту і прибрати їх у призначене для них місце, своєчасно здавати спеціальний одяг та інші засоби індивідуального захисту в хімчистку (прання) і ремонт. 

5.6. Вимити обличчя і руки з милом, по можливості прийняти душ. 

5.7. Про всі недоліки, виявлені під час роботи, сповістити свого безпосереднього керівника.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (25.07.2012)
Переглядів: 2427 | Теги: вулканізаторник | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці