1. Загальні положення
1.1.Інструкція визначає організаційні та технічні заходи з електробезпеки, а також профілактику з метою попередження ураження електричним струмом під час експлуатації електричних пристроїв. 1.2.Кожен працівник зобов’язаний знати і точно виконувати правила з електробезпеки, а при виникненні аварійних ситуацій вжити всіх необхідних заходів для врятування людей та майна. 1.3.У приміщеннях, де одночасно експлуатується або обслуговується більше п’яти персональних ПК, на помітному та доступному місці встановлюється аварійний резервний вимикач, котрий може повністю вимкнути живлення приміщення крім освітлення. 1.4.Мережа, що живить устаткування (оргтехніка в кабінетах, верстати в майстернях або дільницях тощо), а також мережа штепсельних розеток для підключення допоміжного устаткування не повинні бути приєднані до шини, щитів і шаф до яких під’єднано ПК. 1.5.Штепсельні розетки повинні бути промарковані з зазначенням напруги (380В, 220В, 127В, 42В) та врахуванням допустимої потужності електроприймачів, що підключаються. 1.6.Лінія електромережі для живлення ПК, периферійних пристроїв ПК виконується як окрема групова трипровідна мережа, шляхом прокладання фазового, нульового робочого та нульового захисного провідників. Нульовий захисний провідник використовується для заземлення (занулення) електроприймачів. Забороняється використання нульового робочого провідника як нульового захисного провідника. 1.7.Електромережі штепсельних з’єднань та електророзеток для живлення персональних ПК, периферійних пристроїв ПК та устаткування для обслуговування, ремонту та налагодження ПК слід виконувати за магістральною схемою, по 3-6 з’єднань або розеток в одному колі.
2. Вимоги з електробезпеки перед початком роботи 2.1.Провести огляд з зовні електророзеток, шнурів, вилок підключення до мережі живлення та заземлення (занулення). 2.2.Забороняється працювати на пошкодженому устаткуванні. 2.3.Перевірити наявність на робочому місці гумового килима. Вимоги з електробезпеки під час виконання робіт
3.1.Необхідно виконувати лише ту роботу, з якої був проведений інструктаж, забороняється передоручати свою роботу іншим особам.
3.2.Забороняється:
– експлуатація кабелів та провідників з пошкодженою ізоляцією або такою, що втратила захисні властивості за час експлуатації; – залишати під напругою кабелі та неізольовані провідники; – застосовувати саморобні подовжувачі, що не відповідають вимогам ПВЕ для переносних електропровідників; – застосовувати для опалення приміщень нестандартне (саморобне) електронагрівальне устаткування або лампи розжарювання; – користуватися пошкодженими розетками, розгалужувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами та іншими електровиробами, а також лампами, скло яких має слід затемнення або випинання; – підвішувати світильники безпосередньо провідниках, що знаходяться під напругою, обгортати електролампи і світильники папером, тканиною та іншими легкозаймистими матеріалами, експлуатувати їх зі знятими плафонами (розсіювачами); – використовувати електроустаткування та прилади в умовах, що не відповідають інструкції з експлуатації підприємств-виробників; – залишати пристрої, що працюють без нагляду на тривалий час; – працювати на устаткуванні без захисних стінок; – переносити пристрої, що підключені до електромережі. Вимоги з електробезпеки 4.1.Щоденно після роботи працівники, котрі закінчили працювати на електроустаткуванні та керівник повинні уважно оглянути всі приміщення, що зачиняються, вимикати електроустаткування, усувати виявленні недоліки. 4.2.Після закінчення роботи слід прибирати робочі місця.
Вимоги з електробезпеки в аварійних ситуаціях 5.1.Необхідно вимкнути живлення усього електроустаткування від мережі. 5.2.У випадках ураження струмом, якщо є потерпілі, треба надати першу медичну допомогу. 5.3.Викликати швидку медичну допомогу за тел. 1-03. 5.4.Сповістити адміністрацію.
|