Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Субота, 20.04.2019, 21:33
Головна » Статті » Мої статті

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ для машиніста екструдера
ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
 для машиніста екструдера
1 Загальні вимоги безпеки .

1.1 . До самостійного обслуговування обладнання лінії екструдування допускаються особи , не молодше 18 років , які пройшли медичний огляд , вступний інструктаж , первинний інструктаж на робочому місці , навчання професії в навчальному комбінаті , які пройшли стажування на робочому місці не менше 12-15 змін під керівництвом особи, призначеної наказом , що має необхідну підготовку і стаж роботи не менше 3 -х років , які пройшли перевірку знань (допуск ) кваліфікованої комісією підприємства .
1.2 . Працівник повинен дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку підприємства , виключити вживання алкогольних , наркотичних і токсичних засобів до і під час роботи. Куріння допускається тільки у встановлених місцях. Працівник повинен знати і виконувати вимоги безпеки при користуванні ліфтом. При ходьбі по сходах необхідно триматися за поручні.
При знаходженні на території дотримуватися запобіжних заходів .
1.3 . При обслуговуванні лини екструдування на працівника можуть впливати небезпечні і шкідливі виробничі фактори:
- Обертові деталі ;
- Електричний струм;
- Шум .
1.4 . Для забезпечення пожежо-і вибухобезпеки екструдерщік здійснює контроль за режимом роботи обладнання ( температура , тиск ) виробляє своєчасну мастило підшипників , очистку магнітного захисту , контроль за натяжкою приводних ременів , за роботою засобів автоматизації та блокування.
1.5 . У випадках травмування працівник чи очевидець повинен негайно повідомити про це начальнику зміни або начальнику цеху , який зобов'язаний організувати допомогу . У разі необхідності потерпілому повинна бути надана лікарська допомога . У разі виявлення несправностей обладнання , порушень технологічного процесу працівник повідомляє про це начальнику зміни , начальнику цеху .
1.7 . Працівник повинен вміти надати першу долікарську допомогу при нещасних випадках : накласти джгут при кровотечах , робити штучне дихання.
1.8 . При виконанні роботи з обслуговування лінії екструдування працівник повинен дотримуватися правил особистої гігієни.
1.9 . Працівник несе відповідальність за порушення вимог цієї інструкції в порядку , встановленому Правилами внутрішнього трудового розпорядку організації та чинним законодавством

2 Вимоги безпеки перед початком роботи.


2.1 . Уважно оглянути робоче місце і перевірити :
- Чи немає на робочому місці сторонніх предметів ;
- Чи вільні проходи ;
- Наявність необхідного інвентарю , інструментів , пристосувань.
2.2 . Перевірити справність обладнання , температуру підшипників , електродвигунів , навантаження :
- Наявність і справність огорож приводів;
- Зовнішнім оглядом перевірити справність електроапаратури та приводів , засобів сигналізації ;
- Справність електроосвітлення , засобів заземлення;
- Роботу аспіраційних мереж .
2.3 . При змінній роботі необхідно ознайомитися з результатами роботи попередньої зміни , з'ясувати всі наявні технічні неполадки в роботі устаткування , їх причини .
2.4 . Забороняється стояти проти вихідного отвору гвинтовий частини під час пуску , наладки та роботи екструдера.
2.5 . Перед пуском обладнання лінії екструдування слід переконатися , що в машинах немає сторонніх предметів , а також у справності всіх механізмів і приладів та наявності огороджень приводів.

3 Вимоги безпеки при виконанні роботи.

3.1 . Обертові частини і механізми повинні бути огороджені з усіх боків. Виступаючі кінці валів повинні бути закриті глухими футлярами .
3.2 . забороняється :
· Проштовхувати суміш руками або якими - або іншими предметами в прийомну лійку екструдера ;
· Виробляти пуск екструдера з забитої продуктом гвинтовий частиною ;
· Прочищати отвір вихідний втулки при працюючому екструдері .
· У процесі демонтажу вихідного склянки перебувати обслуговуючому персоналу перед гвинтовий частиною. Слід враховувати , що під тиском переробляється суміші вихідний стакан може бути відкинутий вперед , а гаряча суміш потрапити в очі та обличчя . Демонтаж проводити після охолодження гвинтовий частини до температури не більше 40 0С;
· Виробляти розбирання гвинтовий частини при температурі вище 900С без термостійких рукавиць.
3.3 . При обслуговуванні сепаратора А1- БІС- 12 :
а ) очистку сит проводити за допомогою ручної щітки , при цьому не ставати на огородження або станину ;
б) прибирання під сепаратором виробляти щіткою з довгою ручкою ;
в) при виникненні дисбалансу ексцентрикового приводу валу і ситового кузова і появу значної вібрації машину слід зупинити і отбалансировать ;
г) не слід під час роботи сепаратора ставати на сітовеечние кузов , очищати руками осадові камери;
3.4 . Приводні вали редуктори , муфти , що приводять у рух шлюзові затвори , повинні бути надійно огороджені.
3.5 . Опробування обертання крильчатки шлюзового затвора повинно проводитися від руки за кінець вала , обертання крильчатки за лопаті забороняється .
3.6 . При попаданні в шлюзовий затвор стороннього предмети або його завалу продуктом , вилучення стороннього предмета або ліквідація завалу повинні проводитися після відключення електродвигуна від ел . мережі та повної зупинки обертання крильчатки.
3.7 . Стаціонарні ланцюгові транспортери і шнеки повинні бути укладені в міцні короба зі знімними кришками. Кришки повинні бути закриті . Під знімними кришками повинні бути встановлені запобіжні грати . Робітники повинні пам'ятати , що відкриті люки не тільки сприяють запиленню цеху , але і створюють небезпеку випадкового потрапляння рукою або ногою в робочу зону ланцюгового транспортера або шнека , що може бути причиною травми.
3.8 . При завалі ланцюгового транспортера , шнека або потрапляння в них стороннього предмета , вилучення предмета або ліквідацію завалу машини можна робити тільки при повній зупинці машини. Завал норії можна ліквідувати тільки після повної її зупинки спеціальним скребком.
Скребок повинен знаходитися в руці вільно , закріплювати його на кисті руки забороняється .
4 Вимоги безпеки при технічному обслуговуванні.

4.1 . Особи, які виконують роботи з технічного обслуговування лінії екструдування , повинні працювати в спеціальному одязі , головному уборі і мати при собі термостійкі рукавиці.
4.2 . Перед початком роботи по всіх видах технічного обслуговування необхідно :
· Перевірити наявність і якість кріплення заземлюючих елементів;
· Відключити електродвигун приводу від мережі .
4.3 . Затягування гайок виробляти тільки стандартними ключами.

5 Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.

5.1 . До аварійних або нещасним випадкам можуть привести :
- Попадання в обладнання стороннього предмета ;
- Наявність напруги на корпусах обладнання;
- Пробуксовування приводних ременів;
- Поява сторонніх звуків при роботі обладнання ;
- Пошкодження , іскріння або загоряння проводки або електрообладнання;
- Завал обладнання продуктом.
5.2 . При виникненні аварійних ситуацій лінію екструдування необхідно негайно зупинити , повідомити начальнику зміни або начальнику цеху .
5.3 . У випадках травмування потерпілому необхідно надати першу долікарську допомогу , при необхідності викликати швидку допомогу.

6 Вимоги безпеки після закінчення роботи .

6.1 . Провести видалення пилу , патьоків мастила з зовнішньої поверхні обладнання , використовуючи при цьому щітку - кмітливість , для прибирання підлоги - щітку з довжиною ручкою.
6.2 . Повідомити про несправності , помічені під час роботи , начальнику зміни , начальнику цеху , по зміні - змінника .
6.3 . Після закінчення зміни працівник повинен прибрати спецодяг в гардероб.
6.4 . Залишатися в цеху , на території підприємства після закінчення зміни без відома керівництва не допускається.Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (20.12.2011)
Переглядів: 3284 | Теги: екструдер | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці