Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 19.04.2024, 22:17
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці під час виконання робіт з ремонту м'яких покрівель



1.Загальні ПОЛОЖЕННЯ.

1.1. До виконання покрівельних робіт допускаються особи не молодше 18 і не старше 60 років, що мають групу з електробезпеки не нижче 2, що пройшли навчання за технологією виробництва робіт і мають про це відмітку в посвідченні.
1.2. Не допускати на своє робоче місце осіб, які не мають відношення до дорученої роботи.
1.3. При виконанні робіт з ремонту м'якої покрівлі робітники повинні користуватися спецодягом і спецвзуттям по сезону (брезентові штани, куртка бавовняна, шкіряні черевики, брезентові наколінники і рукавиці). Індивідуальними захисними засобами (окуляри, респіратори, гумові рукавички при необхідності), запобіжними монтерскімі поясами і прядивної або бавовняними страхувальними канатами довжиною не менше 10 метрів і діаметром не менше 15 мм. Пояси і канати повинні бути випробувані.
1.4. Ремонт м'яких покрівель будівельної частини електроустановок має проводитися за нарядом-допуску.
1.5. Організація робочого місця повинна забезпечувати безпечне проведення покрівельних робіт. Робочі місця в разі необхідності повинні мати огородження, захисні та запобіжні пристрої. Робочі місця розташовувані над рівнем землі або покрівлі на висоті більше 1,3 метра повинні бути огороджені. Конструкція огородження повинна складатися зі стійок, поручня, закріплюють на висоті не менше 1 метра від рівня покриття, одного проміжного горизонтального елемента і бортовий дошки шириною не менше 150 мм.
Бортові дошки встановлюють безпосередньо на настил, а деталі поручнів зміцнюють до стійок з внутрішньої сторони.
1.6. У разі недоцільності влаштування огороджень працюючі повинні користуватися запобіжними поясами і страхувальними канатами. Місця кріплення карабінів запобіжних поясів повинні бути заздалегідь вказані майстром або керівником робіт. Допускається кріплення карабінів поясів за страхувальний канат протягнений уздовж покрівлі по центру і закріплений за надійні частини будівлі або якоря, вбиті в землю.
1.7. Працюючі на покрівлі з ухилом більше 25 градусів повинні бути забезпечені крім запобіжних поясів переносними драбинами шириною не менше 300 мм з нашитими на них планками.
1.8. Допускається підніматися на дах, та й спускатися з неї за приставний сходами з дотриманням "Правил безпечної експлуатації електроустановок" та "Правил безпечної роботи з інструментом і пристосуваннями".

1.9. Для приготування мастики в невеликих кількостях (до 0,15 м куб) допускається використовувати саморобні пристрої для приготування (розігріву) мастики. Такі пристрої повинні відповідати наступним вимогам:
1.9.1. Ємність для розігріву (не менше 0,2 м3) повинна мати вогнетривкі, щільно закривають кришкою і не повинна мати течі.
1.9.2. Підставка під ємність повинна забезпечувати надійну, стійку установку ємності на майданчику, де провадяться роботи. Крім того, підставка з двох бічних сторін повинна мати суцільні металеві стінки, а з третьої - підйомну, для регулювання процесу горіння дров. Верхній край ємності повинен бути на висоті не більше 1,2 метри від рівня землі.

1.9.3. У разі, якщо таку висоту неможливо забезпечити, повинна застосовуватися спеціальна підставка з якою провадиться завантаження бітуму і розливання готової мастики за відер.
1.10. Відра для транспортування мастики на дах повинні мати щільно закривають кришкою і подаватися на дах за допомогою мотузки і блочки. Консоль з блочки повинна бути надійно встановлена на даху.
1.11. На місці розігріву мастики повинні перебувати два пінних вогнегасника, сухий пісок і лопата.

1.12. Місце приготування мастики має бути розміщено на відстані:
- Від будівель та споруд IV, IVa, V ступеня вогнестійкості не ближче ніж 30м.
- Від будівель та споруд III, IIIa, IIIб ступеня вогнестійкості не ближче ніж 20м.
- Від будівель і споруд I, II ступеня вогнестійкості не ближче ніж 10 м.
1.13. Роботи з ремонту і пристрою м'яких покрівель вимагають прийняття спеціальних застережних заходів. Нещасні випадки можуть відбутися при застосуванні гарячої бітумної мастики, яка має температуру до 180 градусів, при недбалому поводженні з холодними мастиками і грунтовками, при падінні з висоти через недотримання необхідних запобіжних заходів.
1.14. Дотримання правил техніки безпеки та виробничої санітарії гарантує працюючим безпеку при покрівельних роботах із застосуванням рулонних матеріалів.
1.15. Помітивши порушення інструкції іншим робітникам, попередити його про необхідність дотримання вимог з техніки безпеки.

2. Вимоги безпеки перед початком роботи.

2.1. До початку робіт з ремонту м'якої покрівлі робітники повинні отримати інструктаж з техніки безпеки на робочому місці. Інструктаж проводить керівник робіт. Такий інструктаж повинен проводитися також при кожній зміні умов виконання робіт. У інструктаж повинні бути відображені питання умов праці, правил користування машинами і пристроями, пожежної безпеки, особливості застосовуваних матеріалів і технології.
2.2. Одягнути і привести в порядок спецодяг: застебнути рукава рукавів, підібрати довге волосся під облягаючий головний убір.
2.3. Перевірити справність застосовуваних інструментів (черпак для наливання мастики, відер з кришками, лопати і т. д.)
2.4. Оглянути запобіжний пояс, надіти його і застебнути.
2.5. Перевірити стан робочого місця, звернувши особливу увагу на надійність і стан огороджень і страхувальних канатів, консолі, блочки і нескінченного каната.
2.6. Зайняти зручне і безпечне для виконання роботи становище, крім того, у разі необхідності закріпити карабін запобіжного пояса в місці, вказаному керівником робіт.
2.7. Подати знак керівникові робіт про те, що можна приступати до роботи.

 

3. Вимоги безпеки під час роботи.

3.1. Відгородити місце робіт (небезпечну зону) мотузяним огорожею, ширина небезпечної зони при висоті будівлі до 6 метрів повинна бути не менше 4 метрів.
3.2. Бути уважним, не відволікатися самому і не відволікати інших.
3.3. Виконувати тільки доручену роботу.
3.4. Не скидати з даху сміття, матеріали та інструменти.
3.5. Уважно стежити за сигналами, подаються керівником робіт або працюють, а також за тим, щоб в зоні робіт не було сторонніх людей.
3.6. При очищенні даху від пилу та сміття, нанесенні мастики слід враховувати напрям вітру і розташовуватися таким чином, щоб вітер дув у спину.
3.7. Мастику для покрівельних робіт слід розігрівати тільки на землі. При розігріванні мастики дозволяється заповнювати ємність не більше ніж на 3 / 4 її обсягу, щоб уникнути вихлюпування і загоряння бітуму. Бітум повинен завантажуватися в ємність сухим і шматками діаметром не більше 15-20 см. При додаванні холодного бітуму у розігрітий, шматки необхідно опускати в ємність уздовж стінок. Кришку при визначенні стану мастики або додавання холодного бітуму, щоб уникнути отримання опіків обличчя або рук, необхідно відкривати із застосуванням рукавиць, піднімаючи на себе дальній її край. Мастика повинна проварювати до зневоднення (припинення піноутворення)
3.10. Розливати мастику з котла необхідно черпаком на міцній рукоятці. При розливі готової мастики у відра вони повинні заповнюватися не більше ніж на 3 / 4 обсягу.

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи.

4.1 Перевірити чи не залишилося розісланих і ненаклеенних полотнищ рулонних матеріалів.
4.2 Очистити робоче місце від залишків матеріалів і сміття, зібрати їх і опустити вниз.
4.3 опуститися вниз, привести в порядок інструмент, пристосування, захисні засоби, погасити вогонь під контейнером з мастикою.
4.4 Доповісти керівникові робіт (майстру) про всі помічені неполадки в відношенні безпеки праці.
4.5 Зняти спецодяг, прибрати її в спеціальне місце, прийняти душ або обмити обличчя і руки теплою водою з милом.

5.Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.

5.1.О усякому нещасний випадок негайно поставити до відома майстра, керівництво і звернутися в медичний пункт.
5.2. При ураженні електричним струмом необхідно негайно звільнити потерпілого від дії струму, дотримуючись вимог електробезпеки, надати долікарську допомогу і викликати працівника медичної служби, довести до відома керівництво.
5.3. У разі появи течі в ємності необхідно негайно припинити роботу, погасити вогонь, очистити ємність і відремонтувати її.
5.4. При виникненні пожежі повідомити в пожежну охорону за телефоном 01, керівнику робіт і приступити до гасіння.
5.5. У випадку загоряння мастики в ємності, вона повинна бути негайно щільно закрита кришкою, вогонь під контейнером збавляючи або погашений. Дозволяється загорівся мастику гасити сухим піском (землею) або за допомогою пінного вогнегасника. Водою гасити палаючу мастику не можна, так при цьому відбувається сильне спінювання і розбризкування бітуму.
5.6. При захворюванні, травмуванні надати долікарську допомогу, повідомити до медичної установи та керівнику.

Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (25.05.2010)
Переглядів: 8034 | Теги: ремонт покрівлі | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці