Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Вівторок, 24.12.2024, 19:06
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці при косінні вручну

1. Загальні положення

1.1. Виконуйте тільки ту роботу, яка вам доручена директором школи (завгоспом) (крім екстремальних та аварійних ситуацій), не передоручайте її іншим особам.

1.3. Забороняється приступати до роботи у стані алкогольного, наркотичного або медикаментозного сп’яніння, в хворобливому або стомленому стані.

1.4. Узгоджуйте з директором школи (завгоспом) чітке визначення меж вашої робочої зони, не допускайте перебування сторонніх осіб у робочій зоні.

1.5. До роботи приступайте у спецодязі, упевнившись, що він не має пошкоджень, звисаючих, не прилягаючих елементів.

1.6. Під час виконання роботии слідкуйте за самопочуттям. Не примушуйте себе продовжувати роботу, відчуваючи стомленість, сонливість, раптові болі. Припиніть виконання роботи, використайте медичні препарати з аптечки або зверніться по допомогу до присутніх осіб.

 

2. Вимоги безпеки перед початком роботи

 

2.1 Перевірте стан ручної коси:

– допоміжна ручка повинна бути міцно закріплена на ручці-кіссі на рівні пояса косаря;

– металеве кільце для з’єднання коси з ручкою-кіссям повинно бути достатньо міцним і відповідати розмірам нижнього кінця ручки-кісся і клину для кріплення коси;

– коса не повинна мати деформацій, тріщин і задирок. Лезо коси повинно бути правильно заточене.

2.2. Огляньте лезо коси. При значному затупленні коси поклепайте її молотком на спеціальній наковальні-бабці. Поверхня бійка бабки повинна бути злегка випуклою, гладкою, без задирок. Заточування леза коси виконуйте спеціальним наждачним бруском або напилком. Наждачний брусок повинен мати довжину не менше 200 мм. Під час заточування коси держіть наждачний брусок (напилок) за ручку і не підводьте руку на небезпечну віддаль до леза коси. Напрямок руху бруска (напилка) повинен бути від руки до кінця бруска (напилка).

 

3. Вимоги безпеки під час виконання роботи

 

3.1. Під час косіння вручну біля робочої зони в радіусі 5 м не повинно бути людей.

3.2. Величину захвату косою рослинної маси порівнюйте з опором рослинності, що скошуєте, і рельєфом земельної ділянки.

3. 3. Уважно слідкуйте за мікрорельєфом земельної ділянки, щоб уникнути удару коси по сторонніх предметах (камінці, пеньки, металеві предмети тощо) і не загнати косу в землю, це може призвести до поломки коси і травмування працівника.

3.4. Під час перерв у роботі складайте (вішайте, ставте) коси у спеціально відведених місцях.

3. 5. Під час переходу з косою на плечі витримуйте відстань від працівника, що йде попереду, не менше ніж 5 м. Перед поворотом упевніться, що нікого не зачепите косою.

3.6. Не очищайте лезо коси пальцями, виконуйте це пучком трави з тильної частини коси.

 

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

 

4.1. Приведіть в порядок робоче місце. Очистіть інструмент, пристрої і покладіть у відведене місце.

4.2. Вимийте руки і обличчя теплою водою з милом або прийміть душ.

4.3. Повідомте керівника робіт про всі несправності, помічені в процесі роботи, і вжиті заходи до їх усунення.

 

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

 

5.1. При виникненні аварійної ситуації необхідно негайно припинити роботу, огородити небезпечну зону, не допускати в неї сторонніх осіб, доповісти про те, що сталося керівнику закладу.

5.2. При виявленні пожежі негайно повідомте пожежну охорону, вжийте заходів до гасіння (локалізації) пожежі, евакуації людей, повідомте директора школи.

5.3. У разі несприятливих погодніх умов, виникнення технічних несправностей, що загрожують безпеці або здоров’ю чи життю працівника припиняється проведення ремонтних робіт до усунення несприятливих умов.

5.4. Якщо стався нещасний випадок, надати потерпілому першу (долікарську) медичну допомогу, при необхідності викликати "швидку допомогу” за тел. 103.

 

Розробив  _________________

Погоджено_________________

 


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (17.06.2012)
Переглядів: 3032 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці