Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Четвер, 25.04.2024, 17:23
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці для скляра-складальника склопакетів

1 ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ 
1.1. До виробництва робіт склярем - складальником склопакетів допускаються особи старше 18 років, які пройшли медичний огляд і визнані придатними за станом здоров'я до даних видів робіт. 
1.2. Особи, які допускаються до роботи по нарізці скла, збірці склопакетів повинні пройти вступний та первинний на робочому місці інструктажі з охорони праці, навчання безпечним методам роботи під керівництвом начальника цеху, майстра або досвідченого працівника протягом 7-14 змін, перевірку знань вимог охорони праці. 
1.3. При зміні технологічного процесу або удосконаленні електроінструменту, пневмоінструменту, верстатів і т.п. працюючі повинні отримати позаплановий інструктаж з охорони праці. 
1.4. Працівникові перед допуском до роботи повинні бути видані спецодяг, спецвзуття, індивідуальні захисні пристосування відповідно до типових галузевих норм. 
1.5. Спецодяг, спецвзуття та засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) необхідно використовувати строго за призначенням. При обробці металу, скла, інших деталей, заточенню інструментів надягати захисні окуляри (класифікація (маркування) ЗІЗ за захисними властивостями - ДТ), при перенесенні великих стекол надягати будівельну каску. 
1.6. Місця, де і над якими виробляються скляні роботи, необхідно огороджувати і влаштовувати настили для запобігання працюючих від можливого падіння склопакетів та інших предметів. 
1.7. Працювати дозволяється тільки у встановлений час, виконувати слід тільки ту роботу, яка доручена майстром (виконробом або іншим керівником робіт). Дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку. 
1.8. Забороняється з'являтися на робочому місці в стані алкогольного сп'яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних засобів, психотропних чи токсичних речовин, а також забороняється розпивати спиртні напої, вживати наркотичні засоби, психотропні або токсичні речовини на робочому місці, території організації або в робочий час. 
1.9. Палити дозволяється тільки в спеціально встановлених місцях. Пам'ятати про особисту відповідальність за дотримання правил охорони праці та безпеки інших працівників. 
1.10. Не допускати присутності на робочому місці сторонніх осіб. 
1.11. Працювати необхідно тільки справним інструментом. Рукоятки ручного інструмента повинні бути міцно насаджені, мати гладку поверхню без тріщин і задирок. 
1.12. Інструменти і пристосування слід використовувати тільки за їх призначенням. 
1.13. При роботі з устаткуванням по збірці склопакетів можлива дія наступних небезпечних факторів: 
 небезпечна напруга в електричному ланцюзі, що виникає у разі пошкодження (пробою) ізоляції струмоведучих частин; 
 обертові частини електроінструменту, пневмоінструменту, верстатів; 
 отлетающие частки металу, скла; 
 гострі кромки задирок оброблюваної поверхні скла, дистанційної рамки; 
 розрив повітряного шланга. 
1.14. Невиконання працюючим правил і інструкцій з охорони праці розглядається як порушення трудової дисципліни, винні в цьому залучаються до відповідальності згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку. 

2 ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБІТ 
2.1. Отримати вказівки від майстра або начальника цеху про порядок виробництва роботи і безпечних прийомах її виконання. 
2.2. Отримати інструмент, перевірити його справність, переконатися в наявності заземлення електроінструментів. Інструменти і матеріали розташувати в порядку черговості їх використання. 
2.3. Привести в порядок робочий одяг: застебнути вилоги рукавів, заправити одяг і застебнути її на всі гудзики. Не працювати в легкому взутті (тапочках, сандалях і т.п.). 
2.4. Оглянути робоче місце, прибрати все, що може перешкодити роботі. 
2.5. Перевірити освітленість робочого місця: світ не повинен зліпити очі. Забороняється користуватися на верстатах і верстатах місцевим освітленням при напрузі вище 42 В. 
2.6. При використанні переносний електричної лампи перевірити, чи є на лампі захисна сітка, чи справні шнур і ізоляційна гумова трубка. Напруга переносних ламп має бути не вище 12 В. 
2.7. Перевірити справність необхідного для роботи інструменту. 
2.8. До початку роботи необхідно переконатися в справності верстата, наявності огороджень рухомих механізмів, перевірити роботу верстата на холостому ходу. Про несправності верстата негайно повідомити майстра і до усунення несправності до роботи не приступати. 
2.9. Забороняється працювати на несправному й не має необхідних огороджень верстаті. Самому ремонт не виробляти. 
2.10. Про всі виявлені неполадки як перед початком роботи, так і під час роботи повідомити майстра і до їх усунення до роботи не приступати. 
2.11. Бути уважним і не відволікатися на сторонні справи, розмовами не відволікати інших. 
2.12. Стежити за чистотою і порядком на робочому місці; не захаращувати проходи і проїзди, не допускати скупчення заготовок, готових виробів і відходів у робочого місця. 
2.13. Щоб попередити поранення рук при перенесенні скла, слід надягати рукавиці і накладати на гострі грані скла подушки з дрантя або іншого м'якого матеріалу і застосовувати присоски. 
2.14. До початку робіт слід привести в порядок своє робоче місце, прибрати все зайве з робочого столу і біля нього, зручно і стійко розташувати скло, приготовлене для різання, і ящики для відходів. 
2.15. Перед початком роботи необхідно переконатися в безпеці робочого місця і, якщо потрібно, привести його в порядок. 
2.16. Робоче місце і проходи до нього повинні бути достатньо освітлені. 
2.17. Інструменти, застосовувані для виробництва скляних робіт, повинні бути добре укріплені на ручках. 
2.18. Для запобігання від порізів леза інструментів, що використовуються для накладання замазки, повинні бути абсолютно тупими і не мати іржавих плям. 
2.19. Скла, застосовувані для виготовлення склопакетів, повинні бути товщиною не менше 3 мм. 
2.20. Матеріали і комплектуючі деталі, які використовують для виготовлення склопакетів, повинні відповідати вимогам нормативної документації. 
2.21. Застосовувані герметики повинні мати властивості і міцність, забезпечують потрібні характеристики склопакетів. 
2.22. Перед виїмкою скла з ящиків заводської упаковки оглянути листи на наявність тріщин та інших дефектів. 
2.23. Скло повинно зберігатися в закритих, сухих, опалюваних приміщеннях в розпакованому вигляді, перекладене папером або іншими перекладочним матеріалами. 
2.24. При зберіганні листи скла повинні бути встановлені на стелажі або піраміди на гумових або повстяних прокладках в похилому положенні з кутом нахилу до вертикалі від 5 до 15 °. 
2.25. Допускається зберігати скло у тарі (крім контейнерів) за умови, якщо тара, прокладочні та пакувальні матеріали не піддавалися зволоженню. 
3 ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ 
3.1. Ящики зі склом, склопакетами слід ставити вертикально, а не плазом, під ухилом 5-15 °. 
3.2. Вітринне скло працюючі повинні виймати руками або із застосуванням вакуумних присосок, стоячи з 2 сторін ящика (за допомогою інших працюючих, якщо скло важке), та обережно ставити на підкладки. Потім під скло підводять спеціальні носильні ремені. 
3.3. При укладанні та зніманні ящиків зі склом треба знаходитися з торцевого боку ящика. 
3.4. Всілякі операції зі склом і склопакетами (установка в ящик, перестановка, навантаження, розвантаження і т.д.) слід виконувати в рукавицях (Мі). 
3.5. Групові роботи з переміщення ящиків зі склом, склопакетами треба виконувати за командою старшого. 
3.6. Важкі скла великих розмірів повинні переносити кілька робочих на ременях (в дві, а іноді і чотири пари). При цьому слід йти в ногу, щоб не було розгойдування або коливання скла. 
3.7. Вітринне скло та скло великих розмірів слід переносити за допомогою спеціальних лямок (носильні ремені) у вертикальному положенні спільно з іншими працюючими. 
3.8. При перенесенні скло, склопакет тримати збоку. Нести скло, склопакет, тримаючи його перед собою, а також в горизонтальному положенні забороняється. 
3.9. При перенесенні лист скла необхідно брати однією рукою знизу, а другий зверху. 
3.10. Підніматися по сходах зі склом в руках забороняється, а також переносити його при силі вітру більш 10 м / сек. 
3.11. До місця робіт скло, склопакети слід переносити у вертикальному положенні в спеціальних легких ящиках з тонких дощок або фанери з 2 ручками. 
3.12. Витягувати скла великого розміру з ящика за допомогою дерев'яної рами піддону, виготовленої за розміром скла, або за допомогою похилого розкрійного стола, при цьому необхідно надіти будівельну каску. 
3.13. Підйом і переноску склопакетів до місця їх установки, складування виробляти із застосуванням відповідних безпечних пристосувань, вакуумних присосок або в спеціальній тарі. 
3.14. Розкрій скла робити в окремому приміщенні на столах-верстаках. Поверхню верстата повинна бути обшита повстю або сукном. 
3.15. Щоб не поранити руки, необхідно періодично стіл-верстак для розкрою скла очищати сухою щіткою від крихти. 
3.16. Для відмірювання скла необхідно застосовувати розсувні шаблони і безпечну рухому лінійку. 
3.17. Перед різкою брудне і мокре скло протерти і висушити. При різанні в зимовий час скло попередньо відігріти. 
3.18. При різанні скла, дистанційної рамки і прибиранні відходів надіти захисні окуляри (ДТ). 
3.19. Забороняється різати скло на коліні або випадкових предметах. 
3.20. Бій скла і відходи збирати в рукавицях (Мп) в ящик і в міру накопичення видаляти з майстерні, так як залишені на підлозі або на верстаті обрізки і уламки скла можуть стати причиною поранення. 
3.21. Ламати скло необхідно тільки після прочерчивания алмазом або склорізом. 
3.22. При обламуванні товстого скла і залишилися задирок в губки плоскогубців затискати м'які прокладки (повсть, фетр, суконні ганчірки і т.д.). 
3.23. При обробці скла абразивним інструментом (зняття фасок, свердління отворів, шліфування і т.д.) користуватися захисними окулярами (ЗП), респіраторами та гумовими рукавичками (Вн). 
3.24. Скляр - складальник склопакетів зобов'язаний працювати в нарукавниках (Вн) і фартуху (Вн) (закриваючому ноги нижче колін). 
3.25. При очищенні рам від битих стекол, при розбиранні склопакетів слід надягати захисні окуляри (ДТ). 
3.26. Не слід різати брудне і мокре скло, його необхідно протерти по лінії різу. 
3.27. При різанні скла алмазами і сталевими склорізами необхідно користуватися напальчниками зі шкіри або гуми. 
3.28. При різанні скла необхідно застосовувати алмаз або склоріз в залежності від товщини скла. Алмази нумеруються по величині каменю: алмази № 1 та № 2 (самий м'який камінь) застосовувати для різання 2-міліметрового скла; алмаз № 3 - 3-міліметрового; № 4 - 4-міліметрового; алмаз № 5 - 5-міліметрового, дзеркального; алмаз № 6 (найбільший алмазний камінь) - пресованого скла. 
3.29. При різанні скла необхідно дотримуватися таких правил: 
 не різати скло без розсувних шаблонів і безпечної рухомій лінійки; 
 звертати увагу на положення ріжучої грані алмаза: гострий кут його повинен бути звернений вперед в напрямку різання скла; 
 не доторкатися алмазом до яких-небудь твердим предметів: металу, каменю; 
 не впускайте алмаз на підлогу, так як грань його може змінити напрямок; 
 не різати брудне скло, що має нерівності, пухирці, камені від нерозплавленого піску, матовий наліт чи засмагу; 
 при різанні скла алмаз тримати вертикально; 
 НЕ зривати алмаз з кромки скла до закінчення різання. 
3.30. Скла, принесені з морозу, дозволяється різати тільки в теплому приміщенні після відігрівання і їх повного висихання. 
3.31. Різати скла, навіть найдрібніші, чи не на верстаті забороняється. 
3.32. При використанні електростеклорез напруга струму повинен бути не вище 42 В. 
3.33. При роботі електростеклорез необхідно дотримуватися обережності, щоб уникнути опіків і поразки електрострумом. 
3.34. Якщо зроблена алмазом проріз недостатньо глибока, треба зробити повну проріз поруч з першою або із зворотного боку на тому ж місці. 
3.35. Ламати скло без прочерчивания склорізом або алмазом забороняється. 
3.36. Найкраще ламати скло об край верстака, а вузькі кромки скла відламувати склорізом, захоплюючи його прорізами оправи або спеціальним інструментом. 
3.37. При хорошому надрізі скло ламають, вхопивши за краї руками. При невеликому затуплении алмазу або різанні сталевим склорізом точно по лінії різу слід простукать знизу оправою склоріза або іншим інструментом доти, поки не з'явиться початкова тріщина, потім ламати скло. 
3.38. Для запобігання від порізів леза інструменту, що використовується для накладання замазки на склопакети, повинні бути абсолютно тупими і не мати іржавих плям. 
3.39. Забороняється протирати руки тієї ж ганчіркою, якою протирають скло. 
3.40. При роботі на торцювальної пилі сом-190 переконатися: 
 в справності кожуха захисту пилки, його рухливості; 
 цілісності корпусу верстата; 
 правильності установки пилки та її справності; 
 підключенні верстата до Електроісточник (220 Вт), цілісності проводів, кнопки, включателя; 
 справності роботи на холостому ходу; 
 наявності спеціальних пристосувань для кріплення дистанційної рамки. 

3.41. забороняється: 
 підштовхувати (надсилати) руками дистанційну рамку при пробуксовці; 
 виробляти регулювання при включеній пилі; 
 працювати без захисних окулярів і шумопоглинаючих навушників, достатнього освітлення; 
 торкатися руками рухомих частин верстата; 
 облокачиваться на верстат; 
 залишати верстат включеним, йдучи з робочого місця навіть на короткий час. 
4 ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ 
4.1. При аварії на виробництві негайно повідомити про це майстра і начальнику цеху.
4.2. У разі захворювання або отримання навіть незначної травми припинити роботу, особисто або через колег по роботі повідомити про це майстра і звернутися в медичний заклад. 
4.3. При нещасному випадку надати першу (долікарську) допомогу потерпілому, при необхідності викликати бригаду швидкої допомоги телефоном 103 На робочому місці зберегти обстановку такою, якою вона була на момент події, про те, що трапилося негайно повідомити майстра і начальнику цеху. 
4.4. Працівник зобов'язаний: 
 знати схему евакуації та місце розташування вогнегасників; 
 знати спосіб поводження з вогнегасником; 
 не захаращувати проходи сторонніми предметами; 
 при тривалих перервах (більше 1 години) або при догляді з роботи вимикати верстат та інші електроприлади (крім факсу та холодильника) шляхом виймання справної вилки з справної розетки; 
 не допускати захаращення вогненебезпечними матеріалами (тканинами, папером і т.д.); 
 не вішати одяг на вимикачі і розетки; 
 не зберігати легкозаймисті речовини в робочій зоні; 
 при виявленні загоряння припинити роботу, сповістити оточуючих співробітників, відключити від мережі електрообладнання, по можливості викликати пожежну команду по телефону 101, повідомити адміністрацію, вийти з будівлі, приступити до гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння; 
 не застосовувати воду для гасіння металевого натрію, магнію, алюмінію, горючих речовин, у присутності карбіду кальцію і негашеного вапна, термитно-натрієвих запалювальних речовин. Не слід застосовувати воду для гасіння світлих і темних нафтопродуктів; 
 пінні вогнегасники не застосовувати для гасіння пожежі в приміщеннях, де проходить електрострум; 
 вуглекислий газ не застосовувати для гасіння магнію, натрію, калію та алюмінію, так як він в цих випадках розкладається, виділяючи кисень. 
4.5. Працівникові забороняється: 
 застосовувати відкритий вогонь; 
 залишати без нагляду електрообладнання; 
 сушити одяг і взуття на нагрівальних приладах; 
 користуватися саморобними електроприладами; 
 користуватися несправними електроприладами. 
4.6. При нагріванні електродвигуна понад 60 ° С або при появі незвичайного шуму зупинити верстат, електроінструмент, пневмоінструмент, припинити роботу і вжити заходів до усунення несправностей, доповісти начальнику цеху. 
4.7. При виникненні вібрації зупинити верстат, електроінструмент, пневмоінструмент. Вжити заходів до усунення вібрації. Перевірити кріплення інструмента і деталі, доповісти начальнику цеху. 
4.8. Якщо на металевих частинах верстата з'явилася напруга (відчуття електроструму) або ж електродвигун працює на 2 фазах (гуде), то негайно вимкнути верстат, електроінструмент, доповісти про несправність електроустаткування майстру, начальнику цеху і до його вказівки до роботи на верстаті не приступали. 
4.9. При розриві (зриві) шланга пневмоинструмента вимкнути його, припинити роботу, доповісти начальнику цеху (ділянки). 
5 ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБІТ 
5.1. Склорізи, алмази протерти, просушити, загорнути в м'яку тканину або покласти в футляр. 
5.2. Зібрати інструмент і пристосування, привести їх у належний порядок і прибрати їх у відведене місце. 
5.3. Прибрати зі столу, верстака всі деталі і укласти їх стійко у встановлений для цього місце. 
5.4. Прибрати зі столу і верстата стружку і металеву (скляну) пил, змастити тертьові частини верстата. 
5.5. Провести прибирання робочого місця і здати його в повному порядку майстру, начальнику цеху. 
5.6. Зняти спецодяг, помістити її в спеціально встановлене місце, вимити руки. 
5.7. Про всі помічені несправності устаткування і робочого інструменту доповісти майстру, начальнику цеху.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (03.08.2010)
Переглядів: 2900 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці