Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Четвер, 18.04.2024, 03:11
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці при виконанні робіт по переміщенню вантажів ручними візками
Затверджено
Наказом по підприємству
від "__”________ 2010 року № ____


Інструкція з охорони праці
при виконанні  робіт по переміщенню вантажів ручними візками

1. Загальні положення


 1.1. Робітники, які залучаються на роботи по переміщенню вантажів ручними візками, повинні дотримуватися вимог загальної та даної інструкцій з охорони праці.
1.2. До самостійної роботи допускаються особи, які пройшли вступний інструктаж з охорони праці та первинний інструктаж з охорони праці на робочому місці. В подальшому вони проходять повторні інструктажі з охорони праці на робочому місці один раз на півроку.
1.3. При роботі переміщенню вантажів ручними візками на робітника можуть діяти наступні небезпечні і шкідливі виробничі факторі:
·    завантажений візок, який рухається по інерції;
·   рухомі транспортні машини;
·    незахищені рухомі механізми виробничого обладнання;
·   підвищена запиленість повітря робочої зони при навантаженні і перевезенні матеріалів, які пилять;
·    гострі краї, задирки та шорсткість на поверхнях вантажів, тари, матеріалів, які транспортуються;
·    інші небезпечні і шкідливі фізичні і хімічні фактори при виконанні робіт на виробничих дільницях (підвищений рівень шуму, шкідливі хімічні речовини і матеріали, підвищена загазованість і запиленість повітря робочої зони тощо);
·   фізичні перевантаження статичної і динамічної дії.
1.4. Швидкість руху візків з вантажем та без вантажу має дорівнювати швидкості нормального кроку працюючого (5 км/год).
 

2. Вимоги безпеки перед початком роботи

 2.1. Одягнути спецодяг (костюм бавовняний), застібнути його на всі ґудзики, волосся сховати під головний убір. Не дозволяється працювати в легкому взутті (босоніжках, сандалях, тапочках).
2.2. Прийняти візок від попередньої зміни, провести його ретельний огляд, перевірити надійність роботи гальма, запірних пристроїв, гідравлічного механізму для підйому та фіксації платформи тощо.
2.3. Про всі виявлені несправності візка повідомити безпосереднього керівника. До усунення несправностей роботу не розпочинати.

 
3. Вимоги безпеки під час виконання роботи
 

 3.1. Стежити за тим, щоб візки були справні: платформи не перекошені, колеса надійно закріплені, ободи мали пружне, непошкоджене та недеформоване покриття.
3.2. Стежити за справністю, стійкістю платформ (стелажів).
3.3. Укладати вантаж, продукцію та матеріали на платформи (стелажі) візків рівними та щільними рядами однакової висоти так, щоб окремі пачки не виступали за габарити платформи. Пачки і ящики слід укладати "в перев'язку", щоб виключити розвалювання штабеля.
3.4. Укладати вантажі на платформу необхідно по центру візка вздовж подовжньої осі, надійно його фіксувати для попередження перевертання візка і падіння вантажу. Дрібні предмети, матеріали в скляній заводській упаковці необхідно перевозити лише в контейнерах, ящиках тощо. Довгі круглі предмети (фарбові валики) транспортувати в спеціальних огорожах для попередження їх розкочування.
3.5.  Не навантажувати візки продукцією вище рівня очей транспортувальника (160 см від рівня підлоги). При пересуванні візка вантаж має не заважати спостереженню за шляхом проїзду.
3.6.  Маса вантажу на візку має бути такою, щоб зусилля для пересування було не більше 15 кг для чоловіків і 10 кг для жінок.
3.7.  При пересуванні візок треба тримати тільки за рукоятку голоблі або за поручні, а не за краї бокових стінок. Візок належить тягти за собою, а при спусканні похилою площиною пускати попереду себе.
3.8. При роботі на триколісних візках стежити за тим, щоб на поворотах, під час руху по нерівній підлозі, а також при укладанні продукції візок не перевернувся.
3.9. При опусканні платформи (на візках з підйомною платформою) бути уважним та обережним, міцно тримати підйомний важіль при визволенні клямки доти, доки платформа не спуститься до фіксованого положення.
3.10. В процесі виконання виробничого завдання забороняється:
·     працювати з несправними візками (не обертається або відсутнє колесо, перекошена платформа і таке інше) та при явних дефектах в покритті підлоги (ями, щілини, виступи);
·     підтримувати попереду навантажені візки при спусканні похилою площиною;
·     підставляти ноги під колеса при зупинці візка;
·     сідати на візки під час руху та кататися на них;
·    виконувати роботи, що не були доручені керівником;
·     користуватися піддонами з деформованими ніжками (опорами).

 
4. Вимоги безпеки після закінчення роботи
 

 4.1.  Ретельно очистити візок від бруду і пилу, змастити колеса і поставити візок у відведене місце. Голоблю зафіксувати рукояткою у вертикальному положенні.
4.2. Очистити від забруднення спецодяг, спецвзуття та засоби індивідуального захисту та скласти їх в спеціально виділеному приміщенні.
4.5. Довести до відома безпосереднього керівника про несправності, виявлені під час роботи.
4.6. Прийняти душ, переодягнутися.

 
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.
 

5.1. При виконанні роботи по переміщенню вантажів ручними візками можливими є такі аварійні ситуації:

·         ураження працівника електричним струмом;

·         травмування робітників при падінні;

·         травмування робітників вантажем або рухомими частинами механізмів та пристроїв;

·         інші аварійні ситуації, не пов'язані безпосередньо з виконанням роботи по переміщенню вантажів ручними візками.

При нещасному випадку свідок, працівник, який його виявив, або сам потерпілий повинні терміново повідомити безпосереднього керівника робіт чи іншу посадову особу і вжити заходів до надання необхідної допомоги.

Терміново організувати медичну допомогу потерпілому, у разі необхідності доставити його до лікувального закладу. Повідомити про те, що сталося, інженера з охорони праці, а також представника трудового колективу підприємства.

Зберегти до прибуття комісії з розслідування обстановку на робочому місці та устаткування у такому стані, в якому вони були на момент події ( якщо, це не загрожує життю і здоров’ю інших працівників і не призведе до більш тяжких наслідків ), а також вжити заходів до недопущення подібних випадків у ситуації, що склалася.

5.2. Кожний працівник, що першим виявив загрозу виникнення аварійної ситуації, повинен негайно припинити роботу та подати команду " СТОП ! ”.

5.3. Команду " СТОП ! ”, подану будь-яким працівником, повинні негайно виконати усі працівники, що її почули.

5.4. Працівник, який виявив порушення цих Правил або помітив несправність обладнання, засобів колективного або індивідуального захисту, зобов'язаний повідомити про це свого безпосереднього керівника, а за його відсутності - керівника вищого рівня.

5.5. При ураженні працівника електричним струмом звільнити потерпілого від дії електричного струму: відключити електромережу; відділити потерпілого від струмопровідних частин з застосуванням діелектричних захисних засобів або інших ізолюючих речей і предметів ( сухого одягу, сухої жердини, прогумованого матеріалу тощо ); перерізати або перерубати провід будь-яким інструментом з ізолюючою рукояткою.

5.6. У всіх випадках до потерпілого викликати лікаря, а до його прибуття надати потерпілому першу допомогу.

5.7. При виникненні пожежі діяти згідно інструкції з пожежної безпеки.

5.8. При загрозі виникнення або при виникненні інших аварійних ситуацій, не пов'язані безпосередньо з роботою по переміщенню вантажів ручними візками, діяти відповідно до своїх обов'язків згідно з Планом ліквідації аварій.

 

Розробив:
Інженер з охорони праці                                         



Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (17.12.2012)
Переглядів: 5774 | Теги: ручний візок | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці