Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Вівторок, 24.12.2024, 04:55
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці при виконанні робіт з використанням автонавантажувача
 Затверджено
Наказом по підприємству
від "__”________ 2010 року № ____

 

 

Інструкція з охорони праці
при виконанні робіт з використанням автонавантажувача



1. Загальні положення.

1.1 Сфера застосування інструкції

1.1.1. Ця інструкція з охорони праці встановлює вимоги безпеки, яких необхідно дотримуватися при виконанні даного виду робіт в центрах, цехах та на дільницях підприємства.

1.1.2. Залежно від конкретних умов виробництва в центрах, цехах та на дільницях підприємства на підставі інструкції може бути розроблена відповідна інструкція, якій надається чинності наказом. Вимоги такої інструкції не можуть суперечити вимогам приведеної інструкції та додатково повинні містити вимоги безпеки, яких необхідно дотримуватися при роботах на конкретній дільниці виробництва. Відповідальність за це несе безпосередній начальник.

1.1.3. Інструкція з охорони праці надається всім, хто виконує даний від робіт, під розпис. Працівник при виконанні даного виду робіт повинен постійно мати інструкцію на робочому місці.

1.1.4. За порушення вимог Інструкції провинні несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

1.2 Умови і порядок допуску працівників до виконання вантажних та розвантажувальних робіт з використанням автонавантажувача.

1.2.1. До керування автонавантажувачем допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд, навчання безпечним методам праці, перевірку знань з питань охорони праці, одержали відповідне посвідчення, мають необхідну кваліфікацію та практичні навики виконання вантажних та розвантажувальних робіт з використанням автонавантажувача, мають посвідчення шофера категорії В.

1.2.2. Водій автонавантажувача зобов‘язаний дотримуватися вимог " Правил дорожнього руху ” і не допускати до управління автонавантажувачем сторонніх осіб.

Контроль за справним станом автонавантажувача здійснює начальник структурного підрозділу, на балансі якого знаходиться автонавантажувач.

1.2.3. Всі роботи з переміщення вантажів повинні робитися під керівництвом посадової особи, яка пройшла навчання безпечним методам праці, перевірку знань з питань охорони праці, одержала відповідне посвідчення та у розпорядження якої відряджений автонавантажувач.

1.3 Умови і порядок виконання робіт з використанням автонавантажувача

1.3.1. Автонавантажувач повинен бути зареєстрований, як внутришне – заводський транспорт, а також періодично проходити випробування з оформленням відповідного вимогам нормативних актів посвідчення від органів Держгрупромнагляду.

Виконання вантажних та розвантажувальних робіт з використанням автонавантажувача дозволяється тільки на територіях цехів та дільниць підприємства.

Виконувати роботи з використанням автонавантажувача дозволяється тільки на майданчиках та в приміщеннях з доброякісним твердим і гладким покриттям: асфальтом, бетоном брущаткою тощо. У зимовий час необхідно стежити за тим, щоб територія, на якій виконується робота, була очищена від льоду і снігу; при ожеледі місце роботи необхідно посипати піском.

1.3.2. Проїзди повинні бути добре освітленні і звільнені від сторонніх предметів.

1.3.3. Автонавантажувач завжди повинний бути чистим, у кабіні не повинно бути сторонніх предметів; інструмент і необхідні деталі повинні знаходиться в спеціально відведених місцях.

1.4. При виконанні робіт з використанням автонавантажувача ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

·       працювати на несправному автонавантажувачі;

·       проводити без страховки технічне обслуговування або ремонт з піднятими вантажозахватними пристроями;

·       відривати примерзлий або затиснутий вантаж;

·      піднімати вантаж при відсутності під ним просвіту, який необхідний для вільного проходження вилки;

·        укладати вантаж вище захватного пристрою, який охороняє робоче місце водія від падіння на нього вантажу.

·       використовувати автонавантажувачі для перевезення і піднімання людей.


2. Вимоги безпеки перед початком робіт
 

2.1. До початку робіт необхідно:

·               одягнути робочий одяг та взуття;

·               перевірити наявність медичної аптечки, вогнегасника;

·               оглянути кабіну, забрати речі, які заважають роботі та звільнити від них кабіну;

·               переконатися в справності інструмента та його відповідності вимогам безпечного виконання робіт;

·               перевірити наявність та справність спеціальних засобів та пристроїв необхідних для безпечного виконання робіт по переміщенню вантажів ( канатів, стропів, ланцюгів тощо ) і справності кріплення їх до рами і каретки вантажопідйомника ;

·               пройти інструктаж та получити наряд на виконання робіт.

2.2. Перевірити стан шин і тиск у них; надійність затягування гайок кріплення коліс.

2.3. Оглянути двигун; перевірити, чи не підтікає пальне з бака, насоса і кранів; перевірити рівень рідини в головному циліндрі гальм, а також чи не ушкоджені гнучкі з‘єднання.

2.4. Перевірити дію ножного і ручного гальм, у разі потреби зробити їхнє регулювання.

2.5. Перевірити розмір люфту і справність роботи підсилювача рульового керування; підтягнути з‘єднання кермових важелів і тяг, а також пальців підсилювача.

2.6. Переконатися в справній дії звукового сигналу, дії перемикача світла фар, заднього ліхтаря, стоп-сигналу і ліхтарів поворотів.

2.7. Перевірити роботу механізмів підйому і нахилу.

 
3. Вимоги безпеки під час виконання робіт.


3.1. Уважно оглянути місце, відкіля необхідно піднімати або куди опускати вантаж. При підйомі та опусканні вантажу необхідно загальмувати автонавантажувач. Рух автонавантажувача як із вантажем, так і без вантажу робити тільки тоді, коли вантаж і рама знаходяться в нахиленому в бік кабіни положенні вантажопідйомника, та вантаж піднятий над землею на 30-40 см. Транспортування тари та установку її в штабеля робити тільки по одній штуці. Перед подаванням автонавантажувача назад водій повинен переконатися, що його ніхто не об‘їжджає і що навколо немає людей чи яких-небудь перешкод, у виробничих приміщеннях обов‘язково подавати звукової сигнал.

3.2. Водій зобов‘язаний забезпечити точне виконання затвердженої схеми руху на території та в приміщеннях підприємства.

3.3. В умовах поганого огляду ( через вантаж, при виїзді з воріт тощо ) водій автонавантажувача для забезпечення безпеки руху повинен звертатися за допомогою до керівника робіт.

3.4. Не перевозити вантаж, що перевищує вантажопідйомність автонавантажувача або коли центр ваги вантажу розташований на відстані більш 600 мм від передніх стінок вил, тому що це приводить до втрати стійкості автонавантажувача.

3.5. Підйом вантажу робити тільки при вертикальному або нахиленому в бік кабіни положенні рами вантажопідйомника. Робити підйом вантажу необхідно проводити обережно, без ривків, поступово збільшуючи число оборотів двигуна і плавно переміщуючи важіль керування циліндрами підйому. При нахилі рам вантажопідйомника з піднятим вантажем необхідно дотримуватися особливої обережності. Не допускається різке переміщення важеля керування циліндрами нахилу.

Різке гальмування при нахилі вантажопідйомника, особливо при великій висоті розвантаження, приводить до перекидання автонавантажувача або падіння вантажу із піднятої тари.

3.6. Транспортування вантажу робити тільки тоді, коли він поставлений упритул до вертикальної рами вантажопідйомника і рівномірно розташований по правої і лівої вилам та не звисають з їх кінців.

3.7. Під’єзджати до місця навантаження ( розвантаження ) необхідно тільки на першій передачі, не бажано різко гальмувати автонавантажувач при ожеледі, мокрої та слизькій дорозі.

3.8. Не допускати руху автонавантажувача з піднятим на висоту більш за 30-40 см вантажем.

3.9. У місцях скупчення людей, а також у проходах, при проїзді повз двері і через тамбура, при поворотах, при рушенні з місця заднім ходом необхідно сповільнювати рух автонавантажувача, подавати звуковий сигнал та переконатися в забезпеченні безпеки руху.

3.10. Переміщення вантажів великих розмірів, що заслоняють дорогу, робити заднім ходом тільки при супроводі навантажувача особою, яка призначена відповідальною за проведення навантаження та в таких випадках зобов‘язана указувати дорогу і подавати сигнали управління.

3.11. Роботу за допомогою навантажувача в темний час доби проводити тільки при гарному електричному освітленні штабелів та робочих площадок.

3.12. Транспортування дрібних штучних вантажів робити тільки в тарі. При цьому завантажувати тару дозволяється не вище її бортів.

3.13. Не допускати перебування людей під вантажем.

3.14. У випадку втрати автонавантажувачем стійкого положення ( коли задні кола починають відриватися від грунту ) негайно опустити вантаж униз.

3.15. Припинити роботу у разі з‘яви підозрілих шумів, тріску та інших незвичайних явищ у гідросистемі, важелях керування гідросистемою або в інших вузлах.

3.16. Не користуватися відкритим вогнем ( сірниками або смолоскипом ) і не курити при перевірці рівня пального в баку.

3.17. Не залишати навантажувач поблизу легкозаймистих матеріалів щоб уникнути загоряння від іскр з вихлопної труби автонавантажувача.

3.18. Не залишати без догляду машину з працюючим двигуном, не покидати пост керування при піднятому вантажі.

3.19. У випадку запалення палива ( бензину) не гасити вогонь водою, а застосовувати вогнегасники, засипати вогонь землею, піском, прикривати брезентом або кошмою.

3.20. Не робити навантаження і транспортування вибухонебезпечних матеріалів.

3.21. Не допускати при підйомі і транспортуванні хитання і крутіння вантажу, особливо довгомірного. Утримувати вантаж від хитання повинні супровідні особи з двох сторін за допомогою відтяжок ( стропів ).

3.22. Не підтаскувати вантаж, що знаходиться поза межами стріли та при косому натяженні канатів (ланцюгів)

3.23. Не піднімати вантаж, як що він засипаний землею, будівельним сміттям, снігом, примерзлий до землі або залитий бетоном.

3.24. Підйом вантажу, маса якого близька до граничної дозволеної вантажопідйомності, робити поступово: спочатку підняти вантаж на 20-25 см, зупинити і перевірити натяження стропів, дію механізмів і гальм. При виявленні дефектів вантаж негайно опустити і не приступати до його підйому до усунення недоліків.

3.25.Працювати поблизу лінії електропередачі або під ній забороняється.

3.26. Роботи з навантаження ( розвантаження ) вантажу в кузов автомашини проводити тільки збоку або позаду автомобіля. Перебування людей у кузові автомашини в момент опускання вантажу забороняється. Забороняється перенос вантажу через кабіну автомобіля.

Під час переміщення вантажів навантажувачами необхідно застосовувати робочі пристрої ( вилочні захвати, гаки, ковші тощо ) у відповідності з технічною документацією. Автонавантажувачі з вилочними захватами при транспортуванні дрібних або нестійких вантажів повинні обладнуватися запобіжною рамкою або кареткою. Під час роботи на вилочному автонавантажувачі необхідно виконувати вимоги:

·               рівномірно розміщувати вантажі на лапах захватної вилки;

·               вантаж може виходити уперед за межі вилки не більше як на 1/3 довжини лапи.


4. Вимоги безпеки по закінченні роботи
 

4.1. Оглянути та очистити всі частини вантажопідйомника, перевірити, чи не підтікає олія з гідросистеми, у разі потреби підтягнути сальники циліндрів підйому і нахилу.

4.2. Забрати всі пальні і легкозаймисті речовини й обтирочні матеріали в безпечне місце ( метальову шухляду ).

4.3. Вили навантажувача опустити вниз на 20 см над землею. Виключити важиль швидкості переміщення навантажувача.

4.4. Перевірити наявність інструмента та робочих пристроїв, що використовувався при роботах. Привести в порядок робоче місце. Забрати інструмент та робочі пристрої у відведене для зберігання місце.

4.5. Прийняти міри особистої гігієни.


5. Дії в аварійних ситуаціях


5.1. При виконанні вантажних та розвантажувальних робіт з використанням автонавантажувача можливими є такі аварійні ситуації:

·               нанесення травм працюючим в разі падіння вантажу або тари;

·               наїзд на людей автотранспортом або автонавантажувачем;

·     інші аварійні ситуації, не пов‘язані безпосередньо з виконанням вантажних та розвантажувальних робіт з використанням автонавантажувача.

При нещасному випадку свідок, працівник, який його виявив, або сам потерпілий повинні терміново повідомити безпосереднього керівника робіт чи іншу посадову особу і вжити заходів до надання необхідної допомоги.

Терміново організувати медичну допомогу потерпілому, у разі необхідності доставити його до лікувального закладу. Повідомити про те, що сталося, власника, а також відповідну профспілкову організацію підприємства.

Зберегти до прибуття комісії з розслідування обстановку на робочому місці та устаткування у такому стані, в якому вони були на момент події ( якщо, це не загрожує життю і здоров’ю інших працівників і не призведе до більш тяжких наслідків ), а також вжити заходів до недопущення подібних випадків у ситуації, що склалася.

5.2. Кожний працівник, що першим виявив загрозу виникнення аварійної ситуації, повинен негайно припинити роботу та подати команду " СТОП ! ".

5.3. Команду " СТОП ! ", подану будь-яким працівником, повинні негайно виконати усі працівники, що її почули.

5.4. Про загрозу виникнення або про виникнення аварійної ситуації працівник повинен негайно повідомити керівника робіт ( безпосереднього керівника ).

5.5. У всіх випадках до потерпілого викликати лікаря, а до його прибуття надати потерпілому першу допомогу.

5.6. При виникненні пожежі діяти згідно інструкції з пожежної безпеки.

5.7. При загрозі виникнення або при виникненні інших аварійних ситуацій, не пов‘язаних безпосередньо з виконанням вантажних та розвантажувальних робіт з використанням автонавантажувача, діяти відповідно до своїх обов‘язків згідно з Планом ліквідації аварій.


Розробив:
Інженер з охорони праці                


 

Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (17.10.2012)
Переглядів: 4086 | Теги: АВТОНАВАНТАЖУВАЧ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці