Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Четвер, 26.12.2024, 18:20
Головна » Статті » Мої статті

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ при обслуговуванні дробарок
ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
при обслуговуванні дробарок
1 Загальні вимоги безпеки .

1.1 . Ця інструкція регламентує основні вимоги безпеки при обслуговуванні дробарок .
Робочий далі , апаратник , повинен дотримуватися вимог цієї інструкції і вимоги пожежної безпеки. Помітивши порушення вимог інструкції іншим працівником , апаратник повинен попередити його про необхідність дотримуватися вимог безпеки .
1.2 . До самостійної роботи апаратника допускаються особи , не молодше 18 років, які пройшли навчання і мають відповідну кваліфікацію , не мають медичних протипоказань , отримали вступний і первинний інструктажі з охорони праці , пожежної безпеки , які пройшли навчання з електробезпеки по 1 кваліфікаційній групі , стажування на робочому місці в протягом 12-14 змін під керівництвом працівника призначеного наказом .
1.3 . Допуск до самостійної роботи виробляє начальник комплексу , а в його відсутність - начальник зміни , після перевірки знань з безпеки праці в кваліфікаційній комісії комбінату , про що робиться відповідний запис в особистій картці інструктажу .
1.4 . Апаратник , що не пройшов перевірку знань до самостійної роботи не допускається.
1.5 . Апаратник , що має перерву в роботі за спеціальністю більше 1 року, повинен пройти перевірку знань з безпеки праці до початку самостійної роботи , а при перервах в роботі більше 1 місяця - пройти позаплановий інструктаж .
1.6 . При подальшій роботі апаратник проходить навчання з охорони праці з перевіркою знань - щорічно , а повторні інструктажі - 1 раз на три місяці.

1.7 . Працівник не пройшов своєчасно повторний інструктаж і перевірку знань до роботи не допускається.
1.8 . При переході на іншу ділянку роботи , а також перед початком участі у ремонтних роботах апаратник повинен зажадати від начальника комплексу або начальника зміни докладний інструктаж з безпечних методів роботи на новому робочому місці.
1.9 . Апаратник повинен дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку підприємства. Куріння допускається тільки у спеціально відведених для цього місцях. Вживання алкогольних , наркотичних і токсичних засобів перед початком і в процесі роботи не дозволяється .
1.10 . При ходьбі по сходах - триматися за поручні. При користуванні ліфтом - дотримуватися правил експлуатації ліфта. При переміщенні по території - дотримуватися запобіжних заходів .
1:11 . Основними небезпечними і шкідливими факторами є:
· Обертові деталі , приводу;
· Підвищений рівень шуму і вібрації;
· Електричний струм;
· Статична електрика ;
· Підвищена запиленість ;
· Недостатня освітленість робочого місця.
1.12 . Апаратник повинен користуватися виданої йому спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту. Спецодяг, що видається працівникам є власністю підприємства і підлягає обов'язковому поверненню при звільненні , а також при закінченні строку носіння замість одержуваної нової .
1.13 . Для забезпечення пожежо-і вибухобезпеки апаратник зобов'язаний контролювати режим роботи дробарок , температуру нагрівання підшипників. Щозміни повинна проводитися прибирання робочого місця і не рідше 1 разу на тиждень - прибирання від пилу стін , стель , будівельних конструкцій і устаткування .
1.14 . Апаратник повинен знати і виконувати правила пожежної безпеки , вміти користуватися первинними засобами пожежогасіння.
1.15 . Про помічені порушення вимог безпеки на своєму робочому місці , а також несправності інструмента та засобів індивідуального захисту повідомити своєму безпосередньому керівнику і не приступати до роботи до повного усунення виявлених недоліків.
1.16 . Апаратник повинен вміти надати першу долікарську допомогу потерпілому ( накласти джгут , робити штучне дихання і масаж серця).
1.17 . При нещасному випадку , очевидцем якого він став , негайно надати першу допомогу потерпілому , повідомити в медпункт комбінату і своєму керівникові .
1.18 . Апаратник несе відповідальність за порушення вимог цієї інструкції в порядку , встановленому правилами внутрішнього розпорядку підприємства та чинним законодавством.

2 Вимоги безпеки перед початком роботи.

2.1 . Перед початком роботи апаратник зобов'язаний одягнути спецодяг , акуратно заправити її , щоб не було звисаючих кінців.
2.2 . Ознайомитися з результатами роботи попередньої зміни , технічними неполадками обладнання, якщо вони були , з'ясувати причини їх виникнення та прийнятими заходами .
2.3 . При змінній роботі приймання-передачу зміни проводити зі змінником з докладним аналізом роботи попередньої зміни .
2.4 . Уважно оглянути робоче місце і перевірити :
· Санітарний стан і освітленість робочого місця;
· Стан магнітного захисту перед дробарками ;
· Герметичність обладнання;
· Наявність і надійність кріплення захисних огороджень;
· Зовнішнім оглядом встановити цілісність видимого контуру заземлення;
· Надійність кріплення кришок магнітного захисту , дробарок ;
· Відсутність на робочому місці сторонніх предметів ;
· Справність блокувальних пристроїв ( при відкритих кришках дробарка не повинна включитися ;
· Чи не захаращені чи проходи .
2.5 . Кріплення і стан молотків , цілісність сит , наявність сторонніх предметів у дробарці перевіряють при зупиненому роторі .
2.6 . Прокрутити вал ротора вручну , переконатися у вільному його обертанні , перевірити співвісність валів ротора та електродвигуна .
2.7 . Робота дробарок з підвищеною вібрацією та ін несправностями не допускається. Ротори дробарок повинні бути статично отбалансіровани в зібраному вигляді.
2.8 . Пуск дробарки здійснюється тільки в незавантаженому стані після ретельної перевірки відсутності в ній постронніх предметів , укомплектованості , стану молотків на роторі , цілісності сит , надійності кріплення сит і щільності прилягання їх до корпусу.
2.9 . Перед пуском дробарки необхідно переконатися у відсутності біля неї і в небезпечній зоні людей , подати звуковий сигнал.
2.10 . Пуск дробарок виробляє апаратник , обслуговуючий дробарки , з робочого місця.

3 Вимоги безпеки під час роботи.

3.1 . Пропустивши дробарку в холосту , завантаження її проводити поступово , відкриваючи засувку накопичувального бункера , так , щоб номінальна навантаження по амперметру досягала на дробарках 140А .
3.2 . Під час експлуатації дробарки необхідно вести систематичне спостереження за її роботою , стежити за амперметрі за навантаженням електродвигуна приводу ротора , не допускаючи його перевантаження або недовантаження , за рівномірним надходженням сировини і виходом продукції .
3.3 . Стежити за справною роботою транспортного устаткування ( нория 10а , шнеків , ланцюгового транспортера ТСЦ - 100 № 19 ) , надійною роботою блокувальних засобів , магнітного захисту .
3.4 . Під час роботи не відволікатися на сторонні справи і розмови . Не допускати в зону обслуговування сторонніх осіб і не доручати їм свої обов'язки. Не залишати без нагляду працююче обладнання . Виконувати тільки ту роботу , яка доручена начальником зміни .
3.5 . Відкривати кришки дробарки до повного припинення обертання ротора забороняється .
3.6 . Підтягування болтових з'єднань , усунення всякого роду неіспраностей , внутрішній огляд , змащення підшипників , ремонт , заміна деталей дозволяється тільки при повній зупинці устаткування , відключеному від мережі електроживленні й вивісці плаката "Не вмикати! Працюють люди".
3.7 . Стежити за справністю і наявністю огороджень приводів , герметичністю устаткування, самопливом, повітропроводів.
3.8 . Стежити за нагріванням підшипників. Температура корпусу підшипника не повинна перевищувати 600С.
3.9 . Щоб уникнути травмування під час роботи забороняється :
· Торкатися до обертовим і йшли частинам обладнання;
· Знімати або встановлювати огородження;
· Ставати на обладнання ;
· Виробляти розчищення обладнання від завалів продукту або сторонніх предметів;
3:10 . При обслуговуванні обладнання апаратник повинен користуватися безпечними пристосуваннями - спеціальними скребками та щітками :
· Для засчісткі завалів у черевиках норій ;
· Для очищення магнітних колонок ;
· Для розчищення дробарок від завалу продуктом.
3:11 . Скребок повинен знаходитися в руці вільно , закріплювати його на кисті руки забороняється .
3:12 . Не рідше 2 -х разів на зміну проводити очищення магнітних колонок від металодомішок .
3.13 . Очищення магнітної колонки здійснюється при припиненні подачі продукту ( закрити засувку бункера ) . При відкриванні дверцят , магнітна система виводиться за межі корпусу , магнітні домішки очищаються за допомогою щіток в спеціальний ящик , установлений безпосередньо під магнітною системою . По закінченні очищення система повертається у вихідне положення.
3.14 . Наприкінці зміни , зібрані Металодомішок апаратник здає в лабораторію.
3.15 . Утримувати робоче місце в належному порядку. Не захаращувати проходи , а завали і розсипи негайно прибирати.
3.16 . Апаратникові не вирішується стосуватися струмоведучих частин і самостійно ремонтувати електрообладнання .
3.17 . Основні види відхилень від нормального технологічного режиму і методи їх усунення:
· У продукті є цілі зерна вихідної сировини - перевірити цілісність і надійність кріплення сит , при пориві сит провести їх заміну ;
· Підпір ротора продуктом - негайно зупинити дробарку , попередньо перекривши подачу зерна , з'ясувати причину підпору. Повторний пуск тільки після повного очищення дробарки від продукту .
· Підвищена вібрація корпусу дробарки - перевірити стан кріплення дробарки до фундаменту , стан молотків - зношені замінити , отбалансировать ротор дробарки.
3.18 . При відключенні електроенергії слід припинити подачу продукту і вимкнути електродвигун.
3.19 . При обслуговуванні обладнання - дотримуватися вимог інструкції з ОП № 58 при роботі на висоті.
3.20 . Роботи з ремонту устаткування, що обслуговується повинні проводитися тільки з дозволу начальника комплексу ( начальника зміни) після повної його зупинки , при вимкненому напрузі , з рассоединением приводом і забезпеченні необхідних заходів пожежовибухобезпеки .
3.21 . Постійне місце знаходження апаратника - Звукоизолировать приміщення . Дозволяється епізодичний вихід для перевірки режиму роботи доробілкі . При цьому обов'язково використання захисних навушників або " берушей " .

4 Вимоги безпеки в аварійній ситуації.

4.1 . Аварія чи нещасний випадок можуть статися в наступних випадках:
· Попадання в устаткування металевих предметів ;
· Відрив молотків ;
· Вихід з ладу підшипників вала ротора дробарки;
· Запресовування продукту ;
· Зачіпання молотків за деки і сита ;
· Підвищена температура корпусів підшипників;
· Робота з зношеними молотками ;
· Наявність напруги на корпусі обладнання;
· Пошкодження ізоляції електропроводки;
· Попадання в небезпечну зону обладнання (захоплення рук , одягу та ін);
· Зачіпання або обрив ковшів норії .
4.2 . При виникненні аварійної ситуації апаратник повинен перекрити подачу продукту , негайно зупинити обладнання . Поставити до відома начальника зміни для відключення обладнання від мережі і приступити до усунення виниклої ситуації , діючи за вказівкою начальника зміни .
4.3 . Пуск обладнання після усунення несправності проводиться з дозволу керівництва за умови справності цього обладнання , відсутності в ньому постоонніх предметів . Після випробування обладнання на холостому ходу та усунення можливих дефектів , допускається випробування під невеликим навантаженням з поступовим збільшенням її до робочої .
4.4 . Обов'язки апаратника при пожежі ( вибуху) :
· Зупинити обладнання кнопкою " СТОП " залишити приміщення ;
· Повідомити керівника ;
· Сприяти евакуації людей і надавати необхідну допомогу постраждалим ;
· Взяти участь у ліквідації аварії;
4.5 . При виявленні в бункерах тліючої пилу , сировини , продукції здійснювати самостійну ліквідацію вогнища загоряння не допускається. Необхідно терміново повідомити керівництву і в ВПО комбінату по телефону 45 або посильним і евакуюватися.
4.6 . При виникнення аварійної ситуації , що призвела до травмування працівника , вжити заходів з надання допомоги постраждалому , поставити до відома керівництво і забезпечити збереження обстановки аварії (якщо це не загрожує життю і здоров'ю оточуючих) .

5 Вимоги безпеки після закінчення роботи .

5.1 . Припинити подачу продукту на дробарку , доопрацювати залишилося продукт і вимкнути електродвигун.
5.2 . Привести в порядок робоче місце , обслуживаемое обладнання і здати зміну.
5.3 . Про всіх виявлених порушеннях техніки безпеки та вжиті заходи повідомити начальнику зміни , змінника .
5.4 . Привести в порядок спецодяг , ЗІЗ , прибрати у відведене місце.
5.5 . Перебувати на території підприємства після закінчення зміни без відома керівництва не допускається.

6 Технічне обслуговування ( ТО) .

6.1 . ТО полягає в періодичному огляді , виявленні несправностей і проведення необхідних регулювань , ремонтів . Здійснюється ремонтної службою підприємства спільно з апаратником згідно розроблених графіків з дозволу начальника комплексу і включає в себе наступний склад робіт :
· Перевірка стану підшипників вала ротора ; ексцентрикового вала , несучих валиків , дисків ротора , механізму кріплення ситової обичайки , гвинтів регулювання положення дек; стан сит і молотків , наявність мастила в підшипниках.
6.2 . Змащувати підшипники консистентними мастилами " Литол 24 " , "Фіол 3 " або аналогічними . Мастило проводиться через кожні 6 місяців. Кількість мастила має становити 30-50 % обсягу внутрішньої порожнини корпусу підшипника.
6.3 . Пуск обладнання в роботу після зупинки на ТО може бути здійснений з дозволу начальника комплексу або інженера- механіка після перевірки справності цього обладнання .



Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (20.07.2011)
Переглядів: 6526 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці