Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 26.04.2019, 04:42
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці для методиста з бібліотечних фондів

I. Загальні вимоги безпеки

 

1.1.Методист з бібліотечних фондів повинен:

-Знати свої посадові обов'язки та інструкції з охорони праці.

-Пройти вступний інструктаж та інструктаж на робочому місці.

-Керуватися у своїй роботі правилами внутрішнього розпорядку.

1.2.Небезпека травматизму в роботі методиста з бібліотечних фондів може виникнути:

-При ввімкненні електроприладів;

-При порушенні правил особистої безпеки.

1.3. В приміщенні бібліотеки методист з бібліотечних фондів повинен користуватися лампами закритого типу.

1.4.Не пересувати самостійно книжкові стелажі .

1.5.Не займатися ремонтом електроприладів, що вийшли з ладу.

1.6. Не допускати перебування сторонніх осіб у книгосховищі.

1.7. Не допускати захаращення бібліотеки сторонніи предметами.

 

II. Вимоги безпеки перед початком роботи

2.1. Перевірити справність електроосвітлення;

2.2. Провітрити приміщення;

2.3. Перевірити стійкість книжкових стелажів;

2.4. Перевірити санітарно-гігієнічний стан приміщення.

 

III. Вимоги безпеки під час роботи

3.1. Стежити за дотриманням порядку і дисципліни в бібліотеці;

3.2. Не залишати приміщення бібліотеки без нагляду;

3.3. Не допускати захаращення бібліотеки та проходів між книжковими стелажами сторонніми предметами.

 

IV. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1.Перевірити санітарний стан робочих місць;

4.2. Прибрати книги та підшивки газет, що використовувалися працівниками відділу освіти в роботі, на стелажі і книгосховище;

4.3. Вимкнути електроприлади, закрити бібліотеку на ключ

4.4. Про всі недоліки, виявлені під час роботи, повідомити завідуючого РМК або начальника відділу освіти.

 

V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

 

5.1. При виявленні пожежі негайно викликати пожежну частину за телефоном 101, повідомити завідуючого РМК.

5.2.Не усувати самому несправностей електромережі та електрообладнання, а вимкнути загальне електропостачання.

5.3. Вжити заходи згідно з планом евакуації на випадок пожежі, та вивести відвідувачів у небезпечне місце. Організувати роботу щодо збереження державного майна.

5.4. При появі сторонньої особи, яка застосовує протиправні дії щодо його безпеки життєдіяльності або оточуючих, викликати міліцію за телефоном 102.

5.5. У випадку травмування себе, або інших працівників необхідно звернутися до медичного працівника, викликати швидку допомогу 103 або за необхідності надати першу долікарську допомогу, повідомити завідуючого РМК.

 

Розробив  _________________

 

Погоджено_________________

:44.9pt�zkrP��-e'>

 

 

Розробив  _________________

 

Погоджено_________________

�  <� <n�P��-�омиванні труб із застосуванням стиснутого повітря тиском 0,3 – 0,4 МПа (3 – 4 кгс/см2) не знаходитись в камерах та колодязях, де встановлені засувки, вентилі, крани та інша арматура; відкривати засувку на дренажній трубі тільки в перервах подачі стисненого повітря.

 

3.22.  Перевірити справність арматури, кріплення і законтрення фланців, а також надійність тимчасових заглушок при гідравлічному випробуванні (опресовуванні) систем теплопостачання та водопроводу; підвищувати та понижати тиск  на випробовуваних системах (ділянках трубопроводів) поступово; не виправляти дефекти, що виявились при випробуванні на трубопроводі або арматурі, що знаходяться під тиском.

3.23.  Установити біля закінчень труб надійні щити для захисту від окалини, піску при продуванні трубопроводів; не знаходитись навпроти або поблизу незахищених кінців труб, що продуваються.

3.24.  Огородити місце виконання робіт добре видимими вдень та вночі сигнальними знаками при роботах по ремонту трубопроводів, зв’язаних із відкриванням каналів; ділянку трубопроводу, що ремонтується, відключити з двох сторін заглушками або перекрити вентилями (закритими на замок); в цьому випадку на обох вентилях вивісити плакати "Не включати – працюють люди”; відкривання каналів проводити тільки після особистого дозволу керівника робіт.

3.25. Дотримуватись заходів безпеки при роботі в траншеях та колодязях; не знаходитись в траншеях та колодязях під час опускання в них труб, фасонних частин та арматури; розтрубні труби опускати рострубом вверх; не скочувати труби ломами та вагами, а також не користуватись розпірками кріплення траншей в якості опор для труб.

3.26.  Зволожувати ізоляцію трубопроводів, що розбираються, для запобігання пороховиділенню; при відновленні ізоляції із застосуванням дроту не залишати кінці дроту не загнутими, не застосовувати не відпалений дріт.

3.27.  Проводити за допомогою гарячої води або пари відігрівання заморожених ділянок трубопроводів, а також арматури, що знаходиться в колодязях або неопалюваних приміщеннях; для цього ділянки або пристрої, що підлягають відігріванню, обгортають ганчірками і поливають гарячою водою; відігрівання парою проводити за допомогою шланга, по якому пара пропускається у замерзлий трубопровід через зняту фасонну частину або пробитий отвір (відігрівання замерзлих ділянок за допомогою відкритого вогню, включаючи паяльні лампи, забороняється).

3.28.   Приступати до робіт по очищенню та ремонту котла тільки після повного його охолодження (ці роботи повинні виконуватись бригадою в складі не менше двох чоловік, один з яких повинен знаходитись ззовні, щоб у випадку необхідності надати допомогу працівнику, що знаходиться у котлі); при виконані робіт в котлах, топках та газоходах одягати спеціальний одяг, а також застосовувати лямочний страхувальний пояс з запобіжним канатом та захисні окуляри; при очищенні котлів від сажі та накипу піддувальні дверцята та шибери димоходів закріплювати у відкритому положенні; при лугуванні та кислотному очищенні котлів працювати в захисному одязі та захисних окулярах.

3.29.   Виконувати роботи в колодязях тільки в складі бригади з 3-х чоловік (проводити роботу одній людині забороняється); роботи виконувати з дотриманням наступних заходів безпеки:

3.29.1.  відкрити люк колодязя спеціальним гаком (забороняється роботи це руками або за допомогою випадкових предметів);

3.29.2.  відкритий люк колодязя огородити, виставити біля колодязя автодорожній знак "Інші небезпеки”;

3.29.3.  перевірити відсутність у колодязі вибухонебезпечних і токсичних газів за допомогою індикатора газу;

3.29.4.  виявлений газ видалити з колодязя інтенсивним нагнітанням в нього свіжого повітря або наповненням його водою з наступним відкачуванням; після видалення газу провести повторну перевірку індикатором газу;

3.29.5.  одягнути страхувальний пояс, до пояса прикріпити канат або трос, вільний кінець якого передати іншому робітнику, який повинен тримати його наверху обкрученим один раз навколо якого-небудь надійно закріпленого предмету (довжина каната (троса) за межами колодязя повинна бути не меншою ніж 3 м); при неможливості повного видалення токсичного газу з колодязя або неперервному його надходженні працювати тільки із шланговим протигазом, кінець шланга при цьому повинен виходити за межі колодязя.

3.30.Працювати в захисних окулярах при пробиванні отворів у стінах та перекриттях для прокладання труб або кріплення опор та підвісок; збирання стояків систем опалення, водопроводу та каналізації проводити в рукавицях та захисних окулярах; труби та трубні заготовки не притуляти до стін будівель та тимчасових споруд.

3.31.  Просушити внутрішню частину труб до набивання їх  піском для згинання в гарячому стані; при простукуванні та набиванні труб піском, нагріванні та охолодженні їх водою працювати в захисних окулярах та рукавицях.

3.32. При користуванні паяльною лампою:

3.32.1.  перевірити її герметичність;

3.32.2.  заправляти не більше ніж на 3/4 місткості її резервуару і тільки передбаченим для даного типу лампи пальним;

3.32.3.  загвинтити пробку, що закриває наливну горловину, не менше ніж на чотири витки різьби;

3.32.4.  слідкувати за регулюванням полум’я;

3.32.5.  випускати повітря з резервуару лампи тільки після припинення горіння та повного охолодження горілки.

3.33.  Не торкатись забрудненими руками до кисневих балонів і не допускати, щоб на них попадало масло, оскільки поєднання навіть незначної кількості масла (жиру) із киснем може викликати вибух.

3.34.  Користуватись  окулярами та шоломом-маскою з захисними склофільтрами марки ТС-3 (Е-2 при силі зварювального електроструму до 200 А, Е-3 для електроструму 200 – 400 А, Е-4 для електроструму понад 400 А) при роботі сумісно з електрозварювальником.

3.35.  Не торкатись до електрообладнання та електропровідників (кабелів) і не відкривати дверці розподільних електрощитів при виконанні робіт у виробничих та інших спорудах та приміщеннях.

 

Робітнику забороняється:

3.36.  Працювати у несправному або без спецодягу та засобів індивідуального захисту.

3.37.   Працювати на несправному обладнанні та з несправним інструментом.

3.38.  Працювати при недостатньому освітленні.

3.39.   Умикати електроустаткування мокрими руками.

3.40.  Відкривати й знімати запобіжні пристрої, огородження під час роботи устаткування, обладнання тощо.

3.41.  Самостійно усувати несправності устаткування, обладнання, яке знаходиться на гарантійному або сервісному обслуговуванні, при виявленні несправностей негайно припинити роботу і викликати спеціаліста, що здійснює їх обслуговування.

3.42.  Користуватись обладнанням, устаткуванням, приладами, апаратами тощо без попереднього навчання роботи з ними.

3.43.  Користуватись саморобними електронагрівальними приладами.

3.44.  Палити та приймати їжу на робочому місці, це слід робити в спеціально відведених місцях.

3.45.  Використовувати у пожеже- і вибухонебезпечних приміщеннях або без викликаної виробничою необхідністю потреби відкрите полум”я, легкозаймисті та горючі речовини, кислоти, ртуть, інші сильнодіючі та отруйні речовини.

 

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1. Після закінчення роботи необхідно вимкнути обладнання. При відключенні механічного та теплового обладнання вимикаються пакетні перемикачі та кнопкові станції, після цього вимикаються рубильники, магнітні пускачі та станції управління. При вимиканні газового обладнання необхідно перекрити подачу повітря до пальників, закрити їх крани і загальний кран на газопроводі.

4.2. Вимикати вилки слід за корпус.

4.3. Прибрати робоче місце. Звільнити його від відходів виробництва, винести сміття, звільнити проходи.

4.4. Почистити, помити інвентар, інструмент, скласти його у відведене для нього місце.

4.5. Зняти спецодяг, покласти його у відведене для цього місце.

4.6. Доповісти керівнику робіт про всі недоліки, які мали місце під час роботи.

 

5. Вимоги безпеки в аварійній ситуації

5.1. Негайно відключити від мережі електрообладнання.

5.2. Не допускати в небезпечну зону сторонніх осіб.

5.3. Повідомити про те, що сталося, керівника робіт.

5.4. Якщо стався нещасний випадок, необхідно надати потерпілому першу медичну допомогу, а в разі потреби викликати "швидку медичну допомогу".

5.5. Якщо сталася пожежа, викликати пожежну частину та приступити до гасіння підручними засобами пожежегасіння.

5.6. В усіх випадках виконувати вказівки керівника робіт по ліквідації аварійної ситуації.

 

Розробив  _________________

 

Погоджено_________________


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (17.06.2012)
Переглядів: 1175 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці