Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 19.04.2024, 11:59
Головна » Статті » Мої статті

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ПРИ ПРОВЕДЕННІ РОБІТ ПО налагодження, ремонт, Регулювання та випробування РАДІОАПАРАТУРИ


1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ 
1.1. До робіт з налагодження, ремонту, регулюванню і випробуванням радіоапаратури допускаються особи старше 18 років, не мають протипоказань за станом здоров'я, що пройшли вступний інструктаж з охорони праці, інструктаж з охорони праці на робочому місці, навчені безпечним методам і прийомам виконання робіт, пройшли перевірку знань безпечного виконання робіт в атестаційної комісії, мають кваліфікаційну групу з електробезпеки не нижче III (при роботі з електрообладнанням з напругою до 1000 в) 
1.2. Періодичність перевірки знань - не рідше одного разу на рік. 
1.3. Періодичність повторного медогляду - один раз на рік. 
1.4. Працівники зобов'язані щоквартально проходити повторний інструктаж з охорони праці, за професією та видами виконуваної. 
1.5. Працівники забезпечуються спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту відповідно до діючих норм: халат бавовняний, окуляри захисні. 
1.6. Працівники зобов'язані дотримуватися Правил внутрішнього трудового розпорядку і заходи пожежної безпеки. 
1.7. Забороняється на території підприємства розпивання спиртних напоїв і перебування в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння. 
1.8. Палити дозволяється тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. 
1.9. При виконанні робіт з налагодження, ремонту, регулюванню і випробуванням радіоапаратури можливо вплив наступних небезпечних і шкідливих факторів: 
 інструмент, заготовки матеріали, пристосування, гострі кромки, задирки; 
 знижена освітленість на робочому місці; 
 підвищена температура поверхні обладнання, інструменту, і матеріалів; 
 ураження електричним струмом; 
 отруєння; 
1.10. Робітники повинні дотримуватися норм підіймання і переміщення вантажу вручну. Разова норма маси піднімається і переміщуваного вантажу вручну до двох разів на годину при чергуванні з іншою роботою становить: 
 для чоловіків - не більше 30 кг; 
 для жінок - не більше 10 кг; 
1.11. Роботи по налаштуванню, регулюванню і випробуванням радіоапаратури повинні проводитися в окремих спеціально виділених приміщеннях, обладнаних загальнообмінною вентиляцією, бригадою в складі не менше 2 осіб, під наглядом, із записом у журналі розпоряджень. 
1.12. При роботі використовувати справний інструмент, пристосування і прилади. Усі вимірювальні прилади повинні бути атестовані і мати відповідні написи, інструменти з діелектричними ізолюючими рукоятками, повинні бути перевірені і мати відповідне маркування про їх придатність до використання. 
1.13. Працівникам слід виконувати тільки ту роботу, яка доручена керівником робіт. 
1.14. Не допускається передоручати свою роботу іншим працівникам і допускати на робоче місце сторонніх осіб. 
1.15. При нещасному випадку негайно надати першу допомогу потерпілому і при необхідності організувати доставку його до медичного закладу або викликати бригаду швидкої допомоги телефоном 103, зберегти обстановку, якою вона була на момент події, до початку розслідування нещасного випадку, якщо це не загрожує життю і здоров'ю оточуючих працівників і не створює аварійної ситуації, повідомити керівника. 
1.16. Порушення вимог даної інструкції та інших інструкцій з охорони праці, тягне за собою застосування заходів дисциплінарного впливу. При порушеннях, що тягнуть нещасний випадки з людьми або інші тяжкі наслідки, порушники можуть бути притягнуті до адміністративної, матеріальної або кримінальної відповідальності. 
2. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ 
2.1. Одягти спецодяг, застебнути і заправити так, щоб не було звисаючих кінців. Одягти спецвзуття та ЗІЗ. 
2.2. Перевірити наявність і справність: 
 приладів; 
 струмоведучих частин електроапаратури (пускачів, вимикачів, рубильників); 
 інструменту, пристосувань; 
 справність заземлення. 
2.3. Переконатися в тому, що рубильник і вимикачі знаходяться в положенні "Виключено". 
2.4. Оглянути обладнання, пристосувань, інструменту. 
2.5. У разі виявлення несправностей, які не можуть бути усунені власними повідомити про це безпосереднього керівника. Не приступати до роботи до усунення виявлених порушень. 
3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ 
3.1. Працювати тільки із справними приладами, інструментом, пристосуваннями і застосовувати їх строго за призначенням. 
3.2. Щоб уникнути отримання електротравм забороняється торкатися до неізольованих струмоведучих частин обладнання. Дія змінного струму починає проявлятися при величині струму 1 мА і відчувається у вигляді незначного свербіння на шкірі пальців, торкаються до провідника. Величина струму в 25-50 мА є небезпечною для життя. 
3.3. Всі з'єднання приладів, що вимагають розриву електричних ланцюгів, повинні проводитися при знятій напрузі. 
3.4. Підключення будь-яких пристроїв до електричної мережі робити тільки за допомогою спеціальних роз'ємів, електричних вилок. 
3.5. Під час роботи робоче місце необхідно підтримувати в порядку, не допускати захаращення робочого місця деталями і відходами, періодично проводити прибирання. 
3.6. При відлученні з робочого місця, навіть ненадовго, відключити прилади і електронний блок, на якому проводяться роботи. 
3.7. Забороняється залишати робоче місце з включеними приладами і електронним блоком. 
4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ 
4.1. При нещасному випадку необхідно негайно надати допомогу потерпілому. повідомити про подію адміністрації, викликати швидку допомогу за телефоном 103 (якщо це необхідно), зберегти обстановку такою, якою вона була на момент події (якщо це не загрожує життю та здоров'ю працівників і не призведе до подальшої аварії). 
4.2. При виникненні пожежі викликати пожежну команду по телефону 101, повідомити про подію адміністрації і приступити до гасіння пожежі наявними первинними засобами пожежогасіння. 
4.3. У разі загоряння електрообладнання необхідно: 
 знеструмити електрообладнання; 
 гасити вогнегасниками ОУ-2; ОУ-5; ОУ-8 або сухим піском. 
4.4. При ураженні електричним струмом необхідно: 
 негайно звільнити потерпілого від дії електричного струму, відключивши рубильник (вимикач); 
 у разі його віддаленості необхідно відокремити потерпілого від струмопровідних частин, використовуючи для захисту рук ізолюючі предмети, діелектричні рукавички або струмонепровідними матеріал; 
 не допускається торкатися до потерпілого або струмоведучих частин оголеними руками; 
 потерпілого, що знаходиться під дією електричного струму, допускається відтягувати тільки однією рукою, попередньо ізольованої струмонепровідних матеріалів; 
 при відсутності дихання і пульсу на сонній артерії негайно приступити до реанімації: звільнити грудну клітку від стискує подих одягу і розстебнути поясний ремінь; покласти потерпілого на спину, закинувши йому голову назад і покласти під шию валик; відновити прохідність дихальних шляхів, звільнивши рот від слизу, сторонніх тіл; почати непрямий масаж серця і штучне дихання, завдавши перед цим удар кулаком по грудині (за наявності пульсу наносити удар забороняється); 
 непрямий масаж серця проводиться з частотою натискання приблизно 1 раз в секунду на глибину продавлювання грудної клітини на 3-4 см. При непрямому масажі серця необхідно встати збоку від потерпілого і, поклавши долоні на нижню частину грудини, виробляти натиснення різкими поштовхами; 
 при штучному диханні необхідно при закинутою голові затиснути ніс потерпілого пальцями і робити йому максимальний видих в рот через марлю (серветку, носовичок) кожні 5-6 хвилин; 
 при наданні допомоги одним рятувальником через кожні 2 видиху в рот потерпілому виробляти 15 натискань на грудину; 
 реанімацію продовжувати до повного відновлення серцевої діяльності або до прибуття медпрацівників. Якщо немає свідомості, але є пульс, постраждалого перевернути на живіт і в такому положенні очікувати прибуття лікарів; 
 забороняється залишати постраждалого лежати на спині. 
5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБІТ 
5.1. Відключити напругу від радіоелектронного блоку, приладів, паяльника. 
5.2. Прибрати інструмент, прилади, паяльник в відведене для них місце. 
5.3. Привести в порядок робоче місце 
5.4. Провести обробку робочого місця, де вироблялися паяльні роботи, 5%-ним розчином оцтової кислоти. 
5.5. Повідомити майстра про виявлені зауваженнях. 
5.6. Провести нейтралізацію свинцю, що входить до складу припою, обмиванням рук 5% розчином оцтової кислоти, вимити обличчя і руки теплою водою з милом.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (25.07.2011)
Переглядів: 1805 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці