Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Четвер, 28.03.2024, 18:20
Головна » Статті » Мої статті

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ЗАВІДУЮЧОГО ГОСПОДАРСТВОМ

Охорона праці завгоспа заснована на чинному законодавстві (Закон України «Про охорону праці», Закон України «Про освіту», Закон України «Про обов’язкове державне соціальне страхування, Закон України «Про пожежну безпеку», «Кодексі законів про працю» та нормативно-правових актів з питань охорони праці, пожежної безпеки, техніки безпеки та безпеки життєдіяльності.

1.2. Завгосп зобов’язаний дотримуватись вимог законодавчих та загальних нормативно-правових актів України з питань охорони праці, пожежної і радіаційної безпеки та безпеки життєдіяльності, нормативно-правових актів для загальноосвітніх навчальних закладів («Державних санітарних правил і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» ДСанПін 5.5.2.008-01, затверджені постановою Головного санітарного лікаря України від 14.08.2001 р. № 63 і погоджені Міністерством освіти і науки України від 05.06.2001 р., а також інструктивно-методичних документів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.

1.3. Порушення вимог даної інструкції, веде до персональної відповідальності в установленому Законом порядку: дисциплінарна, матеріальна, або адміністративна – в залежності від наслідків, спричинених порушенням;

1.4. До роботи завгоспом допускаються особи які мають відповідний стаж роботи і які пройшли:

- попередній (черговий) профілактичний медичний огляд;

- вступний інструктаж з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності;

- первинний інструктаж з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності на робочому місці.

1.5.  Виконання робіт не пов’язаних з основною роботою допускається тільки після проведення цільового інструктажу;

1.6. Завгосп повинен мати навички в наданні першої медичної (долікарської) допомоги.

 

2.  Вимоги безпеки праці перед початком роботи

2.1. Оглянути своє робоче місце та приміщення загального користування закладу з метою виявлення порушень правил пожежної безпеки, електробезпеки, руйнувань будівель, споруд та інженерних мереж, а також окремо оглянути приміщення підрозділу з метою усунення виявлених небезпечних для життя та здоров’я учасників навчально-виховного процесу факторів.

 

2.2. Здійснити вибіркову перевірку стану пожежної безпеки та електробезпеки в приміщеннях та на території закладу.

2.3. Провести зовнішній огляд будівель, споруд та інженерних мереж закладу.

2.4. У разі виявлення порушень або несправностей, вжити відповідних заходів щодо їх усунення та фіксування, а за потреби – повідомити завідуючу ДНЗ або особу, яка його замінює.

 

3.   Вимоги безпеки під час роботи

3.1.  Загосп в процесі роботи зобов’язаний:

-   виконувати роботу згідно із своїми посадовими та функціональними обов’язками;

- не залишати без нагляду своє робоче місце, коли офісне обладнання підключене до електромережі (комп’ютер, електроприлади тощо);

-   забезпечувати організацію контролю щодо входу до закладу, запобігати проникненню в закладу сторонніх осіб без дозволу адміністрації;

- запобігати порушенням правил внутрішнього розпорядку, охорони праці, пожежної безпеки, техніки безпеки та безпеки життєдіяльності.

-  повідомляти завідуючу ДНЗ про всі не стандартні випадки під час навчально-виховного процесу.

3.2. Завгосп забезпечує роботу закладу на якісному та безаварійному рівні.

3.3. Завгосп забезпечує:

-  експлуатацію у справному і безпечному стані всього обладнання, розташованого в закладі;

- організацію (в разі потреби) отримання працівниками закладу спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту;

- розробку планів евакуації, наявності необхідної кількості інструкцій, пам'яток знаків безпеки закладу тощо;

- підтримання оптимального режиму праці і відпочинку працівників закладу та проходження працівниками підрозділу профілактичного медичного огляду;

- впровадження у навчально-виховний процес досягнень науки і техніки з метою підвищення безпеки праці, попередження профзахворювань, пожеж, вибухів;

- атестацію робочих місць за умовами праці.

 

4.  Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1. Завгосп після закінчення роботи повинен:

-  провести вибірковий огляд приміщень закладу і огляд всіх приміщень підрозділу;

-  переконатися в проведенні санітарного прибирання та провітрювання приміщень закладу, відсутності в них підключених приладів, горючих матеріалів тощо;

-  перевірити наявність повного комплекту контрольних екземплярів ключів від приміщень закладу у охоронника;

- закрити відкриті вікна, квартирки та фрамуги в приміщеннях підрозділу;

- впевнитись, що всі приміщення підрозділу звільнені учасниками виховного процесу і сторонніми речами та замкнені;

- відключити загальну подачу електричної напруги до приміщень підрозділу;

- включити автоматичну систему оповіщення про пожежу в приміщеннях підрозділу і впевнитись в її працездатності.

4.2.  Завгосп повідомляє завідуючу ДНЗ  про всі недоліки виявлені при передачі приміщень під охорону і при необхідності організує чергування з числа працівників закладу до усунення виявлених недоліків.

 

5. Вимоги безпеки в аварійних   ситуаціях

5.1. При виявленні небезпечної ситуації (пожежа, землетрус, радіаційна безпека, неполадки в електрогосподарстві тощо), загрози для життя завгосп повідомляє завідуючу ДНЗ, заспокоює оточуючих, оцінює важкість аварійної ситуації та забезпечує організацію її ліквідації та евакуації людей (в першу чергу дітей).

5.2 При виявлені будь-якої небезпечної ситуації завгоспу забороняється усувати самостійно та залучати осіб, що не мають при собі відповідних дозвільних документів для роботи в електромережі та на електрообладнанні. Необхідно відключити  загальну подачу  електроструму.

5.3.  При виявленні пожежі завгосп зобов’язаний негайно викликати пожежну частину, повідомити завідуючу ДНЗ. Вжити заходів згідно з планом евакуації на випадок пожежі, вивести працівників, вихованців у небезпечне місце. Організувати роботу щодо збереження майна та цінних паперів закладу.

5.4. При спробах сторонніх осіб вчинити протиправні дії по відношенню безпеки життя чи здоров’я працівників та дітей або майна закладу, завгосп самостійно або за допомогою працівників викликає міліцію .

5.5. У випадку травмування дітей або працівників під час навчально-виховного процесу завгосп організовує надання першої (долікарської) медичної допомоги чи самостійно її надає, а в разі необхідності і надання наступної допомоги медичних працівників, викликає швидку допомогу.

 

 

 

Розробив  _________________

 

Погоджено_________________

 


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (17.06.2012)
Переглядів: 9548 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці