Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Вівторок, 23.04.2019, 09:12
Головна » Статті » Мої статті

ІНСТРУКЦІЯ ПО ОХОРОНІ ПРАЦІ ПРИ РОБОТІ З ГІДРОПІДЙОМНИКОМ І ТЕЛЕСКОПІЧНОЮ ВИШКОЮ

 

1. Загальні положення

 

1.1. Нагляд за технічним станом механізму і за правильністю його експлуатації повинен бути покладений на відповідального з числа ІТП.

1.2. Для управління підйомником і його обслуговування призначаються особи, які мають право водіння автомобіля, пройшли спеціальне навчання і мають посвідчення водія-машиніста гідропідйомника, а також отримали інструктаж з техніки безпеки на робочому місці.

1.3. До підняття в колисці і управління з неї гідропідйомником допускаються лише робітники, які пройшли спеціальну підготовку. Підняття робітників у колисках допускається лише в присутності і під наглядом водія-машиніста.

 

2. Вимоги безпеки перед початком виконання робіт

 

2.1. Перед початком роботи водій зобов'язаний перевірити всі робочі рухи гідропідйомника до крайніх положень. Перевірку проводять без робітників у колисках при управлінні з нижнього пульту. Підняття робітників у колисках і використання пульту дистанційного управління дозволяється лише після вказаної вище перевірки.

2.2. Шофери-машиністи, допущені до управління телескопічною автовишкою, повинні знати загальні правила техніки безпеки при веденні електромонтажних робіт і пройти перевірку знань з присвоєнням кваліфікаційної групи не нижче 2.

2.3. Робота на несправному гідропідйомнику забороняється.

 

3. Вимоги безпеки при виконанні робіт

 

3.1. Під час роботи гідропідйомника забороняється перебування людей в зоні дії його мачти.

3.2. При виконанні робіт робітники повинні стояти на підлозі колисок, сидіти і стояти на бортах колисок забороняється.

3.3. Для забезпечення стійкості гідропідйомника необхідно встановлювати його на рівному горизонтальному майданчику. При необхідності під башмаки гідроопор повинні бути покладені дерев'яні підкладки з дощок товщиною 4-5 см.

3.4. Забороняється застосовувати як підкладки випадкові предмети, а також встановлювати гідропідйомник біля краю траншеї, котловану, де можливий обвал грунту.

3.5. При невисунутих гідроопорах робота на гідропідйомниках забороняється.

3.6. В кожній колисці гідропідйомника може бути лише по одній людині і сумарне навантаження не повинне перевищувати 200 кг.

3.7. Ніякі додаткові навантаження на мачту не допускаються.

3.8. Установку гідропідйомника для роботи поблизу ліній електропередач виконувати лише з дозволу органів енергонагляду і нарядом-допуском.

3.9. Виконувати роботи на підйомнику в нічний час дозволяється лише при достатньому освітленні робочої зони.

3.10. При всіх помічених неполадках в роботі гідросистеми високого тиску, пультів управління чи технічних вузлів водій зобов'язаний негайно припинити роботу гідропідйомника, вжити заходи до зняття з колисок робітників і лише після цього приступити до ліквідації дефектів.

3.11. Про всі несправності в роботі гідропідйомника водій зобов'язаний повідомити відповідальному за технічний стан гідропідйомника.

3.12. На кожну автовишку повинен бути заведений журнал, в якому, крім заводського паспорта, заносяться результати технічних оглядів та випробувань, дозвіл на експлуатацію, відомості про ремонти автовишки, прізвище і посада відповідального за справний стан, а також прізвища шоферів-машиністів, допущених до роботи на ній.

3.13. У корзині вишки робітники обов'язково повинні закріплюватися запобіжними поясами до її перил. Допускається підняття інструменту і матеріалів масою не більше 10 кг. Забороняється використання телескопічних автовишок ВІ-15 та ВІ-23 для підняття вантажу загальною масою понад 200 кг. Підняття людей одночасно з вантажем забороняється.

3.14. Короткі переїзди по рівній місцевості території будмайданчика з ухилом не більше 6 і при невеликій швидкості (не більше 20 км) дозволяється виконувати з опущеним телескопом без укладання в транспортне положення.

3.15. При роботі автовишки установка бортових упорів обов'язкова.

3.16. При роботі автовишки корзина не повинна торкатися дротів чи металевих і залізобетонних опор. Підняття, зупинку і опускання корзини шофер-машиніст зобов'язаний виконувати за сигналом спостерігача чи робітника.

3.17. Роботи на автовишці слід виконувати, стоячи на дні корзини. Вставати на борт чи проміжні кільця корзини забороняється.

3.18. Забороняється прив'язувати до корзини автовишки поліспасти, блоки, дроти, троси та ін. при натягуванні дротів чи спускові; підняття інструменту та інших предметів дозволяється лише з допомогою мотузки, один кінець котрої повинен в цьому випадку бути у працюючого в корзині, а інший у того, хто стоїть на землі.

3.19. Підняття на висоту, близьку до граничної, а також підняття корзини телескопа поблизу дротів, що перебувають під напругою, повинне виконуватися із зниженою швидкістю (на малих обертах двигуна).

3.20. Категорично забороняється: 

їздити з висуненим телескопом;

їздити з людьми в корзині;

працювати на висоті при швидкості вітру більше 10 м/сек; 

виконувати під час грози роботи автовишки;

перебувати під час роботи автовишки в зоні можливого падіння інструменту чи вантажу з корзини.

3.21. При роботі монтерів на піднятій вишці шофер-машиніст повинен вести безперервне спостереження за працюючими і за станом вишки. В цей час відходити від машини шоферу категорично забороняється. Проїзд під спорудами з габаритом не менше 5 м. (мости, тунелі та ін.) дозволяється лише з укладеною і закріпленою телескопічною мачтою.

 

4. Вимоги безпеки при виникненні аварійних ситуацій

 

4.1. При виявленні в гідропідйомнику несправностей припинити роботу, повідомити майстру, механіку.

4.2. При ураженні електричним струмом, падінні, людини з вишки якомога швидше надати першу медичну допомогу (вивільнити від дії електричного струму).

4.3. Про нещасний випадок слід повідомити майстру (виконробу).

 

5. Вимоги безпеки після закінчення робіт

 

5.1. При приїзді на місце стоянки в ПМК про всі помічені неполадки доповісти механіку і при необхідності скласти заяву на поточний ремонт.

5.2. Привести в порядок спецодяг, інструмент, помити з милом руки.

 


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (23.09.2011)
Переглядів: 5739 | Теги: ГІДРОПІДЙОМНИК ТЕЛЕСКОПІЧНА ВИШКА | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці