Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 29.03.2024, 08:57
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці при роботі паяльною станцією нагріву XR TRONIX 850D


1. Загальні вимоги

1.1. До виконання робіт паяльною станцією нагріву XR TRONIX 850D допускаються працівники віком не молодше 18 років, які пройшли навчання, вступний і первинний на робочому місці інструктажі з охорони праці, перевірку знань вимог охорони праці, які освоїли безпечні методи і прийоми виконання робіт, методи і прийоми правильного поводження з пристосуваннями, інструментами, які пройшли медичний огляд і не мають протипоказань за станом здоров'я.
1.2. Працівники, які працюють паяльною станцією нагріву XR TRONIX 850D повинні мати групу з електробезпеки не нижче II.
1.3. У разі виникнення в процесі роботи паяльною станцією нагріву XR TRONIX 850D будь-яких питань, пов'язаних з її безпечним виконанням, працівник повинен звернутися до свого безпосереднього керівника і до усунення зауважень до роботи не приступати.
1.4. Робочі при роботі з повітряної станцією нагріву зобов'язані щоквартально проходити повторний інструктаж з охорони праці по професії та видах виконуваної роботи.
1.5. Робітники забезпечуються спецодягом та засобами індивідуального захисту, відповідно до діючих норм (халат бавовняний; рукавички бавовняні; окуляри захисні).
1.6. Робітники повинні дотримуватися норм підйому і переміщення вантажу вручну. Разова норма маси піднімається і переміщуваного вантажу вручну до двох разів на годину при чергуванні з іншою роботою становить:
- Для чоловіків - до 30 кг;
- Для жінок - до 10 кг;
1.7. Працівники, при роботі з паяльною станцією нагріву зобов'язані дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку та заходи пожежної безпеки. Забороняється на території підприємства розпивання спиртних напоїв і перебування в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння. Палити дозволяється тільки у відведених місцях.
1.8. При роботі паяльною станцією нагріву XR TRONIX 850D на працівника можуть впливати небезпечні і шкідливі виробничі фактори:
- Підвищена загазованість повітря робочої зони парами шкідливих хімічних речовин;
- Підвищена температура поверхні виробу, обладнання, інструменту;
- Підвищена температура повітря робочої зони;
- Пожежонебезпека;
- Підвищене значення напруги в електричному ланцюзі, замикання якого може відбутися через тіло працівника.
1.9. Роботи паяльною станцією нагріву XR TRONIX 850D проводити тільки при діючій загальнообмінної та місцевої витяжної вентиляції. Системи місцевих відсмоктувачів повинні включатися до початку робіт і вимикатися після їх закінчення.
1.10. Воздухопріємником місцевих відсмоктувачів повинні кріпитися на гнучких або телескопічних повітроводах, здатних переміщатися в процесі нагрівання гарячим повітрям речовин знаходяться у виробі. При цьому повинна бути забезпечена надійна фіксація положення повітроприймачів.
1.11. Паяльна станція нагріву XR TRONIX 850D повинна проходити перевірку і випробування у терміни та обсягах, встановлених технічною документацією на неї.
1.12. Кабель станції нагріву повинен бути захищений від випадкового механічного пошкодження і зіткнення з гарячими деталями.
1.13. Для місцевого освітлення робочих місць при роботі зі станцією нагріву повинні застосовуватися світильники з не просвічує відбивач. Світильники повинні розташовуватися таким чином, щоб їх світяться, не влучали в поле зору працівників.
1.14. Для попередження працівників про можливість ураження електричним струмом на ділянці повинні бути вивішені попереджувальні плакати та знаки безпеки. На робочих місцях, повинні бути покладені діелектричні килимки.
1.15. Працівникові, при роботі паяльною станцією нагріву XR TRONIX 850D необхідно дотримуватися правил особистої гігієни: перед прийомом їжі і після закінчення роботи вимити руки теплою водою з милом. Забороняється приймати їжу на робочому місці. Їжу необхідно приймати тільки в спеціально обладнаних для цієї мети приміщеннях.
1.16. Працівникам слід виконувати тільки ту роботу, яка доручена керівником робіт. Забороняється передоручати свою роботу іншим працівникам і допускати на робоче місце сторонніх осіб.
1.17. При нещасному випадку негайно надати першу допомогу потерпілому і при необхідності доставку його в лікувальну установу, зберегти обстановку якою вона була на момент події до початку розслідування нещасного випадку, якщо це не загрожує життю і здоров'ю оточуючих працівників і не створює аварійної ситуації.
1.18. Порушення вимог даної інструкції та інших інструкцій з охорони праці тягне за собою застосування заходів дисциплінарного впливу. При порушеннях, що тягнуть нещасний випадки з людьми або інші тяжкі наслідки, порушники можуть бути притягнуті до адміністративної, матеріальної або кримінальної відповідальності.
 

2. Вимоги охорони праці перед початком роботи

2.1. Оглянути робоче місце, привести його в порядок, звільнити проходи і не захаращувати їх.
2.2. Оглянути, привести в порядок і надіти покладену за нормами спецодяг та засоби індивідуального захисту.
2.3. Перевірити зовнішнім оглядом технічний стан кабелю та штепсельної вилки, цілісність захисного кожуха та ізоляції рукоятки.
2.4. Включити і перевірити роботу вентиляції.
2.5. Перевірити наявність і справність:
- Струмоведучих частин електричної апаратури (кнопок та інших частин);
- Заземлюючих пристроїв;
- Засобів пожежогасіння.

3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. Утримувати робоче місце в чистоті, не допускати його захаращення.
3.2. Паяльник з насадкою знаходиться в робочому стані, встановлювати тільки в зоні дії місцевої витяжної вентиляції.
3.3. Паяльник встановлювати тільки на вогнезахисні підставки, що виключають його падіння.
3.4. Нагріті в процесі роботи вироби розміщувати в місцях, обладнаних витяжною вентиляцією.
3.5. Для переміщення виробів застосовувати спеціальні інструменти (пінцети, або інші інструменти), що забезпечують безпеку при роботі.
3.6. Щоб уникнути опіків забороняється торкатися до гарячих елементам устаткування і нагрітої деталі.
3.7. Паяльну станцію нагріву XR TRONIX 850D переносити тільки за корпус.
3.8. При перервах у роботі станцію нагріву XR TRONIX 850D відключити від електромережі.
3.9. Вироби укладати таким чином, щоб вони знаходилися в стійкому положенні.
3.10. Міняти насадки в паяльнику станції нагріву XR TRONIX 850D тільки після відключення і охолодженні елементів обладнання.
3.11. Забороняється працювати з паяльником паяльною станцією нагріву без застосування спецодягу та ЗІЗ.
3.12. Забороняється зберігання харчових продуктів, а також прийом їжі на робочому місці.
3.13. Забороняється працювати паяльною станцією нагріву XR TRONIX 850D, при відключеною припливно-витяжної вентиляції.
3.14. Забороняється порушувати вимоги технологічної документації, даної інструкції та інших інструкцій з охорони праці.

4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

4.1. При нещасному випадку необхідно негайно повідомити про подію адміністрації, викликати швидку допомогу за телефоном 103 (якщо це необхідно), зберегти обстановку такою, якою вона була на момент події (якщо це не загрожує життю та здоров'ю працівників і не призведе до подальшої аварії), надати допомогу потерпілому.
4.2. При виникненні пожежі викликати пожежну команду по телефону 101 або 112, після чого приступити до гасіння пожежі наявними первинними засобами пожежогасіння (пісок, кошма, вогнегасник).
4.3. У разі загоряння електрообладнання, якщо воно знаходиться під напругою, потрібно знеструмити обладнання і виробляти гасіння вогнегасниками ОУ-2, ОУ-5, ОУ-8 або сухим піском.
4.4. При ураженні електричним струмом необхідно негайно звільнити потерпілого від дії електричного струму, відключивши рубильник (вимикач). У разі його віддаленості необхідно, відокремити потерпілого від струмопровідних частин, використовуючи для захисту рук ізолюючі предмети, діелектричні рукавички або струмонепровідними матеріал. Забороняється торкатися до потерпілого або струмоведучих частин знаходяться по напругою оголеними руками. Потерпілого, що знаходиться під дією електричного струму, допускається відтягувати тільки однією рукою, попередньо ізольованої струмонепровідних матеріалів.
4.5. При відсутності дихання і пульсу на сонній артерії негайно приступити до реанімації:
- Звільнити грудну клітку від стискує подих одягу і розстебнути поясний ремінь;
- Покласти потерпілого на спину, закинувши йому голову назад і покласти під шию валик;
- Відновити прохідність дихальних шляхів, звільнивши рот від слизу, сторонніх тіл;
- Приступити до реанімації, почати непрямий масаж серця і штучне дихання, завдавши перед цим удар кулаком по грудині (за наявності пульсу наносити удар забороняється);
- Підняти ноги потерпілого;
- Прикласти холод до голови;
4.6. Непрямий масаж серця робити незалежно від кількості учасників наступним чином: затиснути ніс потерпілого, через кожні 2 видиху в рот потерпілому через марлю, серветку, або маску «рот в рот» виробляти 30 натискань на грудину.
4.7. Реанімацію продовжувати до повного відновлення серцевої діяльності або до прибуття медпрацівників.
4.8. Якщо немає свідомості, але є пульс, постраждалого перевернути на живіт, прикласти холод до голови і в такому положенні очікувати прибуття лікарів, забороняється залишати людину лежати на спині. Якщо є рани, на них накласти пов'язки або якщо перелом то шину.
4.9. При пораненні: звільнити місце поранення від одягу, зупинити кровотечу, накласти пов'язку, що давить, якщо потрібно, накласти джгут вище рани. Перед накладенням джгута необхідно підкласти тканинну підкладку. Після накладення джгута на руку переконається у відсутності пульсу на променевої артерії. Джгут може перебувати на кінцівці не більше півгодини, після чого необхідно на 20-30 секунд зняти джгут, дати відновитися кровообігу, після чого накласти джгут заново. У разі посиніння руки палять слід негайно зняти і накласти заново.
4.10. При опіку без порушень цілісності опікових міхурів на 10-15 хвилин підставити під холодну воду, або прикласти на 20-30 хвилин холод.
Забороняється:
- Змащувати шкіру жирами, мазями, спиртом та ін .;
- Розкривати пухирі;
- Видаляти чужорідні тіла з поверхні опіку.
4.11. При опіках з порушенням цілісності опікових міхурів і шкіри:
- Постраждалу частину накрити сухою чистою тканиною;
- Поверх сухої тканини необхідно прикласти холод, а потім відправити в
- Лікарню.
Забороняється:
- Промивати водою обпалену поверхню;
- Бинтувати обпалену поверхню.
4.12. При опіках обличчя та очей на уражені місця слід накласти холодну примочку з борної кислоти і направити до лікаря.

5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБІТ

5.1. Відключити від електромережі паяльну станцію нагріву XR TRONIX 850D.
5.2. Відключити місцеву витяжну вентиляцію.
5.3. Привести в порядок робоче місце, скласти інструменти і пристосування призначене місце.
5.4. Зняти спецодяг та інші засоби індивідуального захисту і повісити їх у спеціально призначене місце.
5.5. Вимкнути освітлення.
5.6. Вимити руки і обличчя теплою водою з милом, при можливості прийняти душ.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (25.11.2014)
Переглядів: 1446 | Теги: паяльна станція | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці