Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Понеділок, 23.12.2024, 00:37
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці для помічника вихователя

1. Загальні вимоги безпеки
1.1. Інструкція встановлює порядок безпечного ведення робіт помічниками вихователя в приміщеннях, на території ДНЗ та інших місцях, де працівник виконує доручену роботу.
1.2. Вимоги інструкції з охорони праці є обов’язковими для виконання працівниками відповідно до Закону України “Про охорону праці” і Кодексу законів про працю України.
1.3. Перед призначенням на роботу і періодично, раз на півріччя, помічник вихователя ДНЗ повинен проходити медичний огляд.
1.4. Один раз на три роки помічник вихователя проходить навчання з питань охорони праці (безпеки життєдіяльності) з подальшою перевіркою знань.
1.5. У разі виконання робіт, які не передбачені трудовою угодою або на які не оформляються розпорядження чи інші документи, помічник вихователя повинен одержати цільовий інструктаж на робочому місці.
1.6. Помічник вихователя повинен знати правила пожежної безпеки й уміти користуватися первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками).
1.7. Про виявлені несправності обладнання, устаткування, пристроїв, інші небезпечні фактори та нещасні випадки, які трапилися в ДНЗ, помічник вихователя повинен повідомити завідувача ДНЗ.
1.8. Забезпечувати створення травмобезпечного середовища.
2. Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1. Помічник вихователя повинен одягти відповідний до професії спецодяг (халат, фартух, рукавички тощо), який зберігається в шафі.
2.2. Упорядкувати робоче місце, не захаращувати проходи, перевірити стан підлоги (наявність предметів, пошкоджень, які заважають пересуванню; розлитих рідин, що робить підлогу слизькою) та освітлення.
2.3. Впевнитися в справності та наявності інвентарю з відповідним маркуванням, засобів індивідуального захисту.
3. Вимоги безпеки під час роботи
3.1. Бути уважним до дітей – не залишати їх без нагляду.
3.2. Подавати їжу дітям з кухні трохи охолодженою.
3.3. Подавати їжу з кухні в закритому посуді з маркуванням (група, страва) і в той час, коли в коридорах на сходах немає дітей.
3.4. Не залучати дітей для одержання їжі з кухні та роздачі гарячих страв під час чергування в групі.
3.5. Під час прийому їжі стежити, щоб діти правильно користувалися столовими приборами, попереджати їх про можливі опіки гарячою їжею.
3.6. Для пиття дітям давати тільки кип’ячену воду і в індивідуальних чашках, зберігати її в чистій посудині; у літній період стежити, щоб вода не була холодною.
3.7. Мити столовий та чайний посуд лише за відсутності дітей.
3.8. Не вмикати і не вимикати будь-яке обладнання, яке не відповідає вимогам цієї роботи.
3.9. Стежити за тим, щоб підлога в приміщенні була чистою та сухою, негайно прибрати з підлоги крихти, шматки, битий посуд, а також розлиті рідини та жири.
3.10. Під час прибирання приміщення користуватися щіткою, совком, ганчіркою, а не прибирати сміття безпосередньо руками. Підмітати, заздалегідь зволожуючи підлогу. Користуватися пилососом згідно з інструкцією заводу-виробника.
3.11. Для миття підлоги користуватися теплою водою, остерігатися скалок і цвяхів у підлозі.
3.12. Проводити вологе прибирання приміщення з використовуванням мийних засобів (мила, кальцинованої соди та інших мийних засобів) з відкритими вікнами або фрамугами; підлогу мити двічі на день, меблі, радіатори та підвіконня витирати вологою ганчіркою.
3.13. Мийні та дезінфікуючі засоби тримати в закритому посуді з маркуванням у недоступному для дітей місці.
3.14. Бути обережним під час миття порцелянового та скляного посуду, негайно здавати до комори посуд із тріщинами.
3.15. Під час обливання посуду окропом відходити від мийки на відстань близько 0,5 м.
3.16. Користуватися тільки інвентарними драбинами із залізними наконечниками чи ґумовими фіксаторами, що не допускають зісковзування по підлозі чи землі. Не дозволяється працювати на переносній драбині вдвох, користуватися замість драбин випадковими підставками, ящиками та іншими предметами.
3.17. Перш ніж пересувати столи, полиці, шафи та інший інвентар, перевірити їх та прибрати з поверхні предмети, які можуть упасти.
3.18. У період виявлення захворювання здійснювати дезінфекцію, уживати загальних санітарних заходів відповідно до вказівок лікаря.
4. Вимоги безпеки на ігровому майданчику, ділянці
4.1. Під час виходу з приміщення з метою забезпечення нормального руху дітей сходами вихователь повинен іти першим, помічник вихователя – останнім. Першу групу готових до прогулянки дітей виводить вихователь і чекає з дітьми біля виходу з будинку, інших одягає й супроводжує помічник вихователя. Не дозволяється відправляти дітей на майданчик із групи і в групу з майданчика без супроводу дорослого.
4.2. У разі виходу на прогулянку з дітьми за межі ДНЗ треба мати не менше двох працівників, причому необхідно дотримуватися правил дорожнього руху; у разі переходу вулиці слід зупинити дітей біля переходу, помічнику вихователя – стати з червоним прапорцем на проїжджій частині дороги, що буде сигналом для припинення руху транспорту. Після повної зупинки транспорту діти переходять вулицю з вихователем, помічник вихователя переходить вулицю останнім. Об’єднувати групи (більше двох) не дозволяється.
4.3. Під час проведення занять на ділянці ДНЗ, у куточку природи стежити, щоб діти не вживали рослини, ягоди, гриби. На ділянці, у куточку природи не повинно бути отруйних рослин, ягід, а також рослин із колючим і гострим листям та плодами.
4.4. Для вологого прибирання павільйонів користуватися теплою водою, остерігатися скалок і цвяхів у підлозі. Використовувати інвентар за призначенням.
5. Вимоги безпеки після закінчення роботи
5.1. Упорядкувати робоче місце, вимкнути все електрообладнання; необхідний інвентар, спецодяг, посуд зберігати в спеціально відведених місцях.
5.2. Увесь посуд та інвентар вимити й висушити, розставити на місця.
5.3. По закінченні роботи вимкнути освітлення в групі, перевірити стан приміщення, здати групу вихователю.
5.4. Зняти спецодяг і вимити руки й обличчя.
6. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
6.1. У разі будь-якої аварійної ситуації помічник вихователя повинен негайно повідомити завідувача ДНЗ.
6.2. Якщо електроенергію відключено, терміново вимкнути все електрообладнання, яке знаходиться в роботі, підключення його здійснювати тільки після подачі напруги, яка відповідає нормам, в електромережу.
6.3. У випадку аварії в системі водопостачання чи каналізації терміново перекрити крани водопостачання, викликати аварійну службу “Водоканалу” й сповістити завідувача ДНЗ.
6.4. У випадку пожежі (чи загоряння) необхідно:
– вжити заходів щодо евакуації дітей із приміщення відповідно до плану евакуації, у разі потреби звернутися по допомогу до інших працівників;
– негайно повідомити пожежну охорону телефоном “101”;
– сповістити завідувача ДНЗ чи особу, яка його заміщує;
– негайно розпочати гасіння пожежі, для цього використовувати всі наявні засоби пожежогасіння.
6.5. У випадку травмування дітей або працівників ДНЗ надати першу (долікарську) допомогу, звернутися до старшої медичної сестри або в разі необхідності викликати швидку допомогу. Під час надання першої (долікарської) допомоги слід використовувати тільки стерильні засоби, препарати з аптечки, що зберігаються в спеціальному місці.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (24.04.2014)
Переглядів: 4824 | Теги: помічник вихователя | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці