Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Вівторок, 23.04.2019, 07:49
Головна » Статті » Мої статті

Примірна інструкція з охорони праці пожежного спостерігача на пожежній вежі

1. Загальні вимоги безпеки

1.1. Для пожежного спостерігача (сторожа) на пожежній вежі (щоглі) є обов’язковими первинний (при вступі на роботу) і періодичні (один раз на 12 місяців) медичні огляди згідно з Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженим Міністерством охорони здоров’я України від 21 травня 2007 р. № 246.
1.2. Організація роботи пожежного спостерігача (сторожа) на пожежній вежі (щоглі) повинна відповідати Правилам охорони праці під час виконання робіт на висоті, затвердженим наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 27 березня 2007 р. № 62 (НПАОП 0.00-1.15-07).
1.3. Забороняється використання в якості пожежного спостерігача (сторожа) осіб, які не досягли 18-річного віку та які не пройшли професійний добір відповідно до Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженого спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 23 вересня 1994 р. № 263/121; спеціальне навчання та перевірку знань з охорони праці відповідно до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26 січня 2005 р. № 15 (НПАОП 00-4.12.05).
1.4. Наказом по підприємству повинні бути призначені посадові особи, відповідальні за технічний стан та експлуатацію пожежних веж (щогл).
1.5. Пожежна вежа (щогла) повинна бути обгороджена міцним парканом та надійно замикатись для уникнення потрапляння на неї сторонніх осіб, вхід яким суворо заборонений.
1.6. Вежа (щогла) повинна мати технічний паспорт. Люк на верхній площадці вежі повинен бути обладнаний лядою із замком. У неробочий час необхідно люк замикати. Огорожі веж та щогл необхідно виносити за межі кріплення відтяжок в ґрунті. Верхня площадка вежі (щогли) повинна мати вкриття, яке надійно захищає від дощу спостерігача (сторожа) та апаратуру. Спостерігач (сторож) повинен бути забезпечений надійним радіо- або телефонним зв’язком з диспетчерським пунктом підприємства роботодавця.
1.7. Забороняється підйом та перебування на пожежній вежі (щоглі) у грозу, під час дощу, при швидкості вітру більше 12,4 м/сек. (6 балів) та при обмеженій видимості (густий туман).
1.8. Перед кожним (щорічним) початком експлуатації пожежні вежі (щогли) повинні бути приведені до технічно справного стану. Забороняється використовувати пожежну вежу (щоглу) без наявності акта її технічного огляду, який проводиться перед кожним експлуатаційним сезоном комісією, створеною роботодавцем. Використовувати дозволяється лише ті вежі (щогли), які під час огляду, виявляється придатними для безпечних спостережень.
1. 9. Всі пожежні вежі (щогли) повинні бути обладнанні блискавкозахистом згідно з ДСТУ Б В.2.5-38:2008 (IEС 62305:2006, NEQ) «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд». Стан блискавкозахисту повинен перевірятися щорічно перед початком пожежонебезпечного сезону.
1.10. Пожежний спостерігач (сторож), заступаючи на чергування, повинен оглянути вежу відповідно до інструкції з її експлуатації.
1.11. Забороняється працювати на пожежній вежі (щоглі) при виявленні механічних пошкоджень в її конструкціях.

 

2. Вимоги щодо експлуатації вежі

2.1. Підйом та спуск необхідно проводити з максимальною обережністю, тримаючись за поручні спеціально обладнаних сходів. Забороняється підйом на пожежну вежу по слизьких або обледенілих металевих сходах, а також по зовнішніх конструкціях
2.2 При підйомі, спуску та під час чергування на оглядовій площадці пожежному спостерігачу (сторожу) категорично забороняється нахилятися за поручні, підійматися на дах оглядової будки.
2.3. Під час чергування вхідний люк в будку спостерігача повинен знаходитись в закритому стані.

 

3. Під час експлуатації вежі забороняється:

— перебувати на пожежній вежі (щоглі) у стані алкогольного, токсичного чи наркотичного сп’яніння;
— самостійно проводити ремонт пожежної вежі (щогли), а також радіо- та електрообладнання на ній;
— використовувати будь-які нагрівальні електроприлади від електророзеток на вежі;
— кидати з вежі будь-які предмети;
— користуватися вогнем.

 

4. Вимоги після закінчення робіт

Пожежний спостерігач (сторож) по закінченні роботи повинен відключити всі споживачі електричного струму на вежі та виключити можливість проникнення на вежу сторонніх осіб (закрити люки, замкнути замки).Олександр ПОЛІЩУК,завідувач кафедри технології та охорони праці інституту «Укрцентркадриліс», кандидат с.-г. наукКатегорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (29.08.2012)
Переглядів: 931 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці