Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Понеділок, 22.04.2019, 19:02
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці при експлуатації паяльних ламп


1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ

1.1. До самостійної роботи з експлуатації паяльних ламп допускаються особи старше 18 років, які не мають медичних протипоказань, пройшли вступний і первинний на робочому місці інструктажі з охорони праці, інструктаж з пожежної безпеки, навчання безпечним методам і прийомам праці, стажування на робочому місці і перевірку знань вимог охорони праці.
1.2. Персонал, зайнятий експлуатацією паяльних ламп, повинен проходити:
- Повторний інструктаж з охорони праці на робочому місці не рідше, ніж через кожні три місяці;
- Позаплановий інструктаж: при зміні технологічного процесу або правил з охорони праці, заміні або модернізації виробничого обладнання, пристроїв та інструменту, зміну умов та організації праці, при порушеннях інструкцій з охорони праці, перервах у роботі більш ніж на 60 календарних днів (для робіт, до яких пред'являються підвищені вимоги безпеки - 30 календарних днів);
- Періодичний медичний огляд у відповідності з чинним законодавством РФ;
- Чергову перевірку знань вимог охорони праці не рідше 1 разу на рік.
1.3. Персонал при експлуатації паяльних ламп зобов'язаний:
- Дотримуватися Правил внутрішнього трудового розпорядку, встановлені на підприємстві;
- Дотримуватися правил безпеки при експлуатації трубопроводів;
- Дотримуватися вимог цієї інструкції, інструкції про заходи пожежної безпеки;
- Дотримуватися вимог до експлуатації обладнання;
- Використовувати за призначенням і дбайливо ставитися до виданих засобів індивідуального захисту;
- Вміти користуватися засобами індивідуального захисту, вміти надавати першу допомогу потерпілим від задухи, отруєнні чадним газом, опіку, ураження електричним струмом.
1.4. Персонал, який експлуатує паяльні лампи, повинен:
- Вміти надавати першу допомогу потерпілому при нещасному випадку;
- Знати місце розташування засобів надання долікарської допомоги, первинних засобів пожежогасіння, головних і запасних виходів, шляхів евакуації у разі аварії або пожежі;
- Виконувати тільки доручену роботу і не передавати її іншим без дозволу майстра або начальника цеху;
- Під час роботи бути уважним, не відволікатися і не відволікати інших, не допускати на робоче місце осіб, які не мають відношення до роботи;
- Утримувати робоче місце в чистоті і порядку.
1.5. Персонал повинен знати і дотримуватися правил особистої гігієни. Приймати їжу, курити, відпочивати тільки в спеціально відведених для цього приміщеннях і місцях. Пити воду тільки з спеціально призначених для цього установок.
1.6. Відповідно до «Типових галузевих норм безплатної видачі робітникам і службовцям спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту» персоналу при експлуатації паяльних ламп покладається костюм бавовняний (термін носіння 12 місяців) і рукавиці комбіновані (термін носіння 2 місяці), плащ непромокальний, окуляри захисні, чоботи гумові, взимку додатково: куртка на утеплювальній прокладці, брюки на утеплювальній прокладці.
1.7. Основними небезпечними і шкідливими виробничими факторами при певних обставинах можуть бути:

- Опіки
- Підвищений шум;
- Отруєння продуктами неповного згоряння;
- Небезпека ураження електричним струмом.
1.8. Кожна паяльна лампа повинна мати паспорт із зазначенням результатів заводського гідравлічного випробування та допустимого робочого тиску. Лампи повинні бути споряджені пружинними запобіжними клапанами, відрегульованими на заданий тиск.
1.9. Всі паяльні лампи повинні знаходитися на обліку і мати інвентарний номер.
1.10. За невиконання вимог безпеки, викладених у цій інструкції, робітник несе відповідальність відповідно до чинного законодавства.

2. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ

2.1. Оглянути спецодяг і переконатися в її справності. Одягти спецодяг, застібнути його на всі ґудзики, волосся прибрати під головний убір.
2.2. Перевірити робоче місце (біля обладнання, верстака). Переконатися, що воно достатньо освітлене і не захаращене сторонніми предметами.
2.3. Пол на робочому місці повинен бути рівним і не слизьким.
2.4. До початку роботи паяльною лампою необхідно перевірити:
- НЕ вивертається повністю без послаблення натискної втулки вентиль, регулює подавання пального з балона лампи в пальник. Якщо регулювальний вентиль викручується, лампу розпалювати забороняється;
- Щільність резервуара (немає підтікання), відсутності течі газу через різьбу пальника;
- Правильність наповнення (заливати пальне в резервуар паяльної лампи слід не більше ніж на ¾ його ємності;
- Щільність загортання заливний пробки.
2.5. Про всі помічені під час огляду несправності повідомити майстру і приступати до роботи після усунення несправностей.

3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. Робоче місце при проведенні паяльних робіт повинно бути очищене від горючих матеріалів, а знаходяться на відстані не менше 5 м спалимі конструкції повинні бути надійно захищені від загоряння металевими екранами або пролиті водою.
3.2. Заправляється в паяльну лампу пальне має бути очищене від сторонніх домішок та води.
3.3. Заправляти або виливати з лампи пальне, розбирати і ремонтувати лампу, відкручувати пальник поблизу відкритого вогню, а також палити ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.
3.4. У процесі роботи необхідно:
- Правильно регулювати полум'я;
- Уникати нахилу лампи і ударів по ній;
- Розташовуватися можливо ближче до витяжних шаф, зонтів або лійок витяжної вентиляції.
3.5. Підігрівати пальник пальним з лампи, що накачується насосом, забороняється.
3.6. Застосовувати паяльні лампи для відігрівання завмерлих водопровідних, каналізаційних труб і труб пароводяного опалення в будівлях, що мають спалимі конструкції або обробку, забороняється.
3.7. Випускати повітря з резервуару лампи через заливну пробку можна тільки після того, як лампа погашена, і її пальник повністю охолонув. Знімати пальник з резервуара лампи до зняття тиску забороняється.
3.8. Використання бензину або суміші бензину з гасом в якості пального для лампи, що працює на гасі, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.

4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

4.1. При виявленні несправностей (підтікання резервуара, витікання газу через нещільності різьби пальника, деформації резервуара), пристосувань, інструментів та інших недоліках або небезпеки на робочому місці негайно повідомити майстра або начальникові цеху. Приступити до роботи можна тільки з їх дозволу після усунення всіх недоліків.
4.2. У разі виникнення загоряння при роботі з паяльною лампою необхідно припинити роботи, вимкнути обладнання, довести до відома керівництво, викликати пожежну бригаду по телефону 101 і приступити до ліквідації загоряння наявними засобами пожежогасіння (вуглекислотні вогнегасники, азбестова кошма, сильний струмінь води).
4.3. При нещасному випадку надати потерпілому першу допомогу, при необхідності викликати бригаду швидкої допомоги по телефону 103 або допомогти доставити потерпілого до медичного закладу, повідомити про подію майстру або начальнику цеху, вжити заходів до збереження обстановки події (стан обладнання), якщо це не створює небезпеки для оточуючих.

5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

5.1. По закінченні роботи лампу слід здавати в інструментальну.
5.2. Доповісти керівнику робіт про всі неполадки, несправності, що були під час роботи, та вжиті заходи щодо їх усунення.
5.3. Зняти і прибрати у спеціально відведене місце спецодяг.
5.4. Ретельно вимити руки і обличчя теплою водою з милом. По можливості прийняти душ.


Все более и более популятным становится холлофайбер. Этот нетканный материал находит широчайшее применение во многих сферах, но в большей степени, конечно, в производстве постельных принадлежностей. Подушка холлофайбер за счет наполнителя не мнется, после деформации возвращается к первозданному виду; не взывает аллергию (в отличии от того же пуха); гигиенична и хорошо пропускает воздух; Также подушка холлофайбер мягкая и легкая, в ней не заводятся паразиты, она легка в уходе (можно стирать в стиральной машинке, а потом просто высушить, как обычное белье), долговечна; не впитывает запахов; не электризуется и не воспламеняется. И крому всего перечисленного важным преимуществом подушек холлофайбер является дешевизна.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (09.11.2015)
Переглядів: 2284 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці