Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Середа, 22.01.2025, 19:47
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція під час виконання робіт із застосуванням відбійного молотка

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Інструкція під час виконання робіт із застосуванням відбійного молотка (далі — Інструкція) розроблена на підставі законодавства України з охорони праці та інструкції заводу-виготовлювача, і є нормативним актом в межах підприємства. Особи, що порушили вимоги даної Інструкції, несуть персональну відповідальність в установленому законом порядку: дисциплінарну, матеріальну або карну — в залежності від наслідків спричинених порушенням.

1.2. Дія Інструкції поширюється на всі виробничі дільниці підприємства, де використовуються відбійні молотки, та встановлює вимоги безпеки праці відповідно до вимог охорони праці і правил поводження з машинами, механізмами та засобами індивідуального і колективного захисту.

1.3. Інструкція повинна переглядатися не рідше одного разу на З роки.

1.4. Інструкція з охорони праці під час роботи з використанням відбійних молотків є інструкцією з видів робіт. Робітники основних професій, які за характером роботи пов'язані з експлуатацією відбійного молотка, повинні знати суміжну професію за спеціальною програмою.

1.5. Експлуатація відбійних молотків відноситься до робіт з підвищеною небезпекою. Робітники, які працюють з відбійним молотком, повинні мати II групу з електробезпеки.

1.6. До роботи з відбійним молотком допускаються особи, не молодше 18 років, спеціально навчені і атестовані, які також пройшли:

— інструктаж з основної спеціальності;

— інструктаж з цієї Інструкції;

— медичний огляд і визнані придатними до роботи з відбійним молотком.

1.7. Ремонт і обслуговування відбійних молотків повинні здійснювати спеціально підготовлені працівники, які мають групу з електробезпеки не нижче III.

1.8. На робітника, що працюює відбійним молотком (далі робітника) діють основні небезпечні та шкідливі виробничі фактори:

— підвищені рівні шуму та вібрації в робочій зоні;

— відлітаючи частини оброблюваної поверхні;

— несправність робочого інструменту.

1.9. Робітник, що працює відбійним молотком крім засобів індивідуального захисту з основної професії, повинен бути забезпечений засобами індивідуального захисту від підвищеного шумуі вібрації (протишумні навушники, протишумні вкладиші типу «Беруші», противібраційні рукавиці, а також захисні окуляри).

1.10. Під час роботи з відбійним молотком у робітника можуть виникнути ознаки віброхвороби. При перших ознаках віброхвороби робітник повинен бути переведений на іншу роботу, не пов'язану з вібрацією (строком до 2 міс). У випадку яскраво виражених ознак цієї хвороби, робітника потрібно направити на ЛКК.

2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ

2.1. Отримати завдання від керівника робіт.

2.2. Надягти спецодяг та необхідні засоби індивідуального захисту. Не дозволяється допускати звисаючих кінців спецодягу. Волосся підібрати під головний убір. Підготувати засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації, перевірити їх стан і справність. В разі необхідності одягти запобіжний пояс.

2.3. Підготувати робоче місце для безпечного ведення робіт. Прибрати сторонні предмети, звільнити проходи. Якщо підлога слизька, то її потрібно витерти або посипати піском чи тирсою.Впевнитись у тому, що робоче місце добре освітлене. Напруга місцевого освітлення не повинна перевищувати 42 В, а переносних електроламп 12 В.

2.4. За необхідності огородити робочу зону попереджувальними знаками і написами.

2.5. Перевірити стан шлангів, їх з'єднань між собою, а також до відбійного молотка, повітропровідної мережі чи компресора.

2.6. Місця приєднання повітряних шлангів до відбійного молотка, трубопроводів та місця з'єднання шлангів між собою не повинні пропускати повітря.

2.7. Перевірити чи добре промитий і змащений відбійний молоток; за необхідності промити його, продути стиснутим повітрям і змастити веретенним мастилом.

2.8. Робоча частина відбійного молотка повинна бути правильно заточена і не мати пошкоджень, тріщин, вибоїн та задирок. Бокові грані інструмента не повинні мати гострих ребер; хвостовик інструмента повинен бути рівний, не мати сколів та тріщин, відповідати розмірам втулки, бути щільно пригнаний і правильно відцентрований — для запобігання самочинному випаданню. Забороняється працювати з відбійним молотком у разі наявності люфту у втулці або застосовувати підкладки (заклинювати) інструмент.

2.9. Клапан увімкнення відбійного молотка повинен легко і швидко, без застосування зусиль, відкриватись та закриватись і не пропускати повітря в закритому положенні; цей клапан повинен бути відрегульованим до початку роботи відбійного молотка. Для відбійного молотка необхідно застосовувати непошкоджені гнучкі шланги, які повинні приєднуватися до інструмента і з'єднуватися між собою за допомогою ніпелів або штуцерів та стяжних хомутів; не дозволяється закріплювати шланги проволокою. Перед приєднанням гнучкого шланга до відбійного молотка повітряну магістраль необхідно продути, а після приєднання шланга до магістралі необхідно продути також і шланг, вільний кінець якого перед продуванням повинен бути закріплений. Інструмент повинен приєднуватися до шланга після прочищення сітки в футерці.

2.10. На повітропідвідному трубопроводі повинна бути запірнаарматура.Приєднання шланга до магістралі і відбійного молотка, а також його роз'єднання необхідно виконувати за умови закритої запірної арматури. Гнучкий шланг повинен бути розміщений так, щоб унеможливлювалось його випадкове пошкодження або наїзд на нього транспорту.

2.11. У разі виявлення будь-яких несправностей до роботи не приступати до повного їх усунення.

3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБОТИ

3.1. Роботу слід виконувати тільки згідно технологічною картою.

3.2. Працівники, які виконують роботі з відбійним молотком у зоні підвищеного шуму, повинні використовувати засоби індивідуального захисту (протишумні навушники, протишумні вкладиші типу «Беруші» і антифони).

3.3. Натискування на відбійний молоток необхідно здійснювати плавним поступовим зусиллям.

3.4. Під час виконання робіт не дозволяється натягувати і перегинати шланги відбійного молотка, а також перетинати їх тросами, кабелями та рукавами газозварювання.

3.5. Повітря до відбійного молотка необхідно подавати тільки після установлення його в робоче положення.Робота відбійного молотка вхолосту допускається лише під час його випробування, яке повинно проводитись перед початком виконання робіт або під час проведення ремонту.

3.6. Переносити відбійний молоток дозволяється тільки за рукоятку. Використовувати шланг або робочу частину відбійного молотка для його перенесення забороняється.

3.7. Під час перерв у роботі, у випадку обриву або пошкодження шлангів чи відбійного молотка необхідно терміново припинити доступ до нього стисненого повітря (перекрити запірну арматуру).

3.8. Гнучкі шланги до відбійного молотка необхідно зберігати у закритому приміщенні за плюсовою температурою повітря.

3.9. Відбійний молоток, незалежно від умов його роботи та справності, необхідно періодично, не рідше 1 разу на 6 місяців, розбирати, промивати, змащувати його деталі, роторні лопатки — заправляти, а виявлені під час огляду пошкодження або дуже спрацьовані частини — замінювати новими. Після складання інструмента необхідно проводити регулювання частоти обертання шпинделя на відповідність паспортним даним, а також протягом 5 хв перевіряти його роботу на холостому ходу. Після проведення вищезазначених робіт, у разі позитивних результатів випробування, необхідно зробити запис про справність інструмента у журналі (форма журналу довільна).

3.10. Працювати з відбійним молотком необхідно в захисних окулярах і рукавицях. — під час роботи з відбійним молотком забороняється:

— працювати з приставних драбин;

— під час виконання робіт тримати його з робочу частину;

— оглядати його при вставленому інструменті або не перекритому магістральному вентилі;

— залишати його без догляду включеним в мережу повітропроводу навіть на короткий час;

— натискати на курки у разі невстановленого робочого інструмента;

— від'єднувати його від шлангів, не закривши вентиль на повітряній магістралі, а також з'єднувати шланги під тиском;

— припиняти подачу повітря до нього шляхом перегинання шланга;

— працювати за відсутності пристрою, що запобігає самочинному випаданню робочої частини під час холостого ходу;

— ремонтувати, регулювати та замінювати робочу частину при наявності в гнучкому шланги стисненого повітря;

— працювати без використання засобів індивідуального захисту;

— користуватися бойками, що мають наклепи, тріщини, вибоїни та інші пошкодження;

— використовувати масу тіла для створення додаткового тиску;

— працювати біля неогороджених чи не закритих люків і прорізів;

— в зимовий час замерзлий повітропровід підігрівати відкритим вогнем.

4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

4.1. Закрити вентиль на повітряній магістралі, вийняти робочий інструмент і від'єднати шланг від відбійного молотка і пневмомережі (компресора).

4.2. Протерти відбійний молоток і змастити його.

4.3. Загорнути шланг в кільця і разом з робочим інструментом і відбійним молотком покласти у відведене для них місце або здати на склад.

4.4. Привести в порядок робоче місце, прибрати сміття.

4.5. Зняти спецодяг та інші засоби індивідуального захисту, почистити і покласти у відведене для них місце.

4.6. Вимити обличчя, руки теплою водою з милом, у разі можливості прийняти душ.

4.7. Доповісти керівнику робіт про всі недоліки, що мали місце під час роботи.

5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

5.1. Аварійні ситуації під час експлуатації відбійного молотка можуть виникати під дією несприятливих атмосферних умов (дощу, вітру, снігу та ін.), а також бути виробничого характеру в результаті:

— порушення будівельних конструкцій;

— падіння будівельних матеріалів;

— виходу з ладу енергетичних комунікацій та механізмів;

— виконання роботи з відбійним молотком ненавченими робітниками;

— використання несправного відбійного молотка;

— робота без засобів індивідуального захисту;

— робота з неінвентарних риштувань та приставних драбин.

5.2. У разі виникнення аварійної ситуації необхідно негайно припинити роботу, вжити заходів щодо евакуації людей з небезпечної зони та рятування матеріальних цінностей. За необхідності відключити технологічне обладнання від електромережі.

5.3. Якщо обстановка не загрожує життю і здоров'ю працівників і не веде до розширення аварії, то її слід зберегти такою, якою вона була на момент події.

5.4. У разі виникнення пожежі необхідно:

— терміново сповістити про загорання пожежно-рятувальну службу за телефоном «101»;

— оповістити керівника робіт і розпочати гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння;

— гасіння електрообладнання проводити за допомогою вуглекислотних та порошкових вогнегасників тільки після відключення його від електромережі;

— організувати зустріч пожежних машин та інформувати пожежників про місцезнаходження гідрантів, колодязів та інших засобів пожежогасіння.

5.5. У разі нещасних випадків (забиття, падіння, електротравми), а також у випадках раптового захворювання подати потерпілому першу (долікарську) допомогу, повідомити керівника робіт про те, що трапилося, викликати швидку допомогу за телефоном «103».

5.6. Послідовність подання першої допомоги:

— усунути дію на організм шкідливих факторів, які загрожують здоров'ю і життю потерпілого (звільнити від дії електричного струму, винести із зараженої території, загасити одяг, що горить, тощо);

— визначити характер і тяжкість травми, найбільшу загрозу для життя потерпілого і послідовність заходів щодо його рятування;

— вжити потрібних заходів щодо рятування потерпілого в порядку терміновості (відновити прохідність дихальних шляхів, провести штучне дихання, зовнішній масаж серця, зупинити кровотечу, зафіксувати місце перелому, накласти пов'язку та ін.);

— підтримувати основні життєві функції потерпілого до прибуття медичного працівника або вжити заходів щодо транспортування потерпілого в найближчий медичний заклад.

5.7. Допомога потерпілому, подана не медичним працівником, не повинна заміняти допомогу з боку медичного персоналу і повинна подаватися лише до прибуття лікаря.

5.8. Конкретні дії щодо подання медичної допомоги потерпілому під час різних уражень описані в Інструкції з подання першої (долікарської) допомоги, яка вивчається під час проходження первинного і подальших інструктажів з питань охорони праці.

Узгоджено:
Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (14.12.2010)
Переглядів: 5892 | Теги: відбійний молоток | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці