Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 29.03.2024, 15:03
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці при виконанні ручного набору

1. Загальні вимоги ОХОРОНИ ПРАЦІ

1.1. До роботи з виконання ручного набору допускаються особи старше 18 років, що не мають протипоказань за станом здоров'я, що пройшли вступний та первинний на робочому місці інструктажі з охорони праці, стажування, навчання безпечним прийомам робіт і перевірку знань вимог охорони праці.
1.2. Повторний інструктаж з охорони праці проводиться не рідше одного разу на 6 місяців.
1.3. При перекладі на нову роботу, з тимчасовою на постійну, з однієї операції на іншу зі зміною технологічного процесу або обладнання працівники повинні пройти інструктаж з охорони праці на робочому місці.
1.4. Працівник зобов'язаний дотримуватися вимог цієї інструкції, трудову і виробничу дисципліну, режим праці та відпочинку, всі вимоги з охорони праці, безпечного виробництва робіт, виробничої санітарії, пожежної безпеки, електробезпеки.
1.5. Палити дозволяється тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. Забороняється вживання алкогольних напоїв та інших наркотичних речовин на роботі, а також вихід на роботу в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.
1.6. При виконанні роботи необхідно бути уважним, не відволікатися на сторонні справи і розмови та не відволікати інших від роботи. Забороняється сідати і облокачиваться на випадкові предмети і огорожі.
1.7. Забороняється підходити до діючих верстатів, установкам, машинам, на яких працюють інші робітники, і відволікати їх сторонніми розмовами, включати або вимикати (крім аварійних випадків) обладнання, транспортні та вантажопідйомні механізми, робота на яких не доручена, заходити за огородження небезпечних зон, в зони технологічних проходів.
1.8. Роботодавець зобов'язаний забезпечити працюючих спецодягом, спецвзуттям, а також засобами індивідуального захисту відповідно до виконуваної ними роботою і згідно з діючими нормами. Забороняється працювати без спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту, належних за нормами.
1.9. Кожному працівнику необхідно:
- Знати місце зберігання цехової аптечки;
- Вміти надати першу допомогу при виробничих травмах.
1.10. Зберігати і приймати їжу дозволяється тільки у встановлених і обладнаних місцях.
1.11. Забороняється знаходитися у виробничих приміщеннях у верхньому одязі, роздягатися або вішати одяг, головні убори, сумки на обладнання.
1.12. Забороняється захаращувати проходи, проїзди, робочі місця, підходи до щитів з протипожежним інвентарем, пожежних кранів і загальному рубильника.
1.13. Пролиті на підлогу Змивочні-мастильні речовини, воду і т.п. негайно витерти.
1.14. Обтиральні матеріали, просочені маслом, фарбою, розчинником, складати в щільно закриваються металеві ящики. Забороняється розкидати ці матеріали, після закінчення зміни їх слід видалити з приміщення. Обтиральні матеріали, просочені азотною кислотою або хромовим ангідридом, зберігати окремо від відходів паперу і ганчірок, просякнутих олією або горючими речовинами.
1.15. Паливно-мастильні та легкозаймисті рідини зберігати тільки в щільно закривається металевій тарі (ящику) або шафі в кількості, що не перевищує змінну норму. Забороняється спільне зберігання кислот і легкозаймистих і горючих рідин (бензин, толуол, спирт, гас, уайт-спірит тощо). Хімічні речовини зберігати в кількості, що не перевищує встановлені норми, в щільно закритому посуді, що має напис про вміст.
1.16. Необхідно стежити за чистотою набраних кас. Періодичне чищення набраних кас повинна проводитися не рідше двох разів на місяць.
1.17. Гранки, куточки, реали і дошки для набору повинні бути чистими і справними. Чистку проводити не рідше одного разу на місяць.
1.18. У коморах шрифту шафи повинні мати упори, перешкоджають повного висування ящика з шафи. Сходи повинні бути стійкими і мати вгорі металеві гачки для закріплення.
1.19. Перед курінням або їжею ретельно прополоскати рот водою, руки обполоснути 1-2% ним розчином оцтової кислоти і вмитися теплою водою з милом.
1.20. Забороняється застосовувати для миття рук мастильно-смивочние речовини.
1.21. Забороняється перебувати у виробничому приміщенні після закінчення роботи.
1.22. Працівник несе відповідальність згідно з чинним законодавством за дотримання вимог інструкцій, виробничий травматизм і аварії, які сталися з його вини.

2. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ перед початком роботи

2.1. Одягти спецодяг, застібнути його на всі ґудзики. Видалити з кишень колючі та ріжучі предмети. Приготувати засоби індивідуального захисту, перевірити їх придатність.
2.2. Приготувати до роботи всі пристосування і пристрої, перевірити їх справність.
2.3. Оглянути стан робочого місця. Прибрати зайві предмети і інструменти з робочої поверхні.
2.4. Перевірити, чи включена вентиляційна система. Вентиляційна система повинна бути включена за 10-15 хв. до початку роботи.
2.5. Перевірити і відрегулювати освітлення робочого місця.
2.6. Про всі виявлені порушення доповісти керівнику робіт і без їх усунення до роботи не приступати.

3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. Каси та дошки повинні щільно засуватися в реали. При тимчасовому користуванні їх висувати з реалів не більше ніж на 2/3 ширини.
3.2. Каси та дошки з набором дозволяється переносити тільки двом робітникам.
3.3. При роботі на ручний шпонорубілке ручку необхідно опускати тільки на себе. При рубці набірного матеріалу слід користуватися держателем.
3.4. Гартовие обрізки, стружки і тирса скидати в металеві закриваються ящики.
3.5. Пересувні шафи-візки необхідно завантажувати рівномірно. Завантаження починати знизу.
3.6. Змивати набір і форми бензином або гасом слід тільки на столах, обладнаних місцевими (бортовими) відсмоктувачами.
3.7. Шило слід тримати тільки в спеціальному футлярі, не класти в кишеню і на складальну меблі вістрям вгору.
3.8. При перенесенні форми з візка на талер візок повинен бути нерухома, а її платформа - на одному рівні з талером верстата. Форму переносити дозволяється за допомогою спеціальної дошки.
3.9. При виконанні робіт на строкорезе необхідно:
- Перед включенням оглянути строкорез; перевірити заземлюючий контур (якщо він має відкрите виконання), наявність і міцність огородження;
- Перевірити стан пилки: відсутність зламаних зубів, тріщин, наліпами типографського сплаву на бічних поверхнях і між зубами, «биття» диска та інших дефектів;
- Закрити огородження пили, встановити огорожу пили, встановити захисний екран (за відсутності екрану надіти захисні окуляри) так, щоб забезпечити захист особи і хорошу видимість обрізаного матеріалу;
- Матеріал (рядки, реглети тощо) встановити на столі, надійно і правильно закріпити в затиску; прибрати руки із зони різання і тільки після цього включити електродвигун;
- Рухомий стіл при обрізанні пересувати від себе плавно і повільно і тільки за допомогою рукоятки;
- Обрізати не більше чотирьох рядків одночасно;
- Прибирати зі столу обрізки, тирсу і пил тільки щіткою-кмітливістю.
3.10. Забороняється:
- Залишати висунутими з реалів складальні каси і дошки;
- Ставити готовий набір, гранки і пересувні Гранки-реали в проходах і проїздах;
- Розкидати по підлозі складальні матеріали, гартовие обрізки, стружки і тирса;
- Перевозити набір і складальні форми на несправних візках;
- Користуватися для змивки набору і форм етилованим бензином, бензолом, ацетоном, скипидаром;
- Під час роботи пробопечатном (коректурного) верстата з механічним приводом витягувати листи з валиків, з-під барабана;
- Поправляти і надягати тасьми, протирати і поправляти форми, усувати марашки і т.п .;
- Додавати на валики фарбу;
- Проводити мастило, чистку і регулювання верстата;
- Піднімати форму за раму при перенесенні її з візка на талер;
- Притримувати обрізали матеріал руками під час роботи строкореза.

4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

4.1. При загорянні негайно повідомити про пожежу всім працюючим в приміщенні, керівництву, викликати пожежну команду по телефону 101 і приступити до гасіння вогнища загоряння наявними засобами пожежогасіння.
4.2. При нещасному випадку на виробництві необхідно:
- Вжити заходів щодо запобігання впливу травмуючих чинників на потерпілого і надати йому першу допомогу;
- При необхідності викликати на місце події бригаду швидкої допомоги по телефону 103 або доставити потерпілого в організацію охорони здоров'я;
- Забезпечити до початку розслідування збереження обстановки на місці події, якщо не існує загрози життю та здоров'ю оточуючих;
- Повідомити про нещасний випадок безпосередньому керівнику.
4.3. У разі отримання травми і (або) раптового погіршення здоров'я (посилення серцебиття, появи головного болю та іншого) працівник повинен припинити роботу, вимкнути обладнання, повідомити про це безпосереднього керівника і при необхідності звернутися до лікаря.

5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБІТ

5.1. Привести в порядок робоче місце, прибрати інструменти, пристосування, смивочние речовини у відведені для них місця, відходи типографського сплаву - в спеціальні металеві ящики з кришками.
5.2. Про всі несправності повідомити майстра.
5.3. Зняти спецодяг і прибрати її в шафу.
5.4. Вимити обличчя і руки теплою водою з милом. Прополоскати рот водою, руки обполоснути 1 - 2% -ним розчином оцтової кислоти.


Как и другие виды одежды, люди носят кеды для красоты и для защиты. Кеды представляют из себя тряпичные или кожаные тапочки на плоской резиновой подошве и крепятся на шнуровке или без неё. Лучшее применение это купить кеды мужские  и носить их со спортивной  одеждой во время занятий на стадионе, в парке, в зале или на площадке. Но если Вы относитесь к приверженцам субкультур то вариантов с чем одеть кеды в изобилии. Черпать идеи можно как в сети так и среди креативных товарищей.


 


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (17.07.2015)
Переглядів: 1795 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці