1 . Загальні вимоги безпеки
1.1 . До самостійної роботи в якості в'язальниці допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли при вступі на роботу попередній медичний огляд , а також : - вступний інструктаж ; - позаплановий і цільовий інструктажі ; - інструктаж з пожежної безпеки; - первинний інструктаж на робочому місці ; - інструктаж з електробезпеки на робочому місці. 1.2 . В'язальниця текстильно- галантерейних виробів повинна : - проходити повторний інструктаж з безпеки праці на робочому місці не рідше , ніж через кожні три місяці ; - пройти перевірку знань з правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних механізмів ; - проходити санітарний медичний огляд згідно з наказом МОЗ РФ № 90 від 14 . 03.96 р.; - виконувати тільки ту роботу , яка входить в його обов'язки; - використовувати безпечні методи праці ; - виконувати вимоги забороняючих, попереджуючих , вказівних і розпорядчих знаків і написів , а також сигналів, що подаються укладачами поїздів , водіями транспортних засобів; - бути гранично уважним у місцях руху транспорту. 1.3 . В'язальниця повинна знати : -дія на людину небезпечних і шкідливих виробничих факторів, що виникають під час роботи; - загальне пристрій машини УВ . ; - вимоги виробничої санітарії , електробезпеки та пожежної безпеки; - місце розташування аптечок ; - правила внутрішнього трудового розпорядку , встановлені на підприємстві; - вимоги цієї інструкції, інструкції про заходи пожежної безпеки , інструкції з електробезпеки; - призначення засобів індивідуального захисту ; - правила і норми з охорони праці , техніки безпеки і промсанітарії ; - вміти надавати долікарську допомогу постраждалим , користуватися засобами пожежогасіння , при виникненні пожежі викликати пожежну охорону. 1.3 . В'язальниця в роботі повинна керуватися вимогами : - цією інструкцією ; 1.4 . Під час роботи на в'язальницю можуть впливати наступні небезпечні фактори : - підвищена вологість і рухливість повітря робочої зони; - підвищені рівні шуму; - рухомі транспортні засоби , механізми , рухомий склад ; - недостатня освітленість в темний час доби. 1.5.Вязальщіца повинна використовувати такі ЗІЗ : - халат бавовняний . 1.6.Вязальщіца повинна виконувати наступні вимоги пожежної безпеки: - палити тільки у відведених місцях ; - не підходити з відкритим вогнем до газозварювального апарату , газові балони ЛЗР , ГР та емкостям з просочувальним маслом; - не торкатися до кисневих балонів руками , забрудненими маслом; - знати і вміти користуватися первинними засобами пожежогасіння. 1.6 . Особистий одяг і спецодяг необхідно зберігати окремо в шафках і вбиральні . Відносити спецодяг за межі підприємства забороняється . 1.7 . Приймати їжу слід тільки в їдальнях , буфетах або спеціально відведених для цього кімнатах , які мають відповідне обладнання. Перед їжею необхідно ретельно вимити руки з милом. 1.8 . За невиконання вимог безпеки , викладених у цій інструкції , в'язальниця несе відповідальність згідно з чинним законодавством .
2 . Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1 . Перед початком роботи в'язальниця повинна : - надіти належну за нормами спецодяг та спецвзуття , привести їх у порядок; - заправити вільні кінці одягу так , щоб вона не звисала ; - встановити послідовність виконання операцій; - оглянути своє робоче місце; - включити в роботу систему вентиляції; - перевірити наявність огороджень і запобіжних пристроїв; - перевірити наявність і справність інструменту ( ножиць ) ; - перевірити справність трапів , містків , забезпечити їх надійну установку; - переконатися в надійності освітленості робочого місця; - переконатися у справності машини і її заземлення ..
3 . Вимоги безпеки під час роботи.
3.1 . Бути уважним під час роботи. 3.2 . Зміну шпуль і ліквідацію обривів нитки основи і обплетення робити тільки при вимкненому електродвигуні , після повного зупину машини. 3.3 . При зміні котушок на шпулярніка , розташованому у верхній частині машини , виконувати з особливою обережністю при повному останове машини. 3.4 . Перед пуском машини заробітку перших рядів переплетення , робити вручну обертанням маховика. 3.5 . Під час роботи машини забороняється передавати що-небудь через машину , нахиляючись близько до неї , а також стосуватися рухомих частин машини до повного її зупину. 3.6 . Регулярно і ретельно проводити профілактичний огляд машин. 3.7 . Зняття огороджень машин проводити тільки на зупиненій машині і знеструмленому електродвигуні . 3.11 . Користуватися тільки встановленими проходами. Перелазити через машини та підлазити під них забороняється 3.12 . У випадках намотов тасьми на вали , усувати їх тільки на зупиненій машині. . 3.13 . За будь-яких перервах у роботі машину відключати . 3.14 . Робоче місце і проходи до нього слід утримувати в чистоті , не допускаючи захаращення їх запасними частинами. 3.15 . Обтиральний матеріал необхідно складати в металеві ящики , з щільно закриваються кришками. 3.12 . Перед пуском машини в роботу попередити оточуючих умовним сигналом.
4 . Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
4.1 . При виникненні аварійної ситуації в'язальниця зобов'язана припинити роботу , негайно повідомити майстра і далі виконувати його команди. 4.3 . При ліквідації аварійної ситуації необхідно діяти відповідно до затвердженого плану ліквідації аварій. 4.4 . При загорянні , що можуть призвести до вибуху , необхідно: - негайно повідомити в пожежну охорону; - приступити до ліквідації пожежі; - організувати евакуацію людей; - організувати зустріч пожежної частини. При загорянні електроустаткування застосовувати тільки вуглекислотні вогнегасники або порошкові . 4.5 . При пошкодженні ізоляції електрообладнання припинити роботу , довести до відома майстра і відновлювати роботу тільки після усунення пошкоджень. 4.6 . У разі отримання травми або захворюванні в'язальниця повинна припинити роботу , передати обов'язки іншій особі , поставити до відома майстра і звернутися в медпункт.
5 . Вимоги безпеки після закінчення роботи
5.1 . По закінченні роботи в'язальниця повинна : - привести в порядок робоче місце і усунути сліди розлитого масла; - скласти інструмент , інвентар у спеціально відведене місце; - зібрати використаний обтиральний матеріал у металеві ящики з щільно закривається кришкою; - ретельно прибране місце здати змінницею і повідомити їй і помічникові майстра про помічені під час роботи недоліки . - зняти спецодяг і прибрати її в шафу вбиральні. 5.2 . Забруднений спецодяг при необхідності здати в прання . 5.3 . Після роботи або у випадках забруднення частин тіла прийняти душ.
|