Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Вівторок, 23.04.2019, 22:54
Головна » Статті » Мої статті

ІНСТРУКЩЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ПРИ ОБСЛУГОВУВАННІ ЕЛЕКТРИЧНИХ КОТЛІВ ОПАЛЕННЯ ТИПУ ЭКО 2-30/9

1. Загальні положення

1.1. Електричні котли опалення типу ЭКО 2-30/9 використовуються для роботи в системи опалення адмінбудинків, кімнат для сушіння спецодягу.

В якості теплоносія використовується вода з спеціальними параметрами кислотності і карбонатної жорсткості.

1.2. Циркуляція води у опалювальній системі забезпечується за допомоги спеціальних вмонтованих насосів (помп).

Для наповнення опалювальної системи водою використовується однофазний електронасос.

1.3. До обслуговування електричного котла опалення ЭКО2-30/9 допускається персонал який має відповідну підготовку, що пройшов медичний огляд і перевірку знань даної інструкції, інструкції з експлуатації заводу виробника, даний персонал повинен бути не молодший 18 років і мати III групу з електробезпеки.

Кількість персоналу який обслуговує котли назначає керівник підрозділу і закріплюється відповідним наказом або розпорядженням.

1.4. Персоналу видається спецодяг згідно „Норми безкоштовної видачів спецодягу та спецвзуття працівникам" для професії персоналу який виконує обслуговування електричних котлів.

1.5. Для обслуговування електричних котлів необхідно застосовувати слідуючи засоби захисту:

- діелектричні рукавички;

- вказівними напруги;

- діелектричні ковбики;

- переносні заземлення 0,4кВ;

- діелектричні боти (або діелектричні голоші);

- х/б рукавиці;

- плакати безпеки („Не вмикати працюють люди", „Не вмикати робота на лінії", „Заземлено", „Працювати тут", „Стій напруга",

1.6. Робочим місцем для обслуговування системи опалення є:

- електрокотельння;

- Опалювальна система приміщень адмінбудинку, кімнати для сушіння спецодягу

- РУ-0,4кВ живлення котла.

1.7. При експлуатації електричного котла опалення ЭКО2-30/9 можливий вплив на працюючих наступних небезпечних і шкідливих виробничих факторів:

- електрична напруга;

- гаряча вода в опалювальній системі;

- підвищене фізичне навантаження.

1.8. Кожен працівник який виконує роботи по обслуговуванню котла опалення ЭКО2-30/9 зобов'язаний знати і дотримуватись правил пожежо- і вибухонебезпечності.

2. Вимоги безпеки до початку роботи

2.1. Заземлення котла опалення ЭКО2 №1 и ЭКО2 №2 є обов'язковим!

Перевірити надійність заземлення електрокотла опалення, електронасоса і електрощитів 0,4кВ.

Опір ізоляції відносно землі електрично зв'язаних кіл повина бути не менше 1,0МОм.

Опір між заземлюючим болтом і кожною доступною доторкання металевою не струмопровідною частиною електрообладнання, яка може опинитися під напругою,не повино перевищувати 0,1Ом.

Опір ізоляції вимірюється мегомметром 1000-2500В.

2.2. Забороняється вмикати ЭКО2 №1 и ЭКО2 №2 в електромережу без води або з знятою верхньою захисною кришкою панелі управління.

2.3. Перевірити надійність всіх з'єднань водяного контуру. Підтікання води не допускається.

2.4. Перевірити   візуально   справність   органів   керування,   контролю індикації, які розміщенні на панелі управління (передня панель).

2.5. Уважно оглянути робоче місце, привести його в порядок. Забрати всі предмети, що заважають роботі. Робочий інструмент, пристосування і допоміжний матеріал, перевірити їхню справність.

2.6. Перевірити освітленість робочого місця.

2.7. Про всі виявленні несправності доповідати безпосередньому керівнику.

3. Вимоги безпеки під час роботи

3.1. Управління роботою електокотлів опалення у заданому режимі відбувається автоматично.

3.2. При огляді працюючого електричного котла ЭКО2-30/9 забороняється виконувати любі роботи на електрокотлах, в системі автоматики і захисту, циркуляційних помпах, електронасосі і вимірювальних приборах котла.

3.3. Приміщення електрокотельні повинно зберігатися у чистоті, освітлене, мати аварійне освітлення і укомплектоване вуглекислотним вогнегасником. Забороняється зберігати агрегати, окремі механізми, або другі матеріали які не відносяться до експлуатації електрокотлів ЭКО2-30/9.

3.4. Не доторкатися голими руками до неізольованих поверхнь трубопроводів подачі гарячої води.

3.5. Перед проведенням робіт, зв'язаних з заняттям панелей кожуху, обов'язково вимкнути електрокотел опалення від живлення мережі на розподільчому щиті.

3.6. У випадку виникнення несправностей електрокотел опалення необхідно вимкнути від живлячої мережі і повідомити безпосереднього керівника.

3.7. Категорично заборонено виконувати роботи, які викликають сильний струс електроної та релейної апаратури: - на панелях перекриття; - поблизу місця установки електрокотла опалення.

Вони зможуть призвести до помилкових дій контролю і індикації або аварії ЭКО.

4. Вимоги безпеки після закінчення робіт

4.1. Після закінчення опалювального сезону і при необхідності виконання ремонтних робіт вимкнути електроживлення в електрощиті РУ-0,4кВ встановити заземлення і вивісити плакати безпеки „Не вмикати працюють люди", „Заземлено" згідно правил ПБЕЕ.

4.2. Для проведення планових робіт на ЭКО2-30/9 необхідно звертатися до спеціалізованих організацій, які мають ліцензію на проведення ремонтних робіт.

4.3. Забороняється на електричних котлах опалення виконувати любі ремонтні роботи працівникам які не мають спеціальної підготовки і кваліфікації.

5. Вимоги безпеки у аварійних ситуаціях

5.1. При пошкодженні електричного котла опалення система автоматики вимкне його від мережі. Повторне включення дозволяється після усунення причин які визвали аварійне вимкнення.

5.2. Забороняється самовільно (без дозволу безпосереднього керівника) виконувати любі роботи в електричній схемі електричного котла.

5.3. При вимкнені автомата у шафі управління є ймовірність обриву фаз, коротке замикання у силовому колі живлення. Необхідно прийняти міри від помилкового повторного включення до усунення пошкоджень у силових колах живлення.

5.4. При виникненні любої аварійної ситуації обслуговуючий персонал негайно повідомляє безпосередньому керівнику, а в неробочий час - черговому диспетчеру.

Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (09.07.2012)
Переглядів: 2979 | Теги: ЕЛЕКТРИЧНИЙ КОТЕЛ ОПАЛЕННЯ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці